Skocz do zawartości

Zestaw - kino domowe AVR-X550BT


Rektor

Recommended Posts

Chciałbym kupić amplituner 

na początek chciałem kupić Voice Kraft 6360  cena około 550 zł - ale jak poczytałem to z tą mocą nie jest tak do końca jak na allegro piszą podają wartość ogółem, a nie na każdy kanał.

Następny amplituner jaki znalazłem to firmowy Denon AVR-X550BT ( wydaje mi się, że w cenie 1000 zł nie znajdę lepszego) moc 130 Wat na każdy kanał. 

ale nie wiem jakie głośniki dokupić. Szukałem aby miały moc 140 Wat minimum. Przedział cenowy jest ogromny. Fajne by był małe ( ale to pewnie większa kwota aby wykorzystały moc amplitunera) 

Proszę o podpowiedź jakie mogły by być duże lub małe. Wystarczą mi dwa, a w późniejszym czasie dokupię tylko centralny (również nie wiem jaki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rektor napisał:

Następny amplituner jaki znalazłem to firmowy Denon AVR-X550BT ( wydaje mi się, że w cenie 1000 zł nie znajdę lepszego) moc 130 Wat na każdy kanał. 

Tę moc 130 wat na kanał to chyba przy jednej wysterowanej kolumnie 😊. Tak generalnie to bardzo słaby mocowo amp. Proponuję Ci dołożyć kilka stowek i kupić denona 1400, przy którym nie będziesz musiał się tak głowic, jakie kolumny wysteruje. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, jaki masz w ogóle budżet na całą zabawę?

i po kiego grzyba chcesz się pchać w ampli KD, do tego jeszcze tak bardzo budżetowe, skoro i tak nie zamierzasz iść w pełne 5.1?

pchanie PLN'ów w klocki pokroju X550BT, czy (o zgrozo) Voice Kraft 6360, to swoiste wywalanie pieniędzy w błoto

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma to być stereo nie potrzebujesz do tego amplitunera AV. W cenie do 1500 zł znajdziesz przyzwoity wzmacniacz stereo z wejściem cyfrowym, które pozwoli Ci na podłączenie TV, konsoli czy innego Blu Raya. Za kolejny 1000 powinieneś znaleźć do tego kolumny. Ale najlepiej określ swój budżet i preferencje a wtedy branża na pewno coś doradzi. Potem odsłuch bo kupowanie na podstawie opinii z internetu mija się z celem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem takie głośniki czy będą ok https://allegro.pl/oferta/czysty-mocny-dzwiek-kolumny-vk-kabel-15m-1004-7638414285

na jednym z forum wyczytałem, że może poszukać lepiej głośniki używane np 

 POLARIS 200 cena ok 700zł 

guintas qlx202 cena ok 400zł (wyglądają ok)

Magnat Quantum 503 cena 490zł

Budżet 1800 zł komplet chciałbym aby było USB (mp3) i bluetooth, pilot, radio. Nie jestem melomanem, chciałbym żeby to w miarę głośno grało. 2 kolumny max  

Szukałem 2.0 lub 2.1 z w/w elementami i nie znalazłem amplitunera tańszego niż ten 550 (mimo, że ma 5 kanałów)

Edytowano przez Rektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Rektor napisał:

Tak jak pisali koledzy odpuść te VK , to nie ma sensu , tak jak amp. KD + 3 kolumny :) 

Na Twoim miejscu skontaktowałbym się z forumowym kolegą Pumpurkiem / komis Myślenice - Allegro/ i coś Ci wybierze. Do 30 m2 małe kolumny raczej nie przejdą , stawiałbym na podłogowe.

Przykład :

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-nad-3020-komis-myslenice-8504801011

lub

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-arcam-alpha-7r-komis-myslenice-8504794341

+ kolumny

https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-dali-6006-komis-myslenice-8520087916

+ Malina czy Chromecast  i masz wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rektor napisał:

"czysty, mocny dźwięk"i to wszystko za niecałe dwie i pół stówki. Analogiczna sytuacja, jak z przytoczonymi przez Ciebie watami we wspomnianych w pierwszym poście amplitunerach. Marketingowy bełkot. 

Widać, że nie masz pojęcia (i nie piszę tego w złej wierze), więc nie daj się w to wciągnąć. W tej sytuacji idealne rozwiązanie podpowiedział Ci kolega tomek4446.

A jak chcesz przede wszystkim tanio i bardzo głośno, a jakość brzmienia nie ma dla Ciebie żadnego znaczenia, to postaw dwie estradówki i problem z bańki ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Temat mega z czapy. 

Tak zapytam z ciekawości bo mnie to już nurtuje. Kolego autorze wątku ile masz lat? 

Bo serio patrzenie na waty. Kupowanie amplitunera kinowego do stereo. I te propozycje 🥺 śmiać się czy płakać. 

Kolego S4Home - proszę powiedź mi co wniosłeś do tematu. Poza reklamą S4Home ( śmieszne) Jak jesteś taki mądry zaproponuj zestaw spełniający warunki

Budżet 1800 zł komplet chciałbym aby było USB (mp3) i bluetooth, pilot, radio. Nie jestem melomanem, chciałbym żeby to w miarę głośno grało. 2 kolumny max 

Jeżeli oczywiście dasz radę coś napisać innego niż złośliwość.  Płakać to mi się chce jak czytam komentarze Trolli takich jak ty. Piszą, a nic z tego nie wynika. Podaj propozycję to będziemy komentować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S4Home napisał:

Jeszcze raz przepraszam jeśli cię uraziłem. 

I tak postępuje prawdziwy facet , brawo.

21 godzin temu, Rektor napisał:

Budżet 1800 zł komplet chciałbym aby było USB (mp3) i bluetooth, pilot, radio. Nie jestem melomanem, chciałbym żeby to w miarę głośno grało. 2 kolumny max 

Koledzy trochę pisali , ale chciałbym Ci coś wyjaśnić. Na tym forum staramy się by pytający osiągnął maksimum w swoim budżecie. Nie zawsze propozycje będą się podobać pytającemu i na to nic nie poradzimy ostateczna decyzja i tak wszak do niego należeć będzie. 1800 zł to od razu sugeruję stereo , bo nie istotne, ile kolumn będziesz chciał wpiąć, budżet jest za mały , by mieć coś przyzwoitego z KD.  W stereo z kolei mamy dwa dylematy , sprzęt nowy, ale jakość średnia, czy używany i wchodzimy na wyższy poziom ,ale musimy sobie radzić z brakiem pilota ,czy też niektórych wejść cyfrowych / stąd propozycja wpięcia streamera w postaci maliny i masz wejścia cyfrowe USB  , bluetooth , sterowanie z aplikacji , radio internetowe, serwisy typu Tidal i Spotify/. Stwierdzenie , że " chciałbym, by to głośno grało", rodzi pytanie czy ma grać głośno / i co to znaczy głośno , ile dB ?/ dobrze , czy głośno i koniec. I ostatnie , jak masz możliwość to idź do obojętnie jakiego salonu audio i posłuchaj jakiś zestawów byś mógł coś więcej napisać o wymaganiach dźwiękowych. Ten komis który zaproponowałem , to po prostu bezpieczne miejsce nabycia sprzętu używanego , bo moim skromnym zdaniem w tych pieniądzach zakup nowego mija się z celem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Może byłem zbyt surowy.

Ale chciałem ci mocno dac do zrozumienia że patrzysz na zupełnie nie istotne argumenty.

Pozwól że zakopując topór po prostu nie będę się udzielał w twoim wątku.

Jeszcze raz przepraszam jeśli cię uraziłem. 

Ale ja nie mam żalu. Miej jaja i zaproponuj konkretny zestaw - Skoro taki specjalista jesteś. Zachowałeś się jak dzieciak. Krzyczysz i uciekasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rektor napisał:

Ale ja nie mam żalu. Miej jaja i zaproponuj konkretny zestaw - Skoro taki specjalista jesteś. Zachowałeś się jak dzieciak. Krzyczysz i uciekasz.

Weź pod uwagę, że w takich sytuacjach niektórzy wolą spasować niż polecać byle co. A ty w swoim budżecie oczekujesz nie wiadomo czego. Poza tym, że ma grać głośno :D
Już na dzień dobry to w ogóle działy pomyliłeś. Szukasz stereo przecież a chcesz do tego amplituner kina domowego?
Nie masz pojęcia to się nie obrażaj jak ktoś Ci to wytknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzę, że forum to takie klan poklepywania po plecach. Nie oczekuję nie wiadomo czego. 

12 minut temu, Stolarz napisał:

Weź pod uwagę, że w takich sytuacjach niektórzy wolą spasować niż polecać byle co. A ty w swoim budżecie oczekujesz nie wiadomo czego. Poza tym, że ma grać głośno :D
Już na dzień dobry to w ogóle działy pomyliłeś. Szukasz stereo przecież a chcesz do tego amplituner kina domowego?
Nie masz pojęcia to się nie obrażaj jak ktoś Ci to wytknie.

Nie obrażam się. Zabawni jesteście. Widzę, że forum to jeden klan ( lub) ta sama osoba z innym nikiem. Nie oczekuję nie wiadomo czego. Użytkownik tomek4446 ( dzięki za pomoc) uświadomił mi, że lepiej mam szukać w używkach. 

A może Ty Stolarz zaproponujesz coś nowego lepszego niż Denon AVR-X550BT z kolumnami - budżet 1800. Czy też uciekniesz wymijająco. Proszę konkretną aukcję - sprzęt. Ale jestem wymagający. Ha ha

Edytowano przez Rektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rektor napisał:

o widzę, że forum to takie klan poklepywania po plecach. Nie oczekuję nie wiadomo czego. 

Widzę, że forum to jeden klan ( lub) ta sama osoba z innym nikiem. Nie oczekuję nie wiadomo czego. Użytkownik tomek4446 ( dzięki za pomoc) uświadomił mi, że lepiej mam szukać w używkach. 

A może Ty Stolarz zaproponujesz coś nowego lepszego niż Denon AVR-X550BT z kolumnami - budżet 1800. Czy też uciekniesz wymijająco. Proszę konkretną aukcję.

Klan? Poklepywanie po plecach? Bo co? Bo Ci duma nie pozwala przyjąć do wiadomości, że nie wiesz o czym piszesz i łapiesz się na marketingowe bzdury?
Aparat fotograficzny też kupujesz patrząc tylko ile ma megapixeli?
Nie mam zamiaru Ci czegokolwiek proponować. Raz, że nie mam wystarczającej znajomości sprzętu żeby Ci zaproponować coś co spełni Twoje wymagania (kup sobie estradówki o byle wzmacniacz, pewnie Cię to zadowoli). Dwa, że po prostu po ludzku nie chcę/nie muszę. Jeśli dla Ciebie oznacza to bycie dzieciakiem/uciekanie to życzę powodzenia. Nie tylko jeśli chodzi o sprzęt audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

I tak postępuje prawdziwy facet , brawo.

Koledzy trochę pisali , ale chciałbym Ci coś wyjaśnić. Na tym forum staramy się by pytający osiągnął maksimum w swoim budżecie. Nie zawsze propozycje będą się podobać pytającemu i na to nic nie poradzimy ostateczna decyzja i tak wszak do niego należeć będzie. 1800 zł to od razu sugeruję stereo , bo nie istotne, ile kolumn będziesz chciał wpiąć, budżet jest za mały , by mieć coś przyzwoitego z KD.  W stereo z kolei mamy dwa dylematy , sprzęt nowy, ale jakość średnia, czy używany i wchodzimy na wyższy poziom ,ale musimy sobie radzić z brakiem pilota ,czy też niektórych wejść cyfrowych / stąd propozycja wpięcia streamera w postaci maliny i masz wejścia cyfrowe USB  , bluetooth , sterowanie z aplikacji , radio internetowe, serwisy typu Tidal i Spotify/. Stwierdzenie , że " chciałbym, by to głośno grało", rodzi pytanie czy ma grać głośno / i co to znaczy głośno , ile dB ?/ dobrze , czy głośno i koniec. I ostatnie , jak masz możliwość to idź do obojętnie jakiego salonu audio i posłuchaj jakiś zestawów byś mógł coś więcej napisać o wymaganiach dźwiękowych. Ten komis który zaproponowałem , to po prostu bezpieczne miejsce nabycia sprzętu używanego , bo moim skromnym zdaniem w tych pieniądzach zakup nowego mija się z celem. 

Nie znam się na audio - fakt, dlatego ten temat. Dzięki za inf. Zacząłem oglądać używki i fakt za 1800 już coś można znaleźć.  Tyko boję się, że wcisną mi trupa. A co można zwrócić uwagę kupując używkę? Widzisz nawet nie wiedziałem, że można podpiąć Smarta. Znalazłem blisko punkt i zobaczę kilka propozycji. Dzięki jeszcze raz.

15 minut temu, Stolarz napisał:

Klan? Poklepywanie po plecach? Bo co? Bo Ci duma nie pozwala przyjąć do wiadomości, że nie wiesz o czym piszesz i łapiesz się na marketingowe bzdury?
Aparat fotograficzny też kupujesz patrząc tylko ile ma megapixeli?
Nie mam zamiaru Ci czegokolwiek proponować. Raz, że nie mam wystarczającej znajomości sprzętu żeby Ci zaproponować coś co spełni Twoje wymagania (kup sobie estradówki o byle wzmacniacz, pewnie Cię to zadowoli). Dwa, że po prostu po ludzku nie chcę/nie muszę. Jeśli dla Ciebie oznacza to bycie dzieciakiem/uciekanie to życzę powodzenia. Nie tylko jeśli chodzi o sprzęt audio.

Czytaj ze zrozumieniem. Od początku piszę, że się nie znam. Widzisz zachowałeś się jak prawdziwy Troll napisałeś i nic z tego nie wynika. Ble ble ble. Teraz z innego konta haha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rektor napisał:

A co można zwrócić uwagę kupując używkę? Widzisz nawet nie wiedziałem, że można podpiąć Smarta.

Tutaj nie ma zbyt wielu reguł i obawiam się , że w Twoim przypadku może być loteria , trafisz lub nie. Stąd propozycja komisu z Myślenic , kolega Pumpurek jest sprawdzony / sam u niego kupowałem/ , kupowało sporo osób z forum w przeciągu kilku lat i gdyby było coś nie tak, to już by tu grzmiało. Ma sprzęt na każdą kieszeń, ale z tego co widzę na jego aukcjach nie ma tzw. złomu. Smarta można podpiąć np. za pomocą maliny do każdego wzmacniacza , ja mam radio internetowe , pliki i Spotify / dzięki Malinie - koszt z nakładką jakieś 450 - 500 zł./  w Sony STR- V5 z 1976 roku , a więc z okresu gdy internet raczej powszechny nie był :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Rektor napisał:

A co powiecie na Pioneer VSX-919 i do tego głośniki Redius 270 HD

Decydując się na rozumiem używany amp.KD raz , że ponosisz większe ryzyko , bo amplitunery KD do najtrwalszych nie należą, skazujesz się na stosunkowo przestarzałą technologię / amplitunery chyba najbardziej i najszybciej ewaluują / a dwa , że do tego chcesz dwie kolumny typowe do KD. a dwie sugerują , że i tak będzie stereo. 

Czym się kierujesz w wyborze ?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć, 

Trafiłam tu bo też szukam pomocy w doborze sprzętu. Moje preferencje to KD + 5 głośników: 80% oglądanie filmów, 20% słuchanie muzyki. Pomieszczenie 30 M2 ale otwarte na kuchnię i hol więc w sumie ok 50m2. Instalacje mam rozłożona w ścianach (fanaberia sprzed kilku lat podczas budowy) co teraz jest na plus. Ale z tego powodu napalilam się na 4 kolumny podłogowe stojące. Rozważałam też ten amplituner co w temacie postu. Budżet do max 4000. Doradzicie coś panowie? Totalnie się nie znam.

Z kolumn rozważałam te: 

https://allegro.pl/oferta/zestaw-kolumn-5-0-taga-harmony-tav-606-big-7620905551?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Magda

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...