Skocz do zawartości

Formuła 1 , ciężarówka Williamsa i ...


RoRo

Recommended Posts

No to już po kwalifikacjach -ku zaskoczeniu wielu skończyła się powakacyjne seria i pp nie jest już czerwone - Bottas przed duetem Ferrari, a Hamilton dopiero piąty (za Maxem).

Z tyłu niestety jak zwykle :-(

Jak zwykle również były radosne wypowiedzi Russela jak niewiele im brakuje do Alfy i Haasa oraz Williams poprawił gablotę w trakcie weekendu, oraz bardziej realistyczne i pesymistyczne oceny Roberta.

PSA łączy się z Francuzami... Ale czy rozszerzą gamę modelową Lancii albo zrobią Punto? Wątpię i żałuję (podobnie jak nie rozumiem wycofania się paru firm z małych modeli w nadwoziu kombi-choćby Clio czy Fabia). Argument że takie kombiaki stanowią mały procent sprzedaży modelu-gdy mimo wszystko jest to jednak sporo tysięcy -nie przemawia do mnie zupełnie (podobnie jak ten, że należy się skupiać na SUVach bo taka jest moda i więcej się na nich zarabia niż na mniejszych modelach-i ograniczanie palety tych mniejszych modeli).

Ale ciekawe ile bolidów będzie w pełni sprawnych po wyjściu z pierwszego zakrętu? Ja obstawiam 16, plus jeszcze z 1-2 które stracą czas na omijanie lub wykręcą bączka.

Pozdrawiam

PS. Bayern Monachium w dzisiejszym meczu z Eintrachtem podobnie dał ciała jak Williams w tym sezonie, a Lewandowski kontynuuje piękną serię meczów w lidze ze strzeloną bramką (już 10 kolejne spotkanie) i podobnie jak jego imiennik w F1 był lepszy od reszty graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa-awaria hydrauliki (wyciek) w Williamsie Roberta i koniec wyścigu :-( 

Na starcie wyprzedził Georga, po 10 okrążeniu zmiana miejsc i Robert tracił 1-2 sekundy na okrążeniu.

Do tego jeszcze Vettel miał złamane zawieszenie tylnego koła i już tylko Leclerc reprezentuje Ferrari w wyścigu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak, po każdym kolejnym wyścigu, mija mi excytacja oglądania. to dziwne, przecież niewiele wcześniej oglądałem F1 bez Kubicy i ....  czekałem na kolejny wyścig, a teraz ...., teraz to raczej czekam na zakończenie sezonu 2019.

Nie wiem też czy to przeciąganie decyzji Roberta się nie zemści, za dużo kombinuje, bo ten sezon zmniejszył mu prawie do 0-ra, opcje chętnych do współpracy (jako kierowca) teamów F1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giovinazzi zostaje w Alfie (czy jak się będzie nazywała) na następny rok.

U mnie też - oglądanie problemów z ciężarówką jakoś mnie nie zachwyca, w związku z tym prawie każdy wyścig w tym sezonie jest jakiś taki dziwny 😞

Pozdrawiam
PS. Bayern Monachium wczoraj zwolnił trenera - może by tak Williams poszedł tym tropem i zaproponować WC funkcję zgodną z jej inicjałami?
Wiem, ze nie jest to możliwe - ale pomarzyć o nowej roli Claire chyba można ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy tekst jaki słyszałem ostatnio po niewątpliwej euforii wielu zespołów gdy pokazano auto i zaprezentowano regulamin na 2021 był tekstem Toto : „ zamiast ciężko pracować aby ulepszyć bolid w dzisiejszym regulaminie zespoły upatrują swojej szansy w nowej rzeczywistości”  I to tyle o zachwytach CW nad nowymi regulacjami 😁 jeszcze dodał że przecież idziemy w nieznane i wcale nie jesteśmy pewni czy będzie lepiej. Ale Clair już zwietrzyła biznes. Zapomniała tylko że to jednak kolejna kasa do wydania😶

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe bolidy w 2021 i więcej wyprzedzania-zobaczymy...

Nadal duża masa własna i bardzo rozbudowany spojler z przodu,który przy każdym kontakcie będzie pewnie tracił swoje elementy składowe. A ja marzę o mniejszych spojlerach (jakieś 2/3 szerokości pojazdu), które nie będą przed samymi kołami ale (patrząc z przodu) pomiędzy nimi -tak jak było kiedyś. Dzięki temu po kontaktach między pojazdami i obcierkach mniej będzie przebitych opon, uszkodzonych spojlerów i resztek pojazdów na torze.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na ten moment Robert jest dość rozchwytywany. Oczywiście nie od początku na fotel wyścigowy ale miejmy nadzieję. On mimo słabej postawy w tym roku, oczywiście w sporej części związanej z bolidem coś niecoś pokazał. Wystarczająco aby zauważyli go mechanicy i szefowie zespołów. Szkoda tylko że sporo hejtu od naszych rodaków popłynęło ☹️

Najwiecej od tych „znawców F1” co to wszystko wiedza siedząc w fotelu przed telewizorem 😁

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest "rozchwytywany" ,a kto by nie chciał mieć 3 kierowcę do czarnej roboty który jeszcze dorzuci 10mln ejro do budżetu ;) 

Wątpię by podatnicy cieszyli się z takiego wsparcia Orlenu jeśli Kubica miałby być 3-cim :P 

Chyba ,żeby na 3ciego poszedł do top3 teamów i mógł jeździć na 1 treningu by pokazać swoje prawdziwe możliwości na tle Dżordża :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kubakk napisał:

Jest "rozchwytywany" ,a kto by nie chciał mieć 3 kierowcę do czarnej roboty który jeszcze dorzuci 10mln ejro do budżetu

Kiedy był trzecim kierowca w Williamsie był jedynym w tej stajni który dostawał pensje, wiec nie wiem skąd bierzesz swoje dane 😏 Do bycia trzecim Kubica nie potrzebuje Orlenu. 👍

5 godzin temu, Kubakk napisał:

Wątpię by podatnicy

Bardzo Ciebie lubię ale co ma kur.. podatnik do Kubicy chyba że jako „podatnik” wpłaciłeś darowiznę celową na Roberta ? 😐Obajtek pokazuje twarde dane że dzięki większej rozpoznawalności marki wzrosły obroty za granicami Polski ze stacji Benzin i Star. Orlenowi zwyczajnie się opłaca być w F1 i mają zamiar tam zostać z Kubicą czy bez.

Słabe jest to co piszesz, nic osobistego ale w tym temacie to jak w audio trzeba mieć coś do powiedzenia 🙂

Chyba że to prowokacja żeby forum rozruszać 😃 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiemy, że Robert odda autko w P1, następcy na jego miejsce, co i tak nie ma już żadnego znaczenia. Pogoda TU

Odchodzący również Nico H. zapozna nas z torem w Brasil.  (byłem tam w ... 98-99r w owym czasie drugi port lotniczy po Rio gdzie samoloty opuszczają Brazylię. Uczuleni na białych, ci lekko opalenie bez problemu idą dalej, reszta do kontroli (biały proszek)).

https://www.formula1.com/en/video/2019/11/BRAZIL__Nico_Hulkenberg's_Interlagos_circuit_guide.html

A już w grudniu po wyścigu w ABU DHABI, zamykamy ten sezon (i dobrze). Tam też dowiemy się (mam nadzieje) jaki jest plan Roberta na 2020r

No! i dowiemy się oficjalnie kto, w kolejnym dniu po wyścigu będzie nabierał doświadczenie na sezon 2020r w Williams. hmm... kto to może być ???

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2019 o 12:50, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Już wiemy, że Robert odda autko w P1, następcy na jego miejsce, co i tak nie ma już żadnego znaczenia....

Niestety w P2 Robert też sobie nie pojeździł 😞  Kolejny raz nie wyszło mu pierwsze okrążenie (jak w Japonii).
Kubica powiedział "To było moje pierwsze okrążenie tu. Bardzo późno na wyjściu z zakrętu numer dwa... w zasadzie już w zakręcie numer trzy w bardzo paskudny sposób straciłem kontrolę nad samochodem. Wyglądało to dziwnie. Początkowo nie rozumiałem, jak do tego doszło. To było pierwsze okrążenie i jechałem spokojnie. Wydarzyło się to w dziwnym momencie i bardzo późno. Potem, po zobaczeniu powtórek zauważyłem, że kilka sekund przede mną na tarkę wypadł bolid Haas, wyciągając na tor sporo wody. Ja jechałem na twardych oponach, które się schłodziły i kompletnie straciłem kontrolę. Bardzo mocno rzuciło autem i w dziwny sposób. Najpierw w lewo, złapało przyczepność, a potem w prawo...

Sytuacja nie jest łatwa i to wypadnięcie z pewnością nie pomaga. Nigdy nie jest fajnie stracić trening i rozbić bolid, ale dziś była to kwestia naprawdę wielkiego pecha. Znalazłem się w złym miejscu, w złym czasie. Gdybym jechał bliżej Magnussena, to bym zobaczył, że naniósł wodę, a gdybym nadjeżdżał tam parę sekund później, może mój inżynier by mi o tym powiedział.
...
Nie ma żadnych wymówek. Są fakty. Po prostu wielki pech. Straciłem kontrolę w bardzo dziwnym miejscu, nie rozumiejąc powodu. Sam kąt, pod którym straciłem kontrolę też był bardzo dziwny. Tam jedzie się już dość szybko. W takich miejscach, przy tym poziomie docisku aerodynamicznego, nie traci się przyczepności tylnych kół w tak paskudny sposób. To było połączenie twardych opon z wodą, co spowodowało gwałtowny spadek temperatury.
."
https://sport.onet.pl/formula-1/wypadek-roberta-kubicy-komentarz-kubicy/x4z4y56

Zostały jeszcze tylko próby w P3 - węc kwalifikacje będą jak zwykle ...

Swoją drogą w P1 - Albon sprawdził ścianę, w P2 - Robert, a oba Toro Rosso (Pierre Gasly i Danił Kwiat) miały problemy z silnikiem (Albo osprzętem...).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert jest zbyt wielkim kierowcą (nie myślę tu o jego wzroście...) by robić taki odwet na WC. Poza tym tracą nowy nos, a zapas topnieje-przed nami jeszcze P3, Q1 oraz wyścig.

Po prostu to był "wielki pech" jak powiedział Kubica-tor jazdy pare centymetrów w bok i pewnie nic by się nie stało.

Jak obstawiacie Q3? Wg mnie znowu będzie czerwono, ale chyba Vettel ...

Dziwnie brzmi zastanawianie się niektórych zespołów nad 2021 rokiem (m.in. Haas), ale mam nadzieję że znajdzie się miejsce dla Roberta-a raczej w F1 nic gorszego niż Willi i CW nie może się trafić Kubicy.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydarzenia z ostatnich miesięcy w stajni Williams, jakoś mnie znieczuliły na niektóre rzeczy. 

Koszty połamanych części, ponoszą wszystkie Teamy, to norma jazdy na styk z fizyką.

Czy mi zal Williamsa?-  nie. 

Nawet nie odsunęli Roberta całkowicie od testowania nowych części na sezon przyszły, wiedzą, że Russel, to wychowanek Mercedesa, który ma tylko przetrzymać do pożegnania Bottas`a czy nawet Hamilton`a i długo tam nie zagości, a jego wiedza techniczna? hmm,,

Guenther wie do czego Kubica jest mu potrzebny. Wiedza obu jego kierowców nie wiele wnosi do rozwoju auta. Co fabryka zdziała, to albo się sprawdza, albo nie, analogicznie jest z Georgiem, wsiąść, pojechać, zmienić pare ustawień i ..... nie wierze by było dużo więcej. Czas .... sezon 2020 pokarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Guenther wie do czego Kubica jest mu potrzebny. Wiedza obu jego kierowców nie wiele wnosi do rozwoju auta. Co fabryka zdziała, to albo się sprawdza, albo nie, analogicznie jest z Georgiem, wsiąść, pojechać, zmienić pare ustawień i ..... nie wierze by było dużo więcej. Czas .... sezon 2020 pokarze.

Gunther wie ,że oprócz doświadczonego kierowcy otrzyma ~10mln ejro od Orlenu ;)  Żaden inny rezerwowy kierowca na rynku nie ma takiego zaplecza sponsorskiego , które wyłoży tyle kasy.

A co do obrotu , pamiętam jak na gokartach (u niedoszłego szwagra Roberta) wyjechałem na nierozgrzanych oponach + była kropla wody średnicy 2cm - obróciło mnie od razu :D Opona typu slik nie bierze jeńców. Ostatnio skończyły mi się letnie opony (takie bardziej racingowe) , i póki nie były mocno nagrzane auto chodziło na boki jak chciało , szczególnie na mokrych białych pasach przy wyprzedzaniu bywało różnie.

Do czego zmierzam ? Do tego iż Robert swoim doświadczeniem powinien wiedzieć by wyjeżdżając w takich warunkach - sprawdzić tarki. Jak jest śnieg czy lód na ulicy to sprawdzam na ile mogę sobie pozwolić zanim wjadę w większy ruch drogowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem do naszych wspólnych nawet razem wziętych umiejętności i doświadczenia w jeździe.... no właśnie „dupowozami” bo nawet karty takie cywilne nie zbliżają się do najprostszych single-seater’ów to mówimy o kierowcy F1 z olbrzymim doświadczeniem także WRC o kartach itd.. nie wspominając 😁 On chyba wie co robi a błędy może popełnić każdy np. przy kupowaniu sprzętu audio 😁 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2019 o 14:49, Kubakk napisał:

Do czego zmierzam ? Do tego iż Robert swoim doświadczeniem powinien wiedzieć by wyjeżdżając w takich warunkach - sprawdzić tarki. Jak jest śnieg czy lód na ulicy to sprawdzam na ile mogę sobie pozwolić zanim wjadę w większy ruch drogowy.

Kubakk,
Odnośnie wjazdu na tarki - to powtórzę za Robertem Kubicą (już to napisałem wcześniej): "Gdybym jechał bliżej Magnussena, to bym zobaczył, że naniósł wodę, a gdybym nadjeżdżał tam parę sekund później, może mój inżynier by mi o tym powiedział".
Jak popatrzysz na obraz z kamery ciężąrówki Williamsa - w oddali widać bolid Haasa, ale z tej odległości trudno by było zauważyć czy przejechał po tarce czy nie (a już jest to raczej niemożliwe z siedzenia kierowcy, który musi się skupić na trajektorii swojej jazdy).

Niestety po wczorajszym  wypadku  trzeba było wymienić nie tylko nos, ale i elementy tyłu i podwozie 😞

Dnia 16.11.2019 o 15:10, Inferno napisał:

On chyba wie co robi a błędy może popełnić każdy np. przy kupowaniu sprzętu audio 😁 

Inferno - masz rację odnośnie umiejętności i doświadczenia Roberta 🙂


Można też popełniać inne błędy - polegające na denerwowaniu Kolegów sformułowaniem dotyczącym Kubicy "Do tego iż Robert swoim doświadczeniem powinien wiedzieć by wyjeżdżając w takich warunkach - sprawdzić tarki:481_race_car: :37_disappointed: :40_rage:🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿
Wg mnie trudno to było przewidzieć - a to tylko potwierdza jak wrażliwy i mało stabilny jest bolid Williamsa i jak trudno jest nim jeździć.


A tak zmieniając temat - jak Wam się podobają kolejne zapewnienia Pirelli, że są zadowoleni z prób nowego ogumienia (na kolejny sezon)? Bo taka śpiewka że będzie lepiej to już jest od paru lat - i nadal mamy problemy z oponami...
Czy kiedyś wreszcie będzie mniej kombinowania i uważania na opony, a więcej jazdy na maksimum?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki w Q1 -niestety jak w poprzednich 19 kwalifikacjach :-(

Ale Q3 trochę zasoczyło -Max przed Vettelem, Hamilton i (4 był Leclerc, ale przez wymianę silnika startuje jako 14) Bottas. A ponieważ w pierwszej 10 będzie jeszcze Grosjean, to może być ciekawie w pierwszym zakręcie.

Ale o tym przekonamy się jutro o 18.10.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...