Skocz do zawartości

Formuła 1 , ciężarówka Williamsa i ...


RoRo

Recommended Posts

Dnia 19.11.2019 o 12:14, Rega napisał:

Co by nie mówic o Brytyjczykach , to od zawsze wiadomo, że ten naród nigdy nie był pro Polski. A wręcz przeciwnie, zawsze starali sie umniejszac dokonania naszych rodaków. Nawet w czasach kiedy dość dużo zawdzieczali naszej nacji w obronie tych żałosnych wysepek.

No to niezła kontynuacja - pierw fałszowanie historii, teraz niezbyt rzetelne dziennikarstwo... Jakby to było 74 lata temu - to dziennikarze brytyjscy mogliby wziąć udział w defiladzie. Bo wolne miejsce by się znalazło, po tym jak Brytyjczycy nagle amnezji dostali i zapomnieli co Polacy zrobili przez poprzednie pięć lat.

No ale starczy tej historii, Kubice w ciężarówce Williamsa pożegnamy za 10 dni - no może trochę później, bo pojawiły się pogłoski że Kubica może wziąć udział w posezonowych testach opon  3 i 4 grudnia w Abu Zabi (jeśli wschodząca "prawie" gwiazda Williamsa będzie testowała opony w zespole Mercedesa - to w Williamsie zostanie Kubica oraz Latifi) .
 

A dziś rano pojawił się holenderski ślad "Robert Kubica miał wybrać ofertę Racing Point na sezon 2020 - informują holenderskie media. Polak otrzymałby rolę kierowcy rezerwowego i testowego w kanadyjskiej ekipie. Równocześnie startowałby w barwach BMW w DTM."

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/855661/f1-robert-kubica-w-racing-point-holenderskie-media-sa-tego-pewne

zobaczymy...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą, że Russel już tęskni za Kubicą.

Czyżby lider Williamsa już się martwił przyszłym sezonem, jak to będzie. Ale przyznał że dużo się nauczył od Roberta, rozmowy i wskazówki techniczne, praca Kubicy z inżynierami, itd.  Nie sądzę by podołał, ale na razie miejsce w Mercedesie jeszcze zajęte, a sezon 2020 będzie sprawdzianem jego możliwości i będzie miał wpływ na Brytyjskie opinie i jego przyszłość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie redakcje już przytoczyły słowa Russel jak to podpatrywał Kubice w celach szkoleniowych

Jakoś nikt teraz nie wspomina o wypowiedzi Georga o problemach angielskiego u Roberta. http://www.sport.pl/F1/7,96296,24921582,george-russell-wbil-absurdalna-szpilke-robertowi-kubicy-tlumaczy.html

Tak bym chciał by któryś z redaktorów 11Sport, teraz wspomniał o tym Russell`owi w zagrodzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2019 o 12:22, RoRo napisał:

No to niezła kontynuacja - pierw fałszowanie historii, teraz niezbyt rzetelne dziennikarstwo... Jakby to było 74 lata temu - to dziennikarze brytyjscy mogliby wziąć udział w defiladzie. Bo wolne miejsce by się znalazło, po tym jak Brytyjczycy nagle amnezji dostali i zapomnieli co Polacy zrobili przez poprzednie pięć lat.

No ale starczy tej historii, Kubice w ciężarówce Williamsa pożegnamy za 10 dni - no może trochę później, bo pojawiły się pogłoski że Kubica może wziąć udział w posezonowych testach opon  3 i 4 grudnia w Abu Zabi (jeśli wschodząca "prawie" gwiazda Williamsa będzie testowała opony w zespole Mercedesa - to w Williamsie zostanie Kubica oraz Latifi) .
 

A dziś rano pojawił się holenderski ślad "Robert Kubica miał wybrać ofertę Racing Point na sezon 2020 - informują holenderskie media. Polak otrzymałby rolę kierowcy rezerwowego i testowego w kanadyjskiej ekipie. Równocześnie startowałby w barwach BMW w DTM."

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/855661/f1-robert-kubica-w-racing-point-holenderskie-media-sa-tego-pewne

zobaczymy...

Pozdrawiam

Patrząc na wątpliwe zaangażowanie Haasa w 2021 roku trudno mu się dziwić. W kijowym zespole już jeździł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubakk napisał:

Czyli wtedy George narzekał ,a teraz płacze ,że Robert odchodzi i kto bolid ustawi ? Chyba lekko nie ogarniał "wtedy" na czym F1 polega

Dokładnie. Chyba własnie zdał sobie sprawę co to znaczy być samodzielnym liderem, bez wiedzy technicznej. Williams na pewno da Robertowi jechać w testach - opona 2020.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie zupełnie. Kontrakt jest do końca roku, nie do końca ostatniego wyścigu.

Kierowanie autem w innym teamie odnoście testów po ostatnim wyścigu? tylko za zgodą Williams, a na to się nie zanosi, to tak jak Red Bull nie pozwolił na testy w Renault.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23 listopada 2019 o 22:33, Inferno napisał:

Wiesz jak Britsi dali Kubicy 2 punkty za umiejętne czekanie żeby mechanika nie przejechać to może być ciężko się Kanadyjczykom przebić 😐

Pewnie masz rację... Wczoraj Lewandowski załadował czteropak w Lidze Mistrzów, a nikt w brytyjskiej prasie o tym nie napisał. Czyżby jakiś kompleks pismaków z Wysp? Pewnie znów kiepsko pójdzie Lewemu w wyborze najlepszego piłkarza roku :-(

A wracając do F1: Haas z silnikiem Ferrari, a Racing Point z Mercedesem -w sumie ważna jest reszta i dobre zarządzanie zespołem (Williams-he he ...). 

Zaś z silnikiem Mercedesa to w tym roku Robert ma złe doświadczenie, bo nie mógł się doczekać nowego i pojechał na starym dłużej niż George (znowu: przypadek- czy raczej brak kasy i złudne oszczędności Williamsa?). A poza tym -czy silniki w obu bolidach były takie same???

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumina mamy od tygodnia. Właśnie to testuje w domu, znaczy D2. Rozdzielczość i punktowość sceny niebywała. Jak się komuś scena rozjeżdża lub chciałby bardziej monitorowe brzmienie polecam. 

Mówi się, że Roman ma najlepszego menadżera w padoku, bo trudno wyjaśnić, dlaczego został wybrany.  Silniki w autach Mercedesa są takie same, bo muszą być. Ale sposób ich obsługi i indywidualnego oprogramowania dla każdego kierowcy oraz zarządzania nim na torze już być nie musi. I tutaj jest klucz do sukcesu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak to działa w F1. Tam suma wszystkich detali daje efekt końcowy. Wystarczy jedna drobna rzecz, która kuleje i tracimy gigantycznie. A gdy zepniemy wszystko super to zyskujemy minimalnie. Tak wiec, tam wszystko polega na zarządzaniu tolerancją błędu. Im mniejsza, tym bliżej sukcesu jesteśmy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteśmy już po pierwszym treningu - Kubica przed Russelem.
Ale podobno George trochę choruje - i dopiero lekarz wypowie się o możliwości jego startu - zobaczymy...
Teoretycznie może go zastąpić Siergiej Sirotkin, ale wątpię by Russel odpuścił start.
https://sport.onet.pl/formula-1/f1-gp-abu-zabi-wystep-georgea-russella-niepewny/zf7qyz8

Jak już Bogdan wczoraj napisał Latifi będzie jeździł "ciężąrówką" w sezonie 2020, co dzisiaj oficjalnie podano - zaskoczenie... 🙂 ciekawe dla kogo. Ale Williams podał tę informację już przed wyścigiem, a nie po (jak mówiła wcześniej WC, zresztą ona duuużo mówi).
Czyli dwóch Kanadyjczyków w stawce - zapewne kandydatów do drugiej dziesiątki w kwalifikacjach i wyścigu (Stroll będzie pewnie punktował, a Latifi?).

W wyścigu Bottas będzie startował z końca stawki - wymiana silnika.

Robert w 2020 roku będzie startował w DTM - ale w jakiej ekipie oraz co będzie z Robertem w F1 to się pewnie dopiero za parę dni dowiemy.
 

Fragment wypowiedzi Roberta z dziennikarzem Eleven Sport:
"Sam fakt, że z Williamsem zdobyłem 1 punkt - to tak, jakbyśmy wygrali wyścig w tym roku.
...Z drugiej strony - jakbym miał narzędzia i mógł walczyć o punkty, to nie byłby mój ostatni wyścig ... i bym został w F1
... Jest sporo pozytywnych spraw - których niestety nie widać.
... Do wyścigów i kończenia w punktach jest potrzebny pakiet. Niestety w tym roku z pakietem bywało różnie."

Pytanie dziennikarza "Od strony pakietu, od strony narzędzi -  to twój najtrudniejszy sezon w życiu, w karierze w motorsporcie...? O możliwości którymi dysponujesz by się wykazać"
Odpowiedź Kubicy
"Tak... Chociaż najbardziej rzeczą której mi jest szkoda to nie jest to, ze bolid którym dysponowaliśmy był zbyt wolny tylko momentami myślę że pewne rzeczy można było zrobić dużo lepiej, inaczej przynajmniej, spróbować rozegrać inaczej. W Williamsie jest bardzo dużo ludzi którzy zasługują na dużo respektu  i naprawdę robią kawał dobrej roboty . Fakt jest też taki, że momentami jakby nie zawsze  ten sezon przypominał sezon moich startów w Formule 1  w których startowałem dawniej.
... Pewne rzeczy nie robią się znikąd i na pewno są przyczyny. Oczywiście swoje zdanie mam na ten temat, Myśle, że pewne rzeczy można łatwo naprawić i naprawdę nie trzeba wiele, żeby sytuacja się odwróciłą i mam nadzieję, żę Williamsowi to się uda. Ja jeśli chodzi o mnie, to myślę ze w tym roku
 zespół Williamsa wykorzystał moje doświadczenie czy też wskazówki może nawet nie w 10%
. Także to co myśle na temat pewnych rzeczy i na temat rzeczy w których można bolid poprawić to tak naprawdę już ma małe znaczenie, ponieważ nie będę się tutaj ścigał i życzę temu zespołowi jak najlepiej i mam nadzieję, że pewne rzeczy się poprawią."

Pozdrawiam
PS. Dwie konferencje prasowe przed GP - no i dziwne, że Roberta nie zaprosili. A przecież jego powrót do F1 był niesamowity...Jak widać nie tylko angielscy dziennikarze mają problem z obiektywnymi ocenami Roberta i tego, co zrobił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...