Skocz do zawartości

Formuła 1 , ciężarówka Williamsa i ...


RoRo

Recommended Posts

Ale pamiętacie jak nawet tu na forum było pisane że to niemożliwe żeby dwa różne bolidy itd... 🙂No to musiał Robert ogłosić odejście żeby niektórzy przejrzeli na oczy! Tak jak pisałem stoper, to do gotowania jajek a nie na tor, zbyt wiele zmiennych żeby w tak prosty sposób można było porównać.
Suzuka znaczy znowu tor kierowców a nie bolidu, gdzie liczą się umiejętności i czucie w jajcach i...Robert już nie odstaje od Jurka! Przypomniała sobie ta jednoręka nasza polska bidulka jak się jeździ !!!! 🙂👍 Mówię Wam on to jeszcze ma! Potrzeba mu tylko odpowiedniego narzędzia a nie taczki z której co chwila coś odpada.

W jednym z ostatnich wywiadów Robert powiedział ze wiedzieli o problemach od początku sezonu i z tego powodu oszczędzali bolidy. Ten zespół to jest kiepski żart jaki zafundowała nam F1 na rok 2019

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Pisali że tylko jest jedno nowe skrzydło (2020). Nie patrzałem jakie miał Russell w P2.

Nie wiem, ....czy nie chodzi tylko o techniczne uwagi Kubicy, co do skrzydła.

Można się domyślać po wycofaniu Roberta z wyścigu, że jego skrzydło trafi do "kolegi" gdyby nie dojechało nowe, a Kubica dostanie jakieś wcześniejsze (uszkodzone), po szybkiej naprawie srebrną taśmą, ale to tylko takie moje przypuszczenia.

Szefowa Williams`a, cały czas na przypomina że to Russel jest tam liderem.

Jest już odpowiedz na moje domysły.

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/848246/f1-grand-prix-japonii-kolejny-dowod-na-amatorszczyzne-williamsa-robert-kubica-od

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/848233/f1-grand-prix-japonii-williams-zadowolony-z-testow-robert-kubica-sprawdzil-nowe-

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Można się domyślać po wycofaniu Roberta z wyścigu, że jego skrzydło trafi do "kolegi" gdyby nie dojechało nowe, a Kubica dostanie jakieś wcześniejsze (uszkodzone), po szybkiej naprawie srebrną taśmą, ale to tylko takie moje przypuszczenia.

Bogdan,
nie przesadzaj  tą srebrną taśmą - to w końcu Formuła 1.
Williams zainwestował i kupił taśmę w kolorach Williamsa - dlatego jej nie widać 🙂

Wg dziennikarza Eleven Sport Steiner po karze 5 sekund dla Magnussena w GP Rosji w Soczi tak powiedział sędziemu Emanuele Pirro - byłemu kierowcy F1 - i dostał karę 7.500 eurasków:
"Gdyby nie głupi, idiotyczny sędzia mielibyśmy ósme miejsce. Wiesz który to sędzia - znasz go, zawsze jest tak samo, wcale nie staje się bardziej inteligentny."

Pozdrawiam
PS. No i faktycznie Robert będzie jeździł ze starym skrzydłem w wyścigu - może nie odpadnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporadycznie się zgadzam z wypowiedziami J. Villeneuve'a , ale tym razem ma rację że CW powinna zrezygnować z szefowania tą ekipą.

Widzieliście (słyszeliście) wczorajszą rozmowę z Robertem w ElevenSport odnośnie jego walki na torze z Felippe Massą w Japonii jakieś 10 lat temu? Że jakby to miało miejsce w tym roku, to obaj kierowcy dostaliby pewnie po 15 minut kary :-) Oczywiście pomijając fakt, że do takiej walki potrzebne są w miarę równorzędne bolidy (Williams 2019r -he he ) oraz kierowcy którzy potrafią jeździć i uczciwie walczyć oraz mają szacunek do siebie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo najlepszy z Suzuki jest ten onboard Roberta gdzie powiedział ze po przejechaniu tego kółka trzęsły mu się nogi 👍 facet jeździł na instynkcie i według mnie dalej to potrafi. Mógłby coś wyczarować w kwalifikacjach jutro, bo już mam dość słuchania : “GR over qualify his teammate 16th time”

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywalną kwalifikację miał raz w tym roku Leclerc-pojechał na maxa i pare razy miał wrażenie że nie opanuje bolidu i zaliczy ścisnę lub pobocze.

Kubica fajnie opowiadał, że wtedy bolid coraz lepiej się prowadził -odwrotnie niż tegoroczny Willi :-(

Pozdrawiam

PS. Jeszcze trochę ponad 8 godzin i będzie jasne czy wreszcie nie będzie do zera..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan,
Ano przeszedł bokiem ...
https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/848493/f1-gp-japonii-tor-suzuka-przetrwal-atak-tajfunu-kwalifikacje-powinny-sie-odbyc-z
ale nie wiadomo jak będzie wiało i czy rano pojawi się deszcz. Więc tak naprawdę dopiero o 3 rano się to wyklaruje. 

Ale szkody w Japonii są duże - zarówno ofiary śmiertelne, jak i straty w infrastrukturze. Jest sporo filmików na YT pokazujących co się tam dzieje, a widać też sporo spięć - bo w Japonii przeważają kable energetyczne jako linie powietrzne, a nie w ziemi.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

02,48 Kwalifikacje czas zacząć.

PS. Tak się składa, że byłem na Bachamach po przejściu Katriny w ..... nie pamiętam roku, ale pamiętam co widziałem (drzewa(palmy) tylko pnie, samochody przewrócone na poboczach, cpn bez dachu i parę innych). Kontener 40stopowy zrzuciło z pokłady statku na pirs (suchy dok)

---------------

Flagi, ..praktycznie otwarte na max.   Wiaterek jest.

--- 

oj! I Robert skończył kwalifikacje w bandzie.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa (choć inny wyraz bardziej by pasował). Robert powiedział, że bolid nie reagował odpowiednio na ruchy kierownicą :-(

Vettel wystartuje z 1 miejsca (zaskakująco dobra seria wygranych kwalifikacji Ferrari), a Kubica??? Na PlayStation, czy jednak coś poskładają w Williamsie przez te niecałe 4 godziny...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jednak udało się poskładać "ciężarówkę". Start z alei serwisowej dla Kubicy to lepiej niż samo oglądanie wyścigu bez jazdy... Stare części w jego bolidzie-aż strach pomyśleć jak jego Willi będzie się dziś prowadzić.

Ale jak się słucha wypowiedzi kierowców odnośnie warunków i mocnego wiatru, to jest to jazda na krawędzi ... A tor suchy i niby wszystko ładnie wygląda.

Pozdrawiam

PS. To były najkrócej oglądane przeze mnie kwalifikacje :-( Może poza tymi których nie obejrzałem w ogóle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 kółko i już dublują "ostatniego" Roberta, a jeszcze nie zmieniał opon.

PS. eeeee......a ja byłem twardy i Q1/Q2/Q3 do konca.

 

Lekko żałuje że nie pada deszcz, co prawda Kubica i tak nic by nie zyskał, ma części z odzysku i bolid bez ostawień końcowych.

Ale chodzi mi o to że reszta stawki miała bardzo wyrównane czasy i na mokrym było by wesoło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyścig był ciekawy-szczególnie początek (Bottas) i koniec (Vettel). A na wygraną Fina mało kto stawiał, zaś on wystartował błyskawicznie i awansował o 2 pozycje-interesująca była jeszcze jego rozmowa z inżynierem pokładowym czy Hamilton napewno jeszcze raz zjedzie na wymianę kół :-)

Kubica teraz już coraz wyraźniej wypowiada się na temat strategii zespołu "Piątek był na duży plus podczas treningów. Po raz pierwszy od dłuższego czasu. Zmieniliśmy skrzydło na nowe, które nie miało być lepsze i w drugim aucie rzeczywiście nie było. W moim samochodzie sytuacja jednak się poprawiła.

Z dziwnych przyczyn to skrzydlo zostało zdjęte u mnie rano przed kwalifikacjami. Za duzo chyba było czasu do przemyśleń w sobotę, gdy zaatakował tajfun. Ta decyzja nie była związana z torem tylko z innymi wyborami."

Pozdrawiam

PS. W dodatku siatkarze też nie wykorzystali swojej szansy (choćby w 2 secie) i zagrali nieskutecznie w piątym-dobrze, że przynajmniej punkt zdobyli i mają szansę na drugie miejsce. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zostały mi do obejrzenia/wysłuchania rozmowy i komentarze po wyścigu.

No to zostało jeszcze wieczorem Macedonię obejrzeć-oby cała niedziela nie była (sportowo) do bani :-( Na szczęście pogoda ładna -więc spacer i w międzyczasie trzeba jeszcze spełnić obywatelski obowiązek (tylko proszę bez tematów politycznych-wzmianka bez konkretów wystarczy).

Potem jeszcze tylko żonę sprzedać na dwie godziny i wtedy można ze dwie płytki odplalić, ciut głośniej pograć i odkurzyć głośniki :-) "Księżyc" pod prądem już od paru godzin, więc przynajmniej nie muszę się zastanawiać na który system dziś padnie ...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pozytywów będę szukał w World SBK 🙂 wczoraj Bauti wygrał superpole i wyścig. Mam nadzieje że dzisiaj powtórzy wczorajszy rezultat i przytrze nosek Ducati. Włosi nie przedłużyli z nim na przyszły sezon umowy pomimo faktu bycia na drugim miejscu w klasyfikacji sezonu! Ta polityka we wszystkich seriach wyścigowych mnie rozwala...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem zapis po wyścigowy.

RK ..Dzisiejszy poranek dużo dał mi do zrozumienia"  ....

"Dziś rano pewne granice zostały chyba przekroczone ... Trudno" ...  "ile nam zostało?  20? ... 20 sesji do końca roku"

--------------

Z tyłu po lewej, Russell nie miał nic do roboty, brak było pytań do jego osoby.    I SŁUSZNIE, bo to typowa dyskryminacja na bezczelnego w wykonaniu Williams`a.

 

A słowa goryczy odnośnie zarządzania w Williams poszły w ŚWIAT.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, troszkie nie tak..

Po takiej wypowiedzi dziennikarze ponownie ciągnęli Kubicę za język, ale ten nie chciał powiedzieć zbyt wiele. - W piątek wydarzyło się coś, co dało mi dodatkową pewność siebie za kierownicą. Czułem się lepiej. Uzgodniliśmy coś, a potem w niedzielę ustalenia się zmieniły. I to bez podania jakiegokolwiek powodu. Myślę, że to decyzja ludzi, którzy są tutaj na torze. Dlatego nie chcę wchodzić w szczegóły - poinformował Kubica.

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/848587/f1-gp-japonii-williams-nawet-nie-poinformowal-roberta-kubicy-o-zmianach-to-nie-j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem coś zupełnie odwrotnego

Zaraz odszukam

Warunki były inne, ale w piątek stało się coś, co dało mi dużo pewności siebie i poprawiło mój feeling w samochodzie. Ustaliliśmy coś i potem w niedzielny poranek nastąpiła zmiana z jakichś powodów i myślę, że to nie była decyzja ludzi, którzy są tu. Nie chcę wchodzić zbytnio w detale” – stwierdził Kubica.

https://powrotroberta.pl/2019/10/ustalilismy-cos-a-potem-ludzie-ktorych-tu-nie-ma-dokonali-zmian.html

 

Według mnie ma to większy sens, gdyby decyzja była podjęta lokalnie mógłby z nią dyskutować, a tak nie bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie dali Kubicy na kwalifikacje nowego przodu-skoro lepiej jeździł niż ze starym (i lepiej niż George), szkoda też dalszego ciągu.

Robert po wyścigu pogratulował mechanikom dobrej roboty przy składaniu bolidu (że udało się to wszystko skleić) i szkoda że nie wszystko od nich zależy.

Jeszcze co do powakacyjnych wyścigów -jak widać Mercedes nic sobie nie robi z tego że nie wygrywają kwalifikacji, skoro wygrywają (ostatnie dwa) wyścigi, a poza mistrzostwem konstruktorów (zaklepanym dzisiaj) i niewątpliwym kolejnym sukcesem Hamiltons mają szansę na drugie miejsce Bottasa na koniec sezonu.

Rozmowa z Toto Wolfem przed kwalifikacjami:

ElevenSport: "Tak krótka przerwa między kwalifikacjami ...  a wyścigiem w niedzielę. Jaki to ma wpływ, bo chyba nie można przekraczać limitów podczas kwalifikacji bo to się może skończyć źle "

Toto: "Dokładnie. Jak wjedziesz w ścianę-nici ze ścigania. Dla kierowców to nie lada wyzwanie."

Prorok - czy co ???

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes to według mnie najlepszy zespół, najlepiej ułożony jeżeli chodzi o podejmowanie decyzji. Oczywiście mają Rez kasę na  ryzyko od czasu do czasu. Zdecydowanie brakuje tego w Williamsie. Tutaj tez dobry tekst. Czekam na Czarka żeby coś jeszcze się dowiedzieć.

 https://www.przegladsportowy.pl/motosporty/formula-1/robert-kubica-po-gp-japonii-pewne-granice-zostaly-przekroczone/qjt1r26

Chyba raczej WP się pomyliła

 

7DF6C004-82BF-4544-A0B1-21B7D73BFBE0.png

http://sokolimokiem.com/kubica-ustalilismy-cos-ale-podjeto-inna-decyzje/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...