Skocz do zawartości

Pomoc w doborze kina domowego


fidrax

Recommended Posts

Cześć,

od jakiegoś czasu rozglądam się za sprzętem do kina domowego 5.1.
Niestety mam mały problem, nie pociągnąłem kabli w podłodze do głośników surround z tyłu.

salon.png.90f131c0de2350c4946ab6cabe50e82b.png

Mój salon wygląda mniej więcej tak jak wyżej - salon z aneksem, dlatego też dźwięk będzie się niósł po przestrzeni.

Posiadam Onkyo TX-NR686 z ostatniej promocji na iBood.
Chętnie dobrałbym pod niego jakieś kolumny, ale pytanie, czy istnieje jakakolwiek możliwość podłączenia kolumn bezprzewodowo, aby to miało ręce i nogi, czy muszę przejść na Yamahe i MusicCasty 20, bo z tego co czytam na forum to one są w miarę rozsądnym rozwiązaniem?

Pozdrawiam, Paweł.

Edytowano przez fidrax
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Onkyo jeszcze nie podłączysz bezprzewodowych tyłów. Współpraca z sonosem rośnie, rosła. Zanim Onkyo zostało wykupione przez Denona. Teraz nie wiadomo. I sonos mogl zrobić takie tyły. 

Nie przejmuj się 

Pociagnij kable w listwach. I tak wtedy wybór będziesz miał większy. Ile na taki system chcesz przeznaczyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet na kolumny (i suba) myślę, że do 4/5 tysięcy.
Głównie wykorzystanie to filmy, Netflix, nie mam stałego zbioru gatunków.
A jeśli chodzi o muzykę to raczej rock, pop.

Co do kabli to jest taki mały problem, że po lewej stronie jest okno balkonowe i nie ma szans, aby w listwach schować tam kable przy ścianie, dlatego też bardziej przychylny byłem do bezprzewodowych.
Jedyne wyjście to jakaś listwa na płytkach leżąca, ale czy jest coś sensownego w miarę estetycznego co pozwoli mi różowa zamontować 😔?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a pomijając to, że mam już tego Onkyo, czy poleciłbyś go do takiego, w sumie małego metrażowo salonu, jako amplituner czy masz jakąś inną propozycję?

Słyszałem, że Yamaha VR-485 robi robotę w małych przestrzeniach, czy to prawda?

Edytowano przez fidrax
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich
Mam nadzieję że autor wątku nie będzie miał nic przeciwko jak się do niego podłącze.
Mam ten sam amplituner zakupiony w tej samej okazji.Do pełni szczęscia brakuje tylko głośników w zestawie.
W głownej mierze zestaw będzie pod kino, na drugim planie trochę muzyki (rock, metal/ folk metal, żona pewnie jakies disco ).
Pokój ma około 20m/kw.Rozwazałem dwie opcje .Pierwsza poszukać coś do 2.5 tysiąca za komplet 5.0 ew pózniej sub
albo na poczatek w tym budżecie dwie podłogowe + centralny a z biegiem czasu reszta.Budżet nie wielki ale może coś się znajdzie.
Wertuję już internet chyba z tydzień i ciężko zdecydować sie na jakieś konkrety.Jestem kompletnym laikiem i mój zmysł słuchu nie jest specjalnie wysublimowany ;)
Szukam porady  czym się kierować (poza słuchem oczywiscie) doborem kolumn do tego amplitunera (żeby coś z dymem nie poszło;)  i moich potrzeb oraz ewentualne propozycje ;)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Bzdura.

A co ma amplituner do wielkości pomieszczenia? Nie no serio pokaż gdzie to znalazłes bo to co ostatnio ludzie piszą w necie w tematyce audio to woła o pomstę!!

Np. tutaj: https://www.themasterswitch.com/best-av-receivers

Cytat

Best A/V Receiver for Small Spaces

6. Yamaha RX-V585 ($500)

Możliwe, że taki wniosek po prostu padł po mocy jaką oferuje w porównaniu do innych :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem trochę ta stronkę i mam duże wątpliwości. Tutaj trochę tak jakby szukano na siłę pola do wręczenia nagrody. O ile rozumiem segregację na podstawie ceny:

Best budget

Best hiend

O tyle te pod kątem wielkości ..... No są udawane. Kilka pozycji też wydaje mi się być bardzo naciąganych. Ale testy testami każdy może pisać co chce. 

585 to kopia 485 tylko 7 kanałowa. 

Zostaw swój ampli na nic nie wymieniaj. Taka konkluzja generalnie. 

4 godziny temu, bobik123 napisał:

Witam wszystkich
Mam nadzieję że autor wątku nie będzie miał nic przeciwko jak się do niego podłącze.
Mam ten sam amplituner zakupiony w tej samej okazji.Do pełni szczęscia brakuje tylko głośników w zestawie.
W głownej mierze zestaw będzie pod kino, na drugim planie trochę muzyki (rock, metal/ folk metal, żona pewnie jakies disco ).
Pokój ma około 20m/kw.Rozwazałem dwie opcje .Pierwsza poszukać coś do 2.5 tysiąca za komplet 5.0 ew pózniej sub
albo na poczatek w tym budżecie dwie podłogowe + centralny a z biegiem czasu reszta.Budżet nie wielki ale może coś się znajdzie.
Wertuję już internet chyba z tydzień i ciężko zdecydować sie na jakieś konkrety.Jestem kompletnym laikiem i mój zmysł słuchu nie jest specjalnie wysublimowany ;)
Szukam porady  czym się kierować (poza słuchem oczywiscie) doborem kolumn do tego amplitunera (żeby coś z dymem nie poszło;)  i moich potrzeb oraz ewentualne propozycje ;)
 

Polk audio t531, quadral 6500le, heco victa set.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2019 o 16:54, S4Home napisał:

Polk audio t531, quadral 6500le, heco victa set.

Dziękuję za propozycje. Będzie znaczącą różnica jeśli bym szukał coś w stylu Pylon Audio Pearl 25 lub Indiana Line Nota 550X + 740x albo coś w podobnej cenie ? Te drugie to może bym nawet znalazł w swojej okolicy do obejrzenia.Rozważam teraz czy nie kupić właśnie na początek fronty a za 2-3 miechy resztę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kable na podłodze odpadają, nie mam gdzie puścić, a dorwałem w okazyjnej cenie 2x Yamaha MusicCast 20.

Proszę o 3 rady
1. Yamaha RX-V485 vs Yamaha RX-V685 - czy w przypadku samego 5.1 te modele się jakoś różnią?
2. Jakie kolumny podłogowe + centralną mógłbym dobrać na front.
3. Subwoofer: czy Jamo J10 SUB byłby ok?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

magnat 302a

Na jakimś poście pisałeś chyba, że ma on denerwujący feature, że co 4 minuty przechodzi w tryb eco i potem następne wydobycie dźwięku jest poprzedzone cyknięciem, bo się budzi z eco mode, chyba, że to nie problem i na luzie można to wyłączyć albo ja coś źle zrozumiałem?

Tak czy siak z tego co widzę to między Jamo J10 około 250 zł różnicy, więc jaka jest prawdziwa różnica, Magnat lepszy, ale Jamo mocniejszy?.
 

13 godzin temu, S4Home napisał:

Yamaha 685 gra zdecydowanie lepiej. To znacznie lepszy model. 

ok, dzięki, to już jeden problem z głowy :P
 

13 godzin temu, S4Home napisał:

Co do kolumn to jaki ci zostaje na nie budżet? Przy założeniu że 685 i tańszy sub magnata.

Powiedzmy, że na te resztę mogę wydać do 4 tysięcy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jamo jest mocniejsze. Ale ma inny rodzaj wzmacniacza więc to normalne. Magnat schodzi niżej. 

I tak to jedyny mankament magnata że dość szybko przechodzi w stan uśpienia. Oi ke oglądasz filmy Marvela nie ma się czego bać. Ale w mniej aktywnym kinie to on się włącza i wyłącza. Rozwiązaniem na to jest przełączenie go na czas filmu w tryb on a nie auto. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to Onkyo ma wyjście pre-out na głośniki boczne?

Jeśli tak, to kup:

1. A) Transmiter bluetooth obsługujący aptX-LL i aptX HD. B) Odbiornik bluetooth obsługujący standardy jw. C) Wzmacniacz stereo (moc 2x30-60 W) podłączony do odbiornika. Koszt powinien wynieść mniej niż 1000 zł.

2.A) Transmiter bluetooth obsługujący jw. B) Wzmacniacz zintegrowany z odbiornikiem bluetooth obsługujący standardy jw. Tu jest trudniej i drożej, ale zwykle też mniej problemów z połączeniem całości, bo wzmacniacz z wyświetlaczem łatwiej sparować z nadajnikiem i w razie problemów z połączeniem też jest łatwiej o diagnozę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

2x Aurora + Center Aurora

Chyba na to się zdecyduje, Aurora 700? bo z 1000 to chyba Yamaha może mieć problem, aby uciągnąć taką moc 😮 czy się mylę?
Albo z innej beczki, czy warto w ogóle do takiego metrażu 1000 brać, żeby ściany nie rozwalić?

@yahoo111

Rozpatrywałem przekaźniki wszelkiego rodzaju, ale to za dużo kombinatorstwa, a zysk marny i może się okazać, że będą za duże opóźnienia.
Także wybór padł na MusicCasty, ponieważ to i tak tylko tylne efekty, do 5.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd napisałem, że musi być wsparcie dla AptX-LL (low latency). Amplituner koryguje opóźnienia i synchronizuje ścieżkę dźwiękową z obrazem, dlatego nie stanowi to dużego problemu. Oczywiście, dwa transceivery bluetooth to koszt rzędu 300 zł, wzmacniacz to kolejne kilkaset zł. W zależności od tego, jakie satelity chciałeś dobrać, może to przekroczyć budżet, dlatego to Twój wybór.

Co do kolumn, to nie obawiaj się o "uciągnięcie mocy". To nie lokomotywa z wagonami, żeby dostarczać jej stale megawaty. Przy mocy 100 W Aurora 1000 będzie emitować 113 dB, a Aurora 700 112 dB. Czyli model większy będzie głośniejszy. Ale 113 dB to tak głośno, że zaraz zbiegną się sąsiedzi z bloków obok. Sąsiedzi z klatki będą u Ciebie już przy 10 W (103/102 dB).

Aurorę 1000 kup jeśli planujesz kiedyś przeprowadzkę do dużego domu, ale w normalnych warunkach lepiej przeznaczyć 1000 zł (różnica w cenie między parą siedemsetek a tysiączek) na lepszy subwoofer.

Co do mocy, to u siebie w domu (pokój 17 m²) ustawiłem na stałe (na wszelki wypadek) limit -10 dB na wzmacniaczu (zabezpieczenie przed dziećmi, żeby nie spalić głośników). Czyli z mocy 160 W na kanał (teoretyczny limit) zostaje 16 W na kanał, a i tak nigdy nie przekraczam głośności -20 dB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...