Skocz do zawartości

Formuła 1 , ciężarówka Williamsa i ...


RoRo

Recommended Posts

To bardzo szybki kierowca ale według mnie jeszcze musi się trochę nauczyć. Ile wytrzymał w ostatnim wyścigi zanim zrobił flaty na przodzie i musiał odwiedzić PIT ? 2 - 3 okrążenia.... Gdy dostanie najszybszą maszynę to pewnie będzie w stanie powalczyć o pierwsze pole i pewnie wygrać. W bezpośredniej walce na torze drugi sezon nic dobrego według mnie nie pokazał 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem, że widzę w Russelu duży potencjał, on jeździ bardziej analitycznie, kalkuluje na bieżąco. Przypomina mi naszego SP Kuliga z WRC zawsze skromny i bezbłędny, gdy w tym samy czasie Kuzaj to ambitniak za wszelką cenę, coś jak dzisiejszy Max w F1. Pisałem już wcześniej, że moim skromnym słowem, ja Maxowi ogromnej kariery nie wróżę, chciał bym by miał godnego partnera w teamie, co najmniej jakim był sympatyczny i wiecznie z bananem na facjacie, Australijczykiem zwanym z imienia ... Daniel. Tylko czy Marco się zgodzi.

edit

Jest coś ważniejszego ...... Honda wycofa się z Formuły 1 pod koniec 2021 roku.

https://www.formula1.com/en/latest/article.breaking-honda-to-leave-f1-at-the-end-of-2021.3nsZ7zzaokaze5Sjc4V6s0.html

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

on jeździ bardziej analitycznie

I tu mi się wydaje tkwi problem. Według mnie potrzebna jest mieszanka instynktu i analitycznego myślenia. Wtedy jest GIT 🙂Analiza żeby się perfekcyjnie przygotować do kolka kwalifikacyjnego czy spasowania sobie pojazdu i instynkt żeby błyskawicznie reagować na nadarzające się okazje czy niebezpieczeństwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

To ja powiem o kim pomyślałem jako drugi kierowca do Ferrari ..... ????  Russel 

Wiem, że to niepoprawnie politycznie, ale myślę, że Totto by się zgodził a Georg nie miał nic przeciwko.

Wydaje mi się, że Mercedes może widzieć w nim następcę Hamiltona - więc Russel będzie jeździł bolidami z silnikami Merca. Bo w to, że jest dobrym kierowcą (i że zajdzie wysoko gdy w końcu trafi do dobrej stajni) to nikt nie wątpi - musi jednak popracować jeszcze nad startami. Zaś wszelkie porównania z Kubicą w ubiegłym sezonie odbywają się przy widocznej dysproporcji między dwoma pojazdami Williamsa i różnym traktowaniu kierowców - stąd wyniki kwalifikacji nie są dla mnie miarodajne (ale oczywiście są miarodajne dla Brytyjczyków), ale np. miarodajna jest zdobycz punktowa Roberta i jego lepsze starty oraz awans na początkowych (początkowym...) okrążeniu. 

Teoretycznie jazda Ferrari zawsze była marzeniem każdego kierowcy - ale niekoniecznie teraz jest. Wiadomo, że tegoroczne Ferrari mimo swoich wad jest lepsze od Williamsa, pewnie też takie zostanie w następnym sezonie.

... zmartwiłeś mnie tą ponowną ucieczką Hondy z F1 😞

Pozdrawiam
PS. Tragiczny ten najbliższy weekend: bez DTM, F1, MotoGP... To chyba znak, że wreszcie będzie czas na audio i słuchanie muzyki 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest faktem, że nie ma co oglądać w tym tygodniu.

-------

Honda wkrótce odchodzi i już przyprawiła Red Bulla o ból głowy i kolejne, dodatkowe koszty. Ciekawe co teraz zrobią? wrócą do silników Renault?  czy będą negocjować z Mercedesem, bo na silniki od czerwonych bym nie postawił, Ale....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to silnikowo będzie się działo w F1...
McLaren zmienia silniki na Mercedesa - od następnego sezonu.
Mam wrażenie, że kilka miesięcy temu były już jakieś plotki o tym, że Honda zastanawia się nad odejściem z F1 i że RedBull przymierza się do innych silników... Czyżby powrót do silników Renault - bo chyba Mercedes nie zaryzykuje utraty wiodącej roli w F1 i dostarczania RedBullowi (i przy okazji Alpha Tauri) swoich silników?
Jest jeszcze rok - Ferrari ma czas na poprawę, więc w 2022 roku (o ile zatrudni fachowców) może być nie tylko lepiej, ale i dobrze.

Trudno powiedzieć co będzie w 2022 roku, bo o zakulisowych rozmowach w F1 nie wiemy. Więc wszystko może się jeszcze zdarzyć.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas pojawia się temat Porsche w F1-ale wg mnie raczej w marzeniach niż realiach... Chyba wcześniej pojawi się rosyjski zespół (Mazepin?) niż kolejny niemiecki silnik (lub zespół fabryczny). Choć w 2022 roku wszystko jest możliwe.

Pozdrawiam
PS. Ten weekend uratował nam Bartosz Zmarzlik, który na żużlu obronił "majstra"! Po raz pierwszy w historii Polak ma dublet rok po roku (i to ogólnie dopiero trzeci kierowca ). GRATULACJE !!! Podobne gratulacje dla Igi Świątek - z dużą przyjemnością obejrzałem jej wygrany mecz z Simoną Halep i awans do ćwierćfinału RG (zrewanżowała się Rumunce za przegraną w ubiegłym roku), grała pięknie i nie bała się atakować. Oby tak dalej 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mokro, ale później deszcz odchodzi ... tylko te temperatury na sobotę i niedziele skromne. Może będą się ślizgać na zimnych oponach

https://www.yr.no/place/Germany/Rhineland-Palatinate/Nürburg/hour_by_hour.html?spr=eng

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie BMW w kwalifikacjach z pierwszego rzędu - Timo Glock z 2 miejsca. W ostatniej chwili wyprzedził go Rene Rast.
Kubica startuje z 15 miejsca, wyścig rozpocznie się o 13.30. Tor powinien być już suchy, ale z uwagi na niezbyt wysoką temperaturę po obowiązkowej zmianie kół więcej czasu zajmie odpowiednie dogrzanie opon i pierwsze kółka będą ciężkie dla zmieniającego.
Niewiele brakowało, by BMW przełamało serię zwycięstw AUDI w kwalifikacjach - ale na ostatnim kółku jednak Rust powiększył do dwudziestu liczbę kolejnych PP dla tego zespołu.
Mam nadzieję, że tempo Kubicy w wyścigu będzie już bardziej zbliżone do czołówki (jak w treningach) niż w kwalifikacjach.

Coś czarno widzę Polaków w ten weekend (a właściwie to żółto...), również po wczorajszym przegranym półfinale debla Igi Świątek. Obym się mylił.

Zaś w F1 najnowsza wiadomość: Stroll jest niedysponowany, nie wystąpi w kwalifikacjach - i oczekiwanie na Hulkenberga. Jeszcze trochę i Nico zdobędzie kolejne punkty

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hulkenberg już jest na terenie toru (podjechał swoim Porsche) - teraz pewnie szybkie badania pod kątem COVID-19 (no chyba że ma aktualne badania i zostaną one zaakceptowane)  i do rozpoczęcia kwalifikacji (godz. 15) ma jeszcze trochę czasu. Jak się nie wyrobią - to jest jeszcze pod ręką Stoffel Vandoorne...
O ile pamiętam, to aby kierowca wystartował w wyścigu - konieczny jest jego udział w kwalifikacjach. Ciekawe czy ten wymóg jest też konieczny gdyby Stroll dzisiaj wystąpił w kwalifikacjach i dopiero jutro rano by się okazało że wystąpił problem zdrowotny.

Nie wspominaliśmy jeszcze o tym - ale Kimi w następnym roku będzie nadal startował w Alfie, więc Robert ma coraz większy problem ze znalezieniem dla siebie odpowiedniego zajęcia 😞

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubica w sobotnim wyścigu DTM niestety bez rewelacji - startował z 15 miejsca, doskonałe tempo zmiany opon - na poziomie czołówki. Ale niestety na koniec wyścigu dodatkowy pitstop (już gorszy o 2 sekundy), pewnie coś z oponami bo tracił po sekundzie na każdym okrążeniu i w efekcie 14 miejsce (2 samochody nie dojechały do mety).
Zwyciężył Rene Rast po starcie z pierwszego pola - czyli zdobył 28 punktów i zmniejszył stratę w klasyfikacji do 1 i 2 kierowcy.
Oby jutro było lepiej w DTM.

Trwają kwalifikacje w F1,  Nico Hulkenberg praktycznie z marszu wystąpił w kwalifikacjach i wynik do przewidzenia... był ostatni. A w ekipie Alfy Romeo dobra jazda Antonio i awans do Q2. Zaskakująco dobra jazda obu kierowców Ferrari - czyżby jakieś zmiany na plus w tej ekipie? Do tego dobre tempo Maxa - i może być ciekawie nie tylko w jutrzejszym wyścigu, ale i w dzisiejszych kwalifikacjach (w tym sezonie cały czas w kwalifikacjach Mercedes zwyciężał).
 

Po problemach w piątkowych treningach Piotr Biesiekirski w sobotę jeździł już normalnie w Moto2 w LeMans i jutro wystartuje do swojego trzeciego wyścigu w motocyklowych mistrzostwach świata.

obraz.thumb.png.85cc05ed2fdbd5b7d1944e9daab92025.png

Pozdrawiam
PS. W finale w Paryżu jest 3:3. Polka wygrała pewnie pierwsze 3 gemy, w kolejnych niestety sinusoida wygranych poszła w dół i widać lekkie nerwy 😞 ...nic dziwnego. Ale obie panie grają bardzo dobrze i przyjemnie jest to oglądać... Tym bardziej, że daje się równocześnie oglądać obie transmisje F1 i tenisa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nadal w kwalifikacjach wygrywa Mercedes - ale było blisko. Tym razem był to dzień Bottasa, Lewis na drugim, Max będzie startował z 3 miejsca, zaś największą niespodziankę sprawił Leclerc swoim 4 miejscem (Vettel był 11).
Heidfeld jutro

Pozdrawiam
PS. Iga wygrała pierwszego seta 6:4, natomiast w drugim secie zaczęła od straty pierwszego gema przy swoim serwisie, na szczęście w drugim wyrównała stan seta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest - jest - jest! Iga Świątek jako pierwsza Polka wygrałem turniej Wielkiego Szlema.
W dodatku zrobiła to bez straty seta. Dzisiaj 6:4 a w mu awansowała drugim secie było 6:1.
Dzięki temu awansuje na 17 miejsce w klasyfikacji tenisistek.

Gratulacje - i naprawdę cudownie było oglądać dzisiejszy mecz i jej dojrzałą grę.
Tym bardziej, że niektóre jej zagrania godnie kontynuują linię najlepszych zagrań Agnieszki Radwańskiej. Iga swoim dzisiejszym osiągnięciem już przebiła najlepszy wynik Asi.
Polski hymn w Paryżu - bezcenne ... i miłe.
No to Lexus nie żałuje, że wspiera Igę 🙂

Wychodzi na to, że lepiej wczoraj przegrać w deblu mecz półfinałowy a dzisiaj wygrać najważniejszy mecz w jej życiu.

Wracając do F1 - ciekawe kiedy wpuszczą Micka Schumachera do Alfy Romeo... pewnie na koniec sezonu (bo w piątek warunki atmosferyczne uniemożliwiły jazdy w obu sesjach treningowych).

Pozdrawiam
PS. No to teraz jeszcze jakby Robert jutro zdobył punkty to by było pięknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timo Glock już wczoraj pokazał świetne tempo w kwalifikacjach i dobre w wyścigu. Dzisiaj wreszcie mu się udało dopiąć swego, a na drugim miejscu Van Der Linde - czyli seria 20 PP dla Audi dzisiaj się skończyła.
Kubica startuje z 13 miejsca - rano miał tempo kwalifikacyjne lepsze niż wczoraj i strata ok. 1 sekundy do Glocka.
Słońce jest nad torem,właśnie rozpoczyna się wyścig. Glock kiepsko wystartował i po kontakcie z Audi Habsburga obaj kierowcy zwiedzili pobocze, ale jadą dalej. Poprawny start Roberta - utrzymał 13 miejsce, a po "awanturze" Glocka i Habsburga jedzie na 11 miejscu. Prowadzi Rene Rast w Audi, a Van der Linde stracił miejsce i jedzie na 2 pozycji.

Zaś w MotoGP - już na pierwszym okrążeniu Valentino zakończył walkę o punkty. To już jego trzeci kolejny wyścig z uślizgiem (nikt go nie dotknął) zakończonym upadkiem. Rossi podniósł się i chyba jedzie dalej na końcu stawki (nie widać wszystkich kierowców w klasyfikacji wyścigu). Możliwe jest to, że prędzej Marco wróci do ścigania na Hondzie (bardzo możliwe, że na koniec października) niż Vale zaliczy dobry wyścig - a szkoda, bo ostatnio miewał niezłe tempo (mimo że we wczorajszych kwalifikacjach miał dopiero 10 wynik).
Sporo jest dzisiaj upadków w wyścigu MotoGP...

A z 10 minutowym opóźnieniem - o 14.40 powinien rozpocząć się wyścig w Moto2 z Piotrem Biesiekirskim.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...