Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze amplitunera


Beliar91

Recommended Posts

Witam

w najbliższym czasie noszę się z zamiarem kupna Amplitunera do kina domowego i mam kilka modeli na oku, zależy mi przede wszystkim na odbiorze aplikacji Tidal,Spotify Itp. obsłudze Dolby Vision,4k i te wszystkie najnowsze bajery wejściu gramofonowym AVR oraz wyjściu Pre Out na Front, obsłudze Wifi na paśmie 5ghz, dwa wejścia HDMI na TV i np na projektor. Dotychczas byłem nastawiony na Yamaha RX V685 ale pojawiło się kilka innych ofert które się pojawiły i mnie zainteresowały, poczytałem troche i są godnymi konkurentami, chciałbym uzyskać od was porady który z wymienionych przeze mnie Ampli (lub innych ) polecacie

szukam używek, kwota max 2200zł

1. Yamaha RX-V685 ( ma wszystko co potrzebuje, troche plastikowy,delikatny)

2. Denon X3300 (brak wejścia AVR)

3. Onkyo RZ800 (odstraszają mnie opinie o padających HDMI)

4. Marantz SR5012 (odstrasza mnie ten śmieszny wyświetlacz )

 

będę wdzięczny za opinie oraz szerszy opis modeli, ich obsługi, wad, zalet oraz co najistotniejsze ich pracy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Beliar91 napisał:

3. Onkyo RZ800 (odstraszają mnie opinie o padających HDMI)

 

Heh odkąd przeglądam fora audio , ciągle jest o padającym HDMI w ampli kd onkyo ;)  Mój ma ponad 2 lata  co prawda inny model ,ale o serii 6xx też były podobne tematy, nic nie padło ,a mocno używany.

Padnie 2-3 pieniaczom na forum i potem taka opinia się ciągnie , chyba ,że @S4Home może potwierdzić iż padaka

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to HDMI w Onkyo i padanie to raczej kwestia historii. Mam pewne wrażenie że wiele osób to powiela a nie sprawdza. Ja miałem lat 5 Onkyo i nic mu nie bylo. Druga sprawa to padanie HDMI było bardzo ale to bardzo uzależnione od wentylacji urządzenia. 

Sami wiecie jakie są teraz szafki, bo temat powiela się kilka razy w tygodniu. 

Początkowo cała płytka HDMI była montowana zbyt blisko zasilacza tudzież radiatorów. I nie był to błąd konstrukcyjny. 

Przepraszam ale jeśli osobie padnie HDMI bo miała w zamkniętej szafce ampli a takie przykłady widziałem , i później pisze jakie to Onkyo jest G no to.......

Ustalmy Onkyo grzeją się najbardziej że wszystkich ampli. Dlatego że są raczej najmocniejsze. Najrzywsze. Ale padanie płytek było także notowane w denonach i Yamaha no nie ma to znaczenia.

Te układy nadal nie lubią ciepła. Takie złącze. Trudno

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...