Skocz do zawartości

yamaha 803d, watpliwosc do wyjsnienia


Borsuk83

Recommended Posts

11 godzin temu, S4Home napisał:

Ale jeśli nie miał wpięte nic pod B to czym różniła się kalibracja samego A od A+B? No to już słabo.

Ale i tak jestem zaskoczony że to działa. Nie wiedziałem.

 

Oczywiście: A, A+B przy jedynych kolumnach A - da ten sam efekt, lecz on miał w A i A+B inne wartości kalibracji. Inaczej nie można tego wyjaśnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Trochę czasu minęło ale może ktoś jeszcze odpowie.

U mnie jest na odwrót niż pisał kolega. Mianowicie Nie mogę ustawić YPAO dla jednej pary głośników tzn A lub B. Działa tylko wówczas gdy mam A+B. Kalibracja wyłącznie na A nie daje rezultatu, tzn. nie działa. Nie wiem jak to przestawić, ale przy opcji A+B niemal nic nie idzie na subwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kalibrację dla głośników A. Nie słyszę wielkiej różnicy po włączeniu głośników A+B( głośników B oczywiście nie mam)

Muszę przyznać , że po kalibracji YPAO spodziewałem się więcej. Najczęściej słucham w trybie Pure Direct. Choć muszę przyznać , że spodziewałem się po Yamaszce większej przestrzeni. Wszystko dzieje się pomiędzy głośnikami. Muza nie chce wyjść poza linię głośników. Głośniki to Dali Ikon 6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za niepoprawność językową😂. Ciągle kombinuje z ustawieniami kolumn. Wczoraj posłuchałem rad znalezionych na forum i ustawiłem kolumny pod kątem i usiadłem w odległości która wedle tej rady ma wynosić 1,5 raza odległości między kolumnami. Jestem po odsłuchu samplera testowego. Wielkich różnic nie stwierdziłem. Z samą akustyką ciężko będzie coś zrobić po pokuj w którym słucham muzy jest jednocześnie pokojem dziennym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście po każdej zmianie ustawienia kolumn robię kalibrację.

Kolumny to Ikony 6. Pomieszczenie to typowy pokój w bloku o wymiarach 4,6x4,6m. Odległość między kolumnami 2,1m. Odległość tyłu kolumny od ściany to 35 cm i tej odległości nie mogę zwiększyć bo lewą kolumną zatarasuje wejście do pokoju.

Dziś kombinowałem z odległością miejsca odsłuchowego od kolumn ale jeśli były efekty to minimalne i nie wiem czy słyszałem różnicę czy to była tylko sugestia.

To nie jest moim zdaniem kwestią wzmacniacza bo z poprzednim NADem C352 też miałem podobnie ale wówczas odpuściłem sobie.

 

20220719_213727.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...