Skocz do zawartości

Zestaw stereo do rocka, metalu i pochodnych do 3000zł


Arek413

Recommended Posts

Witam, poszukuję kolumn do rocka i metalu, czasami też edm, ale priorytetem jest rock i metal. Całość będę składać od zera i będzie to mój pierwszy zestaw stereo. Z kolumn początkowo myślałem na Dali 400/450/470, ale poczytałem o nich trochę i ponoć ani trochę nie nadają się do tego typu muzyki, no i oczywiście brzmieniowo też średnio by mi pasowały. Jeżeli chodzi o brzmienie jakie lubię to jest to brzmienie na planie V, takie brutalne, suche jakby, w każdym bądź razie chodzi mi o przeciwieństwo brzmienia ciepłego, bo ciepłego brzmienia po prostu nie lubię. Często mam tak, że po prostu jak słucham muzyki na ciepłym źródle, czy też na słuchawkach ciepłych to dźwięk jest bardzo zmulony, gitara traci ostrość i jest tak jakby przykryta kocykiem, czy też jest za niewidzialną ścianą jakby... Zależy mi na mocnych, dobrze kontrolowanych tonach niskich, oczywiście takich, które dobrze się odnajdą w tego rodzaju muzyce. Chciałbym żeby góra była dobrze kontrolowana, nie była ostra, ale żeby też nie była za słaba. Słucham głównie plików mp3. Przykładowe utwory jakich słucham to:

Killswitch Engage - Irreversal

Motionless in white - another life

Akado - Darkside

Breaking Benjamin - Breath

Korn - Blame

Insomnium - Drawn to black

Tak sobie pomyślałem, że może do takiego pomieszczenia bardzo dobrze sprawdziłyby się kolumny podstawkowe? Ponoć podstawkowe jest łatwiej dobrać do rocka i metalu i w tej cenie używki mogą całkiem fajnie zagrać. 

 

Jeżeli chodzi o pomieszczenie : Pokój 22m2. Tutaj filmik jak to wygląda: 

 

Rysunek : https://zapodaj.net/e4f55ad50b46c.jpg.html (Na 100% kolumny będą stały pod skosem)

Tutaj z poprawionym skosem i wymiarami : https://zapodaj.net/1340f62e21ba6.jpg.html

Oczywiście całość chcę kupić używaną, bo za te pieniądze ciężko mi będzie skompletować dobry zestaw nowy. 

 

 

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Edytowano przez Arek413
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, Arek413 napisał:

Jeżeli chodzi o brzmienie jakie lubię to jest to brzmienie na planie V, takie brutalne, suche jakby, w każdym bądź razie chodzi mi o przeciwieństwo brzmienia ciepłego, bo ciepłego brzmienia po prostu nie lubię.

Takie brzmienie to kolumny ze stajni Klipsch, Paradigm.

Bardziej ucywilizowane granie ale również V da Ci np. Focal, Dynavoice.

Ale czy, aby na pewno o takie brzmienie Ci chodzi? Rock i Metal gra na takich kolumnach bardzo efektownie, ale takie gatunki muzyczne bez średniego pasma, wypełnienia to dosyć słabo moim zdaniem. No ale każdy ma inne gusta.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie komputer. W komputerze mam integrę realteka bardzo słabą. Jeżeli chodzi o brzmienie to nie musi być mocne V, może być lżejsze, w sensie średnica mniej wycofana, byleby tylko brzmienie nie było ciepłe, bo wtedy cała dynamika i ostrość gitary znika... Co do źródła to muszę jakieś kupić. Ogólnie zamysł jest taki żeby kupić wzmak, dac i kolumny podstawkowe, lub podłogowe, nie wiem które w tym przedziale cenowym będą lepsze do tej muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecę taki zestaw który jest zjadliwy, a wszelkiej maści Rock, Metal zagra na tym z porządnym wykopem, dociążeniem bez zbytniej jasności, agresywności.

Wzmacniacz: Rotel Ra 980 Bx {około 1.2K}

Kolumny: Klipsch Kf 26 {koniecznie ten model, na pewno nie r26f, to ważne, cena około 1.2K,}

Do tego Dac za 600 zł się dobierze.

Jak przywalisz to kapciochy spadną ;) Na początek drogi audio do takiej muzyki to naprawdę zacny zestawik.

 

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

indeks.jpg.555819ca6fda4df5d60abdf6b70da010.jpg

 

Od lewej - Toslink to optyczne, a Coaxial to Coaxial 😁

Ten Dac podany przez Kolegę @1Ender jest bardzo dobry. Taniej możesz dostać jego poprzednią wersję , którą chciałem polecić {dokładnie jak na tej stronie}:

http://highfidelity.pl/@main-2842&lang=

Tylko oba Dac'i nie mają wejścia USB więc sprawdź dokładnie.

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda brzmieniowo ten Dac? Jakbym trafił na kolumny bardzo fajne z V tylko góra byłaby bardzo krzykliwa to dobrze by było ją złagodzić jakoś.

Jeżeli chodzi o te Klipsch kf26 to z dostępnością ich jest bardzo słabo. No i bardzo daleko bym musiał jechać po odbiór ich.

Edytowano przez Arek413
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem Twój edytowany post i nie masz niestety takich wyjść o których pisałem. Do tych dac'ów byś musiał dokupić konwerter USB - SPDIF o kórym wspominał @1Ender

Nostromo Wolf 1 jest dosyć zrównoważony w dźwięku. Podkreśla trochę niskie tony i ładnie eksponuje średnicę, wysokie ładnie dopełniają całość.. Generalnie jest to dość uniwersalny dac, który wpasowuje się w większość systemów.

Nostromo Wolf 2 ma podobną sygnaturę dźwiękową , ale jest troszkę rozjaśniony w stosunku do poprzednika, bardziej analityczny.

Wersja 1 na pewno byłaby bezpieczniejsza, ale to też zależy od reszty toru.

Do tego zestawu co ja podałem lepiej by pasował Nostromo Wolf w wersji pierwszej

 

 

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mordor12 napisał:

Właśnie sprawdziłem Twój edytowany post i nie masz niestety takich wyjść o których pisałem. Do tych dac'ów byś musiał dokupić konwerter USB - SPDIF o kórym wspominał @1Ender

Nostromo Wolf 1 jest dosyć zrównoważony w dźwięku. Podkreśla trochę niskie tony i ładnie eksponuje średnicę, wysokie ładnie dopełniają całość. Generalnie jest to dość uniwersalny dac, który wpasowuje się w większość systemów.

Nostromo Wolf 2 ma podobną sygnatur dźwiękową , ale jest troszkę rozjaśniony w stosunku do poprzednika, bardziej analityczny.

 

 

 

A jakie kolumny w miarę łatwo dostępne i tanie poleciłbyś do tego DACa? Najważniejsze dla mnie jest to żeby kolumny przy dłuższym odsłuchu nie męczyły, żeby wysokie tony nie szalały, niskie niech będą mocne, ale dobrze kontrolowane no i oczywiście stopa nie może się gubić w szybszym metalu. Jeżeli chodzi o średnicę to nie chcę żeby był na niej tzw. "kocyk" 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdecyduj się co chcesz ;) Najpierw piszesz o konturowym graniu, a teraz o zupełnie innej charakterystyce dźwiękowej.

4 godziny temu, Arek413 napisał:

Z kolumn początkowo myślałem na Dali 400/450/470, ale poczytałem o nich trochę i ponoć ani trochę nie nadają się do tego typu muzyki

Ciekawe ludzie opinie wypisują, a później takie pierdoły potrzebujący pomocy czytają.

Ależ oczywiście ,że np. takie Dali 450 potrafią zagrać nieźle Rock czy Metal. Tylko trzeba pod nie podłączyć odpowiednią i dobrą elektronikę. Fakt faktem te kolumny nie grają takim rysem brzmieniowym jakiego Ty szukasz w pierwszym poście {czyli "V"}, wręcz przeciwnie, lekko ocieplonym, pełniejszym dźwiękiem ale i z odpowiednią dynamiką oraz energią.

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mordor12 napisał:

o to zdecyduj się co chcesz ;) Najpierw piszesz o konturowym graniu, a teraz o zupełnie innej charakterystyce dźwiękowej.

Chcę kolumn, które wywalą mnie z kapci, ale nie chcę takich po których mi uszy odlecą... To tak jak ze słuchawkami... Można kupić takie, w których góra jest męcząca i natarczywa, a można kupić takie w których góra nie kłuje w uszy i dalej jest wyczuwalna... 

Wiem, że dużo wymagam, szczególnie jak na ten przedział cenowy, ale chcę kupić coś raz a dobrze. 

Edytowano przez Arek413
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kompa, taniej i prościej zastosować Chromecast audio i wspomniany przeze mnie dac, w sensie, że nie trzeba będzie dokupować konwentera (najlepiej też od Nostromo) . Tylko będzie potrzeby przewód "mały toslink na duży toslink". Muzyka z Tidala w wersji Master. 

Ale to kwestia wyboru i budżetu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arek413

Chromecast audio obsługujesz z telefonu (który pełni rolę pilota) i nie ma najmniejszego problemu zrobić ciszej czy głośniej, czy też przerzucić piosenkę. Włączasz wzmacniacz i słuchasz... 

Pozdrawiam 

PS. Przerzucić piosenkę w kompie to tak będziesz musiał ruszyć 4 litery 😁

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z daków to Hegel HD12, HD25 i wyżej obslugujesz pilotem i tym samym pilotem przełączasz utwory przód-tył, ale więcej opcji masz w aplikacji Gizmo, lub JRemote,  ten drugi pod playera JRiver,  zresztą Gizmo też obsłuży ten odtwarzacz. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonio budżet na całość to 3000 zł... 

Kolumny, wzmacniacz i dac. 

https://allegro.pl/kategoria/sprzet-audio-dla-domu-dac-76328?string=Hegel&bmatch=engag-global-cl-dict42-ele-1-5-1002&order=p

Ceny zaczynają się od 1400 zł.. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...