Skocz do zawartości

Kolumny Klipsh RP250F kontra Klipsh R620F prośba o pomoc


Radziulas

Recommended Posts

Witam serdecznie, 

tak jak w temacie wybór pomiędzy tymi dwoma modelami. Z uwagi na uwarunkowania lokalowe, i małe pomieszczenie odsłuchowe potrzebne są małe kolumny podłogowe - odpadają monitory. 

Wysoka skuteczność Klipsha i charakter brzmienia w tym wysokich tonów idealnie odpowiadają pytanie tylko, który z tych dwóch modeli moglibyście polecić i dlaczego? 

Będzie to grało ze wzmacniaczem ONKYO 9130 w roli źródła komputer później Chromecast i może cd Onkyo. Muzyka bardzo różnorodna, ROCK. POP, muzyka lat 80 i 90 tych.   

Oglądając same parametry tych kolumn, Klipsh RP 250F mają szersze pasmo przenoszenia, i minimalnie większą skuteczność, ale jak dobrze wiemy, parametry nie zawsze  grają. 

Będę wdzięczny za sugestie. Problem ma mój Kolega, niestety sparzył się i nie chce słyszeć o używanych kolumnach, W grę wchodzą tylko nowe a w Niemczech gdzie mieszka w jego budżecie te Klpish są dostępne. A może jeszcze inny model Klipsh-a?  Kolega podobnie jak ja jest "dzieckiem UNITRY" więc lubi jak jest  dużo na górze głośno i dynamicznie, , ale chciałby by  jednocześnie  nie było to męczące. Z góry bardzo dziękuje za Wasze opinie. 

      

Edytowano przez Radziulas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home, napisałem na prośbę Kolegi.  Wzmacniacz już ma. Miał do niego stare kolumny JBL w spadku po koledze, ale okazało się, że są w nich uszkodzone głośniki wysokotonowe. Głośniki nie do dostania, zintegrowane z obudową plastikową.  Niestety budżet jest jaki jest, a Kolega po ciężkiej pracy chce sobie usiąść i posłuchać muzyczki. Nie jest audiofilem ani nawet zapalonym melomanem. Doradziłem mu jeszcze Chromecasta Audio i myślę, że w tani sposób może mieć fajny zestaw. Mieszka w kawalerce w bloku z przewrażliwionymi sąsiadami zatem zestaw będzie grał raczej cicho. Poza tym Kolego bardzo lubi dźwięk z zaznaczonymi skrajami pasma. Biorąc pod uwagę wysoką skuteczność i charakter brzmienia oraz budżet wyszedł nam Klipsh. 

Zaproponował być coś innego do tego ONKYO przy tych uwarunkowaniach? Na Dali Zensor 5 nie starczy budżetu?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...