Skocz do zawartości

Formuła 1 , ciężarówka Williamsa i ...


RoRo

Recommended Posts

21 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Stroll senior widział i doceniał prace Roberta, ale żeby regularne starty dla tej ekipy?

Nie chodziło mi o regularne starty, ale Hulk miał już kilka możliwości „pokazania się” w tym sezonie. Gdyby Robert tam był rozwojowym czy rezerwowym tez pewnie byśmy byli po 2 czy 3 GrandPrix w jego wykonaniu. Dzięki tym wyścigom Hulk jest dalej w grze pomimo tego że ten sezon pauzuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rok to pandemia , nikt nie mógł przypuszczać - a pewnie były plany by reklamować Alfe i Orlen np. na verva street racing z RK itp. Nikt się nie spodziewał ,że racing pt będą lepiej śmigać , ew. ,że w Haas ie wreszcie pozbędą się po sezonie Grożana ;) 

No i gdyby np. Haas dał propozycję dla RK to tylko dla Orlen kasy = jazda jak Williams na przetrwanie zespołu = strata czasu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inferno napisał:

No niestety @Bogusław Kożyczkowski wydaje mi się że masz racje. Miejmy nadzieje że wydarzy się kolejny cud i będzie szansa na starty dla Roberta.

Tak, ja czekam na kolejną niespodziankę i jeszcze więcej punktów w DTM. To ważne by pokazać ......coś na kształt "" od zera do milionera (w przenośni i odniesieniu do sportu) ""

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

George Russell rozpoczął rozmowy z innymi zespołami na temat startów w sezonie 2021  WP https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/906009/f1-george-russell-szuka-nowego-zespolu-nie-chce-zostac-na-lodzie

 

A jednak ........ ale już o tym wspominałem, że mamy potencjalnie kolejnego wolnego strzelca na rynku transferowym.

To co?   do Haas`a go?

 

Innym tematem jest ... troska Helmuta M. 

Zaczynam się martwić o Vettela, bo jak słyszymy, ostatnio wszystkie poprawki do bolidu w pierwszej kolejności dostaje Stroll. Perez otrzymuje cokolwiek dopiero, gdy są gotowe dwa egzemplarze danej części. Mam nadzieję, że Vettel będzie sprawiedliwie traktowany - powiedział w niemieckim Sky Helmut Marko, doradca Red Bull Racing, który w przeszłości współpracował z Vettelem.

Q. jak Kubica testował części, które potem dostawał Russel to nikt się nie martwił. Stary dupek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka w F1 jest jak kawa... Ciekawe czy Kimi dostał wcześniej odpowiedzią dawkę procentów, by się uśmiechnął - a kawa była baaardzo mocna, a spot kręcili wiele razy.

Nie wierzę w równe traktowania - papa Stroll ma kasę i własny zespół, więc wiadomo że Perez jest jako ten drugi.
Więc z Vettelem będzie podobnie - tylko w kontrakcie mu napiszą, że ma nie narzekać i nie mówić za dużo.

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Q. jak Kubica testował części, które potem dostawał Russel to nikt się nie martwił. Stary dupek.

Poza tym - wygląda na to, ze George mógł mieć inne ustawienia silnika na kwalifikacje w ubiegłym sezonie. Bo to raczej nieprawdopodobne by różnice czasów kwalifikacji obu kierowców Williamsa były zawsze na korzyść Russela.
Jak w tym roku po wakacjach zmieniono zasady kwalifikacji (takie same mapy w kwalifikacjach i wyścigu), to nagle zmniejszyła się różnica między GR a NL w soboty.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,
zapewne jest to teoria spiskowa...
Ale po ubiegłorocznym Monaco gdy Kubica zjechał jako drugi na wymianę opon już nie wierzę w równe traktowanie obu kierowców w jednym zespole. Tzn wątpiłem w to już wiele lat temu - bo to jest właśnie polityka zespołów. A czy to będzie zrealizowane poprzez komunikat radiowy  "XXX jest szybszy od Ciebie", czy też przez dziwną kolejność pitstopów to już nie ma znaczenia (no może ma medialne znaczenie - bo nie wszyscy to zauważą).

Od razu dopowiem - nie uważam, że George jest słabym kierowcą. Bo słaby kierowca nie będzie jeździł w F1. Wszyscy są bardzo dobrzy, ale niektórzy są trochę lepsi od innych i reprezentują poziom nieosiągalny dla zwykłych zjadaczy chleba. 

Pozdrawiam
PS. Tak swoją drogą to trochę mi szkoda Rusella, że w 2021 może nie załapać się na jazdy w F1. Ale bardziej mi szkoda, że Robert ma znowu problem ze znalezieniem dla siebie miejsca w F1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim treningu w Portugalii Max wziął za małą poprawkę na spostrzegawczość Strolla...
Lance wyprzedził Maxa, po kolejnym zakręcie Verstappen trochę przyśpieszył i po wewnętrznej wyprzedził go - tzn. usiłował wyprzedzić, bo manewr skończył się w żwirze (a potem jeszcze długo, długo latały komentarze). Generalnie totalnie bez sensu, bo Max to powinien przewidzieć (czyli "przewidzieć nieprzewidywalne manewry").

Krótko mówiąc bez sensu: Max jechał wolniej i Lance go wyprzedził, a potem mu się zmieniło i RedBull przyśpieszył.
Kolejna czerwona flaga i zbyt dużo kierowcy sobie nie pojeździli. Tym bardziej, że dzisiaj były testowane opony Pirelli na przyszły sezon.
Wcześniej Alpha Tauri poszła z ogniem - w bolidzie Gaslyiego.

Ktoś z Was może wie, czy Alfa planuje w tym sezonie wprowadzić trochę szczuplejszy nos?
Oraz jaki i  gdzie (i czy już) się pojawił tatuaż po podium Ricciardo w ostatnim wyścigu?

Wczorajsze konferencje prasowe nic nie wyjaśniły
https://powrotroberta.pl/2020/10/zaskoczony-romain-pewny-george-tajemniczy-sergio-zdrowy-lance.html
Russel potwierdził, że przecież ma ważny kontrakt z Williamsem na następny rok.

Romain Grosjean powiedział, że trochę się tego spodziewał - ale był zaskoczony że obaj kierowcy odchodzą z Haasa.
Zaś w Alfie "Kimi Raikkonen mówi, że decyzja nie została jeszcze podjęta. Antonio Giovinazzi zaznacza, że jego celem jest kontynuowanie współpracy z Alfą Romeo, ale nie jest to jego decyzja tylko zespołu i Ferrari"

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max jechał/ustawił się w martwym polu lusterka Stroll`a, to nie dziwota, że tak się stało. czytałem, że konsekwencji z tego nie będzie, ale winę przypisuje Holendrowi ... a może po prostu go nie lubię?

Haas żegna obu, bo potrzebuje kasy, dotychczas jakoś się bujali, ale profit za ubiegły sezon i tegoroczne miejsca odbijają się czkawką.

No nic .. jednego obywatela daje Ferrari, czyli syna legendy, a drugi fotel? ja stawiam na Pereza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszych kwalifikacjach -skoro Bottas stracił PP w ostatnich sekundach,to dziś będzie w stanie walczyć (tym bardziej że startuje z brudnej części toru) czy po prostu nie będzie w stanie wziąć się w garść?

Bo jednak warto być czujnym: możliwy deszcz, spore podmuchy wiatru, niska przyczepność i spora szansa na wyjazd (wyjazdy) SC.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław Kożyczkowski wydaje mi się że to generalnie kombinacja niskiej przyczepności, pofałdowania toru i związanym z tym problemem z podmuchami wiatru. Trzeba bardzo uważnie jeździć. Czyli przewaga aero nie jest az tak widoczna bo co chwilę i tak jest zakłócana przez elewacje terenu czy wiatr czy świeżą nawierzchnie odparowującą lotne i ciekłe frakcje asfaltu. Taka jest moja teoria 🤣🤣🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GR bez punktów-ale trzeba mu przyznać, że w kwalifikacjach wyciągnął co mógł z samochodu i wszedł do Q2, a przewaga nad Latifim w Q1 była naprawdę duża (podobnie jak Leclerca nad Vettel w Q2). W wyścigu też powalczył...

Aż przyjemnie było patrzeć start i całe 1 okrążenie Kimiego-awans z 16 na 6 miejsce i piękne manewry wyprzedzania połączone z przewidywaniem co zrobi/może zrobić kierowca jadący przed nim. Szkoda że przewaga miękkich opon w jego przypadku skończyła się po 6 okrążeniach i trochę zabrakło do wywalczenia 1 punktu.

Raikkonem wspomniał po wyścigu o kiepskim pitstopie-czy ktoś z Was wie o co chodzi i jaki był czas stracony przy zmianie opon?

Byłem zdziwiony, że obyło się dziś bez wyjazdu SC...

Strata Bottasa do Hamiltona na koniec wyścigu-ręce opadają...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inferno napisał:

@Bogusław Kożyczkowski to chyba Ty pytałeś o tą prezentacje GR i o co chodzi że się śmieją w internecie. Znalazłem na YouTube o co chodziło / chodzi 

...

Całkiem inteligentna argumentacja 😁

Sorry Ciebie, ale wpierw przypomni mi o co pytałem.

PS nie mogę filmu odtwarzać.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...