Skocz do zawartości

denon avr1500 i zestaw


konrad dobrzykowski

Recommended Posts

Witam

Wybrałem sobie amplituiner deno avr 1500, do tego taga 606 se.

Zastanawiam się czy dokupić subwoofer, czy poczekać i sprawdzić sam zestaw 5.0. pokój 24m kw.

Pytanie drugie czy różnica między taga 606 a 606SE jest tylko na papierze, czy rzeczywiście warto dopłacić, wg opisu mają dodatkowy magnes na niskotonowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam suba więc można założyć, że wiem jak czerpać radość z kina, ale pozostałe głośniki to małe satelitki i dlatego zastanawiam się czy skoro kolumny będą większe czy dadzą radę.

fajnie by było gdyby ktoś się podzielił doznaniami z użytkowania tagi, bo jednak nie jest to górna półka, ale niestety budżet mam ograniczony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

SE ma po prostu większe magnesy. W kinie nie wiem czy poczujesz różnicę względem V3. 

A już zostanie na suba :)

Kupiłem SE w praktycznie w cenie v3, na suba muszę poczekać, bo widzę, że v4 jest i ponoć nie buczy, ampli już też w drodze :)

Edytowano przez konrad dobrzykowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konrad dobrzykowski napisał:

jeszczedwa pytanka, do tych moich taga starczy kabel 2x2,5 czy pokusić się o 4mm, po drugie czy do biamp lepiej dwa kable, czy kabel 4x w jednej izolacji?

 

A co do magnata to muszę się mocno zastanowić skoro tak polecacie:)

Witam. Myślę, że przy tej klasie sprzętu spokojnie wystarczy  2x2,5mm. 4 mm będzie bardzo nieporęczny w układaniu, a różnicy w dźwięku raczej nie usłyszysz. Natomiast co do bi amp nie mam doświadczenia, ale myślę, ze sytuacja będzie analogiczna. Czy jeden , czy dwa kable nie powinno być różnicy w dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon wreszcie dotarł, z tagami gra całkiem przyzwoicie, nawet nie brakuje niskich, co nie zmienia faktu, że na suba już się powoli szykuję. Mam jeszcze pytanko, czy grzebać coś w odcięciu częstotliwości? Bo jak czytam w necie to jak nie ma suba nie ma sensu, ale ..... inni podają, że najlepiej ustawić 200Mhz (fabrycznie 80Mhz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, konrad dobrzykowski napisał:

Denon wreszcie dotarł, z tagami gra całkiem przyzwoicie, nawet nie brakuje niskich, co nie zmienia faktu, że na suba już się powoli szykuję. Mam jeszcze pytanko, czy grzebać coś w odcięciu częstotliwości? Bo jak czytam w necie to jak nie ma suba nie ma sensu, ale ..... inni podają, że najlepiej ustawić 200Mhz (fabrycznie 80Mhz).

To jest temat regulacji odcięcia częstotliwości.

W Denonie subwoofer i kolumny główne ustawione jako "duże" grają razem pełnym pasmem po ustawieniu opcji "Basy" jako "LFE+main" 🙂

Edytowano przez Iron
Dodanie tekstu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co Ci kalibracja ustawiła? Full pass dla frontowych?

frontowe pełne pasmo, centralny 40, a surround 60 Hz

8 godzin temu, Iron napisał:

To jest temat regulacji odcięcia częstotliwości.

W Denonie subwoofer i kolumny główne ustawione jako "duże" grają razem pełnym pasmem po ustawieniu opcji "Basy" jako "LFE+main" 🙂

zostawiam tak jak jest, do czasu zakupu suba

Edytowano przez konrad dobrzykowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Stolarz napisał:

A jak ze średnimi i wysokimi tonami z centralnego przy takim odcięciu? 

o dziwo całkiem nieźle, tylne grają super, centralny przy polskim dubbingu to aż za bardzo, przy orginale jest ok, chociaż osobiście to bym dał go trochę głośniej, co do tonów to jest ok, albo mam drewniane ucho :).

 

Edytowano przez konrad dobrzykowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...