Skocz do zawartości

Słuchawki KZ ZS10 PRO + iBasso DC01/02. 2.5 czy 3.5mm?


Recommended Posts

Witam!

Zakupiłam w/w słuchawki (chyba 30 ohm, to dużo, prawda?). Jako, że dźwięk z wbudowanego DAC-a w smartfonie mnie nie zadowala, a nosić ze sobą DAC dużej wielkości z wbudowaną baterią (konieczność ładowania) nie zamierzam, na celownik ustawiłam iBasso DC01 lub DC02. Stockowo dostanę kabel 0,75mm 2 pin 3,5mm i do niego pasuje wersja DAC-a z DC02, czyli z 3,5mm niezbalansowany. Czytając i szprajając w necie znalazłam informacje, że iBasso na 2.5mm wyciąga 113 mW, a w 3,5 jedynie 90mW. No i finalnie zastanawiam się, czy nie dokupić kabla za ok 40-60zł do tego iBasso 2.5mm. Pytanie tylko, czy usłyszę różnicę? Czy dodatkowa inwestycja i wybieranie niestandardowego u zwykłych ludzi 2.5mm z którym się nigdzie u nikogo nie podłączę, ma sens? Co prawda muzyki słucham TYLKO przed snem, w łóżku także ani rozmiary daca, ani wejście słuchawkowe nie robi różnicy, ale po co sobie utrudniać? Nic nie denerwuje bardziej, niż rozładowany dac czy słuchawki bluetooth akurat wtedy, gdy raz dziennie chce się posłuchać muzyki, Chętnię usłyszałabym rady doświadczonych kolegów!

 

Pozdrawiam!

Edytowano przez Ewelina Woronowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Zacznę od tego że iBasso DC01 ani DC02 nie słyszałem. Moc iBasso DC02 dla KZ ZS10 PRO będzie wystarczająca z dużym nadmiarem i faktycznie możesz do niego podłączyć praktycznie dowolne słuchawki. Jednak wzmacniacze z wyjściami zbalansowanymi i DAP-y staja się ostatnimi czasy coraz bardziej popularne i tańsze. Zwykle jednak w jednym urządzeniu są dostępne oba standardy wyjść. Wtedy łatwo się przekonać czy na danych słuchawkach różnica jest odczuwalna, bo wiele słuchawek ma wymienne kable i sporo z nich umożliwia podłączenie kabla do podłączenia zbalansowanego. W ciemno wybrałbym chyba iBasso DC01 z wzmacniaczem zbalansowanym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...