Skocz do zawartości

Formuła 1 , ciężarówka Williamsa i ...


RoRo

Recommended Posts

14 minut temu, Kubakk napisał:

Gasly w RB nie zdobyłby top1 ;)

Wg mnie każdy kierowca w RB z Verstapenem ma stresa przez co nie pokazuje pełni możliwości :P 

PS: coś zmieniło się w podpisie Bogusława

Ja tam jakoś Maxa nie lubię, dla mnie to taki samozwańczy lider i to chyba dzięki ojcu, który ciągle szeptał coś na ucho do Helmuta M.

Może i Ricciardo kiedyś wyda ksiąskie i rozświetli temat "jak to było"

A swoją drogą książka Alonso, coraz bliżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ja tam jakoś Maxa

Według mnie Max to zawodnik o dużej intuicji wyścigowej bazujący na instynkcie ale nie jest typem analitycznego,perfekcjonisty. On jest po to żeby zapierniczać a mechanik żeby mu zrobić do tego narzędzie. Jak popatrzycie na Seba to on analizuje, ogląda inne auta, dotyka, czasem nawet mierzy...🤣, Lewis dość często też sprawdza jak oponki itd. Jakoś Max’a nie zauważyłem w takiej sytuacji. I powiem szczerze, swoją arogancją pomimo niesamowitej prędkości nie przekonał mnie do siebie 🤷

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Inferno napisał:

Według mnie Max to zawodnik o dużej intuicji wyścigowej bazujący na instynkcie ale nie jest typem analitycznego,perfekcjonisty. 

Zawsze się uśmiecham pod nosem jak go widzę jego zachowanie w garażu. "Gwiazda".  Nie wiem.... ja go jakoś nie widzę jako mistrza Swata F1, nie wiem czemu? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensacja się dobrze sprzedaje, wyścigi motocyklowe oglądam ...no mogę powiedzieć od dziecka, bo pamiętaj jeszcze Kosińskiego w 250tkach 🤣 Nigdy, powtórzę nigdy w żadnych wiadomościach telewizyjnych nie widziałem idealnie przejechanego zakrętu na granicy przyczepności, motocyklowej wirtuozerii ale za to jak jest karambol w trakcie wyścigu, albo nie daj Boże zawodnik zginie a to już się pochyłą nad tematem 😞 

Przyklad z dzisiaj, Grudziądz, motocyklista wjechał do sklepu 🤷

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co? Vettel zostaje w F1?  bo Perez już potwierdził odejście z teamu.

A ... Simon Roberts będzie pełnił obowiązki szefa Williams Racing 

----

Gdy nastąpi oficjalne potwierdzeniu u Vettela , to się zacznie karuzela transferowa, ciekawe czy Robert się przeciśnie do kierownicy w Alfie?

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian Vettel oraz Otmar Szafnauer, szef RacingPoint potwierdzili współpracę w sezonie 2021-już jako zespół Aston Martin.    Umowę podpisano na dłużej niż 1 rok.

To teraz czekamy który z zespołów F1 zatrudni/zatrudnił Checo... Perez wczoraj miał telefon od Lawrence'a Strolla i dowiedział się oficjalnie o "wylocie" (po 7 latach). Szuka teraz projektu obejmującego równie sezon 2022 a jeśli nie znajdzie niczego w F1 to się rozejrzy za innymi możliwościami ... 

Co na to Haas ? Nie wspominając niestety o AR...

Na 1000 wyścig Ferrari pojedzie w specjalnych barwach na Mugello. Sama zmiana malowania raczej nie poprawi tempa...

Tym niemniej Ferrari będzie pierwsze-bo Mick Schumacher pojedzie modelem z 2014 roku którym jeździł Michael :-) Co prawda tylko przez chwilę i nie w wyścigu, ale zawsze to sukces...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze dzisiejszy wyścig będzie mała procesja do mety. 

Peraz delikatnie zmienia stanowisko w sprawie dalszych kontraktów, już przekombinował sobie że na lepsze teamy szans nie ma wiec teraz nawija żeby gdzieś się załapać by nie wypaść z obiegu, bo trudno potem o powrót.  Pewnie jest już gotowy zaakceptować fotel w Alfie czy nawet w Haas.

Myślę, że Robert wraz z Orlen brał to pod uwagę, że będą go pomijać w nominacji do regularnych startów i może dlatego była decyzja o więcej zaangażowania w DTM.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesja była w F1-tyle, że za samochodem bezpieczeństwa :-)

Dwa razy wyścig F1 był przerywany i ci kierowcy którzy przetrwali mieli dziś szansę trzy razy walczyć na starcie.

George Russel w ostatnim restarcie zawalił start i spadł na ostatnie (dwunaste) miejsce, potem tylko Groesjeana zdołał wyprzedzić i strata do Kimiego (który po restarcie ładnie wskoczył na 8 miejsce i dowiózł je do mety, a po karze 5 sekund za przekroczenie lini przy zjeździe do pitstop finalnie na 9 miejscu między Ferrari: Leclerc 8, Vettel10) na mecie przekroczyła 5sekund. Więc finalnie George na 11 miejscu i znowu bez punktów. A było tak blisko...

Alfa wreszcie punktowała (Antonio uczestniczył w kolizji) i podwoiła swoje punkty, zaś Kimi zrównał się z partnerem.

Ferrari w jubileuszowym tysięcznym wyścigu zdobyła 5 punktów -mogło być lepiej (Leclerc momentami jechał na 3 miejscu) mogło być gorzej (chwilami jechali w okolicach 10 miejsca).

Robert Kubica w DTM -z jednej strony dobre niedzielne kwalifikacje (start z 9 miejsca), a z drugiej strony-niezłe tempo, ale znowu długi postój na zmianę opon, parę okrążeń za Glockiem zanim udało się go wyprzedzić i finalnie spadek o pare pozycji, a więc bez punktów.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Inferno napisał:

A w Moto GP sami młodzi na pudle Morbidelli, Bagnaia, Mir.  Rossi czwarty

Ostatnio VR wyprzedzają młodzi zawodnicy z jego akademii. Szkoda że Rossi w drugiej połowie wyścigu nie utrzymał dobrego tempa i spadł z podium na ostatnich okrążeniach -a miał dużą szansę na jubileuszowe 200 podium :-( A w treningach miał takie fajne wyniki... Najgorsze jest to, że czekam nie na zwycięstwo, ale "zaledwie" na podium VR-takie czasy, a człek jest realistą...

Robin Frijns wygrał-i to już jego drugie zwycięstwo. Zaskoczeniem jest dopiero czwarte miejsce Millera. Miałem nadzieję że Kubica złapie Auera, ale na wyprzedzeniu Glocka się skończyło. W wyścigach DTM to, co będzie się działo po zmianie opon jest trudne do przewidzenia w sporej liczbie wyścigów. Podobnie jak trudno jest przewidywać ile sekund do najlepszych straci Robert podczas zmiany kół...

Zaś w Mugello -Kimi (oprócz dużych umiejętności i świetnego restartu) miał jeszcze sporo szczęścia: w pierwszej kolizji wyszedł w miarę szczęśliwie, a jazda na końcu wraz z Vettelem przy wznowieniu wyścigu za SC pomogła mu uniknąć drugiej kolizji. Do tego należy dodać to, że Kimi miał w końcówce (po ostatnim restarcie) lepsze tempo od Ferrari i oprócz lepszego od nich startu powiększał przewagę nad Leclerc'em i Vettelem.

Warto jeszcze odnotować pierwsze w karierze podium dla Akexa Albona-wyprzedził Strolla w generalce, jest na 5 miejscu i ma 2 punkty straty do Norrisa w McLarenie.

Pozdrawiam

PS. Kubakk-a Ty co z tym cytowaniem??? Ile razy można prosić :-(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vale pięknie walczył! Może gdyby na przodzie miał twardą oponę to dałby radę wybronić podium. Widać było ze na wyjściach z zakrętów jest OK ale na hamowaniach kilka razy wjeżdżał bardzo głęboko w zakręt i pod koniec ten przód nie trzymał tak jak powinien. Nawet na jednym z hamowań prawie zamknęło mu przód ale jakoś to wyratował.
W F1 porażająca była skala zniszczeń 😞 

Jezeli chodzi o Roberta to polecam ostatniego VLOG’a Cezarego Gutowskiego - w przeprowadzanym wywiadzie Robert opowiada kto tak naprawdę wymienia mu koła podczas PIT’stopu 🙂 Niestety mały prywatny zespół i panowie odchodzą od komputera i łapią za koła...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko news poszedł w świat o prywatnym teamie u Roberta, to pisałem  ... nie fabryczny car, nie fabryczny team i nie będzie łatwo.

Nooo... błędy w F1 są kosztowne, ale przynajmniej jest co oglądać, zresztą w DTM też mamy "momenty" (przepychanki i loty i koszenie trawy) 

z jednej strony jest mi zal Bottasa, czego by nie zrobił, finalnie nic to nie daje ..... nr.2 i koniec

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...