Skocz do zawartości

Monitory do Denon PMA 720 AE


Robert Gorący

Recommended Posts

Dzień dobry,

Na dzień dzisiejszy posiadam taką konfigurację:

Denon PMA 720 AE

MAGNAT QUANTUM 653

+ do wsparcia basu - MAGNAT MONITOR SUPREME SUB 302A

Muzykę odtwarzam z zasobów Tidala poprzez Daphile lub/i Usb Audio Player Pro podłączonych do DacMagic100 i dalej do wzmaka.

Jestem bardzo zadowolony z takiej konfiguracji. Muzyka jakiej słucham to Jazz, Elektronika, czasem hip-hop lub Blues. Ninja tune i te klimaty.

Zaoszczędziłem trochę pieniędzy (ok 2000 PLN). Proszę o sugestie co byście upgradeowali w tym zestawie w pierwszej kolejności. Stawiam na głośniki.

Co polecacie w tym budżecie? 

Pokój to poddasze(skosy, drewno) około 20 m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert Gorący Jak Ci działa to Daphille ? masz to na jakimś chłodzonym pasywnie terminalu ? trochę o tym czytałem ale nie widziałem na żywo / nie słuchałem.

Ja bym na Twoim miejscu polował na Klipsch RP600M lub z podłogowych Polk Audio S50E. Świetnie się zgrają z tym Denonem i nie potrzebują dużo mocy a ożywią taki system bardzo.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Tomasz S. napisał:

@Robert Gorący Jak Ci działa to Daphille ? masz to na jakimś chłodzonym pasywnie terminalu ? trochę o tym czytałem ale nie widziałem na żywo / nie słuchałem.

Ja bym na Twoim miejscu polował na Klipsch RP600M lub z podłogowych Polk Audio S50E. Świetnie się zgrają z tym Denonem i nie potrzebują dużo mocy a ożywią taki system bardzo.

Daphile działa mi na starym lapku Acer. Używam go do odtwarzania radia Paradise i Tidala, czasem jako klienta Spotify. Wcześniej działałem na Volumio z Malinki ale Daphile w moim przypadku jest bardziej stabilny. Używam go też do odtwarzania flac'ów (pod lapka podpięte 3 HDD). Plusem jest sterowanie na iphonie poprzez lokalną stronę internetową. Wygoda przede wszystkim wygoda. Dźwięk określiłbym jako precyzyjny (w obecnej konfiguracji sprzętowej) ale to pewnie głównie dzięki DAC-owi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Dokladnie (caly czas szukamy i zmieniamy)! To czekamy na jakies wiadomosci od autora watku co mu w tym brzmieniu przeszkadza?

Szczera odpowiedź na to pytanie to: nie wiem. Mieszkam w małym miasteczku. Nie ma tu salonów ze sprzętem do odsłuchu. Jest tylko neonet i media expert. Nie mam znajomych pasjonatów audio u kórych mógłbym posłuchać dobrego sprzętu i muzyki. Po prostu nie mam porównania do (droższego=lepszego?) sprzętu. Chciałbym zainwestować 2 tyś tak jak zainwestowałem 2,5 tyś dwa lata temu we wzmacniacz i Magnaty. Wtedy na nowo odkryłem muzykę Pink Floyd, zacząłem eksperymentować z cyfrowymi nośnikami, plikami flac itd. Muzyka znowu stała się moją pasją i odskocznią od smutnego jak p. miasta. Chciałbym znowu poczuć efekt Wow i posłuchać Massive Attack czy Portishead tak jakbym słuchał ich pierwszy raz. Odkryć na nowo. Posłuchać jazzu i poczuć obecność instrumentów w swoim pokoju. Oczywiście mogę też te 2 tyś przepić, przepalić albo nakupić gier na PS4. Ale chcę zainwestować w kolumny głośnikowe. Czytałem o tych Klipschach. Są trochę po za moim budżetem. A może opcja rp160m będzie wystarczająca? Można je kupic za 2 tyś właśnie. 

Wogóle to dziś się po to tu zarejestrowałem i po naszybko przejrzanych kilku tematach podejrzewam że zostanę tu na dłużej. Pozdrawiam wszystkich użytkowników tej platformy. Liczę na merytoryczną pomoc w walce o lepsze muzyczne jutro :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za półtora miesiąca AV show. Pojedz, posłuchaj. A może wcale przepicie tych 2000 PLN nie jest najgorszym rozwiązaniem. Ja też czasem miałbym ochotę na wymianę kolumn, ale wiem, że tak można w nieskończoność. A moim zdaniem w tej pasji chodzi przede wszystkim o emocje i piękno jakie niesie muzyka a nie szukanie wad w posiadanym sprzęcie. Bo od tego to krok do choroby psychicznej 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, seba3002 napisał:

A moim zdaniem w tej pasji chodzi przede wszystkim o emocje i piękno jakie niesie muzyka a nie szukanie wad w posiadanym sprzęcie.

Zgadzam się z Tobą. Ale nie szukam wad tylko staram się wyeksponować zalety :)

Po za tym wymiana kolumn raz na kilka lat to chyba nic złego? Żona też wymienia pralkę czy lodówkę co jakiś czas. Co jakiś czas kupujemy telewizor. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Amazonie masz Polk Audio S50E w bardzo dobrym stanie ( pewnie ktoś testował z tydzień ) za 180 pare euro sztuka https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B07JB2KV18/ref=dp_olp_used?ie=UTF8&condition=used  , masz 30 dni na testy i oddanie ewentualne. Do takiej powierzchni i z Denonem powinna być bomba :) 

Rozumiem, ze tego laptopa po prostu nie wyłączasz, ale też nie trzeba ekranu używać. tylko sterujesz z apki czy kompa, prawda ? masz w komputerze bluetooth ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robert Gorący napisał:

Zgadzam się z Tobą. Ale nie szukam wad tylko staram się wyeksponować zalety :)

Po za tym wymiana kolumn raz na kilka lat to chyba nic złego? Żona też wymienia pralkę czy lodówkę co jakiś czas. Co jakiś czas kupujemy telewizor. 

Proponuję Ci skontaktować się z którymś z zaprzyjaźnionych z forum salonem i od nich wypożyczyć kolumny. A nóż okaże się, że za 2000 zł żadne nie zagrają lepiej niż obecne. Albo po prostu nie będzie Ci odpowiadać ich granie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Rozumiem, ze tego laptopa po prostu nie wyłączasz, ale też nie trzeba ekranu używać. tylko sterujesz z apki czy kompa, prawda ? masz w komputerze bluetooth ? 


Lapka wyłączam na noc. Ekran wyłączony na stałe. Sterowanie daphile mam z każdego urządzenia z przeglądarką w tej samej sieci LAN. Po prostu wchodzisz przez stałe IP ustawione na lapku. Sterowanie bezproblemowe. Jedyny minus to Daphile nie przerabia MQA ale przy moim DACu to nie ma znaczenia raczej. Jednym słowem polecam z czystym sercem. Można choćby spróbować bo to nic nie kosztuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Na ios masz iPENG, tylko wiadomo jak to z ios trzeba wydać kilka złotych. 

Wiem, że jest, ale wątpię by różnił się wiele od interfejsu http. No chyba, że jest inaczej to czekam na info.

5 godzin temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem to akurat głośniki czy też kolumny to w twoim przypadku jest raczej dobry produkt. Nie tu szukał bym zmiany. 

Raczej w kierunku suba. Magnat 302a jest fajnym kinowym subem. W stereo lubi się pogubić, podbić i zamulić. 

W drugiej kolejności wzmacniacz. 

Serio

Pozdrawiam

Ten sub to u mnie jest ale równie dobrze mogłoby go nie być. Nie zależy mi aż tak bardzo na potężnym basie. No chyba, że usłyszałbym tego RELa czy VELODYNE i zmieniłbym zdanie. W sumie to mam go tak ustawionego że tylko delikatnie go czuć. Nie dudni mi po chacie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem do domku po pracy i odpaliłem kilka nowych płyt (m.in. nowy Marcus Miller). Ja to tak myślę, że gdy przychodzi jesień to muzyka zaczyna "wchodzić" lepiej. Porozkminiałem na temat moich audio-potrzeb i prób wprowadzania zmian do toru. Konkluzja jest taka, że idealnym rozwiązaniem dla mnie byłby pokój w którym stałby tylko sprzęt, fotel i mały stoliczek obok. Najcenniejszy jest jednak spokój w kontemplowaniu samej muzyki. W życiu codziennym najczęściej brakuje czasu na chwilę tylko dla siebie. Zanim zacznę zmieniać sprzęt, postaram się najpierw wygospodarować więcej czasu na tę jedną z pasji. To tak jak kiedyś wybierałem czytnik e-booków. Kupowałem jeden, inny sprzedawałem. Dobierałem według parametrów. A nie miałem czasu a czasem ochoty na czytanie książek. I myśląc, że jak będę miał lepszy czytnik w końcu zacznę znowu te książki czytać. Na chwilę obecną nawet nie wiem czy jestem w stanie zlokalizować rozładowany od 2-3 lat czytnik w moim domu.

Być może w niedalekiej przyszłości będę miał opcję na taki pokój. Może wtedy wrócę do bardziej intensywnego kontemplowania muzyki i przeżywania emocji z nią związanych. Przecież nie raz miałem gęsią skórkę słuchając Stonesów na średniej jakości słuchawkach jadąc gdzieś daleko rowerem.

Dziękuję za pomoc w dojściu do takich wniosków Panowie. Nie oznacza to jednak, że być może nie skuszę się na jedną z Waszych propozycji.

Edytowano przez Robert Gorący
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi bardziej o szybkosc i dokladnosc (o ile mozna mowic o czyms takim w przypadku subwoofera) w porownaniu do Twojego subwoofera. A z drugiej strony mieszkasz na poddaszu i pod Toba pewnie ktos mieszka to tez trzeba miec na uwadze.

Pode mną mieszka ktoś po kim w przyszłości przejmuję mieszkanie Tak się składa że ten starszy Pan nie jest wrażliwy na niskie tony. Wprost przeciwnie. Uspokajają go.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakiego dźwięku oczekujesz. Bo skoro ten sub nie jest ci potrzebny no ale po coś go miałes. Zamknięte konstrukcje, subow, głównie poprawia dynamikę i glebie dźwięku. Dobry sub nie da ci tylko boom boom ale coś więcej. 

Chyba że faktycznie stronisz od niskich tonów to jak pisałem wtedy wzmak. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...