Skocz do zawartości

Wymiana DACa - czy ma sens?


temp

Recommended Posts

Dnia 4.10.2019 o 10:54, Kubakk napisał:

Podobno s4home daje fajne rabaty , takie ploty po forach chodzą :D  

Do póki ktoś nie sprawdzi nie będzie wiedzieć :)

tomek jestem za takim testem.

2 godziny temu, temp napisał:

A podpowiedzcie mi proszę - ściągnąłem z 2L kilka przykładowych plików flac i dsf w najwyższych dostępnych dla DACa parametrach, czym mogę to otworzyć by mieć pewność, że DAC dostaje to faktycznie w takiej jakości? Na ten moment flac otwiera mi się w Winampie, a dsf w GOM Playerze.

Poczytaj o ustawieniach każdego z playerów. O ile flaca otworzysz bez problemu o tyle dsf czy dsd trzeba nieco modyfikować. Ja używam foobara. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, temp napisał:

A podpowiedzcie mi proszę - ściągnąłem z 2L kilka przykładowych plików flac i dsf w najwyższych dostępnych dla DACa parametrach, czym mogę to otworzyć by mieć pewność, że DAC dostaje to faktycznie w takiej jakości? Na ten moment flac otwiera mi się w Winampie, a dsf w GOM Playerze.

JRiver (płatny), foobar (bezplatny).

Osobiście wolę ten pierwszy.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal zastanawiasz się nad tym czy potrzebujesz innego DAC-a , to odpowiedź jest taka że sam musiał byś się o tym przekonać, bo na jednym sprzęcie różnice mogą być większe a na innym mniejsze. Pozostaje jeszcze kwestia tego czy warto. Moim zdaniem jeśli sprzęt kopiłeś nie dawno to lepiej skup się na słuchaniu muzyki niż na zastanawianiu co by tu wymienić. Warto dobrze poznać swój sprzęt i jeśli będziesz chciał w brzmieniu coś konkretnego zmienić, wtedy można się zastanawiać co wymienić. To co dla jednego będzie poprawą, dla Ciebie niekoniecznie.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...