Skocz do zawartości

Jakie DVD do Yamaha RX-V3800


misiek71

Recommended Posts

Witam !
Stanąłem przed niemałym dylematem.Chcę dokupić porządne DVD do amplitunera Yamaha RX-V3800.
Obraz przesyłany będzie do LCD Sony Bravia KDL-40D3500.
Zależy mi na dobrym dźwięku jak i na bardzo dobrym obrazie.
Z tego co wyczytałem w sieci i z recenzji w miesięczniku AUDIO dobrym kandydatem może być Pioneer DV-LX50.
Niestety recenzje recenzjami,ale co najgorsze nie miałem okazji widzieć,ani słyszeć tego klocka na żywo.
Nie wiem jaki generuje obraz i dźwięk.
Stąd pytanie do Was,może ktoś ma jakieś doświadczenia z tym odtwarzaczem?
Może lepiej zainwestować w Blu-Ray'a ? Czy jest sens?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego oczekujesz od odtwarzacza DVD pisząc o dobrym dźwięku?
Chodzi Ci o koncerty audio na DVD oraz o dźwięk podczas odtwarzania filmów?
Czy odtwarzacza będziesz używał do płyt SACD (lub DVD-Audio, bo obsługuje oba te formaty) oraz CD? A jeżeli tak - to czy dopuszczasz oddzielne urządzenie służące tylko do tego celu (tj. muzyki)?

5 tysięcy to już niezła kwota - więc można "pokombinować", a tego Pionka można bez problemu kupić poniżej 1500zł (nowy, na polskiej gwarancji).
Konkrkandydatami są DENON i Yamaha (z firm bardziej popularnych), a do tego jeszcze parę z wyższej półki.

LX-50 to niezły, bardzo solidnie zbudowany odtwarzacz DVD i powinien bez problemu spełniać Twoje potrzeby. Do plusów należy zaliczyć m.in. niezły komfort obsługi, bardzo solidną budowę, odłączany kabel zasilający (czyli możliwość wymiany kabla na porządniejszy), ściemnianie wyświetlacza (niestety nie można go wyłączyć) oraz uniwersalność (duże zdjęcia w .jpg, SACD, DVD-Audio).
Dźwięk jak na odtwarzacz DVD jest dobry, natomiast obraz oglądałem tylko na prawie dwa razy mniejszym TV niż Twój.

Problemem będzie określenie, na ile odtwarzacze za 2 czy 5 tysięcy będą lepsze od tego Pioneera... icon_rolleyes.gif
Chcesz wydać całą posiadaną kwotę - czy wybór LXa za sporo mniej będzie dla Ciebie komfortowym wyjściem bo nie chcesz przepłacać?

Jeden z Kolegów na tym Forum korzysta z takiego odtwarzacza, więc po tym świątecznym weekendzie zapewne napisze swoje uwagi. icon_cool.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
No więc tak.
Oczekuje od odtwarzacza (mając na uwzdze dźwięk),że zagra bardzo dobrze w kinie domowym(filmy,koncerty),ale nie tylko.Dlatego sięgam po sprzęt z rozbudowaną sekcją audio.Chcę słuchać na nim także płyt SACD i CD,głównie CD.
Nie chcę do tego celu dwóch oddzielnych klocków.
Te 5 tys. mam przeznaczone na odtwarzacz DVD + subwoofer.Chcę zastąpić swoją Yamahe YST-SW030 na np Klipsch (nie wiem czy to dobre rozwiązanie-jeszcze nie byłem na sesji odsłuchowej),który bardzo mi się podoba.

Poczytałem nieco o tym Pioneerze,ma niezłą elektronikę,ale standardowy napęd firmy Orion,stosowany w podstawowych modelach.Na wyjściu audio kondensatory Elna "Red" Cerafine,skąd inąd bardzo dobre.Martwi mnie to połączenie świetnej elektroniki z tandetnym napędem.Nie wiem jak to zagra w stereo,bo w kinie nie powinno być większych problemów.Chciałbym dowiedzieć się,za pomocą jakich wyjść najlepiej podłączyć odtwarzacz z amplitunerem.
Stąd moja prośba do kogoś,kto posiada w/w odtwarzacz,aby podzielił się swoimi uwagami.
Dzięki!

p.s. pionka można kupić już za 1100 złociszy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...