Skocz do zawartości

Jbl arena 130 vs Indiana Line dj310


Johnykas111

Recommended Posts

Witam, mam prośbę. Jestem przed zakupem zestawu stereo. Wcześniej miałem onkyo nr 509 plus kolumny Jamo E350. Ogólnie nie byłem zadowolony z tego zestawienia, więc sprzedalem onkyo. Teraz żałuję w sumie. 

Chodzi o salon około 27 m. Otwarty na kuchnię i przedsionek. 

Głównie ma sprzęt służyć do netfilx i muzyki z you tube i z Spotify. 

Muszę rośnie kupić wzmacniacz. Myślę nad onkyo 8250 lub yamaha 402. Zależy mi na ciepłym graniu, przy niskich poziomach głośności.  Muzyka pop, dance. Raczej nie słuchamy muzyki typu metal. 

Proszę o pomoc 

IMG_20190929_190231.jpg

IMG_20190929_190213.jpg

IMG_20190929_190242.jpg

Edytowano przez Johnykas111
Dodanie zdjęć
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zaczniemy od elektroniki - jeśli Yamaha, to proponuję znacznie lepszy dźwiękowo model R-N602. Tańszą alternatywą jest Onkyo TX-8250. Dźwiękowo Yamaha jest bardziej efektowna, wyraźniej eksponuje skraje pasma. Onkyo jest równiejsze, bardziej dokładne, ciepłe.

Kolumny - jeśli dobre monitory, to zdecydowanie polecam Heco Aurora 300. W połączeniu z Onkyo TX-8250 uzyskasz naprawdę bardzo dobry klasowo dźwięk. Można jeszcze pomyśleć o zestawie z Polk Audio S20E, będzie to bardziej mocne, twardsze, energiczne granie.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz indywidualnej oferty cenowej przy konfiguracji indywidualnego zestawu oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Żaden amplituner nie zadba o to abyś miał ciepłe dynamiczne brzmienie przy niskim poziomie głośności. To domena wzmacniaczy. 

Akceptowalne w twoim przypadku jest Onkyo 8250 ale na pewno nie z kolumnami jak z tematu. To nie kolumny do użytku domowego. Tutaj nie ma możliwości abyś wybrał monitory. Salon jest duży otwarty więc takie propozycje no szczerze to nie przemyślana sprawa. Tylko kolumny podłogowe albo po prostu odpuść chwilowo zakup audio. 

Moja propozycja to Onkyo 8250 + tannoy 7.4 albo melodika bl40mkIII.

Zapraszamy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wyjaśnienie do mnie przemawia w pełni. Odrzucam w takim razie ten wybór. 

Nie ukrywam jednak, że mój wybor też troche uzależniam od wyglądu. Jakis czas temu przegrałem licytacje dot. Dynaudio 100 i wtedy jakoś zakochałem się w tym wyglądzie i kolumnach typu monitory. 

Kręci mnie design vintage. Dlatego też jakoś nie przemawiają do mnie te kolumny melodika. Są podłogowe i za nowoczesne z wyglądu. 

 

Screenshot_20190930_085932.jpg

Edytowano przez Johnykas111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, S4Home napisał:

Oj!

Indiana 542 to p porostu wyższe podstawki pod doniczki. 12 cm basowiec? Serio??

Mieliśmy ten model i to jedna z kolumn która trzeba wypychać ceną. Serio nie polecam. 

http://www.quadral.pl/pl/Produkty/Kolumny_podstawkowe/ARGENTUM_530

 

To jest monitor dla ciebie!

To jest cena za komplet czy za szt.? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lysyrafal napisał:

Powiem Ci, że fajna cenę maja w tym linku. 

Co z umieszczeniem ich, u mnie byłby przy samej ścianie. W teście, którym przesłałeś mowa jest o odstępie od ściany dla mnie niemożliwym do uzyskania. 

Co myślisz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Johnykas111 napisał:

Co z umieszczeniem ich, u mnie byłby przy samej ścianie. W teście, którym przesłałeś mowa jest o odstępie od ściany dla mnie niemożliwym do uzyskania. 

 

Powiem Ci tak mam kolumny podstawkowe z tylnym bass-reflexem umieszczone blisko sciany i zatkane gabkami na maxa. Ja ustawilem kolumny pod siebie tz. tak aby mi fajnie gralo, w przeciwienstwie do tego co pisza o prawidlowym ustawieniu kolumn tz. odleglosc od scian. Przeslalem tylko linki z cenami w Twoim temacie. O jaki test chodzi?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czekam za oferta od S4Home. 

A jeszcze jedno pytanie, ta yamaha ma możliwość podłączenia dwóch par kolumn. Zostały mi stare jamo E350. 

Czy jakbym się przewiercil przez strop i przeprowadził kable głośnikowe to mógłbym mieć druga strefe - posłuchać sobie wieczorem w sypialni radia internetowego (oczywiście nie jednocześnie z salonem)? Czy są jakieś ograniczenia dot. Długości kabla głośnikowego? Czy z pozycji appki będę mógł wybudzic urzadzenie z standby i przełączyć golsinik A/B? Yamaha model 602 będzie działać tylko z kontem premium Spotify? 

 

Edytowano przez Johnykas111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wtedy słuchać tego samego. I pod tym samym poziomem głośności. No chyba że włączając B zgasisz A. Nie ma ograniczeń co do kabli. Aczkolwiek dłuższy kabel większą strata. Myślę że do wieczornego plumkania nie musisz się martwić. 

Tak Yamaha i inne amplitunery działa tylko z kontem premium. 

Wzbudzić , zgasić, przełączać źródło, głośność. Możesz bez problemu. Czy AB nie wiem. Nie sprawdzałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, mam, kupiłem ... Quadral 530 plus onkyo 8250. 

Powiem szczerze, dziś podłączyłem stare jamo 350 jako druga parę kolumn i jestem w szoku. Nie czuję nic na plus po nowych kolumnach, nawet jakby stare zajechane jamo graly jaśniej. Czy to możliwe?  Jestem chyba jednak rozczarowany... Bas +10,treble +10, impedancja 4 omy. 

IMG_20191013_102607.jpg

Edytowano przez Johnykas111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadral na wysokości 70 cm., standy bardzo ciężkie. Jamo nie modyfikowane, może tak na zdjęciu to wygląda, uszkodzone tak - moje małe córki. Tym bardziej dziwi mnie fakt, ze nie czuje różnicy na plus z nowymi kolumnami. 

Odsunięcie od tylne sciany na poziomie 30 cm, gorzej z prawa kolumna od bocznej sciany 11 cm tylko. Tutaj nic nie da się zrobić. 

70 cm wysokość, mam kanapę na której dość wysoko się siedzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farba w kolorze srebro została zdrapana przez moje dziewczyny :)

 

Może inaczej : nie mam takiego doświadczenia jak Państwo więc może moja teze jest błędna.

1.  Myslalem, ze te kolumny będą co najmniej 30 procent lepiej graly niż obecne. 

2. Myślałem, ze przy nowym zestawie muzyka będzie taka pełniejsze nawet przy niskim zakresie mocy. Zauwazylem, ze zaczyna się coś dziać dopiero od skali 50 w górę.  Czy to normalne 

3. Właśnie słucham Hans Zimmer 'Time' i jak głośność jest na poziomie około 60 to gra 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...