Skocz do zawartości

Zestaw stereo do rocka, metalu i pochodnych do 3000zł


Arek413

Recommended Posts

Starego kandy też nie znam. Albo nie pamiętam ale obstawiał bym że to dźwięk zbliżony do K2. Jako że firma dawniej miała utarty schemat. Kandy grają jaśniej, żywo, mocno. Z kolei caspiany analogowo. Tego się trzymali. 

Myślę że z dali w takiej muzyce ciekawie mógłby też wgrać się Harman. Nieco łagodniej, ciepłej ale w punkt. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dali 6006 dają sobie nieźle radę z metalem, a do tego nie mają kompleksów, aby ładnie odtworzyć inne gatunki muzyczne. Moim zdaniem to jeden z lepszych wyborów, nie są drogie , a grają bardzo ciekawie.

Wzmacniacz zawsze będziesz mógł dobrać, jak z jednym nie podejdzie do końca to spróbujesz z innym wytypowanym tutaj. Dużym pozytywem w tej sytuacji jest to , że kupujesz sprzęt używany więc w razie co będziesz mógł go odsprzedać praktycznie bez straty.

4 godziny temu, S4Home napisał:

Myślę że z dali w takiej muzyce ciekawie mógłby też wgrać się Harman. Nieco łagodniej, ciepłej ale w punkt.

Prawda. Całkiem dobrze mógłby tutaj spasować starszy model Harman Kardon 680. Byle nic z nowszych jak np. Hk 980 bo grają już dosyć inaczej i może nie spasować do końca z Dali 6006. Ten model Hk 680 jest bardzo rytmiczny i bardzo dynamiczny, powinien też nieźle się zgrać. Ważne tylko , aby był w oryginale i główne kondensatory pojemnościowe nie były w nim wymieniane bo mogą w brzmieniu dość znacznie odbiegać od oryginału.

Wspominam o tym bo akurat w tym modelu był to dość newralgiczny punkt, w przeciwieństwie do np. starszych Roteli z lat 90 gdzie kondensatory były znacznie lepszej jakości i do dziś trzymają 100% pojemności jak były oczywiście te wzmacniacze używane zgodnie z ich przeznaczeniem, a nie przez małolatów katujących je imprezami. Chociaż te starsze Rotele mają takiego "Power'a", że ciężko je wprowadzić w przesterowanie.

Tylko ostrzegam, takie Rotele jak Ra 980 Bx, Ra 985 Bx, czy też końcówki Rb 980 i Rb 990 to nie zabawki i z wysokoskutecznymi kolumnami jak Dali 6006 potrafią narobić niezłego zamieszania ;)

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Myślę że z dali w takiej muzyce ciekawie mógłby też wgrać się Harman. Nieco łagodniej, ciepłej ale w punkt. 

Jeżeli te dali 6006 są kolumnami idącymi raczej w tą cieplejszą stronę (dali kojarzy mi się z kolumnami raczej cieplejszymi), do tego jak dołożę wzmak ciepły to nie będzie już zbyt zamulone brzmienie ? Dla mnie ciepło to właśnie takie zamulenie jakby. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender

Póki co muszę sobie odpuścić kolumny, jutro jadę na odsłuch do Warszawy i może przesłucham jakieś kolumny jeżeli mają na stanie, bo póki co kupuję słuchawki, bo niestety tak wyszło, że tylko na nie mogę sobie pozwolić... Może za rok kupię kolumny, jeszcze nie wiem... Chyba że tak mnie jutro oczarują jakieś kolumny, że nie wytrzymam i będę szukać jakichś podobnych z używek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arek413  to może coś takiego na początek i do tego słuchawki? Podłączysz komputer i nie tylko. Masz możliwość zwrotu w terminie 14 dni. 

http://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/37-dac-nostromo-5h.html

A tu używany, ale dodatkowo dedykowany zasilacz. Spróbuj zbić trochę cenę. Tylko kupno lub odsłuch na miejscu. 

https://m.olx.pl/oferta/przetwornik-dac-nostromo-5h-v6-CID99-IDBB1dH.html#position=8&page=2

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Arek413 napisał:

Nie mam pojęcia jak to może zagrać ;d. Jutro pewnie dobiorę jakiś zestaw, bo chcę kupić dac/amp + słuchawki. 

Musisz określić budżet, myślę,  że jak się nie boisz rynku wtórnego,  to można coś ciekawego wyrwać.

Niedawno sprzedałem swoje HD600 zrekablowane niedrogim kabelkiem, kolega z Warszawy, które je kupił był w niebowzięty, bo zadbane i świetnie się sprawdziły. 

Zawsze proś o zdjęcia ze zbliżeniem na newralgiczne elementy sprzętu. 

Pzdr

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem DT990 Pro, grają Vką, przy nich HD600 grają równieji bardziej nasyconym pełniejszy brzmieniem.

Beyery rysują instrumenty cienką kreską,  typowe studyjne brzmienie, jak dla mnie na dłuższą metę męczące. 

Ale sprawdź,  może ci się spodobają.

Kolega po czasie przytargał mi je do zrekablowania Canarem.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z akg mi się spodoba, może jakieś Sennki jak będą, któż to wie... Póki co miałem tylko HyperX Cloud Kingston z zamkniętych i Koss UR40 z otwartych, no i miałem też Koss porta pro, ale je jakieś 3-4 miesiące po czym odsprzedałem je. Jakby ur40 miały mocniejsze brzmienie, takie bardziej mięsiste to powiedziałbym, że były najlepsze, ale lepiej w metalui i rocku sprawdziły mi się HyperX. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

Vka to przeciwieństwo wypchniętej średnicy, ona jest wycofana, co daje efekt oddalenia sceny.

Ale...

Wiem. Chodziło mi o to, aby lekko wypchnąć średnicę źródłem. Wiem, że da się tak zrobić z DT990 Edition kupując do nich daca lampowego, który lekko łagodzi górę i wypycha średnicę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakiego, bo miałem kiedyś Feliks Audio Espressivo i niewiele było w nim z ciepłej lampy, może w basie był tego przejaw, ale niewiele. W ciemno nie zgadłbyś, że to gra lampa.

Bardziej Hegel HD12 gra "lampowo" niż Espressivo 😁 fajnie buduje plany, dobrze wyważoną średnicę i dobry bas, ale to nie ten przedział cenowy i trzeba mu dać dobry zasilający etc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem przed chwila na odsluchu sluchawek. Sluchalek akg k712, 612 pro, 702 i 701. Do tego fostex nie pamietam niestety modelu. Sennki hd600, beyery dt 990 edition i pro. Sennki byly zbyt liniowe, fostex zbyt duzo basu mialy a dt 990pro i edition to zupelnie przeciwnego brzmienia sie spodziewalem. Najlepiej z akg zavraly k701. Brakowalo im tylko ostrosci na gornym wokalu, czasami przyslanialy go tez gitary. Sluchalem ich na aune x1s pro. Szczerze to akg byly naprawde milym zaskoczeniem. I ergonomicznym i brzmieniowym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...