Skocz do zawartości

Zestaw stereo


Michał Kwasnik

Recommended Posts

Witam. Planuję kupić zestaw stereo do pokoju ok 6 x 4 m. w bloku  
Rozważam między Cyrus One HD + Audiovector QR1 z czego Cyrus One jeszcze nie słuchałem a głośniki tak w połączeniu z NAD 368 i Audiolab 6000a podobał mi się ich dźwięk.
Oraz Audiolab 6000a z ELAC Debut 2.0 B6.2 lub Dali Oberon 3. Na plus melodyjność i ciepły dźwięk w porównaniu z QR1, jednak w moim odczuciu QR1 są bardziej szczegółowe
Co byście myśleli o takich połączeniach? i czy nie warto było by pomyśleć jednak o kolumnach podłogowych typu pylon audio sapphire 25 zamiast monitorów . Z góry dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od kolumn. W 24 m2 można zastosować kolumny podłogowe bez żadnego problemu. Jednak w podobnym budżecie możemy zakupić monitory znacznie wyższej klasy. W praktyce podłogówki zapewnią Ci ogólnie bardziej dynamiczny, dociążony dźwięk z lepszym basem. Jeśli jednak nie jesteś wielbicielem potężnego basu i wolisz postawić na jakość, plastykę, możesz spokojnie pozostać przy monitorach. 
Wracając do konkretów - Audiovector QR1 to bardzo dobra kolumna, oferująca swobodę, oczywiście dobrą analityczność, dynamikę. Bardzo dobrym uzupełnieniem QR1 może być wzmacniacz Advance Acoustics X-i105, hybryda lampowa Vincent SV-500 lub Naim NAIT 5si. Bardzo dobrze w takiej konfiguracji zagra także Audiolab 6000A. Koniecznie posłuchaj Audio Academy Dione II. To niestety droższa konstrukcja, ale moim zdaniem bezkonkurencyjna. Bardzo ciekawie, dynamicznie i dociążonym dźwiękiem zagra także monitor Buchardt Audio S300 MK2. Z modeli podłogowych świetną opcją jest Audio Academy Phoebe III oraz Kef Q550. Z oferty Pylon Audio spójrz na najnowszą konstrukcję Ruby 25 MK.
A może bierzesz pod uwagę wzmacniacz lampowy? Bardzo dobra propozycja z polskiej oferty Fezz Audio Silver Luna.

To tylko kilka konkretnych propozycji, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. Na miejscu masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto jednak rozważyć kolumny podłogowe. To spore pomieszczenie i na początku może być ok ale z czasem zacznie ci brakować basu czy dynamiki.

Jeśli monitory to obstawiał bym jednak większe paczki jak silver 100 czy quadral z trój drożna konstrukcja.

Jeśli podlogowki to fajne delikatne granie to heco aurora 700. Bardziej przestrzenne otwarte tannoy xt6f. 

Co do wzmacniacza to Cyrus one to na prawdę dobry model. Wydajny prądowo, mały i pasujący do większości kolumn. Nie nadaje im zbędnego natarczywego charakteru.

Zapraszamy po wypożyczenie po to najlepsza metoda na testy. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Byłem wczoraj na odsłuchu w salonie audio gdzie testowałem w połączeniu z ca cxa80 i cxn głośniki: Accoustic Energy 309, Dali oberon 5, Fyne audio f303 z czego najbardziej przypadł mi do gustu Fyne audio f 303 chyba ze względu na niezbyt nachalne niskie tony przynajmniej w moim odczuciu . Głośniki te ze względu na bas reflex wymagają oddalenia od ściany dla tego chyba dobrze było by zacząć szukać czegoś z przednim bas reflexem. Mam pokój 3,7 x 6 m z czego w między sofą a stereo było by to 3 ,7.  Ściany puste bez ram. Wiem że najlepiej było by zabrać  głośniki do mieszkania ale zastanawiam się co by jeszcze wchodziło w grę i czy nie lepiej podstawkowe. Muzyka której słuchałem to Red hot, Enya, Adel, Tori amos, Możdżer, Sia, Mozart rock opera. 

Edytowano przez Michał Kwasnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...