Skocz do zawartości

Formuła 1 , ciężarówka Williamsa i ...


RoRo

Recommended Posts

12 godzin temu, Kubakk napisał:

Jakaś plota niesie, że coś na c+ mają być jakieś wyścigi ;) 

Na to wygląda.

3. i 4. runda European Le Mans Series za gości na żywo na antenie Canalu+, oprócz transmisji w Sportklubie.

https://postimg.cc/SJktmd8j

Inne lotne słowa to -- Haas może odpuści F1 i sprzeda wszystko Mazepinowi, albo że Alfa też myśli o odejściu z F1.

Czas pokarze.

A na pocieszenie ..... Wirtualny onboard po torze w Miami 2022

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wasze opinie odnośnie oglądania European Le Mans Series?
Ja chyba skupię się na kwalifikacjach, a wyścig to pierwszy i ostatni kwadrans, oraz oczekiwanie na jazdę Roberta - i pewnie ją będę chciał w całości obejrzeć.
Dla mnie DTM był ciekawszy. Ale może się to rozkręci.

Na sprinty w F1 czekam - fajnie, że zespoły będą mogły trochę więcej kasy wydać w związku z tym dodatkowym ściganiem.

PS. O ile pamiętam - to punktuje tylko pierwsza trójka kierowców (3pkt , 2 pkt, 1 pkt).  Punkty nieduże, ale warto zbierać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie? .. to duże zamieszanie ... teamy, nazwiska, które nic mi nie mówią, różne pod grupy/klasy wyścigowe, każdy pilnuje fury, bo koszt naprawy są spore, więc raczej ostrożnie jest.

Jakoś mam wrażenie, że to pokaz reklama możliwości poszczególnych firm a kierowcy to tylko prezenterzy. Ścigania tam coś mało, więc pomieszali wszystko by chociaż wyprzedzania było trochę. Też wolałem DTM.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek prędzej sobie zaklepał fotel w IndiCar, może czuł się na siłach i se pojechał? nie widziałem tego wyścigu.

-----

Jest piątek, piątunio, piąteczek czyli ....
godz. 12:00 – 12:25 – studio F1 – Eleven Sports 1 (na żywo)
godz. 12:25 – 13:40 – Pierwszy trening F1 – Eleven Sports 1 (na żywo)
godz. 13:40 – 14:00 – studio F1 – Eleven Sports 1 (na żywo)
godz. 14:00 – 15:00 – #ElevenF1 – Eleven Sports 1
godz. 15:30 – 15:55 – studio F1 – Eleven Sports 1 (na żywo)
godz. 15:55 – 17:10 – Drugi trening F1 – Eleven Sports 1 (na żywo)
godz. 17:10 – 17:30 – studio F1 – Eleven Sports 1 (na żywo)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już od godziny mamy sobotę  - czyli o 16 kwalifikacje, a w niedzielę o tej samej godzinie rozpocznie się wyścig.

Sobota, 1 maja
godz. 13:00 – 14:00 – Trzeci trening F1
godz. 16:00 – 17:00 – Kwalifikacje F1
godz. 17:00 – 18:00 – Konferencja prasowa

Niedziela, 2 maja
godz. 12:00 – 12:50 – Trzeci wyścig CPV
godz. 13:15 – 13:55 – Trzeci wyścig Euroformula Open
godz. 14:10 – 14:50 – Prezentacja kierowców
godz. 16:00 – Wyścig F1

Poniżej transmisje (i retransmisje) na kanale Eleven Sport:

Sobota, 1 maja
godz. 08:00 – 09:30 – Pierwszy trening F1 – Eleven Sports 1 (powtórka)
godz. 09:30 – 11:00 – Drugi trening F1 – Eleven Sports 1 (powtórka)
godz. 11:00 – 12:00 – #Eleven F1 – Eleven Sports 1
godz. 12:00 – 12:30 – GP Confidential – Eleven Sports 1
godz. 12:30 – 12:55 – studio F1 – Eleven Sports 1 (na żywo)
godz. 12:55 – 14:10 – Trzeci trening F1 – Eleven Sports 1 (na żywo)
godz. 14:10 – 14:30 – studio F1 – Eleven Sports 1 (na żywo)
godz. 14:30 – 15:00 – GP Confidential – Eleven Sports 1
godz. 15:00 – 15:55 – studio F1 – Eleven Sports 1 (na żywo)
godz. 15:55 – 17:20 – Kwalifikacje F1 – Eleven Sports 1 (na żywo)
godz. 17:20 – 17:55 -studio F1 – Eleven Sports 1 (na żywo)
godz. 00:00 – 01:30 – Kwalifikacje F1 – Eleven Sports 1 (powtórka)
godz. 01:30 – 02:00 – GP Confidential – Eleven Sports 1

Niedziela, 2 maja
godz. 08:00 – 09:30 – Kwalifikacje F1 – Eleven Sports 1 (powtórka)
godz. 12:00 – 13:30 – Kwalifikacje F1 – Eleven Sports 1 (powtórka)
godz. 13:30 – 14:00 – GP Confidential – Eleven Sports 1
godz. 14:00 – 15:55 -studio F1 – Eleven Sports 1 (na żywo)
godz. 15:55 – 18:00 – Wyścig F1 – Eleven Sports 1 (na żywo)
godz. 18:00 – 19:15 – studio F1 – Eleven Sports 1 (na żywo)
godz. 00:00 – 02:00 – Wyścig F1 – Eleven Sports 1 (powtórka)

Poniedziałek, 3 maja
godz. 14:00 – 16:00 – Wyścig F1 – Eleven Sports 1 (powtórka)
godz. 18:00 – 19:00 – skrót wyścigu F1 – Polsat Sport
godz. 21:00 – 22:00 – #ElevenF1 – Eleven Sports 1 (na żywo)


Ale w ten weekend nie tylko F1  🙂

Polski zespół Inter Europol Competition wystartuje w WEC.
Sobota, 1 maja:
godz. 13:30 – Wyścig (6H)
Początek i koniec wyścigu zobaczymy w Eurosporcie 2. Całość w Eurosport Playerze. W blogowych relacjach live z piątku i soboty będę informował o wynikach i poczynaniach Inter Europol Competition.
 

Przed nami wyścig w 3 klasach podczas GP Hiszpanii i kolejny start Marqueza (oczywiście chodzi Marco) w królewskiej klasie. W Portugalii przypomniał się kibicom i zdobył punkty.

Sobota, 1 maja:
godz. 12:35 – Kwalifikacje Moto3
godz. 14:10 – Kwalifikacje MotoGP
godz. 15:10 – Kwalifikacje Moto 2

Niedziela, 2 maja:
godz. 11:00 – Wyścig Moto3
godz. 12:20 – Wyścig MotoGP
godz. 14:00 – Wyścig Moto2

Wszystkie wyścigi będą transmitowane na żywo w Polsacie Sport News oraz na polsatsport.pl

Warto wspomnieć o szansach na udział zespołu WRT w najwyższej kategorii Hypercar (z Kubicą w składzie?)
https://sportowefakty.wp.pl/wyscigi-samochodowe/936384/szef-wrt-mowi-o-wspolpracy-z-robertem-kubica-belg-kresli-ambitne-plany-na-przysz

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszych kwalifikacjach Botttas trochę odetchnął: zdobył PP (czyli Hamilton jeszcze musi poczekać na swoje setne PP), a Russel nie awansował do Q3 (choć jego 11 miejsce w przypadku Williamsa to niezłe osiągnięcie).

Z drugiego rzędu wystartuje Max oraz Checo. Vettel ożył i awansował do Q3, również oba Ferrari i Ocon. Obie Alfy w Q2-Antonio 12 a Kimi 15. Kiepsko tym razem w kwalifikacjach wypadł Stroll, Riccardo oraz Alonso.

Pozdrawiam 

PS. Przed chwilą  ZAKSA wygrała w Weronie siatkarską Ligę Mistrzów po meczu finałowym z Trentino (3:1). Gratulacje, bo to wielki sukces 💪😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po wyścigu, który wcale emocjonujący jak ten poprzednie już nie był. Jedna tylko rzecz godna odnotowania "" poświecili Bottasa na rzecz Hamiltona""

Myślenie długoplanowe przewiduje, że w tym sezonie Lewis musi zbierać każdy punkcik do kolejnego tytułu mistrzowskiego, bo tym razem Red Bull jest zagrożeniem, no i faktycznie lepiej nie zostawiać nic przypadkowi w tym sezonie. Ten manewr był ugadany wcześniej, tylko potrzebne było hasło "kiedy" biorąc pod uwagę sytuacje na torze czy SC. Chociaż przydzielili Bottasowi funkcje zapory, to dał się wyprzedzić, tylko pytanie jest czy Bottas nie zrobił tego z rozmysłem?

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bottas w tym wyścigu jechał w miarę poprawnie, ale bez polotu.
Wg mnie to nie trzeba było dawać mu "sugestii" przepuszczenia Hamiltona, bo Lewis nie potrzebował pomocy (zresztą Maxa też wyprzedził bez problemów).
Czy w Red Bullu Maxa coś szwankowało - trudno powiedzieć.

Niewątpliwie w tym sezonie Red Bull ma bolid porównywalny z Mercedesem (być może trochę lepszy), ale to nadal Hamilton jest górą. W związku z tym jednak na Maxie ciąży pewna presja, bo skoro bolidy są równie szybkie, to wynik końcowy zależy coraz bardziej od kierowcy.

Zobaczymy co będzie w Hiszpanii - podoba mi się to, że osiągnięcie 100 PP u Lewisa nie przychodzi mu tak łatwo, a wreszcie na torze jest coś więcej niż Mercedes odjeżdżający reszcie stawki.
Ferrari nieźle, ale szybka zmiana opon u Sainza i przejście na średnie opony to nie było najlepszy pomysł i Sainz  żadnego punktu nie zdobył - choć po kwalifikacjach i pierwszej połowie wyścigu trudno było tak obstawiać.
 

Natomiast w wyścigu podobała mi się jazda Micka Schumachera - na razie zdobywa doświadczenie i jedzie spokojnie oraz pewnie, nie widać błędów w jego jeździe i fajnie było oglądać jego próbę (udaną) wyprzedzenie Williamsa Latifiego.

O wyczynie Kimie żal wspominać - tak go pochłonęły zmienianie na kierownicy ustawień, że wpakował się lekko w Antonio i jak kot zapoznał się ze żwirkiem 🙂   Dobrze, że Antonio dojechał (ale znów poza punktami). Wrażenie jest takie, że Alfa nie jest zła i ma szansę na mały punkt w wyścigu, ale ciągłe czegoś brakuje.

Zaś w MotoGP - Rossi nadal poza punktami (17 pozycja).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RoRo napisał:

Bottas w tym wyścigu jechał w miarę poprawnie, ale bez polotu.
Wg mnie to nie trzeba było dawać mu "sugestii" przepuszczenia Hamiltona, bo Lewis nie potrzebował pomocy (zresztą Maxa też wyprzedził bez problemów).
Czy w Red Bullu Maxa coś szwankowało - trudno powiedzieć.

Delikatnie odpuścił,  był inny czas okrążenia,  no chyba ze gdzieś wcześniej był uslizg kół.  Radości i gratulacji po wyścigu kierowców mercedesa nie było końca -ups, taki żarcik.  Podejrzewam, że nie ważne ile razy Bottas będzie startował przed Hamilton em i tak na mecie będzie za kolega.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rober Kubica pojedzie w pierwszym treningu przed GP Hiszpanii w czwartek,  a później w testach opon 18" (na sezon 2022)  już po zakończeniu tego weekendu w Hiszpanii (we wtorek i środę).

Czwartek, 6 maja
godz. 14:00 – 17:35 – Konferencja prasowa

Piątek, 7 maja
godz. 09:00 – 09:40 – Trening FIA Formula Regional by Alpine
godz. 10:05 – 10:50 – Trening F3
godz. 11:30 – 12:30 – Pierwszy trening F1- jazda Roberta Kubicy
godz. 12:55 – 13:10 – Pierwszy kwalifikacje FIA Formula Regional by Alpine
godz. 13:00 – 14:00 – Konferencja prasowa
godz. 13:35 – 14:05 – Kwalifikacje F3
godz. 15:00 – 16:00 – Drugi trening F1
godz. 16:25 – 16:40 – Drugie kwalifikacje FIA Formula Regional by Alpine

Sobota, 8 maja
godz. 10:35 – 11:20 – Pierwszy wyścig F3
godz. 12:00 – 13:00 – Trzeci trening F1
godz. 13:30 – 14:05 – Pierwszy wyścig FIA Formula Regional by Alpine
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje F1
godz. 16:00 – 17:00 – Konferencja prasowa
godz. 16:45 – 17:30 – Drugi wyścig F3

Niedziela, 9 maja
godz. 10:50 – 11:25 – Drugi wyścig FIA Formula Regional by Alpine
godz. 12:05 – 12:50 – Trzeci wyścig F3
godz. 13:10 – 13:50 – Prezentacja kierowców
godz. 15:00 – Wyścig F1


Zaś wracając do Bottasa - to wg mnie bardzo wygodny partner Lewisa. Bo nie zagraża mu zbytnio, punkty zdobywa, PP czasami też mu się trafi. A przede wszystkim nie usiłuje walczyć z Lewisem w każdym wyścigu i nie stwarza (w przypadku Lewisa, bo Russel ma pewnie inne zdanie) zagrożenia dla niego.
Dopóki Mercedes będzie miał na koniec sezonu mistrza w klasyfikacji indywidualnej oraz zespołowo, to duet Hamilton + Bottas jest odpowiedni i gwarantuje sukces.
Dopiero jak RedBull (czy inny zespół) zacznie mocno zagrażać zdobyciu obu tytułów - wtedy będzie potrzebny mocniejszy partner, który będzie potrafił skutecznie odbierać punkty Maxowi czy innym konkurentom do zwycięstwa.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2021 o 18:22, RoRo napisał:

Rober Kubica pojedzie w pierwszym treningu przed GP Hiszpanii w czwartek,  a później w testach opon 18" (na sezon 2022)  już po zakończeniu tego weekendu w Hiszpanii (we wtorek i środę).

Tak jest     i już wiadomo kogo zastąpi w treningu .. czyli Kimi nie będzie odchodził od maszyny z kawą w tym czasie.

Ale to jutro te jazdy dla Roberta, kierowcy zapasowo-rozwojowego i koordynatora symulatora.

Jakieś mam dziwne odczucie, że to ostatni sezon dla Kubicy w F1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy trening Robert Kubica zakończył w żwirze - czerwona flaga i to by było na tyle.

Tak więc niestety Robert nie pojeździł zbyt długo - pod koniec sesji wyjechał na miękkich oponach, popełnił drobny błąd i utknął niedaleko trasy - ale niestety nie dało się wyjechać na asfalt. Czasy na twardej mieszance - o 0.1s gorzej niż Antonio (ogólnie w tej sesji-  przeciętne, bo nie miał kółka na miękkiej mieszance).
Po wznowieniu sesji na torze panował lekki tłok, a Robert już nie wrócił na tor.

"Wjeżdżając w dziesiąty zakręt trochę przeliczyłem się z przyczepnością jaką będę miał. W momencie wjazdu w zakręt było jeszcze ok, ale później przód i tył zaczął się ślizgać. Tył uciekł, trudno. Zdarza się. Nie jest łatwo, bo wyczucie nie było najlepsze - powiedział Robert Kubica w Eleven Sports."

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być dziś nudno ... ale nie było tak źle.

Znów Bottas poczuł na skórze ze jest No2 w tym teamie i ociągał się z przepuszczeniem kolegi.

Inna sprawa to ... tempo wyścigowe Red Bull kontra Mercedes. Odrabiać po prawie 2s na okrążeniu???  to właśnie cecha mistrzów, gdy trzeba to trzeba to zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewis śrubuje rekordy - padła setka w PP, niedługo również w wygranych wyścigach.
Wygląda na to, że w tym sezonie wyścig jest emocjonujący jeśli chodzi o to kto wygra - do momentu, aż Hamilton jedzie jako pierwszy.
Na koniec zmiana ogumienia - RedBull mógł powtórzyć pomysł Mercedesa i też zmienić opony po 2/3 wyścigu jak Hamilton i walczyć o zwycięstwo, a nie o 1 punkt za najszybsze okrążenia (teraz się udało- tydzień temu nie wyszło przez wyjechanie poza granice toru).
Nieźle jeździ Ferrari (przede wszystkim - w porównaniu do ubiegłego sezonu).

Trochę mnie dziwi to, że AR nie zaryzykuje rozdzielenia strategii ogumienia na oba bolidy. Cały czas brak punktów, a aż smutno było patrzeć jak Kimiego wyprzedzają w drugiej połowie wyścigu, a on nic nie może na to poradzić.

Pozdrawiam
PS. Na razie nie mogę się przyzwyczaić/nadziwić/ barwom Haasa (ale to sobie wymyślili jako ominięcie sankcji - a w innych zawodach jak np.lekkoatletyka, flagi nie widać)  oraz fryzurze Gąsiorowskiego. Na jedno i drugie nie mam wpływu, ale mnie drażnią podobnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RoRo napisał:

RedBull mógł powtórzyć pomysł Mercedesa i też zmienić opony po 2/3 wyścigu jak Hamilton i walczyć o zwycięstwo,

Liczyli, że Hamilton nie dojdzie Maxa, tempo merca ich zaskoczyło i na pewno teraz dało do myślenia. Sadzę, że Red Bull też dawał, ile mógł by go nie doszedł Lewis, ale było to za mało a 2sekundy przewagi na kółku to cholerne dużo., jak na dwa najlepsze bolidy w stawce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tsunoda po pierwszym - bardzo udanym wyścigu (już w debiucie zdobył punkty), kolejne starty już poszły gorzej. Teraz chyba trzeba trochę spokoju z jego strony i w końcu będą kolejne punkty.

Mazepin - na razie bardzo dużo błędów i kontynuuje nieprzewidywalny styl jazdy kierowców Haasa z ubiegłych lat (tutaj na duży plus można zaliczyć zbieranie doświadczeń przez Micka Schumachera i jego konsekwentną, stabilną jazdę).

Alonso, Perez, Ricciardo i Sainz - przyzwyczajanie się do nowych bolidów i punkty, oraz jazda w bliższych lub dalszych (Perez) okolicach swoich zespołowych partnerów.

Mam nadzieję, że w końcu Perez powalczy z Bottasem o 3 miejsce w generalce i zacznie wchodzić na podium.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zespołu Kubicy - druga wygrana z rzędu i plan wykonany.

Do poprawy jeszcze wymiany kół - bo na pitstopach zespołu WRT było sporo zamieszania oraz zbyt długo to trwało. Mechanicy WRT podczas poprzedniego wyścigu w Barcelonie lepiej sobie radzili.

Po przeciętnym starcie (spadek z 5 na 9 miejsce)  Yifey Ye nie gorączkował się zbytnio i jechał pewnie, do tego kilka wyprzedzeń innych bolidów LMP2.
Kubica jechał jako drugi, początek miał na suchym torze, potem zmiana na pełne deszczówki i przez długi czas jazda za SC.
Oddał kierownicę z przewagą ok. 50 sekund - jednak po dość długo trwającej zmianie zespół spadł na 2 miejsce i Louis Deletraz musiał gonić zespół G-Drive Raccing (pod koniec wyścigu zrobili jeszcze jeden pitstop i wyjechali tuż przed WRT), na szczęście dogonił i wyprzedził.

Wyścig wg mnie ciekawszy niż w Barcelonie, więcej akcji wyprzedzania - a do tego zmienne warunki i jazda w deszczu. Można było popracować nad właściwą strategia.

Zaś w LMP3 - zespół Inter Europol Competition ponownie tuż za podium, ale znowu dojechali "w dużych punktach" i nie było widać jakiś większych problemów.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...