Skocz do zawartości

Formuła 1 , ciężarówka Williamsa i ...


RoRo

Recommended Posts

No to jak nikt, to ja skomentuję. W nieznanym samochodzie, w za ciasnym kokpicie, pod presją, a i tak najlepsze czasy w obu sesjach treningowych. Wielkie brawa, George!. Trzymam kciuki za kwalifikacje i wyścig.
Mala poprawka. Ten samochód jest mu znany.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kompletnie nic nie zaskoczyło, Jerzy jeżdżąc w F3 i F2 w najlepszych samochodach pokazał że jest bardzo szybki i w Williamsie pokazał że szybkie kółko jest w stanie fajnie skleić. Moje przewidywania odnośnie jego osoby z przed 2 miesięcy poniżej 😏

Dnia 2.10.2020 o 10:46, Inferno napisał:

Gdy dostanie najszybszą maszynę to pewnie będzie w stanie powalczyć o pierwsze pole i pewnie wygrać. 

Tez mu kibicuje może będą pierwsze punkty, może nawet wygra!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Jarek, a ty tak mocno spoglądasz i kibicujesz na ten motosport? czy to tylko tak wyrywkowo?

Byłem fanem F1 od wczesnego Schumachera, przez wiele lat. Najbardziej kibicowałem Alesiemu i Häkkinenowi. Alesi był najszybszym kierowcą tamtych czasów. Moją sympatię dla niego wyraziłem wówczas nawet w pracy plastycznej.

938348181_J.Alesi-Kraft.png.bd6fbbe3a16af8632df026369cda80ca.png

Wymyśliłem też grę planszową o F1. Była dość realistyczna. Oddawała nawet różnice w mocach, elastyczności i awaryjności silników (w tamtych czasach silniki były bardzo różnorodne). 

W erze Hamiltona moje zainteresowanie formułą coraz bardziej zanikało (ale Skarb Kibica co roku kupowałem). Ostatnie dwa sezony jednak oglądam, lecz bez wypieków na twarzy. Bądźmy szczerzy. Nudy.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod presją to bardziej jest Bottas a nie Russel. Tym bardziej że przez cały piątek Bottas nie mógł dojść do porozumienia z ustawieniami swojego Mercedesa. George ma po prostu pojechać bez większych błędów i dojechać, szybkie tempo pokazał w obu treningach i nie było to zaskoczeniem (wystarczy spojrzeć na mój post sprzed treningów - jakie były typy bukmacherów). Jak będzie miał prawidłowy start - to podium nie powinno być problemem.  Swoje już pokazał w piątek.

Nowy układ toru i wyboiste zakręty 6 i 7 sprawiają problemy - ciekawe jak z limitami toru, czy będą jakieś zmiany na kwalifikacje i wyścig, bo bardzo dużo jest wyjazdów poza tor. 

Niezłe tempo Alfy Romeo - czyżby lepiej niż Ferrari i szansa na Q2 w dzisiejszych kwalifikacjach? Niewątpliwie dobre czasy trzeba zacząć kręcić już od samego początku, bo tłok na torze czy żółta flaga i nawet szybki bolid może nie wystarczyć.

 

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Byłem fanem F1 od wczesnego Schumachera, przez wiele lat. Najbardziej kibicowałem Alesiemu i Häkkinenowi. Alesi był najszybszym kierowcą tamtych czasów. Moją sympatię dla niego wyraziłem wówczas nawet w pracy plastycznej.

Ciekawe połączenie w Twoim rysunku, bo jest 2 w 1: wyścig F1 + World of Tanks 🙂

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Russel top1 w mercu , a RK nie był wolniejszy w Williamsie jeśli mieli obaj takie same bolidy ;)  Myślę iż RK w Mercu robiłby czasy jak Bottas , zresztą Grosjan itp. także.

GR nigdzie indziej nie pójdzie , czeka na swoją kolej w Mercu , tylko kiedy ? Może LW chce pobić rekord 8 MŚ i odejść w chwale ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubakk
Gdyby GR jechał przed Bottasem w dwóch próbach w Q3 - to jego strata byłaby większa...
W każdym razie udane kwalifikacje dla Russela, po raz pierwszy startuje w pierwszym rzędzie. Nie było widać błędów w jego jeździe - a Bottas miał jeszcze rezerwy (przynajmniej według niego - bo to częsta wymówka).
George z najgorszego pojazdu (a właściwie drugiego od końca) wszedł do najlepszego i od razu wielki sukces. Jest o ok.10cm wyższy od Lewisa, więc miał problemy jak kiedyś Robert by się zmieścić w bolidzie i tym bardziej jego wynik to wielki sukces.

Niesamowity czas Charlesa - jak on to wykręcił 🙂 Start z czwartego miejsca to wielki sukces - choć z uwagi na brudną stronę toru może pare miejsc stracić.
Jutro na pierwszym zakręcie można się spodziewać zarówno Bottasa przed Maxem i Georgem jak i Maxa na 1 miejscu. Natomiast potem fakt, że Max wystartuje na miękkich oponach zaś Mercedes na pośrednich może utrudnić zadanie Verstappenowi.

Kimi chyba nie miał ustawionego samochodu pod siebie, bo zakończył dzień na Q1, a Antonio dotarł do Q2. Zaś Alfa w treningach wyglądała nieźle.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

George Russel swój najważniejszy start w jego karierze w F1 wykonał perfekcyjnie (w przeciwieństwie do wielu innych jego startów) i już na pierwszym zakręcie był przed Bottasem. Bottas mimo tego że był na czystej stronie toru schrzanił start i utrudnił życie sobie i Maxowi. 

Potem Leclerc uderzył w Pereza i Max musiał uciekać na pobocze a w efekcie wjechał w bandę.

Krótko mówiąc Russel jedzie lepiej od Fina i ma największe szanse na zwycięstwo. 

Po zmianie opon na ok.40 okrążeń przed końcem wyścigu George jeszcze się poprawił i ma już 8 sekund przewagi i pewnie jedzie do mety.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicy Mercedesa chyba walczą o Oskara za dzisiejsze wyczyny.

Russel ze świetną, bezbłędną jazdą i punktem za najszybsze okrążenie, do tego liczne manewry wyprzedzania, zaliczył najlepszy start w swojej karierze i pierwsze punkty-a przez błąd mechaników zaledwie 9 miejsce i 3 punkty na koncie (2+1), czyli wreszcie wyszedł z zera.

Bottas skończył na 8 miejscu-czyli zespół zamiast 44 punktów zdobył 7.

Wielkie gratulacje dla Pereza za zwycięstwo i los mu podwójnie wynagrodził awarię silnika tydzień temu na tym samym torze. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemnie było dziś oglądać jazdę George'a - po prostu szybką i nadspodziewanie dojrzałą.
Ale faktycznie - za dużo pod koniec wyścigu jazdy po krawężnikach i zrobił sobie krzywdę.

To pierwsze zwycięstwo Pereza oraz zespołu Racing Point-i chyba ich pierwsze podium obu zawodników. 

Ocon też dzisiaj zaliczył pierwsze podium w swojej karierze w F1.

Jeśli RedBull nie zgarnie Pereza do siebie na następny sezon -to będzie dziwne i niezrozumiałe.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co-Lewisowi by tak nie schrzanili  wymiany opon?

Grosjean za tydzień nie wystartuje-więc może i Russel dostanie kolejną szansę? 

Jak widać nie tylko Hamilton i Ricciardo potrafią dbać o opony -Perez też je oszczędnał. Na pierwszym okrążeniu spadł na ostatnie miejsce po "przysłudze" Leclerca a mimo tego zdołał wygrać (to chyba pierwszy taki przypadek, że kierowca ostatni po pierwszym okrążeniu wygrywa wyścig). Checo wykorzystał w 100% swoje szanse-czego wiele razy nie potrafił Stroll.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...