Skocz do zawartości

Pomoc w doborze kolumn


Mariusz Seryko

Recommended Posts

Witam, z góry napisze że nie jestem audiofilem i nie znam się zbyt dobrze na kolumnach czy też sprzęcie audio. Chodzi konkretnie o dobór fajnych kolumn które dadzą radę miło posłuchać muzyki ale także obsłużyć np imprezę rodzinną. Budżet jaki chce przeznaczyć to max 2tys, wzmacniacz jaki posiadam to Yamaha ax-500. Muzyka jaka preferuje to klubowa,rap,pop,rock . Lubię dobry niski ton ale nie zależy Mi na łapaniu bez srednich i wysokich. 

Coś co miałem na oku to: stx f360n / stx graviton 900 ( ale chyba zbyt mocne Jak na mój wzmacniacz)  / stx fs250

Nie zamykam się na inna markę, ta po prostu jest tania.  Z góry dziękuje za pomóc. 

Edytowano przez Mariusz Seryko
Łupaniu *
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Seryko napisał:

 

Coś co miałem na oku to: stx f360n / stx graviton 900 ( ale chyba zbyt mocne Jak na mój wzmacniacz)  / stx fs250

Nie zamykam się na inna markę, ta po prostu jest tania.  Z góry dziękuje za pomóc. 

Tak i to by było na tyle jeśli chodzi o zalety tych kolumn.

Zobacz na giełdzie hi-fi, jak już koniecznie musisz mieć podłogowe, to może Dali Ikon 5 są tam jakieś. 

Niczego lepszego do tej Yamahy nie potrzeba. Popatrzył bym jeszcze na coś z Dynaudio.

Nie wiem, jak gra ta Yamaha, bo nigdy nie miałem, to nie mój target,  ale jak gra jasno i drażni górą, to szukaj czegoś w stylu Dynek.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.

Też mam pokój ok.20m i u mnie grają monitory, zakładając, że masz umeblowany pokój powierzchnia jaką dysponujesz jest jednak mniejsza.

Dlaczego chcesz ładować się w duże kolumny?

Lepiej wyglądają przed gośćmi? 😁

W ciemno i tak bym nie kupował, chociaż nie wiem, czy masz inny wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Tak i to by było na tyle jeśli chodzi o zalety tych kolumn.

Zobacz na giełdzie hi-fi, jak już koniecznie musisz mieć podłogowe, to może Dali Ikon 5 są tam jakieś. 

Niczego lepszego do tej Yamahy nie potrzeba. Popatrzył bym jeszcze na coś z Dynaudio.

Nie wiem, jak gra ta Yamaha, bo nigdy nie miałem, to nie mój target,  ale jak gra jasno i drażni górą, to szukaj czegoś w stylu Dynek.

Przede wszystkim są tam 2 x 13 cm co odpowiada 1, 16-cm membranie na basie. Więc jaki tam widzisz problem w tych Indianach?

Po drugie, STX to również ciekawy głośnik. Więc nie wiem dlaczego ograniczyłeś ich zalety?

Po trzecie po co kupować Ikony 5 skoro nie jest to w żadnym stopniu adekwatny do jakości omawianego wzmacniacza głośnik?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację po części że mniejsze wystarczyłyby na mój pokój tylko Jak pisałem chciałbym żeby sprawdziły się też w imprezach rodzinnych gdzie oczywiście nie odbywają się one u mnie w pokoju tylko w salonie ok 40m2. Te stxy mam możliwość sprawdzenia bo jestem codziennie obok siedziby tej firmy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Miras23 napisał:

Przede wszystkim są tam 2 x 13 cm co odpowiada 1, 16-cm membranie na basie. Więc jaki tam widzisz problem w tych Indianach?

Po drugie, STX to również ciekawy głośnik. Więc nie wiem dlaczego ograniczyłeś ich zalety?

Po trzecie po co kupować Ikony 5 skoro nie jest to w żadnym stopniu adekwatny do jakości omawianego wzmacniacza głośnik?

 

A jakie twoim zdaniem  głośniki są adekwatne do wzmacniacza za 400zl?

6 minut temu, Mariusz Seryko napisał:

Tak masz rację po części że mniejsze wystarczyłyby na mój pokój tylko Jak pisałem chciałbym żeby sprawdziły się też w imprezach rodzinnych gdzie oczywiście nie odbywają się one u mnie w pokoju tylko w salonie ok 40m2. Te stxy mam możliwość sprawdzenia bo jestem codziennie obok siedziby tej firmy. 

To pożyczać i sprawdzić u siebie,  zwłaszcza w tym salonie 40m, rozumiem, że częściej będą grały w tym mniejszym 20m?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Miras23 napisał:

Pamiętaj, że ten wzmacniacz teraz kosztuje 400 zł. Jak był nowy i oferowany w sklepie, to kosztował 1.500 zł. Co jednoznacznie nakazuje wybór głośników w podobnym budżecie.

😁😁😁😁😁

2 minuty temu, Mariusz Seryko napisał:

Zdecydowanie częściej.

A jak nie piszemy o elektronice, to jakiś używany wzmacniacz do 800zl ?

Do 1tys , może jakiś NAD, CA, dobrze wspominam AA (Advance Acoustic) MAP 105 (dual mono).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mariusz Seryko napisał:

Chyba takie przekonanie sprzed kilku lat po prostu, nic szczególnego w sumie.  Chętnie zajrzę.

W sumie każdy orze jak może,  ale w dzisiejszych czasach zwracanie do ery Technicsów i Tonsili Altus?

Można lepiej i wcale nie tak drogo.

Zobacz sobie jeszcze na Allegro odfiltruj cenę wzmacniaczy do 1tys PLN i zobacz , co tam mają ciekawego z powyższych marek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mariusz Seryko napisał:

Ale nowy sprzęt w dzisiejszych chyba nie stoi na jednej półce z jakością dawnego sprzętu, czy nie mylę?

Oczywiście, bo jest lepszy 😁

Mit "lepszości" starszych sprzętów cały czas pokutuje jak widać, owszem bywa i tak, ale z pewnoscia nie na tej półce cenowej.

Póżniej rosną jak grzyby po deszczu nowe wątki po zakupie takich staroci, że pograło to z miesiąc, dwa, no może pół roku i coś zaczyna nie tak grać, albo w jakimś kanale, albo w ogóle. 

Litości....

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o kilkuletnich, tylko takich z epoki technicsa, czyli lata 80-90'.

Chyba, że mówisz o staruszku, który u Ciebie gra od 4 lat. 😁

Jest jeszcze kwestia tego, jak kto dbał, jak często to grało etc.

 

A może odczekaj trochę, dozbieraj do 2 tys na wzmak, wtedy na rynku wtórnym można coś ciekawego dorwać.

Czasem zdarzają się perełki.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...