Skocz do zawartości

Formuła 1 , ciężarówka Williamsa i ...


RoRo

Recommended Posts

Na TV leci DTM, na laptopie MotoGP plus na drugim monitorze F1. Zaś Forum AUDIO gdzieś  z boku ekranu 🙂
Jak DTM się skończy, to niedługo zacznie się finał mężczyzn w tenisie.

Niestety w DTM była neutralizacja i część kierowców nie zdążyła zmienić kół - m.in. Kubica. Więc szansa na punkty jest minimalna - natomiast kilku kierowców z końca stawki m.in. "bezpunktowy Scherer" jest w połowie stawki (na 5 miejscu), również Newey ma ponownie (jak wczoraj) szansę na spore punkty.
Jak po 20 minutach Kubica zaczął tracić tempo to miałem nadzieję że zjedzie po nowe kapcie - nie zjechał jak inni, a po paru okrążeniach już było za późno. No i 12 miejsce na koniec wyścigu 😞 A mógł skończyć w okolicach 7 miejsca.

Kimi w F1 dostał 10 sekund kary - bo "pomógł" Russelowi zakończyć wyścig. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bottas dał ciała - żle zahamował, skiepścil opony i Hamilton go wyprzedził.
Po wymianie kół - coś się zaczęło dziać z jego samochodem i już dwóch kierowców (Russel również) jest poza wyścigiem.

Do tego 2 razy wirtualny Safety Car  - i Hamilton oraz Max bardzo dużo na tym skorzystało, zjeżdżając wtedy na wymianę kół. No to 2 pierwsze miejsca są dla nich.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe - Kimi na 10 miejscu, więc ma szansę. Tym bardziej, że może jeszcze wyprzedzić Vettela...

Ciekawe czy Ricciardo utrzyma 3 miejsce - za nim Perez, który przed chwilą wyprzedził Leclerca (o - zmiana powrotna). Ferrari całkiem nieźle w ten weekend się sprawuje (no może bardziej Charles niż Vettel).

Pozdrawiam
PS. Hamilton już "płacze" - lekkie problemy z oponą. A przecież zwiększa swoją przewagę nad Maxem...
PSS. Zwątpiłem w oglądanie F1 na Polsacie - nie jestem w stanie dłużej słuchać Borowczyka (a właściwie duetu komentatorów)😞

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Ciekawostki o tytułowym zespole - George Russel może stracić miejsce w Williamsie w następnym sezonie na rzecz Pereza. No ciekawe - Perez chyba wypowiadał się w ten sposób, że albo znajdzie miejsce w co najmniej średnim zespole F1, albo sobie odpuści F1 w 2021. Do tej pory Williams raczej nie jest "średnim" zespołem...
"Jak pisze Roberto Chinchero, George Russell miał przejść do Mercedesa w 2021 roku. Jego obecny zespół zablokował jednak ten transfer, a po zmianie właściciela, ekipa może pozbyć się Anglika.
Na początku lata, pod koniec czerwca, Russell otrzymał awans do Mercedesa – miał zaczynać sezon 2021 u boku Lewisa Hamiltona. Valtteri Bottas miał przy pomocy Mercedesa znaleźć plan B i być kierowcą Aston Martina. To wszystko zostało jednak odwołane, gdyż – zgodnie z plotkami krążącymi po padoku – Williams, który miał opcję by zatrzymać Russella, zablokował operację” – pisze Roberto Chinchero na łamach motorsport.com.

„W środku negocjacji o sprzedaży zespołu, Claire Williams chciała wykorzystać swoją opcję zatrzymania Russella, ważnego członka zespołu. Williams już 16 lipca potwierdził swój skład na 2021 rok – 6 tygodni przed zmianą właściciela ekipy z Grove. Przyszłość Russella była jasna – trzeci sezon w Williamsie” – dodaje Chinchero."
https://powrotroberta.pl/2020/10/williams-zablokowal-transfer-russella-do-mercedesa-teraz-moze-sie-go-pozbyc.html
Jakoś nie chce mi się wierzyć, by Hamilton miał ochotę na taką konkurencję w swojej ekipie. Bo nowy kierowca - rozwojowy, szybki, młody i ambitny - mógłby nie być zbyt grzeczny i posłuszny jak Bottas...


Wiadomo też, że w tym sezonie nie będzie wyścigu w Wietnamie. No szkoda, bo "prawie" się tam wybierałem (taki żarcik na koniec tygodnia).


Toto Wolf wspomniał ostatnio, że Mercedes już "dawno temu" przestał przywozić pakiety poprawek:
"„Zakończyliśmy [aktualizacje] dawno temu” – mów Toto Wolff, odpowiadając na pytanie, czy konstrukcja W11 jest jeszcze rozwijana w tym sezonie."
Nic dziwnego że przestali - z taką przewagą mogą sobie na to pozwolić. Spokojnie zdobędą w tym sezonie mistrzostwo zespołowo i indywidualnie.

Zaś co do DTM - to dzisiejsze treningi na torze Zelden wypadły dość kiepsko dla Roberta (spore straty, przedostatnie miejsce), prędkości maksymalne też z tych najniższych. Czyli jutro nie należy spodziewać się rewelacji (a więc "jak zwykle"). No chyba że Kubica trochę wcześniej zareaguje na spadek osiągów swojego BMW i wcześniej zmieni opony - co w ubiegłym tygodniu dałoby mu duże punkty (patrz Scherer, Habsurg i Newey) przy SC na torze...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyfikacja DTM na 4 wyścigi przed końcem - czyli na 2 weekendy wyścigowe - nie wygląda optymistycznie.
Być może Robert przyzwyczaił się w ubiegłym sezonie do konkretnej zdobyczy punktowej.

obraz.thumb.png.2b0410c8a492c9e0b738326dd608d8b7.png

A niewątpliwie było kilka szans na małe punkty. Niestety albo defekt, albo kiepska zmiana opon, albo kraksa i nagle SC wyjechał. Brak szczęścia to jedno, ale chyba również brak alternatywnych strategii na wyścig. Szkoda i tyle 😞

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w kwalifikacjach DTM ciut lepiej niż w treningach - Kubica o 13.30 wystartuje z 12 miejsca (strata do PP - niecałe 0.9s).
Ale ogólnie BMW daleko - nieporównywalnie gorzej niż tydzień temu. Zobaczymy jak będzie w wyścigu.
 

Zaś w MotoGP w jutrzejszym wyścigu Vale nie będzie już miał problemów z uślizgiem kół - dopadł go wirus i w ogóle nie wystartuje. Szkoda....
Plusem jest to, że Piotr Biesiekirski zaliczy kolejny start w Moto 2 - dziś Grand Prix Aragonii na Motorland Aragon (sobota od 14.50 kwalifikacje MotoGP, o 15.50 kwalifikacje Moto2, w niedzielę wyścigi o12.00-Moto3, 13.20- Moto2, 15.00 -MotoGP).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 1 okrążenie Kubica był na prowadzeniu wyścigu...
a chwilę potem po zjeździe na 19 okrążeniu (jako ostatni) wyjechał na 10 miejscu, zaraz stracił 2 miejsca (zimne opony), a chwilę potem ponownie wjechał do alei serwisowej - niestety od razu do garażu. To koniec wyścigu na dzisiaj  - i znowu mogło być nieźle, a wyszło źle 😞

Kubica w wywiadzie w alei serwisowej: usłyszałem podejrzane odgłosy, wróciłem do garażu - prawdopodobnie 1 cylinder nie pracował jak trzeba. A wcześniej Rockenfeller skończył wyścig po awarii (wyciek oleju).

Teraz czekamy na to, czy Rust dojedzie na 1 miejscu (i wyszedłby na prowadzenie w klasyfikacji ogólnej).

Scherer w Audi jedzie na 5 miejscu - tydzień temu w niedzielę na tym samym miejscu dojechał i opuścił ostatnie miejsce.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No quzwa.........

Nie pisałem wcześniej by nie zapeszyć, ale po 12 pozycji startowej liczyłem dziś na punkty. Liczyłem tez na zamieszania na torze i wszystko było po mojej mysli do ....... zjazdu Roberta na wymianę naleśników i xxx bombę szczelił. 

Właśnie Robercik powiedział, że problem silnikowy.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że w DTM nie jeżdzą z V8 - wtedy strata 1 cylindra to tylko 12.5%, a nie jedna czwarta...

Niedawno skrzynia, teraz silnik - oraz oczywiście w międzyczasie, a właściwie: wcześniej, teraz i później -wymiany (straty czasowe przy wymianie) opon 😞

Ciekawe czy wpływ na problemy silnikowe mogło mieć trącenie samochodu Roberta przy restarcie przez Audi - chyba Van der Linde?

A Scherer cały czas na 5 - a tuż za nim peleton kolejnych 4 aut. Dowiezie czy nie to piąte miejsce? Ma sporą szansę i jako debiutant bardzo dobrze sobie teraz radzi. A przez pare poprzednich wyścigów był za Robertem - z zerowym dorobkiem.

Pozdrawiam
PS. Ja dziś już bez spinania się - 2 godziny na DTM i wystarczy tych sportowych męczarni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba nawet nie chcę myśleć o jutrzejszym wyścigu 😞

Rene Rust w niedawnym wywiadzie powiedział, że dopiero tydzień temu na tym torze właściwie ustawili samochód - i to mówi bardzo doświadczony kierowca, dwukrotny mistrz DTM, w bardzo dobrym samochodzie i bardzo dobrej ekipie. Więc jak to porównywać z teamem Kubicy...

No i Rene Rust ma trzecią wygraną z rzędu oraz drugi dublet: PP i wygrana. A dzięki temu w generalce wychodzi na pierwsze miejsce. Jeszcze 3 wyścigi i ma dużą szansę na utrzymanie mistrzostwa z ubiegłego sezonu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były fajne czasy - Porsche Super Cup i F1 z Robertem Kubicą, obaj walczyli o zwycięstwa, a przynajmniej o podium. Do tego jeszcze kręcił się Robert Lukas. No i Porsche często startowało podczas weekendów F1.


A nie to co teraz -  wyścig oglądany z tyłu i zazwyczaj oczekiwanie, że może przez chwilę pokażą ostatnie miejsca... No dobra - ocieranie się o punkt, walka na starcie i przed zmianą kół mamy (przez kilka okrążeń) pierwszą dziesiątkę 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław
Pamiętasz jak w wyścigu Kuba pewnie prowadził i na ostatnim kółku - zakończył jazdę?
Sprawdziłem przed chwilą - to było w sierpniu 2013 roku w Spa, startował z PP, odjeżdzał reszcie stawki i na ostatnim okrążeniu defekt. Skończył na 11 miejscu 😞

obraz.png.b66861f80a7a0cd91e06916a7620ea42.png

Barwy samochodu znajome- dobrze się kojarzą. I w przeciwieństwie do sezonu F1 2020 w samochodzie w wyścigu jedzie Polak (a nie tylko w paru treningach).

Wyścigi Porsche były bardziej wyrównane niż obecny DTM, o F1 nie wspominając.
Dobrym pomysłem (choć zazwyczaj marketingowo niż sportowo) był udział w wyścigu dwóch (?) VIP'ów - np. kierowca F1 czy rajdowy oraz jakiś znany aktor (ale mający pojęcie o jeździe wyścigowej).

A przed chwilą - Aldona Marciniak poprawiła mi humor.
Właściwie to Kimi Raikkonen (dzisiaj kończy 41 lat). Miałem już nie zaglądać dziś na Forum, ale to było silniejsze ode mnie 😜

Spłakałam się ze śmiechu
MUSICIE!
Giovi: - Jestem kompletnie zagubiony
Kimi: - Nie martw się. To okrągły tor, skończymy tam gdzie zaczęliśmy...
🏎️ 🏎️ 🏎️

https://www.facebook.com/marciniak.aldona/?ref=py_c

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy pitstop Kubicy był dłuższy o 4.6s od najszybszego pitstopu (Ferdinand Habsburg w Audi - zakończył wyścig na 3 miejscu) i o 2 sekundy dłuższy od przedostatniego w tej konkurencji Lucasa Aurera (BMW)
Kubica był na prowadzeniu na 16 i 17 okrążeniu.

Jak Wam się podoba pomysł na następny rok odnośnie DTM: start lotny? By w ogóle jakoś udało się kontynuować serię De Te eMo-podobną...

Zaś Frijns przyznał, że niedzielny "pocałunek" z bandą to tylko jego wina (źle ocenił przyczepność zimnych opon), a nie mechaników (swoją drogą - kocy grzewczych nie można stosować, ale jakby im się "przypadkowo" wylała gorąca woda/herbata/spirytus... na wszystkie cztery opony???). 


A dzisiaj w F1:
"Red Bull coraz mocniej forsuje zamrożenie rozwoju jednostek napędowych po sezonie 2021. W przeciwnym wypadku zespołów austriackiego koncernu może zabraknąć w stawce.

Decyzja Hondy o wycofaniu się z F1 po sezonie 2021 sprawiła, że dwa zespoły Red Bulla: Red Bull Racing oraz AlphaTauri stracą dostawcę silników. Preferowaną przez austriacki koncern opcją jest kontynuacja pracy z japońskimi jednostkami na własną rękę. Inną możliwością jest ponowny mariaż z Renault.

Minusem pierwszego rozwiązania są koszty i ograniczone możliwości rozwoju. Drugą przeszkodę można zniwelować poprzez zamrożenie silników aż do 2025 roku. Dlatego też, zdaniem niemieckiego Auto Motor und Sport, Red Bull otwarcie zagroził FIA odejściem z Formuły 1, jeśli prace rozwojowe nad silnikami będą kontynuowane po sezonie 2021. Stawka zubożałaby o dwa zespoły.

Według dziennikarzy AMuS pozytywnie do propozycji Red Bulla nastawiony jest Mercedes. W opozycji jest z kolei Ferrari. W Maranello nie postrzegają sytuacji tak dramatycznie, jak w Austrii. Dostawcą może zostać sama Scuderia lub przydzielone przez FIA zostanie Renault.

Kolejnym problemem na drodze do całkowitego zamrożenia prac nad jednostkami napędowymi jest zapowiedziane przejście na biopaliwa. W 2022 roku mają one stanowić 20 procent składu, a sezon później paliwo ma być już w 100 procentach neutralne pod względem dwutlenku węgla."
https://pl.motorsport.com/f1/news/red-bull-zagrozil-odejsciem/4893323/

 

Pozdrawiam
PS. Może jakaś ładna panna stała przy bandzie i Giermaziak chciał ją porwać (podwieźć...). To by było nowe wyjaśnienie co to znaczy "jazda po bandzie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...