Skocz do zawartości

Yamaha RX-V1900


misiek71

Recommended Posts

Pokazał się amplituner Yamaha RX-V1900.
Mam pytanie odnośnie różnic względem RX-V3800,czy warto go zamienić na nowy model,z tego co orientuję się są to różnice czysto kosmetyczne,ale mogę się mylić.
Co myślicie Panowie o subwooferach Klipsch serii KSW-10/12 i SUB-10/12,która seria wydaje się być lepsza i czy warto wymienić na któryś z nich subwoofer,który posiadam - Yamaha YST-SW030 - ,którego bas delikatnie mówiąc irytuje mnie.

-pokój odsłuchowy 22m2-
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
Zgadzam się w 100% z tom7!!!!!!!!!!! Yamaha to nie jakaś tam firemka, jeśli coś robi to za uczciwe pieniądze i zawsze poważnie podchodzi do każdego modelu. Model RXV-1900 bezpośrednio zastępuje ,,1800", niedługo doczekamy pewnie i RXV-3900. Jeśli zrobisz to co napisałeś, to zamienisz model wyższy znacznie lepszy dźwiękowo, na niższy ale na czasie. Strata będzie zauważalna, choć być może nie drastyczna? Ja mam model stary ale topowy: YAMAHA DSP-A1!!! Nie rostane się z nim, bo gra przepięknie nawet w stereo i dziś wśród wzmacniaczy do kina domowego jest moim faworytem do 10000 zł! Niedawno testowalem go z DENON-em z podobnego przedziału i wygrał icon_smile.gif Jeśli koniecznie chcesz zmian, to poczekaj na następcę swojego modelu, tylko bez odsłuchu nie zamieniaj go od razu!!!!!!!!!!
P.S. http://www.yamaha-online.de/index.php?lang...=1&idcat2=2
wyżej masz link do RX-V 3900!!!!!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak, jak piszą przedpiścy.
Różnice między półkami w Yamahach są bardzo wyraźne. Zmieniając model wyższy na niższy różnica będzie duża - in minus niestety, i nie pomogą tu nowe technologie.
Dokonując tej wymiany zrobisz błąd.
Pozwól, że posłużę się przykładem - swoim własnym
Posiadając wzmacniacz kina domowego serii DSP - A4XX, przesiadłem się na nowiusieńki amplituner kina domowego serii RX-3XX bo ten nowy miał Dolby Digital 5.1. zamiast ProLogica. Było to 10 lat temu ............... żałuję do dziś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety jest sam miałem niedawno yamahę RXV 1800 wraz DVD 1800 i zamieniłem to na starszy model Marantza Sr12 S1 i DV 12S2 różnica kolosalna mimo braku HDMI, kalibracji pomieszczenia , dekoderów Dolby HD i DTS HD, dźwięk o parę klas lepszy zarówno w stereo jaki i w KD a cena zakupu porównywalna, dlatego też uważam ze nie warto pchać się w nowości kosztem jakości dźwięku. Co do samej yamahy nie mogę napisać nić złego porządny sprzęt jak na swoją klasę.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...