Skocz do zawartości

Wzmacniacz zamiast SONy TA FB 940QS


Radziulas

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie,

minęło sporo czasu, dużo już posłuchałem mojego sprzętu audio i myślę powoli nad wymianą wzmacniacza.

Dla przypomnienia mam obecnie SONY TA FB 940QS - niezbyt dobrze oceniany wzmacniacz. Miałem z nim sporo kłopotu w końcu okazał się uszkodzony, ostatecznie naprawiony przez Pana Bielewicza (Redukto Szumu). Wzmacniacz stanowi całość z resztą komponentów SONY z serii QS, Oprócz tego mam jeszcze CD, Tuner, i ostatnio zakupiony Mini Disk MDS JB 920QS. Rolę streamera pełni dzielnie Pioneer N30AE. Prócz tego mam magnetofon TC-K611S i korektor graficzny SEQ310 (służy tylko jako analizator widma- słucham bez włączonej korekcji). Czarne płyty odtwarza SONY PS4300 z AT 95e. 

Kolumny to Heco Aurora 700. 

Pisze o tym gdyż mam swoje wymagania co do wzmacniacza: 

1. Żywy dynamiczny dźwięk, więcej wszystkiego w tym tonów wysokich niż obecny 940QS. Żadne dychawiczne audiofilskie wynalazki, z dużą legendą i małym trafo :-) 

2. Obecność filtra Loudness i możliwość korekcji tonów wysokich i średnich

 3. Zdalne sterowanie 

4. Minimum 2 pętle dla rejestratorów (MD i DECK)

5. Wyjście na zewnętrzną końcówkę mocy (EQ)

6. Wzmacniacz w klasie AB na tranzystorach, żadne D- wynalazki 

7. Dobrej klasy preamp gramofonowy przynajmniej dla wkładki MM

Ponieważ mam wszystko SONY w pierwszej kolejności myślę o tej marce i wzmacniaczu klasy ES ale nie wiem który z nich zagrał by ewidentnie lepiej niż mój QS i jak zagra z Heco. 

Jeśli nie SONY to po głowie chodzi mi DENON PMA 1500R lub nowszy 1500 AE. 

Budżet- około 4000 zł Wzmacniacz używany lub nowy ale chyba w tej cenie nic lepszego z nowych niż mój SONY to nie kupię. No i nowe mają mało wejść i wyjść. 

Muzyka: Blues, Jazz, Rock. Knopfler, Clapton, BB King, Bonamasa, Sade, Krall, Melua, Rea, Polska.  Praktycznie tylko ciężkiego metalu, techno i disco nie słucham. 

Lubię detaliczną obfitą górę, dobry niski bas, cenię stereofonię i ładną scenę. Średnica taka, która ładnie uwypukla damskie wokale. Nie cierpię pudełkowatego grania i dźwięku spod koca. 

Będę wdzięczny za sugestie i porady,

Serdecznie pozdrawiam. 

 

  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bym nie śmiał Panu Bielewiczowi zawracać głowy takimi tematami. To człowiek mocno zajęty, elektronik i serwisant o dużym doświadczeniu serwisowym. Jeśli wybiorę model mogę zawsze zapytać Go o to czy ma jakieś uciążliwe i powtarzające się usterki,  Być może w wolnej chwili zechce odpowiedzieć. 

Wiem, że Jego zdaniem np.: wzmacniacze ONKYO są solidniej zbudowane niż DENON, ale przecież budowa to nie wszystko.

Jest wiele wzmacniaczy dobrze zbudowanych a brzmiących ledwie przeciętnie, inne są ok ale niekoniecznie do Heco Aurora itd.  

Myślałem, że forum jest właściwszym miejscem do zadania pytania o cechy odsłuchowe wzmacniacza.

Co z SONY ES - jest model, który różni się dźwiękowo in plus od mojego QS?

Pozdrawiam serdecznie

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a SONY: 

FA5ES , FA7ES, FA 870ES, 

Czy zagrają lepiej z Heco Aurora niż 940QS?

Martwi mnie, że o Denonie serii 1500 piszą wszędzie że jest do ROCKA i METALU a ja tymczasem lubię wokale,. jazz, blues ? To że lubię dźwięczną dokładną górę wcale nie oznacza że nie lubię ciepłego jazzowego pomruku na dole i ładnych bliskich  niemal namacalnych wokali.  

Najgorzej że używanych SONY  i DENONA nie ma jak posłuchać w domku. Cała nadzieją zatem w Was. 

Z góry dziękuję za pomoc. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Sony 7ES wielokrotnie, ale nie z Heco Aurora, tylko z kolumnami DIY na Scanach z serii Iluminator i SB Acoustics z serii Satori.
Lubię dokładnie taką samą muzykę jak Ty i moim zdaniem, jazz, blues czy pop bardzo dobrze na nim brzmią. Wg mnie nie brakuje mu ani góry ani dołu, wszystkie ma w sam raz.
I ma bardzo ładne wokale, zarówno męskie jak i żeńskie.  
Sam się nad nim nawet zastanawiałem, ale wylądowało coś innego. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł_luk1  dziękuję za Twój głos. A czy to w sam raz było w trybie direct czy nie bo ja na swoim 940QS oba regulatory barwy  mam full i włączony loudness i dopiero jest dla mnie ok do słuchania, dlatego pytam, bo jeśli dla Ciebie OK było już w trybie direct to dla mnie ten margines jaki daje regulacja daje zapas na wypadek gdybyśmy mieli jednak inne gusty ? 

Pozdrawiam i dziękuję 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej używam, bo bez Loudness. mój Sony nawet z Heco Aurora gra płasko i nijak. Nic nie poradzę, to nie kwestia wieku S4Home tylko upodobań. Ja lubię dźwięk dynamiczny, pełen barwy i soczysty dlatego jeśli mam zmienić moje SONY to chcę na wzmacniacz który będzie miał dużo prądu i chęci do grania a nie na audiofilskiego muła buczącego coś pod nosem, nad którym grono fachowców się zachwyca że taki neutralny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Radziulas napisał:

a nie na audiofilskiego muła buczącego coś pod nosem, nad którym grono fachowców się zachwyca że taki neutralny.

Dobre, uśmiałem się przy tym 😂

 

13 godzin temu, Radziulas napisał:

Nic nie poradzę, to nie kwestia wieku S4Home tylko upodobań

Popieram, przecież cały czas wałkujemy tą kwestię tu na forum że sprzęt dobieramy dla siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2019 o 08:46, S4Home napisał:

Na forum działa komis z Myślenic. Pan pumpurek. :) Nje nabijam się 😛

zapytaj go,czy ma i jakie warunki. Innych komisów nie znam. Poszukaj. Skoro ja pożyczam nowe to jaki problem pożyczyć używane?

Kolumny Heco Aurora mam od Was - dzięki Twojej radzie. Pioniera N30AE też... To może zaryzykujmy pytanie o nowy wzmacniacz w tej cenie? 

Co byś Polecił Piotrze w tej cenie? Czy znajdziemy wzmacniacz z 2 pętlami rejestratorów preampem gramofonowym, loudness regulatorami barwy  i porządną solidną budową o dźwięku który mi odpowiada?   Który na dodatek dobrze zagra z Heco? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nawet nie wiem który ma pętlę. Na prawdę, ostatnie laty nikt o to nie pyta. To może inaczej. Znajdź takie z nowych które odpowiadają ci funkcyjnie i bardzo wstępnie cenowo a ja doradze które pod heco i zrobię lepsza cenę.

Nie ograniczają się tylko do oferty z naszej strony. Koledzy jej nie aktualizują. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze,

oglądałem wzmacniacze i mocno ratuje mnie fakt, że większość z nich ma wbudowanego DAC-a. To oznacza. że MD mogę podłączyć do sekcji cyfrowej. Pozostaje zatem magnetofon i korektor. Wystarczy więc jedna pętla, bo podłączę do niej korektor a przez korektor magnetofon. To powoduje, że większość wzmacniaczy z DAC na pokładzie spełni moje oczekiwania.

Myślałem nad:

Yamaha A-S801

Marantz PM7005

Denon PMA 1600NE

NAD 375BEE ale plus moduł DAC

Tyle znalazłem, ale może wymyślisz coś lepszego

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Luxman LV 117 lub 113. Ten pierwszy bez phono ale mocniejszy. Drugi słabszy z pre gramofonowym. To bardzo dobrze zbudowane konstrukcje. Obydwa mają wejście do decka. Oprócz tego bardzo przyzwoity dac na pokładzie. Mam 117, a pre kupiłem osobno. Co jeszcze? Regulacja barwy, loudness i wiele innych pierdół z których nie korzystam. 😁

Jeżeli heco są po jaśniejszej stronie grania, powinny spasować. Nie zdążyłem jeszcze odsłuchać auror. Może znajdę chwilę to wypożyczę od Piotra @S4Home.

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

As801 beznadzieja. Przepraszam ale zupełnie nie potrzebnie dopłacasz do 701. To dźwiękowo dokładnie to samo. Po prostu bardziej rozbudowany dac.

Dnia 7.10.2019 o 10:04, Radziulas napisał:

Piotrze,

oglądałem wzmacniacze i mocno ratuje mnie fakt, że większość z nich ma wbudowanego DAC-a. To oznacza. że MD mogę podłączyć do sekcji cyfrowej. Pozostaje zatem magnetofon i korektor. Wystarczy więc jedna pętla, bo podłączę do niej korektor a przez korektor magnetofon. To powoduje, że większość wzmacniaczy z DAC na pokładzie spełni moje oczekiwania.

Myślałem nad:

Yamaha A-S801

Marantz PM7005

Denon PMA 1600NE

NAD 375BEE ale plus moduł DAC

Tyle znalazłem, ale może wymyślisz coś lepszego

 

 

Z tych modeli dźwiękowo zdecydowanie najlepiej stoi nad. Ewentualnie denon. Reszta jednak półkę niżej. 375 też możesz dostać używany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...