Skocz do zawartości

Formuła 1 , ciężarówka Williamsa i ...


RoRo

Recommended Posts

5 godzin temu, Kubakk napisał:

wat ?

Kiepściutko - nie znać podstaw 😞 
Toż to obowiązkowa lektura (bo był wydany jako książka scenariusz do "Vabank") albo o obowiązkowy film 🙂

No i jeszcze np. to "Będziesz jeździć... dupą po nieheblowanej desce!" czy "Puknij się w ten niedotarty łeb". Albo zawsze aktualne "Z wiekiem - spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój"
A wystarczy przewinąć film do 35'55" (a lepiej kilkanaście sekund wcześniej, a jeszcze lepiej - od samego początku !) i uzupełnić braki...
https://www.cda.pl/video/2765550c4

"Ostatni raz za kierownik..." FIATa 508 (którym Max i Nuta podjechali po Kwintę), a ten model (w różnych kolorach i wersjach) pojawiał się w filmie wielokrotnie - m.in. jeździł nim (przez chwilę) Kwinto tudzież policja...

obraz.thumb.png.d730e5c2f251e9e82eda551ea326ec77.png

obraz.png.353d92a50a89284865a3a3d98511ce93.png 

Jakoś mało informacji z Jerez 😞

Ale za to (na stronie "Powrót Roberta") piękny wpis dotyczący Williamsa i nowego bolidu na sezon 2020 (do tej pory Ferrari podało jako pierwsze informację, kiedy pokażą nowy bolid): "Oni wyprzedzili wszystkich i już mają gotowy bolid na nowy sezon. Ten z 2019."

albo (o BMW M4 DTM) "i po tarkach można jeździć i nic nie odpada" 🙂

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy, testy - i po testach...

 https://twitter.com/BMWMotorsport
"
If we had to describe the DTM test in Jerez de la Frontera in just one word, it would be: exciting! It was fantastic to see Robert Kubica at the wheel of the BMW M4 DTM. And the other drivers – Nick Yelloly, Philipp Eng and Marco Wittmann – also did an awesome job. #RACETHELIMIT"
czyli
"Gdybyśmy musieli opisać testy DTM w Jerez w jednym słowie, to brzmiałoby ono: ekscytujące! Fantastycznie było zobaczyć Roberta Kubicę za kierownicą BMW M4 DTM. I inni kierowcy - Nick Yelloly, Philipp Eng i Marco Wittmann również wykonali wspaniałą pracę" - napisało BMW w podsumowaniu."

Philipp Eng przejechał dziś 158 okrążeń.
A Robert - na razie nie wiadomo. Ale "Robert Kubica był bardzo szybki podczas dzisiejszych jazd, znacznie poprawiając czas z wczoraj."
https://powrotroberta.pl/2019/12/testy-dtm-w-jerez-dzien-3-relacja-live.html

A poniżej krótki filmik i wypowiedź Kubicy po wczorajszym dniu


Już są komentarze po dwóch dniach jazdy Kubicy:
https://sokolimokiem.com/kubica-to-byl-bardzo-owocny-test/
"Robert Kubica zaliczył dwa dni jazd samochodem DTM na torze Jerez de la Frontera. Był to jego pierwszy kontakt z nową generacją tych aut i jednocześnie ważny etap w pracach nad przyszłorocznym programem startów. Współpraca z BMW podczas testów dla debiutantów okazała się owocna, a Robert nie krył satysfakcji i pozytywnie skomentował wykonaną pracę oraz swoje wrażenia z kokpitu. Oto jego wypowiedź z oficjalnego komunikatu prasowego BMW:

– Z pewnością był to bardzo owocny test. Pierwszy raz jeździłem nową generacją samochodów DTM. Było wiele rzeczy do nauki i wiele rzeczy do odkrycia, bo to oczywiście coś innego niż to, do czego przywykłem w poprzednich latach. Kilka rzeczy w samochodzie DTM pozytywnie mnie zaskoczyło. Na pierwszych okrążeniach od razu poczułem się komfortowo, a tego zawsze poszukuje kierowca podczas testowania i odkrywania nowych samochodów. Jeśli czujesz się komfortowo i pewnie, to jeździsz szybciej i życie robi się łatwiejsze. Z pewnością prowadzenie auta pozytywnie mnie zaskoczyło. Oczywiście są pewne różnice w porównaniu z samochodem Formuły 1, które można wyczuć – jak masa samochodu, a mimo dużego docisku aut DTM, wciąż jest to mniej niż w Formule 1. Mimo wszystko uważam, że to naprawdę przyjemny samochód do jazdy, a także bardzo zaawansowany również z technicznego punktu widzenia. Test i praca z zespołem naprawdę mi się spodobały. Myślę, że przerobiliśmy dużo rzeczy z pozytywnym efektem, więc tak, jestem dość zadowolony."


Odnośnie F1 - nie za bardzo Max może się spodziewać pracy w Ferrari "- Kierowca, który oskarża Ferrari o oszustwa, nie może być członkiem naszej ekipy - powiedział Louis Camilleri, dyrektor generalny Ferrari. W ten sposób Włoch zatrzasnął przed Maxem Verstappenem drzwi do zespołu."
https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/859357/f1-ferrari-skreslilo-maxa-verstappena-holender-bez-szans-na-transfer-z-powodu-sw


Zaś w wolnej chwili do poczytania tekścik optymizmu Claire dotyczący następnego sezonu w wykonaniu Williamsa
https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/859327/f1-claire-williams-wierzy-w-nadejscie-lepszych-czasow-praca-przynosi-pozytywne-s
Fragment z powyższego artykułu  "
Za nami dwa trudne lata, ale one nie definiują tego zespołu - twierdzi Claire Williams. Brytyjka jest zdania, że rok 2020 będzie dla jej ekipy znacznie lepszy w F1. Nowy samochód ma pozwolić kierowcom na regularną walkę o punkty."
Krótko mówiąc - pożyjemy (mam nadzieję), zobaczymy (może kiedyś - ale chyba jeszcze nie w następnym roku) czy w czymś się Williams poprawi (może budżet zwiększą). A co do "regularnej walki o punkty" Williamsa w następnym sezonie-to chyba tylko wtedy gdy zmieni się punktacja i od 2020 roku będzie punktowane pierwsze 20 bolidów (no może być pierwsze 19 bolidów na mecie) przy niezmienionej ilości zespołów i startujących do wyścigu kierowców 🙂

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis z 20:07           Na temat wyników

Kubica pokonał dziś 117 okrążeń

Według moich informacji, Robert Kubica uzyskał dziś najlepszy czas spośród wszystkich kierowców BMW jeżdżących w trakcie 3 dni testów.

Niestety nie znam dokładnych wyników kierowców.

A to może oznaczać ni mniej ni więcej, na nowy etap w życiu Roberta. Teraz jeszcze pozostaje ogłosić współprace z Haas i wszystko wyjaśnione.

Nie wiadomo, czy BMW poda czasy?  Z jednej strony, warto ogłosić światu, że Roberto potrafi jeszcze co nie co, ....a z drugiej... może pozostałym kierowcom będzie przykro z tego powodu.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie Robert wygląda na szczęśliwego -i ma z kim rozmawiać na tematy techniczne, bo u Wille'go to było jak ze ślepym o kolorach - Kubica swoje, a oni swoje 😞

Wyniki Roberta robią wrażenie, a profesjonalnego podejścia BMW można było się spodziewać. Miła odmiana po żenującej postawie osób decyzyjnych u Williamsa.

A swoją drogą- to nawet jak podadzą czasy okrążenia, to i tak brytyjscy dziennikarze tego nie zrozumieją lub opiszą po swojemu (np.  że czasy Roberta w BMW i tak były gorsze od Audi).

Haas czy Racing Point-oto jest pytanie... Lepszy zespół z pomysłem i kasą (ale bez realnej możliwości zastąpienia Pereza w 2021 roku-bo ma kontrakt ważny jeszcze przez 2 lata) czy gorszy Haas ale za to z gorszymi kierowcami których warto zastąpić-nawet w trakcie sezonu 2020 jeśli będą nadal robić takie błędy jak w tym roku.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan,
myślisz o jednym ze sponsorów Racing Point - koncernie RAVENOL? Oni mają chyba tylko oleje...
 

A tak jeszcze odnośnie różnic między BMW w Williamsem 🙂

obraz.png.4b8acc7685d8408fa3ef0f33a02f6db7.png


Jest już pełniejsze podsumowanie wyników testów w Jerez:
https://powrotroberta.pl/2019/12/podsumowanie-testow-dtm-czasy.html

W piątek Robert Kubica pokonał 117 okrążeń, a jego najlepszym czasem był 1:32.639. Był to zatem wynik lepszy od Marco Wittmanna, który jeździł w czwartek, ale nie było go na torze w piątek. Robert w przejazdach kwalifikacyjnych był jednak szybszy ostatniego dnia od innego etatowego kierowcy BMW, Philippa Enga.

Oto czasy czterech kierowców BMW biorących udział w testach:
1. Robert Kubica (czwartek, piątek) 1:32.639 (245 okrążeń)
2. Marco Wittmann (środa, czwartek) 1:32.691 (200)
3. Philipp Eng (piątek) 1:32.766 (158)

4. Nick Yelloly (środa) 1:33.185 (126)

Jak widać wyniki poprawiały się z dnia na dzień, Robert przejechał najwięcej okrążeń i dobrze, że to on kończył jazdy testowe 🙂

Audi w czwartek było o ok. 0.3 - 0.4 sekundy szybsze. A w piątek???

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RoRo napisał:

Bogdan,
myślisz o jednym ze sponsorów Racing Point - koncernie RAVENOL? Oni mają chyba tylko oleje...

Tak, będzie problem z Orlen (też ma oleje) który koniecznie chce zostać w F1.  To, że był hałas o Racing Point i Kubicy, to może tylko ponownie plota od Strolla Seniora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że Orlen potraktuje to jako reklama paliw a nie smarowideł i jakoś się dogadają z Ravenol.
W każdym razie trudno będzie - a czas leci.

A z nowości - ciekawa rozmowa Macieja Jermakowa z Robinem Rogalskim o jego testach w AUDI i nie tylko... Warto  (trwa to 22 minuty).


natomiast starszy odcinek (z początku 2019 roku) dotyczył Claire Williams. Jakoś nie udało mi się przebrnąć przez to, ale może kiedyś...
"Początkowo jej ojciec nie chciał by w ogóle pracowała w ich rodzinnym zespole F1. Ostatecznie Claire została szefową Williamsa i marzy o tym, by nawiązać do dawnych sukcesów tej legendarnej ekipy. Jak wyglądała jej droga na szczyt, jakimi samochodami lubi jeździć i dlaczego rozmawia z bolidami F1? O tym wszystkim opowiedziałem w kolejnym odcinku Ósmego biegu. Zapraszam!"
Dla dobra Roberta i dla dobra zespołu - Claire powinna się posłuchać ojca i trzymać się z daleka od F1 😞



Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znane są już nazwiska 5 kierowców BMW w serii DTM na sezon 2020:

Marco Wittmann (podany jako pierwszy już tydzień temu) a także Timo Glock, Sheldon van der Linde, Philipp Eng oraz powróci do składu Lucas Auer.

Zostało jeszcze 1 miejsce i wszyscy mamy nadzieję, że zajmie je Robert Kubica

https://twitter.com/BMWMotorsport?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1207254855846440966&ref_url=https%3A%2F%2Fpowrotroberta.pl%2F2019%2F12%2Fbmw-podaje-5-z-6-swoich-kierowcow-na-sezon-2020-1-nowe-nazwisko.html

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie startów Roberta w stosunku do Georga:
"Kubica startował za Russellem 16 razy w tym sezonie, wyłączając te przypadki, w których Kubica (3) lub Russell startowali z alei serwisowej (1). 2 razy wyżej na starcie ustawiał się Polak. Spośród tych 16 startów, Kubica wyprzedził Russella na pierwszym okrążeniu 10 razy. Russell, mający tylko 2 okazje, nie wyprzedził Kubicy przy żadnej z nich."
https://powrotroberta.pl/2019/12/starty-do-wyscigow-w-sezonie-2019-kubica-ze-swietnym-bilansem.html
Lance Stroll na koniec 1 okrążenia zyskał w 2019 roku 48 pozycji, Perez 26, a Kubica 24 (wg
Pozycja Strolla może być zaskoczeniem (oraz drugiego kierowcy Racing Point), ale to że tak
dobrze wypadł w zestawieniach startów Lance Stroll wynika również z tego, że on w przeciwieństwie do Roberta po pierwsze miał bolid który jeździł, a po drugie - nie miał gorszych części od kolegi z zespołu.

Z wyliczeń wynika, że Kubica był dużo lepszy od Russela (o czym akurat wszyscy wiemy), natomiast i tak pewnie angole wiedzą swoje.
Zaś CW nadal wychwala jaki to George był dobry
https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/860462/f1-claire-williams-nie-potrafi-znalezc-slow-by-opisac-georgea-russella-on-wiedzi

Dziś wieczorem w TVP był wywiad z Kubicą - warto poczytać/obejrzeć/posłuchać, trwa 15 minut.
https://powrotroberta.pl/2019/12/na-mikolaja-robilem-pulapki.html
https://vod.tvp.pl/video/alarm,21122019,45717890

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Ferrari ogłosiło, że Leclerca  "mają do 2024 roku". Pensja roczna 9 milionów euro - więc Charles będzie mógł "trochę" poszaleć z wydatkami.
Zwłaszcza że jak będzie wygrywał to spokojnie może liczyć na podwyżkę.
No to ciekawe jak będzie się zachowywał Sebastian w następnym sezonie i gdzie wyląduje w 2021 roku.
https://powrotroberta.pl/2019/12/wloskie-media-leclerc-przedluzyl-kontrakt-z-ferrari.html
Decyzja Ferrari jak najbardziej rozsądna - Leclerc się sprawdził, nawiązał walkę z Mercedesem i niewątpliwie to wielki talent i wojownik, więc szkoda by było jakby go ktoś Włochom podkupił...


Teraz pytanie - czy ktoś zetknął się z taką informacją i zna ciąg dalszy? Bo ja nie wiem czy do czegoś doszło...
Na początku sezonu (w marcu) pojawiła się informacja, że Pirelli potrzebuje prototypu bolidu by testować prototypy opon na sezon 2021 i ekipy ustaliły, że zgodzą się jedynie na sytuację, że to Williams wybuduje taki prototyp. Czyli już w marcu był znany "olbrzymi" potencjał tej ekipy i wiodącą rolę Williamsa by być najsłabszym zespołem w F1.
"Przypomnijmy, że w 2021 roku w Formule 1 mają zostać wprowadzone duże zmiany w regulaminie technicznym Formuły 1. Jeżeli chodzi o Pirelli będzie to duża zmiana bowiem w użyciu mają być nowe, 18-calowe felgi (obecnie używane 13-calowe). Dlatego Pirelli potrzebuje tzw. „mule car” czyli obecnego auta z modyfikacjami na 2021 rok. Inżynierowie, w obawie przed uzyskaniem przez któryś z zespołów przewagi, uzgodnili, że takie auto może przygotować jedynie Williams. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy Williams przyjmie tę propozycję."
https://powrotroberta.pl/2019/03/wyroznienie-dla-williamsa-przed-sezone.html

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RoRo napisał:

No to ciekawe jak będzie się zachowywał Sebastian w następnym sezonie i gdzie wyląduje w 2021 roku.

Obstawiam Alfa Romeo (Räikkönen ma dość). Jest jeszcze opcja Haas, ale widzę tam Roberta.

Gdyby był jakiś wolny z kierowców w 2019, Guenther Steiner nie przedłużył by już kontraktu z Romain Grosjean, a tak ...nie miał wyjścia.

 Kubica mógł prędzej zadeklarować rozstanie z Williams ...lekko prędzej.

3 godziny temu, RoRo napisał:

Na początku sezonu (w marcu) pojawiła się informacja, że Pirelli potrzebuje prototypu bolidu by testować prototypy opon na sezon 2021 i ekipy ustaliły, że zgodzą się jedynie na sytuację, że to Williams wybuduje taki prototyp. Czyli już w marcu był znany "olbrzymi" potencjał tej ekipy i wiodącą rolę Williamsa by być najsłabszym zespołem w F1.

Było takie info. Zespoły jednogłośnie wybrały Williams, jako team, który nikomu nie zagraża. Brak środków na ich koncie pogrzebał ten pomysł.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Kubica mógł prędzej zadeklarować rozstanie z Williams ...lekko prędzej.

Bogdan - też tak uważam (i uważałem już przed wakacjami).

Zresztą tematem Haasa można było się zainteresować już w 2016 roku i pomóc ekipie w wejściu do F1...
Albo negocjować z Williamsem wcześniejsze zakończenie sezonu i przejście do Haasa (pod warunkiem, ze Kubica by się dogadał konkretnie z Ginterem, a potem z CW).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, RoRo napisał:

Bogdan - też tak uważam (i uważałem już przed wakacjami).

Boguś - (Bogusław, ale bez Linda)

-------

Każdy z nas miał nadzieje, że po trudnym początku sezonu będzie już lepiej i Robert pokarze co jeszcze potrafi. Niestety ...  raczej już wcześniej ustalono, że Kubica nie może wygrywać z deputantem i gwiazdą F2, bo będzie skaza na wizerunku Russel`a (na zachodzie nie odmieniają imion i nazwisk,  nieważne jakie by nie było).

-------

Po ostatniej wypowiedzi Massa o Kubicy 2019, naszło mnie na wspominki. Ten sam Felipe Massa, co rok zapraszał do siebie paru kierowców (kolegów) na tor kartingowy, dla "fanu". Robert też dostał takie zaproszenie i to jeszcze na samym początku kariery, co było dużym wyróżnieniem.

Jednej rzeczy nie pamiętam ........ Kubica - Ecclestone - Alonso - ?  ...kim był czwarty do pokera?, czy to nie był Webber?, czy ktoś odświeży mi pamięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świąteczno-Noworoczne życzenia od Kubicy, Russela i nie tylko...

Ostatnio pojawiły się pogłoski o możliwości współpracy Roberta z Alfą Romeo - ciekawiej by to wyglądało (m.in. inwestycja Włochów w nowy symulator, niezbyt duże zainteresowanie Kimiego piątkowymi treningami - czyli szansa, by w 2020 "załapać" się na parę jazd treningowych).

i jeszcze co do możliwej przyszłości Roberta 🙂
obraz.png.46781a4fe01eaa6f292039f3b8aee47a.png

Pozdrawiam
PS. Boguś - wybacz tego "Bogdana". Poprawię się ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...