Skocz do zawartości

Zestaw stereo do rocka, metalu i pochodnych do 3000zł


Arek413

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja może dodam swoje 3 grosze 🙂 moim zdaniem metal, mocny rock to gatunki muzyczne które są bardzo wymagające jeżeli chodzi o sprzęt czyli szybkie z mocna separacją inaczej zamiast muzy będzie hałas. Zgodzę się z DiBatonio że posłuchać trzeba może dodam żeby posłuchać też warto zestawu takiego z wysokiego „C”żeby wyrobić sobie zdanie jak może dobrze brzmieć rock/ metal na kolumnach.
Generalnie ciężki orzech do zgryzienia tak moim zdaniem, osobiście nie jestem w stanie poradzić dobrego zestawu bo go zwyczajnie nie słyszałem. To jest jeden z powodów  dlaczego pewnych ulubionych kawałków z tgz. mocnego brzmienia szukałem w wersji akustycznej i takowych słucham. 

Teraz na odświeżenie puściłem, gra nawet fajnie ale pewnie po wejściu na „wyższy” level sprzęt się pogubi... a drugiego koncertu nie ma mowy żebym zrobił. 🙂

6A97285B-335B-44A3-8F3B-AA0C5CBE0882.png

Jeszcze dość ważne pytanie jak mocne uderzenie ma grać ?

18B00540-32AE-4BA0-8A59-6C81A7307E92.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to mogę Ci podesłać utwory jakie zazwyczaj słucham. Jest to na pograniczu takiego Hard Rocka i takiego nu metalu. No czasami Black metal, death metal, ogólnie wszystko co gitarowe...

Niestety wszystko mp3, bo obecnie nie mam takiego sprzętu żeby słuchać flaców. Na moich HyperX jakoś mega dużej różnicy nie będzie, więc... 

Wpadłem na pomysł, że skoro kolumny nie dadzą rady w tym przedziale cenowym to spróbuję poszukać słuchawek, bo ta opcja byłaby o wiele łatwiejsza do ogarnięcia no i nie wtopił bym hajsu w błoto, bo w temacie słuchawek mam już jakąś wiedzę, a na kolumnach praktycznie się nie znam.

 

Słucham zespołów takich jak:

Mgła, As I Lay Dying, Insomnium, Killswitch Engage, Akado, KoRn, Disturbed, Once Human, Babymetal, Hellyeah, Breaking Benjamin, Slipknot, Metallica, Chevelle, Slayer, Cold, Deftones, Eluveitie, Emphatic(teraz jakoś inaczej się nazywają, nie pamiętam jak), Ensiferum, Evanescence, Fivefold, Guano Apes, Seether, In Flames i wiele innych... Ogólnie obracam się w takich klimatach mniej więcej.

Edytowano przez Arek413
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu gatunki muzyczne nie grzeszą jakością nagrań, dlatego kiedy ktoś w swojej zabawie audio dojrzewa i nabiera doświadczenia, czasem zmienia upodobania używane, by nie "marnować"sprzętu i wydanych pieniędzy. Sam kiedyś tak miałem, a znam kilku chłopaków, którzy z czasem doszli do tego samego momentu w życiu i naprawde z ciężkiego rocka i jemu podobnych łagodnie przeszli do jazzu lub akustycznych realizacji.

Opcja słuchawek jest jakimś wyjściem, u mnie obok zestawu głosnikowego musi być też tor słuchawkowy dzis juz tez na fajnym poziomie chyba 😁

Ze słuchawkami też trzeba uważać,  jak i z doborem reszty toru słuchawkowego,  zaletą jest też brak wpływu akustyki pokoju w którym siedzimy i słuchamy przez słuchawki. 

Natomiast co do wyborów system głośnikowy na rzecz sluchakwek po latach mam swoją teorię i dla mnie jest to jedyny wybór, no ale ja nie slucham od lat Heavy Metalu i ciezkiego Rocka nawet takiego zespołu jak Metallica 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno te dwa media przyrównać do siebie, bo się nie da. Słuchawki to inne wrażenia niż z głośników, zwłaszcza jeśli ktoś zadbał o akustykę. 

Ale każde z nich daje inną frajdę, słuchawek jest też tyle, że na głowę można dostać i podobnie jak z głośnikami w danej akustyce, można się zdziwić jak potrafią zagrać konkretne słuchawki z konkretnym wzmacniaczem słuchawkowym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wolę głośniki... Głośniki można poczuć w płucach, a takie słuchawki to co? Nie wiem jak jest z tymi słuchawkami lepszej jakości, przykładowo takimi Beyerdynamic czy Sennheiser, ale fakt jest taki, że lepszy feeling ze słuchania muzyki jest na głośnikach. Bynajmniej tak mi się wydaje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o zestawie KEF C7 + Wzmacniacz Stereo NAD C370 ? Albo Dali 400 + Wzmacniacz Stereo NAD C370 ? Ewentualnie ze wzmaka to jeszcze Arcam A19? Do tego kupiłbym Dac Cambridge Audio DAC Magic 100. Co sądzicie o takim zestawie? Zagra to tak jak opisane przeze mnie brzmienie ? Nie mówię, że wszystko musi grać idealnie tak jak opisałem, bo tak się nie da, ale chociaż żeby było to zbliżone. Najbardziej zależy mi na tym aby brzmienie nie zamulało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arek413

Przestań pytać, zacznij słuchać. Skontaktuj się z kolegą @Pumpurek  serio.

Zostaw sobie 1000 zł na dac i przewody a za 2000-2500 kup wzmacniacz i kolumny do metalu. Pan Mariusz @Pumpurek  z pewnością Ci pomoże z wyborem sprzętu. Sprzęt możesz odesłać gdybyś był niezadowolony lub wymienić na coś innego. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia muszę powiedzieć że rzetelny sprzęt zagra rzetelnie, oczywiście jeżeli jest odpowiednio zwymiarowany do powierzchni, bez adaptacji. Jak bas jest punktowy i wzmacniacz daje sobie radę z obsługą kolumn to będzie to grało. Jak bas się wlecze a wzmacniacz nie daje rady to trzeba wtedy mnóstwo dziwnych zabiegów żeby zagrało. W moim przypadku dywan i grubsze zasłony ( kupione wcale nie z powodu akustyki) wystarczyły żebym był zadowolony. Z poprzednimi sprzętami zwyczajnie muzyki w domu nie było. Dobrze dobrany zestaw sam się broni nie potrzebuje rodziny stojącej z kołdrami i kocami dookoła. Oczywiście dopieszczać itd można i trzeba jak ktoś lubi. Ja szukałem zestawu który zagra u nie bez przemeblowań i rzeźby na około. 
 

Edit:

Żebym nie zabrzmiał jak znawca, z mojego doświadczenia - tutaj chodzi mi o pokój gdzie jest sprzęt, całkiem duży i całkiem wysoki z parkietem na podłodze. Czyli taki nie do końca łatwy dla sprzętu. A jednak udało się złożyć zestaw co gra przyjemnie bez zbyt intensywnych adaptacji 👌

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, S4Home napisał:

Ja nie jestem zwolennikiem kefa serii C. Moim zdaniem granie mocno przeciętne. I elektronika nad serii 37 zasługuje na coś lepszego. 

W jakiej cenie same kolumny?

A zatem jakie kolumny do Nada? 

Lista kolumn do 2000 zł. https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/kolumny-glosnikowe-stereo-8995?order=pd&bmatch=engag-global-cl-dict42-ele-1-5-1002&price_to=2000

Mnie zastanawia jeszcze jedno, czy nie wybrać najlepsze kolumny pod muzykę typu metal i wzmak i dac trochę tańszy? Ale jednocześnie wzmacniacz mocny i wydajny prądowo? 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2019 o 17:14, mordor12 napisał:

Ja Ci polecę taki zestaw który jest zjadliwy, a wszelkiej maści Rock, Metal zagra na tym z porządnym wykopem, dociążeniem bez zbytniej jasności, agresywności.

Wzmacniacz: Rotel Ra 980 Bx {około 1.2K}

Kolumny: Klipsch Kf 26 {koniecznie ten model, na pewno nie r26f, to ważne, cena około 1.2K,}

Do tego Dac za 600 zł się dobierze.

Jak przywalisz to kapciochy spadną ;) Na początek drogi audio do takiej muzyki to naprawdę zacny zestawik.

 

 

Hej stanęło na tym, że zestaw będzie od @Pumpurek coś da się wybrać z oferty kolegi? 

Poniżej propozycje od @Pumpurek

 

Dnia 10.10.2019 o 20:27, Arek413 napisał:

Co myślicie o zestawie KEF C7 + Wzmacniacz Stereo NAD C370 ? Albo Dali 400 + Wzmacniacz Stereo NAD C370 ? Ewentualnie ze wzmaka to jeszcze Arcam A19? Do tego kupiłbym Dac Cambridge Audio DAC Magic 100. Co sądzicie o takim zestawie? Zagra to tak jak opisane przeze mnie brzmienie ? Nie mówię, że wszystko musi grać idealnie tak jak opisałem, bo tak się nie da, ale chociaż żeby było to zbliżone. Najbardziej zależy mi na tym aby brzmienie nie zamulało.

Zamiast dac magic 100, zaproponuję Ci inny dac. Ale to już jak będzie dobrany zestaw. 

 

58 minut temu, S4Home napisał:

Albo klipsch F2 i dali 450/850?

850 nie za duże? 450 nie ma w ofercie są inne. Klipscha też nie ma. 

Dlaczego Komis z Myślenic? Panowie, chodzi o to, by kolega mógł posłuchać w domu. I ewentualnie coś zamienić, wymienić w torze. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście Kef C7 bym odrzucił do takiej muzyki.

O wiele lepiej w takiej muzyce by sie spisały Dali 6006:

https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-dali-6006-komis-myslenice-8520087916

Od Dali 400 bym wolał bardziej Dali 450 bo jednak dość inaczej grają. Te pierwsze są jaśniejsze, bardziej analityczne z mniejszym dociążeniem, ale widzę, że Pumpurek nie ma akurat Dali 450.

Dali 6006 to niższa seria od Dali 450, grają mniej wyrafinowanym, mniej plastycznym dźwiękiem, ale mają większe uderzenie, więcej basu, więcej wykopu więc na początek drogi audio mogą autorowi się bardzo spodobać. Tyle, że te Dali bym połączył z czymś w miarę szybkim. Przydałby się jakiś starszy rotel typu Ra 980 Bx. Z takim NAD'em C 370 też by było całkiem ciekawie, ale przy szybszym metalu może troszkę buła wyjść przy niskich tonach. Na chwilę obecną nie widzę u Pumpurka żadnych ciekawych Roteli.

Dali 6006 są bardziej uniwersalne niż Klipsch {chodzi o większy zakres gatunków muzycznych} , a też grają z niezłym wykopem.

Z Nadem C 370 ciekawie by zagrały w metalu Focal 714:

https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-focal-chorus-714v-komis-myslenice-8354138253

Tyle, że te Focale mają przetworniki o wielkości 15cm, a w tym metrażu osobiście bym wolał model 716 również z tym NAD'em, ale może autorowi takie 714 by wystarczyły? Kwestia zapotrzebowania na wolumen dźwięku i siłę niskich tonów.

Dali 850 byłyby super , ale one są za duże do takiego pomieszczenia i by potrzebowały droższej elektroniki aby je dobrze napędzić w metalu.

Natomiast jeśli chodzi o Klipsch to tylko starsze serie jak F20, KF26, one nie grają tak jasno i nie mają tak podkreślonej góry jak późniejsze modele i można je śmiało łączyć z jaśniejszymi wzmacniaczami.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mordor12

Miałeś okazję słuchać Kandy KA-1 MKIII lub Caspiana Mk1? 

Akurat @Pumpurek ma Kandy MKIII na sprzedaż cena 1800 zł. 

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-roksan-kandy-ka-1mkiii-myslenice-8564133305

Miałem Caspiana Mk1, Kandy nie słuchałem. Dali 6006 pod Roksana nie będą za ciemne? Może pod Kandy Mk3 Dali 400?

@S4Home napiszesz coś? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksana Kandy Mk III nie słyszałem. Słuchałem nowszy model Roksan Kandy K2 i jak dla mnie w metalu nie za bardzo się sprawdził, niezależnie od kolumn. Roksan Caspian MK1 słyszałem i całościowo to lepszy wzmak niż seria Kandy. W Rocku i Hard Rocku bardzo mi się podobał ten wzmacniacz np. na omawianych Dali 450. Co prawda w metalu też, ale nie dalej niż Heavy Metal. Caspian ma świetną średnicę i ogólną plastykę brzmienia oraz dynamiczny bas, ale w szybkich utworach np. Thrash, Death Metalowych w takim secie trochę się gubił, brakowało szybkości i lepszej separacji przy tej galopującej gęstwinie dźwięków. Do Caspiana w takiej muzyce ciężkiej bym łączył kolumny szybkie. Słuchałem go m.in. też z kolumnami z serii Paradigm Studio, model 60v4 i tu już z metalem było dobrze, ale to znacznie wyższe ceny.

Same Dali 6006 też nie są za szybkie, ale za to mają całkiem niezłe wypełnienie dlatego potrzebują dość rytmicznego wzmacniacza , aby w szybkiej muzyce metalowej nie gubiły się. Z Rotelem Ra 980 Bx całkiem nieźle grały metal , a jeszcze lepiej z końcówką Rb 980 i przedwzmacniaczem Rc 1070. Dźwięk był mięsisty z niezłym drive'em i wypełnieniem. Oczywiście brakowało finezji, czy plastyki, ale to nie te rejony cenowe, aby mieć wszystko.

Dali 400 jak dla mnie grają za jasno i za lekko w takiej muzyce, po prostu brakuje im "mięsa" , wątpię czy jakimkolwiek wzmacniaczem da się to uzupełnić,

Oczywiście zaznaczam , że to są moje wrażenia z odsłuchów i pod mój gust , a autor może wszystko odbierać inaczej, szczególnie , że sam nie wie co lubi.

Prawda jest taka, że dobrać zestaw pod taką muzykę jest bardzo ciężko, szczególnie w takich pieniądzach nie ma co się oszukiwać idealnie nigdy nie będzie, choćby się na głowie stawało. Trzeba iść gdzieś na kompromisy. Piszę to z perspektywy przerzucania klocków właśnie pod ten gatunek muzyczny.

Tutaj autora ratuje tylko sytuacja, że jest nowy w tym temacie i dla niego może zagrać wszystko lepiej niż jakaś tam mikro wieża, czy kolumienki komputerowe.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co w końcu mam zrobić? Może najlepiej odpuścić kolumny i skupić się bardziej na słuchawkach? Niedługo i tak się pewnie wyprowadzę z obecnego miejsca zamieszkania i nie wiem czy będę miał możliwość słuchania głośno muzyki na kolumnach. Poza tym po zakupie słuchawek zostałoby mi jeszcze sporo kasy. Najwyżej kiedyś bym sobie kupił kolumny, może akurat jakieś z przedziału 6000 zejdą do 2000 za używki? Poza tym czytając ten temat dochodzę do wniosku, że zakup kolumn trochę mnie przerasta. Jest bardzo dużo czynników które mogą wpłynąć na to, że zakup będzie nie udany. Chociażby akustyka, czy też samo brzmienie kolumn, albo toru. Wydaje mi się, że zakup słuchawek byłby o wiele łatwiejszy no i nikomu bym nimi nie napsuł krwi w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arek413

Przy mocnym wzmacniaczu można słuchać cicho, a na tyle głośno, że będziesz słyszał wszystkie detale i basy. 

Nie powiem Ci weź kup, bo to Twoja decyzja. Ale... 

Ze wszystkich propozycji, które tu padły najlepszą, bynajmniej dla mnie są kolumny Dali 6006. To jeżeli chodzi o metal. 

W kwestii wzmacniacza. Albo na start Nad C370 i będziesz się rozglądać za Rotelem Ra 980, albo weźmiesz kolumny bez wzmacniacza i będziesz szukać. 

Co ja bym zrobił? Wybrałbym Nad C370 + Dali 6006, chociażby dlatego, by posłuchać kilka dni. 

Ale To musisz podjąć decyzję. :D

W wolnej chwili postaram się Ci znaleźć używanego Rotela R980. Jeśli chcesz. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...