Skocz do zawartości

Formuła 1 , ciężarówka Williamsa i ...


RoRo

Recommended Posts

Walka była na torze i poza nim. Nie tylko wśród obu kierowców, ale i szefów zespołów. Tak wkurzonego Toto Wolfa to jeszcze nie widziałem - jego słuchawki również 🙂

Trochę bardziej nabroił Max - ale tylko trochę. Jeżeli chciał przepuścić Lewisa - to powinien wyraźniej zjechać na bok, a tak się nie stało (było kilka lekkich zmian w kierunku jazdy i ograniczenie prędkości) i Hamilton za bardzo nie wiedział co robić. A że w dodatku Lewis był mocno zaskoczony i być może skoncentrowany na czym innym, to skończyło się na uderzeniu.

Hamilton po paru latach musi mocno walczyć o kolejny tytuł - poprzednio nie było z tym problemów, a głównym konkurentem bywał Bottas, bo Ferrari jak to zwykle u nich bywa dawali ciała w ważnych momentach (albo Vettel, albo strategia...).

Dla Maxa jest to pierwszy sezon w którym ma realną szansę na tytuł, a nie jedynie na pojedyńcze wygrane. Więc nic dziwnego, że bardzo chce - a że czasami przesadza to inna sprawa.
Ale i tak na mniej może sobie pozwolić niż Hamilton w pierwszych latach w F1, więc obaj mają swoje na sumieniu.
Poza tym dla obu to jest walka o mistrzostwo i z każdym wyścigiem było coraz mocniej i bardziej na noże...

Czy był to najładniejszy i najciekawszy wyścig - raczej nie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ja osobiście jestem zniesmaczony zachowaniem Maxa, być gotowym by skasować oba bolidy?! 

Każdy wie ze brak ukończenia tego wyścigu przez obu pretendentów oznacza już zwycięstwo na koniec sezonu dla Verstappena.

Nie lubię tego chłopaka coraz bardziej, nie zasługuje na mój szacunek.

Nie oglądałem , spodziewałem się ,że ktoś przywali w Hamiltona by go wyeliminować , zresztą w ost wyścigu myślę ,że Botas może nie przeszkadzać Red Bulom , ew. On lub Perez walną w niego :D

Parę lat się oglądało i nie pamiętam bym tak myślał o finałowej parze walczącej o top1 F1 , pomijam lata 90

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejność na starcie do jutrzejszego wyścigu została właśnie ustalona.

To Max będzie liderem na starcie jutro. Plan jest prosty - i na tej pozycji skończyć.

Bottas? ..... sezon w jego wydaniu to upadki i wzloty, dziś był upadek.

Perez miał pomóc koledze z zespołu w podciąganiu i plan wykonał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie oddał... Jak zwykle sędziowie mają swoje pomysły na temat tego, co komu wolno na torze i poza nim 😣 Szkoda że Max w tym zakręcie nie zostawił ciut więcej miejsca Hamiltonowi-wtedy by nie było tłumaczeń że zepchnął Lewisa poza tor.

Teraz Perez może sobie pozwolić  na dużo w walce z Lewisem..  W tym roku Bottas skasował Maxa  i Ferrari-więc będzie  ciekawie. Oczywiście płacz Hamiltona że tak nie wolno...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKP!!!

Max wygrał-wreszcie tak się stało, że w indywidualnej klasyfikacji  nie wygrał Mercedes.

Ale to co dziś wyrabiali sędziowie to też historia.

Najśmieszniejsze jest to, że bolid z silnikiem Mercedesa (Latifi w Williamsie) pośrednio odebrał tytuł Mercedesowi... A dzięki temu po restarcie Max (na świeżych kapciach) miał możliwość zaatakowania Lewisa

Zaś obie Alfy nie dojechały do mety (problemy z hamulcami), zaś Russel-przez skrzynię biegów.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sędziowie odrzucili obie skargi, ale dziś już jest pewnym, że zostały złamane reguły restartu za SC.

Masi zdecydował się wznowić wyścig pod koniec tego samego okrążenia, a nie pod koniec następnego okrążenia, jak nakazują przepisy sportowe.

Inna sprawa ze tylko pare bolidów dostało pozwolenie na wyprzedzenie SC i to te które dzieliły Maxa od Lewisa, bo Daniel Ricciardo, który też był zdublowany, ale jechał za Verstappenem i nie dostał zgody na oddublowanie

No nic ... Mercedes oddał sprawę do sądu i nawet ma szanse na wygraną

Ilość błędnych decyzji sędziów w tym roku była wyjątkowa, za czasów Charlie Whiting nie było tego.

-----------

To jeden z kilku nagranych wyścigów na dekoder Canal+ który tam zostanie jeszcze do powtórnego obejrzenia.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2021 o 16:14, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Od dziś ... Hamilton ma tytuł szlachecki

No to miał usprawiedliwienie, że nie pojawił się na gali wieńczącej sezon  F1 ... A powinien, bo pierwsza trójka kierowców powinna być tam obecna-jak widać trudno mu się pogodzić z przegraną.

Ale chyba decyzja przyznaniu mu "sera zapadła chyba dużo wcześniej-wydaje mi się, że dużo wcześniej o tym słyszałem?

W sezonie 2022 Max będzie jeździł z "1"-ma taką możliwość  i nie dziwię  się, że z niej skorzystał. W końcu nie wiadomo, który będzie za rok na mecie sezonu.

Zaś bolidy znowu "przytyły", ale może z nowym rozmiarem opon nie będzie takich problemów (wąski zakres optymalnych temperatur pracy) jak w bieżącym i poprzednich sezonach...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Nooooo nie, Robert nie ma już szans na regularne występy w F1, a nawet w tej chwili jest problemem bycie rezerwowym.  Już krążą plotki ze jeśli myśli na poważnie o pełnym sezonie we fabrycznym teamie, moze nawet za kierownica hypercara, to całkowite rozstanie z formułą ...  nadchodzi.

Myślałem ze od tego sezonu nie zobaczę już wyścigów F1 na 11Sport.

Sprawa ostatniego "scigania" w ubiegłym sezonie to była kpina, pod publikę dyrektora wyścigów i nie miała nic wspólnego z walka o tytuł mistrza kierownicy sezonu 21. Sam uważam ze zbiegiem okoliczności i sprzyjającego zrządzenia losu, Max wygrał ... niesłusznie. Tylko czerwona flaga w końcówce wyścigu dawała równe szanse obu, a nie jednemu i jeszcze to od dublowanie się tylko bolidów pomiędzy obiema kierowcami .... ehh... to było bezczelne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...