Skocz do zawartości

Pomoc w doborze zestawu 5.1.2


b-e

Recommended Posts

Witam,

obecnie posiadam zestaw Denon AVR-X1000 wraz z Quadral Quintas 5000 (5.0) bez suba, jestem z niego zadowolony, do słuchania muzyki jest idealny, filmy też źle się nie ogląda z tym, że obecnie jest on w bardzo małym pomieszczeniu około 12m2, poszukuję obecnie sprzętu w budżecie do 15000 zł (nowego, zrażony jestem do używek) już do 22m2, który będzie wspierał standard Atmos, czyli 5.1.2, który da jednak większą frajdę przy oglądaniu filmów, głośniki będą overhead montaż zgodnie ze standardem: https://www.dolby.com/us/en/guide/5.1.2-overhead-speaker-setup-guide.pdf

Polecana ogólnie jest mi ciągle firma Dali, dlatego też zastanawiałem się nad zakupem: DALI ZENSOR 7 / 1 / VOCAL / SUB E-12F i być może użycie: Yamaha RX-A1070 tylko nie wiem, jak to będzie współgrało, ogólnie nie kojarzę dobrego miejsca na odsłuchy w trójmieście, żeby podjechać i przesłuchać, QQ i Denon zamówiłem po sugestiach w internecie i nie żałuje :)

Zupełnie nie upieram się nad kolumnami, czy też ampl, jednak ich wygląd dodatkowo musi być dość ładny, oczywiście dźwięk na pierwszym miejscu, ale w tej cenie myślę, że design też powinien być w klasie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponujesz naprawdę fajnym budżetem. Moim zdaniem dali zensor to bardzo fajne głośniki. Słuchałem ich w połączeniu z denonem i marantzem ale polecano mi też do nich Yamahe. Na Twoim miejscu nie szedlbym w aż tak drogi amp a w niższy model z wyjściem pre out. Za niecałe 2500 PLN masz Yamahe rx v685, która z zewnętrznym wzmacniaczem powinna zagrać lepiej niż dużo droższe modele. Polaczysz w ten sposób i fajne kino i dobre stereo. Ale to tylko moja propozycja🙂. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w o wiele mniejszych pieniądzach gra set oparty o wzmacniacz Cyrus one połączony z amplitunerem maranzt nr1509 i CD marantza 5005 plus kolumny dali zensor 5. Gra to moim zdaniem w kinie bardzo dobrze a w stereo plastycznie i muzykalnie. Na Twoim miejscu szukalbym jakiegoś wzmacniacza z wejście main in/bypass. Wtedy może służyć taki wzmacniacz zarówno jako końcówka mocy w kinie jak i wzmak w stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, jednak kompletnie nie mam właśnie pojęcia jakie firmy są dobre itp., jak patrzyłem na jakieś polecane wzmacniacze stereo z main in / bypass to były strasznie drogie, a obecnie to po 6k kolumny + 3k sub, to zostaje nam 6k na amp (2.5k wspomniana yamaha)+stereo (3.5k). Prosiłbym o polecenie czegoś ciekawego, co właśnie by dało mi dobre stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 1070 to fantastyczny amplituner 

Masz na niego budżet. A budując kino warto go rozważyć. 

Opcja numer dwa to faktycznie niższe modele amplitunerów jak 685 czy demon x3500 / 3600 a dołożenie do wzmacniacza. Wyciągniesz lepszy dźwięk. Chodź niektóre funkcjonalności mogą być delikatnie uboższe.

Co do samych kolumn to wybór jest mega szeroki. Na szczęście w subach mniejszy więc tu będzie mniejszy problem.

Monitor audio bronze czy też nawet silver, tannoy z linia XT 6, odpowiednik fyne audio, dynaudio.

No wybór jest na prawdę szeroki. Daleko masz do nas? Chciałbyś wziąć taki zestaw na testy domowe?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o ampli z serii 1070 to się spóźniłeś ponieważ jest już wycofany i zastąpiony modelem 1080, którego na pewno można brać pod uwagę to udany amplituner. Dali Zensor to druga również już nieprodukowana seria, zastąpiona modelem Oberon, która gra trochę inaczej od Zensor, czy lepiej to oczywiście kwestia gustu, wyglądem prawie się nie różnią i na pewno warto jej posłuchać.  Z ciekawie grających kolumn możesz posłuchać jeszcze zestawu zbudowanego na Monitor Audio Bronze 6 + Bronze 1 + Bronze Center + Bronze W10, czy Klipsch RP-6000F + RP-400C + RP-400M. Wracając do elektroniki i pomysłu łączenia taniego ampli z wzmacniaczem to na pewno niezłe rozwiązanie, a z niedrogich dobrze brzmiących wzmacniaczy możesz kupić Audiolaba 6000A.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...