Skocz do zawartości

Denon AVR X4500 vs. Onkyo TX-RZ830


arek zach

Recommended Posts

Witaj,

Wybór wcale nie jest taki oczywisty gdyż to dwa bardzo udane amplitunery. Poza bardzo wysokimi już kompetencjami w kinie domowym oba urządzenia bardzo dobrze radzą sobie również przy muzyce w dźwięku stereo. Denon może trochę bardziej przekonywać w kwestii funkcjonalności sieciowej. Polske menu oraz doże możliwości i intuicyjna obsługa aplikacji HEOS ułatwia korzystanie ze sprzętu. Realna wydajność prądowa zarówno Onkyo jak i Denona jest wysoka. Denon może oferować  trochę pełniejszy bas i bardziej soczyste brzmienie, Onkyo będzie grało bardziej liniowo ale dla niektórych może troszkę bardziej płasko. 

 

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Fakt Onkyo 830 jest zeszłorocznym modelem a denon tegorocznym i cena też jest niższa na korzyść Onkyo. Zapytałem się, ponieważ chcę przejść z Denona AVR X 3500H na któryś z tych modeli. Czy idę w dobrym kierunku czy może ktoś z mądrzejszych forumowiczów doradzi jaki amplituner kupić o półkę wyżej. Dodam tyle że najbardziej zależy mi na jakości dźwięki. Dziękuję z góry

Edytowano przez arek zach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest powodem zmiany? Jakość dźwięku? Brak końcówek mocy? (chcesz rozszerzyć kino o dodatkowe kanały?) Dodatkowe funkcjonalności?

Jeśli jakość dźwięku to podejrzewam, że przeskok nie będzie na tyle istotny by iść tą drogą. Oczywiście, że będzie, ale zdecydowanie lepszą opcją w tej sytuacji będzie dokupienie wzmacniacza stereo pod preamp w x3500.

Natomiast jeśli mimo wszystko chcesz ampli półkę wyżej to każdy z tych ampli będzie dobrym wyborem. To jest już ten poziom, że co nie wybierzesz będziesz zadowolony, oczywiście warto popatrzeć na zaplecze i funkcjonalności by wybrac coś pod siebie. Generalnie Denony zawsze wyróźniały się bogata funkcjonalnością na tle innych producentów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Anubarak napisał:

Zdecydowanie lepszą opcją w tej sytuacji będzie dokupienie wzmacniacza stereo pod preamp w x3500.

 

 

Jestem tego samego zdania. Dokupienie zewnętrznego wzmaka poprawi wrażenia i w kinie domowym i w stereo. Jeśli odpowiada Ci "granie" denona moim zdaniem powinieneś pójść w tym kierunku. Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem jest uzyskanie lepszej jakości dźwięku. Przede wszystkim zależy mi żeby dźwięk miał kopa, chodzi głównie o dynamikę. Również zależy żeby kino podobnie grało. System jaki posiadam to 7.0 cztery kolumny daii zensor 3 i dwie to Bowlers Wilkins CM9 centrala to dali oberon vocal i oczywiście denon avr 3500. Co sądzicie o takiej konfiguracji. Jaki wzmacniacz pre amp polecacie, a może B&W CM9 wymienić i lepiej na tym wyjdę Dziękuję z góry i pozdrawiam wszystkich.

Edytowano przez arek zach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam proste wnioski o tych amplitunerach. Onkyo gra lepiej. Żywiej, ciekawiej. Z kolei denon ma znacznie lepsza kalibrację przez co cichy odsłuch wypada lepiej. 

Źle natomiast dobrałeś kolumny. To skrajnie inne brzmienie.

Wybierając Denona fronty bowersa zagrają dobrze.cale wokal będzie za ciepły. Gęsty taki wycofany. Wybierając Onkyo. Wokal zagra dużo lepiej. Czyściej, swobodniej. Ale będzie zbyt jasna góra na frontach. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego postanowiłem przejść na onkyo, denona już sprzedałem. Nie wiem może to i na plus że góra będzie jaśniejsza i bardziej wyrazista. Wracając do denona to wszystkie kalibracje miałem powylaczane, odległości kolumn domyślna i co najważniejsze żeby grały pełnym basem to częstotliwości odcięcia miałem ustawione na wszystkie głośniki częstotliwość 240 hz. Dopiero denon zaczął grać basem Dzięki za podpowiedź i rzetelną odpowiedź. Pozdrawiam.

Edytowano przez arek zach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2019 o 10:44, arek zach napisał:

Co do mojej powyższej wypowiedzi to trochę źle napisałem. Jeśli chodzi o audyssey to skoryguje sobie ręcznie uwzględniając efektywność wszystkich kolumn dobierając odpowiednią głośność. Co do odległości to ręcznie wpiszę albo zaufam audyssey w onkyo. Na pewno do jakiegoś wniosków dojdę po odsłuchaniu.

 

Edytowano przez arek zach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...