Skocz do zawartości

Topping DX3 Pro vs Topping D50s


Tomasz S.

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Mam już docelowy wzmacniacz i kolumny, chciałbym sprawdzić czy lepszy DAC wniesie jakieś zmiany i dołożyć bluetooth. Obecnie mam tani, prosty aczkolwiek funkcjonalny dac smsl SK10.

Wszystko w nim działa ok, ale różnica w dźwięku między przesyłaniem ze streamera przez RCA a przez DAC jest minimalna ( może 5% na korzyść DAC ale często prawie nie słyszalna ) 

1. Czy warto inwestować właśnie w lepszy DAC z bluetooth od razu czy nie wniesie on dużej zmiany i lepiej kupić po prostu odbiornik Bluetooth ?

2. Czy ktoś porównywał te 2 modele ? Według pomiarów D50s zjada wszystko do okoła w rozsądnej cenie ale nietoperzem nie jestem dlatego zastanawiam się czy warto dopłacać i czy różnica jest słyszalna.

best-audio-dacs-reviewed-2019-png.29009

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że różnica będzie bardzo subtelna, d50s ma parę fajnych bajerów jak automatyczne wyłączanie, ekran OLED, natomiast tańszy dx3 ma zaletę, że dodatkowo możesz nim napędzić słuchawki. Sam planowałem niedawno zakup jednego z nich i padnie na dx3. Mam aktualnie Aune x1s, który ma tę samą kość DAC co D50s więc myślę, że granie powinno być zbliżone, to bardzo neutalny i analityczny DAC, dx3 z tego co czytałem jest odrobinę cieplejszy, ktoś porównywał te DAC na forum head-fi.org
Lepiej kupić taki DAC z BT, one mają najnowsze standardy APTX-HD i LDAC, natomiast dobry odbiornik BT to kolejny koszt i kolejny element w torze im jest ich mniej tym lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DX3 Pro i jestem bardzo zadowolony. Niestety nie mam możliwości porównania do D50s. DX3 Pro też ma opcję auto-off. Niewątpliwą zaletą DX3 Pro jest klasyczny bursztynowy wyświetlacz. Używam go jako pre-amp do NADa C356 i wyświetlacz toppinga jest bardzo czytelny z dużej odległości.
Podczas zakupu też miałem dylemat, który wybrać (DX3 Pro vs D50). Teraz Jest DX3 Pro V2 i D50s, dwa na prawdę dobre DACi za te pieniądze. DX3 Pro ma 2x coax i wzmacniacz słuchawkowy, natomiast D50s lepiej wypada w pomiarach. Zależy jak docelowo chcesz go wykorzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomasz S. napisał:

@kukocz nie zamierzam raczej używać go ze słuchawkami, po prostu jest znaczna różnica w cenie między nimi. Jeżeli nie będzie dźwiękówo różnicy to wezmę dx3 pro po prostu. 

Na temat różnicy niestety się nie wypowiem. Jeżeli chodzi tylko o cenę to DX3 Pro to na rpawde dobry wybów.

3 godziny temu, ald890 napisał:

@kukocz Po czym można poznać  DX3 Pro V2 żeby się nie naciąć w sklepie? BO czytałem, że te pierwsze modele były wadliwe

Nie pamiętam od jakiego numeru seryjnego zaczyna sie V2 (chyba maj). Ale najłatwiej rozpoznać go po dwóch naklejkach (Hi-Res Audio i Hi-Res Audio Wireless) zamiast jednej. 


f972093a-74ef-4ce3-9a54-a46a7ffcda2f.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 29.09.2019 o 22:37, kukocz napisał:

Ja mam DX3 Pro i jestem bardzo zadowolony. Niestety nie mam możliwości porównania do D50s. DX3 Pro też ma opcję auto-off. Niewątpliwą zaletą DX3 Pro jest klasyczny bursztynowy wyświetlacz. Używam go jako pre-amp do NADa C356 i wyświetlacz toppinga jest bardzo czytelny z dużej odległości.
Podczas zakupu też miałem dylemat, który wybrać (DX3 Pro vs D50). Teraz Jest DX3 Pro V2 i D50s, dwa na prawdę dobre DACi za te pieniądze. DX3 Pro ma 2x coax i wzmacniacz słuchawkowy, natomiast D50s lepiej wypada w pomiarach. Zależy jak docelowo chcesz go wykorzystać.

Jestem posiadaczem NAD 356 i  zamierzam kupić DX3PRO, czy będzie słyszalna różnica jakościowa jak podłącze DX3PRO jako przedwzmacniacz, możesz napisać coś więcej, może warto  dopłacić do D50s?

Edytowano przez wstanley
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2020 o 22:45, wstanley napisał:

Jestem posiadaczem NAD 356 i  zamierzam kupić DX3PRO, czy będzie słyszalna różnica jakościowa jak podłącze DX3PRO jako przedwzmacniacz, możesz napisać coś więcej, może warto  dopłacić do D50s?

Co nieco napisałem tutaj: 

Teraz testuje równolegle pasywne pre i gdybyś decydował się na D50s to jest to ciekawa alternatywa.

Sam nie wiem na którego DACa teraz bym się zdecydował. Parametrycznie D50s jest lepszy, za to DX3 Pro ma fajny wyświetlacz, wzmacniacz słuchawkowy + dodatkowy coax. Oba są zbudowane na innych przetwornikach więc sygnatura dźwięku może wynikać nie tyle z samej implementacji kości, a tego że to dwa inne rozwiązania (AKM, ESS).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wstanley ja finalnie skończyłem z d50s ale jeśli używałbym słuchawek to dx3pro to oczywisty wybór. Piloty takie same , funkcjonalność podobna. DX3 ma czytelniejszy wyświetlacz. Dźwiękowo mi bardziej pasował d50s. Jeżeli będziesz używał z bliska jako preamp to dx3 ma wygodniejszą gałkę do regulacji głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2020 o 09:47, kukocz napisał:

Co nieco napisałem tutaj: 

Teraz testuje równolegle pasywne pre i gdybyś decydował się na D50s to jest to ciekawa alternatywa.

Sam nie wiem na którego DACa teraz bym się zdecydował. Parametrycznie D50s jest lepszy, za to DX3 Pro ma fajny wyświetlacz, wzmacniacz słuchawkowy + dodatkowy coax. Oba są zbudowane na innych przetwornikach więc sygnatura dźwięku może wynikać nie tyle z samej implementacji kości, a tego że to dwa inne rozwiązania (AKM, ESS).

W planach mam zakup wspomnianych XT 8F lub Fyne Audio F502 /Polk Audio Rti a9 , do wspomnianego nada 356 i ds50/3pro. Masz może doświadczenie z tymi zestawami? W chwili obecnej urządzam mieszkanie i mogę dowolnie zaadoptować 70m2 poddasza pod miejsce do odsłuchu. Dodam tylko, że w chwili obecnej moje kolumny to dali 104 które mają jakieś 20 lat i jedyną kwestią, która przemawia za zmianą to kierunkowość tych zestawów, bo w dali to muszę trzymać idealny punkt odsłuchu, aby wyciągnąć max z detali które "wypluwają".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...