Skocz do zawartości

Jaki Amplituner ?


vassun

Recommended Posts

Co do Denona DRA 700 to naprawdę godny polecenia sprzet. Sam jestem jego posiadaczem od 8 miesięcy. gra w połączeniu z cd-kiem z tej samej lini na kolumnach jamo. W tej cenie może i nie jest najlepszy(kwestia brzmienia jest indywidualną sprawą) ale na pewno jest jednym z niekwestionowanych liderów. Zważywszy na jego popularność na rynku to w każdym sklepie będziesz miał okazję go przetestować z kilkoma modelami interesujących Cie kolumn. Czytając forum trzeba wziąć też poprawkę na to do jakiej marki jest przywiązany każdy forumowicz...ktoś kto w domu ma już trzeci zestaw onkyo nigdy nie poleci Ci denona czy yamachy. I to w każdą stronę działa. Najlepiej to zastosować się do tego co wpajała mi moja nauczycielka historii w szkole podstawowej "słuchaj, słuchaj i jeszcze raz słuchaj.."sprzętu oczywiście icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam!
Zawsze mile witamy nowych uczestników tego forum. Siła sugestii kolegi BAGIENNIK była tak wielka, że już byłem bliski żeby spróbować rysikiem z jakiego materiału wykonany jest przedni panel mojego Harmana. Oczywiście, jest przecież metalowy (stwierdziłem, otrząsnąwszy się z chwilowego letargu)! Ma wprawdzie dużą płytkę z tworzywa, ale czy to wpływa na dźwięk? A "plastikowa gałka", też ma wpływ? Te "kloce" z aluminiowym frontem grają zdecydowanie lepiej z powodu wspomnianego na wstępie? Hm!? Wygląd to oczywiście kwestia gustu, ale takie uwagi warto zachować dla siebie, przynajmniej kurtuazja tego wymaga.
Osobiście nie przepadam za obiema wspomnianymi markami (Denon i Yamaha) właśnie z powodu wyglądu, ale nie nagłaśniam tego na forum i nie próbuję dorobić komuś ideologi do mojego gustu. Więcej taktu, kolego BAGIENNIK, to taki mój skromny apel.
Kwestia grania kolumn JBL z linii niskobudżetowych (np. seria E Northridge) z produktami H/K, była tutaj nie raz poruszana. Cóż, zawsze uważałem że to po prostu słabe kolumny, bo takimi były (i chyba jeszcze są). I nie ma zbytniego znaczenia z czym by zagrały. Ale to też zależy od gustów i skali porównawczej. Brak punktu odniesienia (np. innych kolumn do porównania), niesie za sobą piętno pierwszego wrażenia ("...Niech pan posłucha jaka dynamika!..." albo "...Niech mi Pan uwierzy, to najlepszy dźwięk za te pieniądze...". To słowa usłyszane w paru sklepach zwanych inaczej salonami). Ale to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam
P.S
Nie wypowiadam się za wszystkich posiadaczy H/K. Może są tacy, którzy są rozczarowani ze swojego zakupu, lecz to ukrywają. Nie wstydźcie się! Mówcie jawnie na temat tego PROBLEMU!
Nie chowam też osobistej urazy, dawno wyrosłem z tego etapu.



Przepraszam jezeli poczułeś sie dotknięty moimi uwagami, robiłem je żartobliwie, dla mnie wygląd sprzętu to sprawa trzeciorzędna, a piłem do tego że właśnie wygląd H/K zawsze najbardziej klientów elektryzuje. Najpierw mnie pytasz czy wyglad ma znaczenie na dzwięk a za chwile dodajesz że z powodu wyglądu nie przepadasz za Denonem i Yamahą ;> To jest forum dyskusyjne i nie widze nic nietaktownego w uwagach na temat wygladu sprzętu :> Mam prawo uważać że Denon i Yamaha z racji ładnego wykończenia wygladają dużo bardziej ekskluzywnie :> Wiesz dobrze że wszystkie te amplitunery są na zbliżonym poziomie, róznią się przedewszystkim brzmieniem, i tutaj będzie trudno jednoznacznie komuś wyjaśnić "jak gra" i każdy tutaj chwali to co sam lubi itd. Poza tym naprawde uważam że pokrętło głośności w HK jest Niepraktyczne i niewygodne i chciałbym inntym zwrócić na to uwage.

Pozdrawiam :*
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Witam. icon_smile.gif Aktualnie mam Monitory magnata 990 na wzmacniaczu Technics'a SU-810 ktory jest co tu duzo mowic - słaby. zastanawiam sie nad zakupem amplitunera do 1000 - 1500 zł najlepiej z pilotem nowy bądz używany. słucham prawie kazdego gatunku muzyki z przewagą trance house electro. miło by było gdyby moc amplitunera oscylowała w granicach 80 -100 W. Co polecacie? Który będzie się nadawał do tych gatunków muzyki ?

Pozdrawiam icon_smile.gif



Ten post przekopiowałem z audiostereo, może Ci coś pomoże:

"Niektórzy to wciskają Ci niezły kit, 1707 lepszy od 1907? tożto kompletny bezsens xD Ktoś próbuje być mądrzejszy od panów z DENON.brand.comapany? icon_razz.gif
-Więcej tematów nie przelatywałem ponieważ jest ich trochę, a ja jestem leniwy...

Ale do rzeczy:
zmienię trochę zestawienie:
DENON <04,05,06,07,08,09...
Marantz m,inn 3001 4003 (typowe przykłady allegro.)
HARMAN-KARDON 147, 155(ale to już droższa sztuka..)
CA Azur 340R
CA Azur 540R
YAMAHA 363, 463, 563, 663, 861?
ONKYO -żadko miewam w rękach te modele, podobnie jak kodę, pionnery, sonyy..

Na początek powiem, iż rozciągłeś trochę granice cenowe... 900-1600zł?

STEREO:
W muzyce bezdyskusyjnie powinien rządzić CA, oraz DENON -chyba najbardziej neutralny w brzmieniu z tego zestawienia. W wypadku Denona rozpoczeło się cudowanie przy nowszych modelach, cięcie kosztów, wprowadzanie lepszego wyglądu kosztem reszty, brak ulepszeń dźwiękowych, wpływ szkodliwej elektroniki na sygnał i w tym wypadku seria xx06 powinna być najtrafniejsza! Czy 2106 czy 1906(ciuttt słabsza wersja 'starszego brata') to zależy od ceny (teraz kupisz je tylko używane). CA jest "trochę" droższy więc nie wiem czy warto na niego zwracać uwagę.
Więc gdy muzyka jest priorytetem:
http://www.allegro.pl/item496528244_denon_...906_krakow.html
http://www.allegro.pl/item494799512_amplit...106_potega.html
05,07 nie znalazłem, 04 mogą mieć powazne braki w wyposarzeniu, choćby automatycznej kalibracji.
http://www.allegro.pl/item494979774_cambri...azja_piekny.h... (choć trochę drogi i nie każdemu może przypaść do gustu wygląd).

ANALITYCZNOSC/Neutralność:
Prowadząc odsłuch tych sprzętów wydaje się, że CA ma znacznie szersze pasmo odtwarzanych dźwięków od reszty, gitara, wokal, -to brzmi inaczej jak np. w harmanie czy denonie, gdzie pasmo jest płaskie, bez żadnego faworyzowania wysokich czy niskich. Dla niektórzych denon może brzmieć za nudno, dla innych może to być zaleta. Yamaha brzmi b.niewyraźnie, słuchając wymagających nagrań audio można mieć wrażenie że to skompresowana MP3.. ;/

Gra jako kino domowe:
Niektórzy mówią że yamaha sprawia się najlepiej w kinie, dla mnie obecne modele granicy 900-140 nie są aż tak rewolucyjne, może i w kinie przeciętności tego sprzętu nie odczujesz, ale w muzyce są poważne braki, i to się tyczy każdego modelu z ostatnich lat...
Harman natomiast sprawia wrażenie najsilniejszego z tego zestawienia, pomimo iż producent podaje że ma 40,45, czy też 50wat na kanał, to potrafi dużo więcej jak 7x115wat yamaha ;] Denon też nie jest najgorszy -musisz nieźle przekręcić gałkę żeby odczuć zniekształcenie, a dodatkowo już nawet 1906 posiada bi-amping, co może być przydatne przy wyższej klasy kolumnach ;] ...np 1707 tego nie ma...

tuner radiowy:
Nie pomoge Ci, jestesmy umiejscowieni w centrum, więc na byle druciku każdy ampli odbiera poprawnie.
Z tego co pamiętam DENONY 06,07 grały trochę zdziwaczale w radiu... ;/ Można było odczuć lekką różnicę w stosunku do filmów czy CD-audio. Choć i tak było w normie.

uff, rozpisałem się jak zawsze...
ogólnie rzecz biorąc brałbym denona, posiada wszystko co powinien, pilot jest naprawdę fajny!!, ma dużo wejść/wyjść, bi-amping, nie powinno mu zabraknąć mocy, dobry w muzyce, szeroka scena w kinie, wygląd b.klasyczny - nie jakiś plastik-fantastik, wyraźny wyświetlacz (szczegolnie w stosunku do trochę zamazanego CA 340i540).
Warto też przesłuchać jakiś model marantza, ma inny styl grania.

pozdrawiam

..i podaj jakie chcesz pod to dać kolumny!!!! Ja dałem b.uniwersjalną opinię, słuchałem tego na wielu zestawach icon_smile.gif"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...