Skocz do zawartości

Formuła 1 , ciężarówka Williamsa i ...


RoRo

Recommended Posts

No to zobaczymy Roberta na torze w wyścigu F1!

Robert Kubica wystąpi w Grand Prix Holandii! Polak zastąpi chorego Kimiego Raikkonena - poinformowała Alfa Romeo Racing ORLEN.

https://www.sport.pl/F1/7,96296,27531758,oficjalnie-robert-kubica-wraca-do-f1-polak-wystartuje-w-gp.html#s=BoxOpImg1

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwalifikacjach Robert był 18 - przed oboma Haasami. Mogło być trochę lepiej, ale nie udało się utrzymać tempa na ostatnim kółku. W sumie nie było najgorzej - jak na jazdę bolidem z którym w tym roku nie pojeździł zbyt dużo. Najważniejsze, że nie zjeżdżał z asflatu jak to miało miejsce np. w obu Williamsach.

Za chwilę wystartuje z 16 pozycji - bo Perez i Latifi rozpoczną z alei serwisowej.

Moje oczekiwania - to by w całości dojechał i zobaczył szachownicę. Tak właściwie to podobne oczekiwania miałem w przypadku jego startów w rajdach...

Wyścig może być przerywany czerwonymi flagami i wyjazdami SC - po prostu oprócz solidnej jazdy trzeba jeszcze mieć szczęście. A do tego elastyczną strategię i szybko reagować na zmiany na torze. Czerwonych flag w ten wyścigowy weekend było już bardzo dużo i spokojnie można oczekiwać kolejnych.
Jak będzie silny wiatr - to tym bardziej jazda na 100% możliwości może być ryzykowna.

Mam nadzieję, że za tydzień będzie kolejna szansa dla Roberta - już na normalniejszym torze i lepiej znanym Kubicy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ciekawego w wyścigu - w miarę bezpieczna jazda wszystkich kierowców. No i jak zwykle i narzekania Lewisa, że mu się opony kończą (o przepraszam - tydzień temu nie narzekał, pewnie dlatego że jedynie 2 kółka za SC przejechali kierowcy w tym "wyścigu").
Czyli tym razem może być bez przerywania wyścigu i czołówka przyjedzie w takiej kolejności jak wystartowała...

Odpadł Tsunoda (brak mocy) oraz Mazepin (powodu nie znam), czyli Kubica pewnie skończy na 17 miejscu. Jak do tej pory (okrążenie nr 62 z 72) żaden kierowca nie bawił się jeszcze w żwirku i wszyscy grzecznie wybierają jazdę po asfalcie.

Pozdrawiam
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, RoRo napisał:

czyli Kubica pewnie skończy na 17 miejscu.

A jednak na ostatnim kółku zrobił dwóch przed sobą i jest 15 ty.

Jak na pierwszą niespodziewaną jazdę od lat to pojechał bardzo dobrze.

40 minut temu, RoRo napisał:

No i jak zwykle i narzekania Lewisa, że mu się opony kończą (

Jeszcze pytał czy aby na pewno z silnikiem jest wszystko w porządku:-)

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, HQ150 napisał:

A jednak na ostatnim kółku zrobił dwóch przed sobą i jest 15 ty.

Wyprzedził jednego - Latifiego, bo Russel został ściągnięty do garażu.

Tym niemniej wyścig dla Roberta był udany - dotarł do mety, obyło się bez błędów (albo: bez znaczących błędów) i miał trochę frajdy z jazdy,. Tym bardziej, że w tym roku wcześniej zaledwie 2 razy był za kierownicą tegorocznej Alfy i w dodatku na krótko (cykle kilku okrążeń).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emocje opadły, czas coś dopisać .... Ogólnie ... Robert zrobił wszystko co mógł, no może jak na pierwszym kółku dało by się gdzieś dodatkowo zyskać pozycje jak Alonso, to byłby pełen sukces. Notabene ... troszkę sobie pogadali obaj na paradzie kierowców (dobrzy koledzy od brydża + Ecclestone)

Na pytanie od Patryka, czy już coś wiadomo o jeździe na Monza (kto pojedzie?) była chwila namyślińsku u Roberta, co tu powiedzieć by nic nie zdradzić, ale chyba nie tylko ja odniosłem wrażenie, że jest szansa, bo Patryk do Aldony zasugerował podobnie. Jak by nie było Kimi już dawno w domu (dostał pozwolenie na lot prywatnym samolotem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AlphaTauri donosi .. Yuki Tsunoda oraz Pierre Gasly to kierowcy na sezon 2022.

Gasly był pewniakiem, ale Tsunoda słabo sobie radzi na tle Pierre, więc była duża nie pewność kolejnego angażu, no nic ... Honda swoje wpływy ma.

Haas? pewnie równiez obaj dotychczasowi kierowcy zostają.

Jest jeszcze potrzebna obsada u Williams za odchodzącego Georga.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać, że jest też trochę hałasu o odejściu Orlenu, gdyby Robert nie dostał pełnego zatrudnienia. Jeśli to prawdziwe plotki to Alfa ma mały problemik, jak tu pospinać budżet na sezon 22, ty bardziej że dużej kasy nie będzie za obecny rok (zdobycz punktowa) a nowe wytyczne technicznie i poprawki w bolidach z tym związane już w sezonie 20222 będą pochłaniać dużo zasobów  ....... no to będzie ciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy Russela w Mercedesie...
Jak zwykle poprawna politycznie wypowiedź George'a:
"„To wyjątkowy dzień dla mnie – osobiście i profesjonalnie, ale również dzień o mieszanych odczuciach. Jestem podekscytowany mogąc dołączyć do Mercedesa w przyszłym roku, co jest wielkim krokiem w karierze, ale to jednocześnie oznacza, że żegnam się z moimi partnerami i przyjaciółmi w Williamsie. To był zaszczyt pracować z każdym z nich i zaszczyt reprezentować nazwę Williamsa w F1. Odkąd dołączyłem tu w 2019 roku pracowałem z całych sił by pchać wszystkich naprzód i dostarczać zespołowi wsparcie, na jakie zasługuje. Walczyłem o każdą pozycję w kwalifikacjach, w każdym punkcie, o każdą tysięczną sekundy. Nieważne gdzie to było, nigdy się nie poddałem i to było inspirujące każdego dnia” – powiedział George Russell.

Mam wrażenie, że przez te kolejne wyścigi Williams nie będzie mu robił "pod górkę" jak to miało miejsce 2 lata temu w przypadku innego kierowcy Williamsa 😝


Szkoda, że ten (holenderski)  wyścig Kubicy był dopiero teraz - może taka jazda kilka miesięcy temu miałaby wpływ na obsadę w Alfie w następnym sezonie...
Swoją drogą to Williams cwanie zagrał na koniec wyścigu - Russel miał 5 sekund kary i
Co z tego, że komentarze na temat Kubicy są pozytywne, jak brakuje wolnego miejsca w zespole.
Fajnie, jak uda mu się pojechać we Włoszech - na punkty trudno oczekiwać, ale przynajmniej zakończy karierę na torze, z którym ma dobre wspomnienia ze starych, dobrych czasów.

Wg mnie jeśli Orlen zrezygnuje ze sponsoringu Alfy w następnym sezonie to dobrze - bez Roberta to już nie będzie to...

7 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Jest jeszcze potrzebna obsada u Williams za odchodzącego Georga.

Mówi się o Alexie Albonie w Williamsie...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://sport.interia.pl/f1/news-formula-1-media-robert-kubica-wystartuje-w-grand-prix-wloch,nId,5467883

niby plota głosi ,że są szanse na jazdę - fajnie jakby pojechał w kraju w którym spędził sporo czasu jako nastolatek ,a i chyba tor także elegancki ;)

Śmiesznie jakby np zdobył tam pkt ...

zaskoczeniem by było gdyby Kubica powrócił do Williamsa który lepiej śmiga (chociaż nowy sezon , spore zmiany i nie wiadomo) , albo kosztem AG został 2 kierowcą Alfy :P 

Tak czy siak bez fotela kierowcy regularnego nie ma co tracić czasu i kasy Orlenu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed nami kolejny weekend z F1 - z dużą szansą na 99 wyścig Roberta w bolidzie z numerem 88, w zespole w którym za rok będzie jeździł Valtteri Bottas (obecnie z numerem 77).
Monza - tam Robert jadąc BMW Sauber miał swoje pierwsze podium (razem z 1-Michaelem Schumacherem w Ferrari  i 2-Kimim Raikonenem w McLaren-Mercedes) 15 lat temu. Startowało wtedy 22 kierowców...
A poniżej harmonogram:

Piątek, 10 września
godz. 14:30 – 15:30 – Pierwszy trening F1
godz. 18:00 – 19:00 – Kwalifikacje F1

Sobota, 11 września
godz. 12:00 – 13:00 – Drugi trening F1
godz. 16:30 – 17:00 – Sprint kwalifikacyjny F1

Niedziela, 12 września
godz. 15:00 – 17:00 – WYŚCIG F1

Pozdrawiam
PS. Podobno szanse na kolejny sezon Antonio w Alfie nie są zbyt duże... Będą szukali kierowcy z dużą kasą (szkoda że nie: kierowcy z dużą klasą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monza dla Kubicy !!! 🙂

No to będzie jego 99 wyścig! Trudno liczyć na kolejne jego podium we Włoszech, ale ważne, że będzie mógł się godnie pożegnać z F1. No chyba że zdarzy się cud...

Robert Kubica:
"W pierwszej kolejności chciałbym przekazać Kimiemu wyrazy wsparcia. Mam nadzieję, że jak najszybciej wyzdrowieje i wróci do kokpitu. Nie mogę się doczekać ścigania na Monzy – to niesamowity tor, na którym w 2006 roku po raz pierwszy stanąłem na podium Formuły 1. W przeciwieństwie do Zandvoort, znam go bardzo dobrze, co z pewnością mi pomoże. Tym bardziej, że format sprintu kwalifikacyjnego zmniejsza liczbę sesji treningowych. Jestem zadowolony z tego, co udało się osiągnąć w Holandii i nie mogę się już doczekać, aby ponownie pomóc zespołowi na Monzy – powiedział Robert Kubica, kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN"

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki pogodowe będą dobre - https://www.windy.com/45.619/9.282?45.612,9.282,14

Pamiętam ten wyścig, gdy wraz z wielkim tego świata (kierowcami F1) obok na pudle stanął Kubica. 

Miałem nawet ten wyścig nagrany na dekoderze "N" bo warty był zapamiętania, no ale dekoder padł a wraz nim nagranie (dysk w środku)

Robert na pełne zatrudnienie nie ma szans, ale niechaj sobie pojeździ bez ograniczeń testowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...