Skocz do zawartości

Formuła 1 , ciężarówka Williamsa i ...


RoRo

Recommended Posts

Nie dziwię się Tobie-kwalifikacje w ubiegłym sezonie to był szok dla nas przez nierówne szanse obu zawodników Williamsa (widać było wyraźnie jak bardzo różniły się w prowadzeniu oba bolidy), różnice w niektórych podzespołach (w nowej specyfikacji dla Dżordżusia i starej dla Roberta).

Czasami Russela wspierało dwóch inżynierów wyścigowych: jego własny oraz ten przypisany do Roberta (choćby w MonteCarlo). Oraz oczywiście niekompetentna w swych wyczynach WC... 

A na koniec sezonu 2019 pamiętne słowa Roberta, że zespół nie więcej niż w 10% wykorzystał jego rady odnośnie poprawy osiągów tego "bolidu" (hehe - "ciężarówki").

I na dokładkę punkt karny dla Kubicy za ewidentny błąd zespołu przy wypuszczaniu go z pitstopu :-( Masakra i totalne przeinaczenie faktów.

Jak obstawiacie: będzie kara dla Racing Point, czy przestraszą się papy Strolla i jego kasy -więc nie będą go drażnić i rozejdzie się po kościach (ew. symboliczna kara i prośba, by już tego nie robili)? Wg mnie wyniki wyścigu się nie zmienią...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2020 o 12:26, Fafniak napisał:

Wyrafinowany ... od strony technicznej pewnie F1 jest bardziej wyrafinowana, choć żeby zbudować tak wytrzymałe i precyzyjne zabawki jak na filmie podlinkowałem także trzeba mieć duża wiedzę.

Od strony kierowców - myśle że "wyrafinowanie" jest na podobnym poziomie

Ale spoko :D

Widzę że "gajerowcy/frakowcy" ;) z filharmonii z politowaniem popatrzyli na fana rocka :D

Spoko

(taka analogia mnię się nasunęła)

To taki mały know-how, żebyś wiedział co ma ze sobą wspólnego prowadzenie zwykłego auta i auta F1

Jak tam Panowie oceniacie występ RK w treningu przed GP Styrii? Były nośne nagłówki, że ma dwa cele - pomóc Alfie i pokazać jak jest szybki. No i okazało się, że wolniejszy o 0,35s od Kimiego, który ostatnio bywa wolniejszy od Gio ;) 

To co, czekamy na GP Węgier. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię słuchać jak fachy robią rozkminę 😏 @rms.pl tragiczna uwaga na temat RK. Gdyby miał coś pokazać w czasówce to założyliby Robertowi miękką mieszankę.  Te nagłówki o których mówisz to nie ludzie z zespołu wiec i Ty i ja nie wiemy jaka jest prawda i jaki program jeździł Robert. Ja widziałem pomalowany farba fluo bolid Roberta. Czyli pracowali nad aero. Wtedy trzeba jechać w bardzo specyficzny sposób i określonym tempem. To widziałeś ?? Zawsze mnie dziwi ta rzeka poparcia jaka płynie od rodaków do jedynego naszego kierowcy F1. Fenomen pieprzonej piłki nożnej jest taki że ludzie za nimi sikają po nogach co by nie zrobili.... Proponuje powrót do piłki 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc, ja pozwoliłem sobie zainteresować się jeszcze bardziej i sięgnąłem po komunikację radiową z zespołem i co najmniej 5-6 razy RK dostał polecenie push. Tak, na miękkich oponach też są polecenia push, wszak niektóre zespoły wchodzą do Q3 na miękkich oponach - z wiadomych względów :) 

Ja nigdzie nie krytykuje RK, ja jestem ciekaw opinii innych. Nie atakuje go, więc nie widzę potrzeby bronienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inferno napisał:

Robert nie jechał na miękkiej mieszance

Racja, racja, miałem na myśli mediumy, żółty pasek. Pośrednie. 

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Mnie zastanawia czy jednak ręka nie stanowi problemu.

Każdy kto jechał gokartem , wie jak bolą po 5minutach a co dopiero bolid F1 ;) 

Bolid F1 ma regulowane wspomaganie, możesz go prowadzić jedną ręką, a możesz z nim walczyć jak z bykiem. Twój wybór. Znaczy kierowcy.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ręka to był dla Roberta problem to nie przejechałby  bezbłędnie znakomitej większości wyścigów w struclu Williamsa 😏
i nie zdeklasowały GR 16:5 wyprzedzając go w pierwszych 3 okrążeniach większości wyścigów. 

Tam gdzie trzeba podejmować szybkie decyzje i szybko je realizować 

A gokartem jak jedziesz technicznie i trzymasz łokcie nisko przy sobie to ręce się nie męczą 🤣 zobacz poniżej gdzie gość trzyma kierownice

FCE21F79-6E51-4A12-B3B5-CD5C6873A39F.jpeg

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podaje Wp...

Sebastian Vettel ma zostać kierowcą Aston Martina w roku 2021

Sergio ma oddać  miejsce dla Seba? to się w Mexico nie spodoba.

Inne pytanie jest... czy warto?  Vettel swoje tytuły zdobył tylko dzięki genialnemu na owe czasy bolidowi.

Sztuką jest wcisnąć więcej z fury, niż może ona dać. Czy w Ferrari Vettel zrobił coś więcej niż pozwalał "car"?

U Merca, Hammilton potrafi się skupić ponad standard, ale nie Sebastian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kółek zrobił na dzisiejszym 1 treningu Kubica.
O czasach okrążeń trudno mówić

Vettel w Astonie - niezły pomysł marketingowy, a ponieważ Niemcy to duży i bogaty rynek to nic dziwnego, że obie strony skorzystają na tym.
Poza tym w Racing Point mają już bardzo dobrą konstrukcję bazującą na ubiegłorocznym Mercedesie, silniki i inne elementy od Mercedesa, inżyniera z Mercedesa, duże aspiracje i jeszcze większą kasę. Oraz całkiem niezłe wyniki. A jeśli protest Renault nawet odniesie skutek, to stracą punkty tylko z jednego wyścigu.

Perez wnosi z sobą duże pieniądze - więc Haas? Oby nie Alfa Romeo...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Inferno napisał:

Alfy słabiutko, kurde martwię się o nich ... 😞

Od początku roku wszystkie ekipy z silnikami Ferrari słabo, wyniki robią gorsze niż w ubiegłym sezonie. Nagle się okazuje, że słaby Williams ale z silnikiem Mercedesa potrafi wejść do Q2...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...