Skocz do zawartości

Formuła 1 , ciężarówka Williamsa i ...


RoRo

Recommended Posts

Jest trochę hałasu w necie .. Vettel / Perez / Hulkenberg .... mam jakieś dziwne przeczucie, że zaślepienie (niezbyt racjonalne myślenie i decyzje) naszego Roberta, tylko przysporzy mu kłopotów i ...odejdzie z fachu w niesławie. Na razie, właśnie realizuje ten plan.

Wchodził do serii DTM  ze wsparciem Orlenu, to czemu zdecydował sie na BMW? czemu nie Audi? wiedział doskonale na co stać obie marki, a odejście z DTM, Audi ogłosiło już po wieściach o osobnym teamie Orlen-Robert.  Jest sponsor ... bierzesz najlepszy sprzęt na rynku. Moim zdaniem to była kolejna (po współpracy w obecnej formie z Alfą) błędna decyzja, inwestować w projekt z góry skazany na porażkę. Robert jako nowicjusz i prywatny team z autem BMW ..... to nie miało szansy na sukces.

Jeśli zdarzy się tak, że brak będzie wolnego fotela dla Roberta, na sezon przyszły, a do tego Alfa nie pozwoli mu się pokazać na testach z lepszej strony, to czas będzie rozważyć na poważnie rozstanie z marzeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedali Williamsa prywatnej firmie z Nowego Jorku-ciekawe czy za pół roku pójdzie dalsza odsprzedaż i pojawi się np. rosyjski zespół?

Nabywca to prywatna firma inwestycyjna Dorilton Capital z Nowego Jorku, która nie jest związana ze sportem czy motoryzacją (ochrona zdrowia, produkcja, inżynieria...).

Pozdrawiam

PS. Jak będzie kiepsko-to Robert wróci do rajdów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela w DTM

W studiu przed dzisiejszą walką z materią auta i toru, oraz opon, M. Sokół wspomniał, że rozmawiał z Kubicą przed sezonem....... nie ten samochód, nie fabryczny team... czy coś z tego będzie?    Doskonale zdawali sobie sprawę, że Robert stąpa po cienkim lodzie.  I chociaż to nawet nie półmetek sezonu, to perspektywy na przyszłość, na poprawę, są mizerne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław Kożyczkowski wydaje mi się że na drugim stincie poprawił czas, nie dam sobie uciąć niczego ale spadł  i później wskoczył wyżej - tak przynajmniej mi się wydaje. Trwało to chyba 2 czy 3 kółka ale jakiś sektor był zielony po zmianie opon.

Może ten dyfer mu wymienili, coś tak miedzy zdaniami Robert przebąkiwał.

Niby to zrobił na 8 okrążeniu, 20 min kwali 1:40 kółko no nie wiem...🤷

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inferno napisał:

wydaje mi się że na drugim stincie poprawił czas, nie dam sobie uciąć niczego ale spadł  i później wskoczył wyżej - tak przynajmniej mi się wydaje. Trwało to chyba 2 czy 3 kółka ale jakiś sektor był zielony po zmianie opon.

pierwszy poprawił, 2-3 sektor był na biało.   czas poprawiony bardzo delikatnie w drugiej części czasówki, pozycja została.

Nadzieja jest.

-------------

Dobry start był, tylko ... złe, że fura s przodu mu odjeżdża, tak się traci dobrodziejstwo DRS, i tak peleton odjeżdża. no i tak traci się kolejne pozycje.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 okrążeń zostało, a ja zmieniam kanał TV na inny.

Kolejny samotny wyścig Roberta, kompletnie nie rozumiem jego strategi. Oszczędzanie opon za wszelką cenę, gdy wszyscy odjeżdżają, a potem co?.. nowy komplet ma cudownie przyspieszyć auto i odrabiać po 2-3s na okrążeniu???  teraz ma czasy okrążenia pierwszej 3-ki, tylko co z tego, gdy "gap" jest już tak duży że zostaje Kubicy tylko turystyczna jazda dla przyjemności. 

Na pierwszym komplecie tracił po sekundzie i w pierwszym i drugim, tylko w trzecim sektorze jeszcze trzymał tempo pozostałych. Po zmianie.... tylko trzymał tempo reszty i nic więcej. Powiedzieć, że ten wyścig mu nie wyszedł to bardzo grzecznościowe słowa, to była ......

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem jest nieoglądanie wyścigów z udziałem Roberta. Proszę mnie źle nie zrozumieć, ale zaklinanie, czarowanie,  narzekanie na to jak beznadziejny pojazd otrzymał,chwalenie umiejętności oraz wyczucia  itp nic w tym wypadku nie pomogą. I to nie tylko ten weekend do zapomnienia. Jego epoka minęła już bezpowrotnie. Czas przyjąć to do wiadomości.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem to wielki błąd Roberta, że nie kończy kariery. Można było to zrobić i chodzić w glorii chwały, a po tym co teraz pokazuje , trudno liczyć na poklask. Dopingowac, owszem można, tylko po co odgrzewac przedwczorajsze kotlety? Jak śpiewał kiedyś znany zespół - ,,,trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść,,

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy może mieć swoje zdanie, widać Robert ma inne. Ja się z tego cieszę bo nie ma na horyzoncie polskiego kierowcy w F1 który mógłby go zastąpić. Wiec póki jest i mam kogo dopingować to dopinguje i z przyjemnością oglądam. Ostatnie dwa wyścigi z poprzedniego tygodnia oglądałem z onboardu Roberta i było to dla mnie fajne doświadczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...