Skocz do zawartości

Formuła 1 , ciężarówka Williamsa i ...


RoRo

Recommended Posts

Ciekawe rzeczy mówi Kubica-od kilku wyścigów mają coś nowego przy zmianie kół-i zmieniło się na gorsze (pitstopy są teraz dłuższe). Po prostu cały Williams :-( 

W dodatku Robertowi nie dość że wlepili 5 sekund kary to jeszcze 2 punkty karne-bo to niby jego wina a nie zespołu. A jakby utrzymali stare (czytaj: porządne) tempo zmiany kół z pierwszej połowy sezonu to Robert by wyjechał sekundę przed Maxem i problemu by nie było.

Poza tym znów dodatkowa zmiana kół u Kubicy-podobno ciśnienie spadało. Po co u Williamsa zmieniać (ulepszać-czyli pogorszyć) coś co dobrze działa -zamiast skoncentrować się na rozwoju bolidu?

No a start Vettela i potem starcie z Leclerc'em to już tragedia.

Poza tym-wyjazd SC po awarii Bottasa też był dziwny. Wystarczyło go przepchnąć do tyłu o kilka metrów, ewentualnie wirtualny SC. 

Coś dużo tych dziwnych przypadków w dzisiejszym wyścigu :-(

Pozdrawiam

PS. Gratulacje dla Maxa-świetny wyścig, dużo manewrów wyprzedzania i wczorajsze PP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vettel od nastu lat nic się nie uczy , kiedyś tak samo skasował Kubicę na ostatnim okrążeniu kiedy walczyli o podium ...

Teraz zajechał Lecrercowi drogę bo wiedział ,że przy zakręcie będzie po zewn. i przegra - typ nie ma refleksji ,że jego czas się kończy. Patrzmy po Raikonenie , on się pogodził i nie ma problemu by jeździć dla teamu ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde dopiero na powtórkach zobaczyłem że GR wyprzedził Roberta na niebieskiej fladze 😏 to jest kolejny młody człowiek z kompleksem Kubicy 🤣 Sędziowie machają flagą żeby Vetel mógł przejechać Robert zwalnia a ten wyprzedza, potem przeprasza Vetela że zamiast zjechać i zrobić miejsce wyprzedzał kolegę zespołowego.

Czyli podsumowując, nadzieja Brytyjczyków żeby wyprzedzić na Interlagos Roberta potrzebowała:

lepszego bolidu, w Roberta aucie skrzydło nie było projektowane pod tą wersję podłogi 

27 okrążeń wyścigu, dopiero wtedy dał radę

niebieskiej flagi i faktu że Robert zwolnił i zjechał na lewo z nitki wyścigowej robiąc miejsce dla Sebastiana

No jednak szacun, ten gość jest zdecydowanie lepszy od Roberta 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Inferno napisał:

Kurde dopiero na powtórkach zobaczyłem że GR wyprzedził Roberta na niebieskiej fladze 😏 to jest kolejny młody człowiek z kompleksem Kubicy

... 🤣

Czyli podsumowując, nadzieja Brytyjczyków żeby wyprzedzić na Interlagos Roberta potrzebowała:

...

No jednak szacun, ten gość jest zdecydowanie lepszy od Roberta 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Robert już chyba w trakcie wyścigu powiedział przez radio, że pierwszy raz się spotyka z wyprzedzaniem nawzajem przez zdublowanych kierowców na niebieskiej fladze.

Nadzieja Brytyjczyków na pokonanie RK przez GR to brytyjscy dziennikarze "obiektywni inaczej" oraz decyzje CW i dziwne strategie Williamsa w trakcie wyścigów i kwalifikacji.

GR jest dobrym kierowcą, ale do bardzo dobrego trochę jeszcze brakuje -m.in. lepszego zespołu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo ale wiesz wyprzedzanie na niebieskiej w ten sposób to jest trochę jak wyprzedzanie na przejściu dla pieszych...☹️ Trzeba być bardzo zakompleksionym i sfrustrowanym kierowcą F1 żeby to zrobić 🤣 dla mnie osobiście to było żałosne i jeszcze łaził przepraszał Vetela. Powtórzę-  żałosne!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Inferno napisał:

@RoRo ale wiesz wyprzedzanie na niebieskiej w ten sposób to jest trochę jak wyprzedzanie na przejściu dla pieszych...☹️ Trzeba być bardzo zakompleksionym i sfrustrowanym kierowcą F1 żeby to zrobić 🤣 dla mnie osobiście to było żałosne i jeszcze łaził przepraszał Vetela. Powtórzę-  żałosne!

Śmieszniejsze wyprzedzanie miałem na Zakopiance przed zakrętem gdzie kiedyś na 90% zawsze stała policja , typ mnie wyprzedził , cieszył się jak głupi , a za chwilę zjechał po mandacik :D 

Mniej śmiesznie było jak jedną babkę wyprzedziłem ,a potem przepuszczałem dziadka na przejściu a ta baba zamiast patrzeć na przejście śmiała się patrząc na mnie ,że wyprzedza ...

Inny dziadek w lanosie tak się cieszył (nie zastanowiło go czemu hamuje) ,że na czerwonym przejechał , 20m za złapał refleksję deptając mocno hamulec , ale ,że już był na środku skrzyżowaniu to odpuścił i pojechał :P 

Podobnych przypadków wiele , zawsze Ci ludzie zostali wyprzedzeni niczym kierowca Williamsa vs top3 F1 bolidy , i podrażniona ambicja powodowała wyłączenie mózgu niczym wczoraj u Vetella :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Vetel, ze swoim ego, powinien po tym sezonie zostać zdegradowany do kierowcy nr. 2 

Podobał mi się komentarz w Eleven Sport po nieodpowiedzialnym zachowaniu Sebastiana: "Vettel postarzał się, ale nie dorósł".
Vettel jest dobrym kierowcą - ale od paru lat robi zdecydowanie za dużo błędów i jest za mało stabilny. Poza tym swoje mistrzostwa zdobywał głównie przy olbrzymiej przewadze RedBulla nad innymi bolidami.

2 godziny temu, Inferno napisał:

@RoRo ale wiesz wyprzedzanie na niebieskiej w ten sposób to jest trochę jak wyprzedzanie na przejściu dla pieszych...☹️ Trzeba być bardzo zakompleksionym i sfrustrowanym kierowcą F1 żeby to zrobić 🤣 dla mnie osobiście to było żałosne i jeszcze łaził przepraszał Vetela. Powtórzę-  żałosne!

Wiem o co chodzi z niebieską flagą 🙂 F1 zacząłem oglądać jeszcze wcześniej, niż miałem pierwszy zestaw stereo. To już kawał czasu temu...
Dlatego wspomniałem o natychmiastowym komentarzu Kubicy po tym dziwnym (czytaj: nagannym) zachowaniu Russela!

Jak wszyscy wiedzą - Williams przez cały sezon mocno pomaga Russelowi kosztem Roberta. Nie tylko w wyścigu, ale również wcześniej (w treningach i kwalifikacjach). Chyba po raz pierwszy tak wyraźnie było to widać podczas GP Monako - gdy zamiast Roberta, na zmianę kół ściągnięto jadącego za nim Russela (Robert: " w momencie gdy pojawił się safety car z reguły zjeżdża bolid który jest z przodu, ale tak się nie stało, ponieważ ...").

A jak jesteśmy przy "dziwnościach" - Robert jako jedyny miał 4 pitstopy. Dlaczego - tego pewnie nikt nie wie (poza autorami tej dziwnej strategii).
https://powrotroberta.pl/2019/11/roznice-predkosci-mnostwo-pit-stopow-i-wyjatkowa-strategia-dane-gp-brazylii.html

obraz.png

A ja się zastanawiałem 2 tygodnie temu co wymyślą nowego w Williamsie po "powolnym spadku ciśnienia" w trakcie GP Meksyku i dodatkowej, niepotrzebnej wizycie Roberta na zmianę ogumienia. Na strategię 4 postojów nie wpadłem...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RoRo napisał:

Podobał mi się komentarz w Eleven Sport po nieodpowiedzialnym zachowaniu Sebastiana: "Vettel postarzał się, ale nie dorósł".
Vettel jest dobrym kierowcą - ale od paru lat robi zdecydowanie za dużo błędów i jest za mało stabilny. Poza tym swoje mistrzostwa zdobywał głównie przy olbrzymiej przewadze RedBulla nad innymi bolidami.

Pamiętam ten wyścig, jak Mark Webber powiedział po wygranej "nieźle jak na kierowce nr. 2"  tam już dmuchali na Vetela by się nie sparzył. Podejrzewam, że po odejściu Kimi, Seb w kontrakcie zastrzegł że jest nr. Uno u czerwonych i dlatego tak go tolerują. A to nie zjedzie na Pit-Stop, a to nie przepuści Juniora i pare innych. Czy to typowy burak? 

--------------

 O russell po wyprzedzaniu przy blue flag gdy Robercik zrobił miejsce dla liderów, nawet nie wspomnę, bo zachował się jak burak nr.2. Wiedział że krotki i krety tor i nie da się wyprzedzić Kubicy. 

Tylko jeden wyścig został i Robert idzie swoją drogo. Sądzę że nie pozwolą mu mówić prawdy, ale taka wiadomość od Orlenu o przyczynach rozstania, o nie równym traktowaniu Kubicy była by wskazana, a nie liczę by taka klauzula była w umowie Orlen - Williams.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Pamiętam ten wyścig, jak Mark Webber powiedział po wygranej "nieźle jak na kierowce nr. 2"  tam już dmuchali na Vetela by się nie sparzył.

Jak już jesteśmy przy fajnych tekstach (bo wolę o tym, niż o burakach Vettelo-Russelo-podobnych)...

Po wypadku Kubicy w P2 komentarz jednego z polskich kibiców brzmiał mniej więcej tak "Bolid Kubicy na lawecie. Mam nadzieję, że wreszcie trafi tam gdzie jego miejsce - czyli na złom".

Oraz dzisiejsza fotka wraz z komentarzem Ricardo Penteado. Ten inżynier Renault wstawił takie piękne zdjęcie na swojego Instagrama z podpisem: "Najsilniejszy facet, jakiego kiedykolwiek poznałem".

obraz.thumb.png.59c08947982376c4397c3cedb23fdebe.png

Szkoda, ze Renault w 2017 roku nie poszedł po jazdach testowych i zostawił sprawy swojemu losowi. I mają za swoje, co widać po tegorocznych wynikach - dużo poniżej oczekiwań (choć i tak oczywiście lepiej niż Willi).


Jednak co by nie mówić o Williamsie - to po pół roku startów ich jeździdełko trochę lepiej się prowadzi niż na początku sezonu. Więc jednak jest jakiś postęp... a że inne zespoły zrobiły więcej w tym samym czasie to inna sprawa.
Poza tym - Williams w tym sezonie nie stracił pare razy pierwszego miejsca w wyścigu i miejsca na podium, co nagminnie zdarzało się pewnemu zespołowi preferującemu kolor czerwony na swoich bolidach 🙂 Czyli z tego wynika, że Williams był lepszy niż Ferrari

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RoRo napisał:

Na strategię 4 postojów nie wpadłem...

Nie wiem czy pisałem jak to komentuje mój 16 letni syn. Razem oglądamy większość wyścigów. Gdy mu mówię kolejna historie o WC itd.. to w odpowiedzi dostaje „ nawet mi nie mów, przecież tego Williamsa to nie powinno być już dawno w F1”

A w temacie emocjonalnych postów to szczęśliwie w F1 są tacy co nie dają się zwieść stoperowi  i potrafią patrzeć na przestrzał przez cyferki 😏 w ich ocenie Robert dalej zasługuje na miejsce w F1

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejna fajna wypowiedź: gdybyśmy porównali F1 do piłkarskich rozgrywek - to Williams już w połowie sezonu byłby pewien spadku do niższej kategorii.

Zaś dodając kolejne buractwo - to opóźniona decyzja o karze dla Hamiltona: skoro wszyscy o tym wiedzieli, to czemu nie wstrzymano dekoracji i nie udekorowano Sainza na podium (tym bardziej, że świetnie pojechał - w dodatku startujac z ostatniego miejsca i mając tylko 1 pitstop).??? Przecież Hamilton od razu przyznał się do błędu (a w dodatku nikt nie przesłuchiwał Hamiltona, więc wystarczyło 5 minut by przyznać Hiszpanowi trzecie miejsce).

Następne: decyzja o ukaraniu Kubicy za incydent przy wyjeździe z pitstopu i incydencie z Maxem. Argumentacja że za wolno ruszył to już totalna bzdura (oczywiście pojawiły się trafne komentarze polskich kibiców: następnym razem Kubica ma przejechać swojego mechanika to dzięki temu szybciej ruszy), bo wystartował jak trzeba. Ale za 2 tygodnie przestaniemy narzekać na sędziów - nie tylko dlatego, że będzie to ostatni wyścig F1, ale również dlatego że zaczniemy się denerwować błędami sędziów podczas skoków narciarskich 😞

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

tu rodzi pytanie .. dzięki komu? inżynierom? Kubicy? a może Russel`owi?

Boguś,
to w Williamsie mają inżynierów???
Ja myślałem, ze tam są tylko ludzie z PR - bo raczej u Kubicy to jest najwyżej "adept do bycia w przyszłości kandydatem do sprawowania funkcji inżyniera pokładowego o ile się jeszcze duuużo nauczy". A czy ten adept częściej wspiera Kubicę czy mu przeszkadza to każdy może sobie sam odpowiedzieć.

No i Russel - to ten, co kontynuuje linię kierowców Williamsa z 2018 roku? Pamiętacie wypowiedzi kierowców Williamsa w 2018 roku - np. Strolla który nie kojarzył nazw wszystkich zakrętów na torze w Monako
Jego optymizm chyba pochodzi od tego, że jest pewien wsparcia wierchuszki Williamsa i że będzie na uprzywilejowanej pozycji względem Roberta 😞

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecałe dwa tygodnie do ostatniego wyścigu w tym sezonie - i bardzo wymowna odpowiedź Roberta na pytanie o nastrój przed GP Abu Zabi: „Bardzo dobry! Najlepszy w sezonie! Dobry dlatego, że to już ostatni wyścig. Muszę być szczery. To był za długi sezon" (Cezary Gutowski).

Najbardziej mi szkoda tego, że nie dano Kubicy normalnie pojeździć i powalczyć w kwalifikacjach (w wyścigach często też nie) i straconej szansy w GP Monako. Przegrana do zera z George'm w Q1 niestety idzie w świat. A do tego zazwyczaj krzywdzące wypowiedzi brytyjskich komentatorów dotyczące Roberta.

Dziwne w tym sezonie było to, że w kwalifikacjach ważniejszy był wynik w Q1 a nie w Q3 i zdobywca PP (potem to już chyba pozbyliśmy się złudzeń, że w końcu Robert będzie wyżej niż George, ale mimo wszystko nadzieja umiera ostatnia).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie nie wiadomo o co chodzi to chodzi o .... . Skoro Orlen nie będzie już swoimi milionami sponsorował nieudacznictwa Williamsa to i z wzajemnością - rzeczona firma będzie jeździć po Robercie jak ,, po starej kobyle,,. No, szkoda. Mielismy Polaka w prestiżowej konkurencji, ale przez Jego niefrasobliwość, (udział w podrzędnych wyścigach, które niczemu nie służyły), teraz nie wiadomo jak długo przyjdzie nam czekać na nastepcę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to przyszła gwiazda uczy się fachu. https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/855539/f1-williams-poswiecil-sie-dla-georgea-russella-nauka-wazniejsza-od-wynikow-na-to

i kto teraz ma testować opony na sezon 2020, jak tylko "dwóch" (chyba) młokosów na stanie.

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/855450/f1-williams-przed-trudnym-wyborem-czy-warto-dac-szanse-robertowi-kubicy-w-posezo

To musiało się tak skoczyć, Vettel na cenzurowanym - Zdaniem większości ekspertów, za wypadek z GP Brazylii odpowiada Vettel.. - Prezydent Ferrari stwierdził, że jest "bardzo zły" z powodu tego, co wydarzyło się na Interlagos... https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/855636/f1-sebastian-vettel-ma-problemy-prezydent-ferrari-wsciekly-po-wypadku-na-interla

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Russell jest świetnie przygotowany. Mercedes zainwestował miliony euro w jego testy w aucie z 2014 roku, a także symulator, gdzie był i jest starannie uczony tego jak najlepiej obsługiwać hybrydę Mercedesa, aby wyciągnąć z niej maksimum. Do tego testy młodych kierowców i przed i midsezonowe w aktualnym Mercu. Obok Verstappena Russell uchodzi za najlepiej przygotowanego z hybryd juniora. W przeciwieństwie np do Albona, który pierwszy raz do auta F1 wsiadł na start sezonu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...