Skocz do zawartości

Formuła 1 , ciężarówka Williamsa i ...


RoRo

Recommended Posts

Patrząc w sobotę na F1, tak się zastanawiam, co dalej z Kubica?  czy wybór i jego i Orlenu był właściwy?

DTM? Przyszłość cholernie nie pewna. Żaden fabryczny team nie był nim zainteresowany Robertem, może przez "stoper"? może kiedyś się dowiemy o zakulisowych rozmowach?

F1? ... Jeśli Kimi.... nie odejdzie a wszystko może się zdążyć, bo chodziło już info o rezygnacji, co jednak nie zostało potwierdzone (trzymam kciuki by tak się stalo)  to Robert stracił kolejny sezon i nie wiem? patrząc na poczynania Niko H. czy będzie jeszcze szansa dla Roberta? Nadal sądzę że Haas byłby lepszą opcją i dla Orlenu i Kubicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Inferno napisał:

Bottas to taki Miałczyński, zawsze byłem drugi, nawet jak byłem pierwszy to byłem drugi

Pamiętasz ile Miałczyński dostawał pensji? To zasadnicza różnica między nimi;)

I jeśli Botasa nazwiemy "wiecznie drugim" to jaki przydomek należy się Kubicy? Zresztą Rosberg też był latami drugi, a w końcu został mistrzem. Botas nie jest jeszcze stary. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prędzej pisałem o jeździe na jeden pit stop, czemu uparli się na dwa? tego nie wiem. Mieli przykład z przed tygodnia, na najtrwalszej mieszance dało rade 40 okrążeni zrobić, biorąc poprawkę na bardziej miękką mieszankę opon twardych, to takie ~30 kółek da rade przejechać. Resztę .....20-pare na średnich i tylko pilnować zużycia obu mieszanek. Meta. Jedyną nie wiadomą był wyjazd safe car i tylko tyle.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kraft napisał:

Zresztą Rosberg też był latami drugi, a w końcu został mistrzem. Botas nie jest jeszcze stary. 

Nie wiem czy kojarzysz w jakich okolicznościach, np. na MC

32 minuty temu, Kraft napisał:

I jeśli Botasa nazwiemy "wiecznie drugim" to jaki przydomek należy się Kubicy?

A pisząc o Botasie odnosiłem się do postu Bogusława, Kubica nie jechał w tym wyścigu wiec nie wiem o co chodzi? Zaczepka żeby było o czym pisać czy tylko taka Polska „miłość” 🙂

Ale spoko Kubica mistrzem świata już nie będzie, a Botas rozwiódł się z żona w zeszłym roku żeby małżeństwo nie przeszkadzało mu w jego zdobyciu. A tu taki pech, wiecznie drugi 🤣🤣

Sorki teraz trzeci na mecie i trzeci w ogólnej sezonu 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę F1 od wczesnego Schumachera. Czytam też ten wątek i wnioski z tej lektury wyciągam takie, że uważacie, iż wszystko i wszyscy, nawet własne zespoły, sprzysięgły się, żeby nasz diamencik nie pokazał przypadkiem na co go stać. W F1 było w historii na pęczki wspaniałych kierowców którzy z różnych przyczyn, często od siebie niezależnych, nie dotarli na szczyt. Kubica jest jednym z wielu takich talentów. Zawsze mu kibicowałem, teraz też, ale nie rozczulajmy się tak nad nim. I tak ma fuksa, że dalej trzyma się blisko tego cyrku. Różne finansowe, marketingowe i polityczne gwiazdy szczęśliwie się w jego przypadku ułożyły, dzięki czemu zajmuje miejsce na które być może sportowo już w tej chwili nie zasługuje. Cieszmy się tym i przestańmy narzekać, że ktoś ciągle rzuca mu kłody pod nogi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja absolutnie nie narzekam i cieszę się każda chwilą kibicowania Kubicy, niestety to dalej jedyny nasz kierowca F1 i dalej  najlepszy kierowca WRC w historii Polski. 🙂

Tak samo w Polsce było z Malyszem, Polska go kochała ale jak przestał wygrywać to był już nic nie wart. Ja jestem stały w uczuciach, jak kibicuje to do końca. 

Oczywiście widzę ograniczenia, przełączanie przycisków z prawej strony lewą ręką na ostatnim wyścigu DTM. Widziałem tez onboard NH w RP który cały czas coś przełączał w kwali, Robert tego nie zrobi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie to się rozwija 🤣 jak w polityce poszczujemy ale później następuje kojący moment pojednania 👌

Ale jak mówiłem ja się nie obrażam wiec spokojnie także Peace Bro!

😁

No to z emocjonalnego poziomu na poziom rzeczowy:

1.Robert w Williamsie nie dysponował takim samym bolidem, w drugiej części sezonu było nawet to widać w elementach zewnętrznych i wtedy wszyscy przeciwnicy „teorii spiskowej” nagle zmienili zdanie

2.Williams z powodów finansowych nie był w stanie zrobić dwóch takich samych bolidów.

3.W takiej sytuacji wygrana na pierwszych okrążeniach za pleców GR 16:5 dla Roberta to świetny wynik. Racecraft

4.Robert przegrał do zera kwali z GR ale kondycja samochodu ma tu ogromne znaczenie.

5.Wiedzac że biorą kierowcę z ograniczeniami nie przygotowali kierownicy według specyfikacji Roberta, DTM był w stanie zrobić to na testy!
6.Pomimo lepszego bolidu w tym sezonie GR nie potrafi swoich zdobyczy w kwali przenieść na wyścig. Potwierdza to p.3

7. DTM zaczynamy naukę kto myślał że Robert z miejsca rozjedzie stawkę był niepoprawnym optymistą. Wystarczyło posłuchac Roberta i rozczarowanie byłoby mniejsze 🙃

no jeszcze długo tak mogę chociaż i tak najbardziej interesują mnie wyścigi motocyklowe, F1 jest dość nudna.

A MotoGP oglądałem jeszcze od czasów darmowej satelity jak jeździł Kocinski, tak odnośnie tego wczesnego Szumiego 🤣

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bawi Hulkenberg , z czapy się pojawił , w kwalach elegancko , Stroll i wielu podobnych śmiga w F1 bo kasa , a umiejętności słabe ... Tak czy siak w F1 liczy się głównie bolid i top umiejętności nic nie dadzą.

Kolejny raz przypominam J Buttona honda top end , next sezon brawnGP i top1 mistrz EndOfStory :P

A Robinio ma pecha od wypadku skodą (mógł być dziś takim Hamiltonem) po williamsa , alfe i dtm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa informacja o piątkowych testach Roberta na Silverstone.

Onet/Gutowski :„Jestem kierowcą rezerwowym i muszę być zawsze gotowy. Zadania, które mam do wykonania w piątki, nie jest łatwe. Jest bardzo mało okrążeń. Inni kierowcy jeżdżą od kilku dni, znają dokładnie warunki na torze, jak zachowują się opony, wiedzą, że jeżeli wiatr wieje z tej i tej strony to balans auta będzie taki i taki. Ja miałem bardzo mało czasu na dostosowanie się, ale uważam, że tempo było satysfakcjonujące. Jeżeli chodzi o moją pozycję i rolę myślę, że było OK, szczególnie, że wracałem z weekendu DTM. Próbowaliśmy ustawienia bolidu, które inżynierowie mieli w głowie, ale nie chcieli robić wyjazdu z podstawowymi kierowcami żeby nie tracili czasu. Dlatego ja z nimi pojechałem i ostatecznie zostały odsunięte bo nie zdały egzaminu.”

Takie dość jasno oddające co my widzimy a co robi zespół. Wydawało się że trening jest czytelny, wszyscy na jednych oponach, stałe warunki itd.. a tu różne ustawienia, które się nie sprawdziły i w efekcie nie były użyte przez kierowców etatowych.

Statystyka dotycząca GR podesłana przez Aldonę Marciniak, polecam kanał na YT

45CD852B-7990-4464-92C3-B1E0A594C305.png

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Inferno napisał:

Statystyka dotycząca GR podesłana przez Aldonę Marciniak, polecam kanał na YT

Widzę, że tego, iż Russell prezentował lepsze tempo kwalifikacyjne niż Kubica Polacy Brytyjczykowi nigdy nie zapomną. No to skoro mamy festiwal "Kubicowanie przez poniżanie", to i ja wystąpię. Ustalono, że po wszystkich Grand Prix sezonu 2019 Georgowi śmierdziały nogi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...