Skocz do zawartości

Zestaw KD (wszystko w opisie)


Grzegorz Taisner

Recommended Posts

Witam,

 

Szukam zestawu kina domowego do pokoju 8,75 m2, budżet do 4000 zł, aczkolwiek planuje wydać jak najmniej. Przeznaczenie głownie do filmów/seriali na Netflix i gier na PC. 

Osobiście upatrzyłem sobie coś takiego https://www.amazon.de/Yamaha-AYHT1840BL-YHT-1840-Receiver-HDMI-Anschluss/dp/B0713ZXH9X/ref=sr_1_1?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&keywords=Yamaha+YHT-1840&qid=1569668526&s=ce-de&sr=1-1

Proszę o radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wszystko tłumaczy ja bym jednak zainwestował te 4 tysiące i poszukał lepszych kolumn. Powierzchnia jest na tyle mała że jeśli chcesz jeszcze żyć w tym pokoju to raczej stawiałbym na małe kolumny. Jeśli masz miejsce to postaw monitory Indiana Line Nota 260X + 240X + 740X, czy Heco Aurora 300 (4 szt.) + Center 30, jeśli nie to postaw na Polk audio TL1600/1700.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Q21 napisał:

Cena wszystko tłumaczy ja bym jednak zainwestował te 4 tysiące i poszukał lepszych kolumn. Powierzchnia jest na tyle mała że jeśli chcesz jeszcze żyć w tym pokoju to raczej stawiałbym na małe kolumny. Jeśli masz miejsce to postaw monitory Indiana Line Nota 260X + 240X + 740X, czy Heco Aurora 300 (4 szt.) + Center 30, jeśli nie to postaw na Polk audio TL1600/1700.

Ten pokój służy mi jedynie do zabawy jak właśnie gry czy oglądanie filmów więc pomimo metrażu mam gdzie postawić kolumny. Spokojnie podłogowe też zamieszczę na froncie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

No i trzeba wybrać mimo wszystko sub! 

Podłogowe kolumny w tej kwestii nic nie zmieniają. 

Więc wybierając monitory jest szansa że oszczędzisz. 

Chodź jeśli podłogowe + sub wchodzą w grę to wracając do odsłuchu. 

A jaki budżetowy sub polecasz do tego zestawu? Yamaha ns-sw100, a może Magnat 302a?

Edit: Czy przy zakupie kolumn dostajemy do nich przewody?

Edytowano przez Grzegorz Taisner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Są różne szkoły. Bywają też różne problemy, kiedy angażujemy TV do większej aktywności, niż ta podstawowa.

Jeżeli chodzi o mnie, to akurat TV pełni rolę tylko i wyłącznie wyświetlacza obrazu. Natomiast wszystkie źródła obrazu i dźwięku mam wpięte bezpośrednio do ampli KD - polecam sprawdzić u siebie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączone jest kablami HDMI. PC Do TV, a TV arciem do ampli.

Przy takim ustawieniu dźwięk z TV mam DD+, bo telewizor ma tylko takie dekodery. Niestety dźwięk z PC jest tylko PCM 2.0.

Ciekawi mnie też dlaczego ampli pokazuje mi w signal info dźwięk DD, a na głównym wyświetlaczu nie pokazuje mi tego dekodera. 

Może jest tak, że w Yamahah amplituner na głównym wyświetlaczu nie pokazuje w jakim dekoderze odtwarza dźwięk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Grzegorz Taisner napisał:

Niestety dźwięk z PC jest tylko PCM 2.0.

i tyle w temacie. Jak napisałem na samym początku, żeby oddać, musi dostać. Jak wepniesz się źródłem, które będzie w stanie puścić dźwięk wielokanałowy, bezpośrednio w ampli KD, sam ampli nie będzie miał wtedy problemu z odegraniem podanej ścieżki - i również oznajmi Ci to na wyświetlaczu ;) 

14 minut temu, Grzegorz Taisner napisał:

Przy takim ustawieniu dźwięk z TV mam DD+

nie możesz mieć na TV DD+, skoro on nawet nie wyszedł z kompa. W samej telewizji, poza małymi wyjątkami, próżno szukać materiałów z wielokanałową ścieżką. Efektem końcowym jest brak informacji na ampli o DD/DD+, o "wyższych" nawet nie wspominając

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik, który odtwarza na komputerze jest zakodowany w dźwięk przestrzenny.

Chodziło mi o to, że jak włączę film z TV, z pendrive to na ampli pokazuje w signal info DD, a w TV jest napisane DD+.

Ale na głównym wyświetlaczu nie ma informacji o tym.

Edytowano przez Grzegorz Taisner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem ściągasz program odpowiedni na pc na przykład darmowy potplayer i domyślnie zawsze będziesz miał stereo. W opcjach dźwięku klikając prawym przyciskiem jest wybór ścieżki. 

Trochę pokombinuj i się uda. 

Aha i ważne abyś na yamaszce nie miał narzuconego innego dźwięku. Tam musi być ustawienie streight.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że przeczytałem naprawdę sporo nt. połączeń KD z komputerem i jest naprawdę mało informacji. Generalnie wydaje mi się, że Yamaha nie pokazuję jaki odbiera sygnał na swoim głównym wyświetlaczu, a dopiero po wybraniu w Option -> Signal Information.

Podczas gdy miałem połączenie PC -> TV -> Yamaha, dostawałem co najwyżej dźwięk DD+ gdyż TV ma tylko taki dekoder, więc co za tym idzie ampli tylko taki sygnał mógł odtworzyć. 

Sytuacja się zmieniła kiedy podłączyłem PC -> Yamaha -> TV, czyli to teraz amplituner odpowiadał za podzielenie sygnału i wysyłał obraz na TV, a dźwięk na kolumny co zaowocowało, że w "Signal Information" Yamaha widziała Dts-y, Dolby Atmosy itp. 

Pytanie czy dla Yamahy to jest bezpieczne, że PC jest do niej podłączony?

Zdjęcie przedstawia główny wyświetlacz Yamahy, a dostaje dźwięk w DD i jak widać nie ma żadnego znaczka z informacją o tym.

20191017_084757.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...