Skocz do zawartości

KEF R3 - test


Kraft

Recommended Posts

Panowie ja miałem Kef R300 jakiś czas i je sprzedałem :( następnie zmieniałem i szukałem czegoś "Lepszego " A od roku ponownie mam Kef-y R300 i to ciekawe kolumny jak za 3 tys zł .Dodam ze słucham muzyki bardzo cicho i bardzo mi się podoba jak grają :)  ta wycofana góra bardzo mi odpowiada  :) i ten nisko schodzący bas . Oczywiście pewnie to zasługa wzmacniacza,  który to jeszcze potęguje Denon PMA-1500AE

Miałem kiedyś Cyrusa One i z Kefami było już zbyt jasno i rozdzielczo ( nie natarczywie )  jak dla mnie :)  Może to jest droga jak komuś brakuje góry 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Kefy r300, słucham ich z hybrydą Haiku bright mk4 i mimo tego bardzo podoba mi się góra (o średnicy i basie nie wspominając). Wczoraj zrobiłem zworki z kabla głośnikowego i połączyłem terminale w kefach i wydaje się, że góra się jeszcze otworzyła. Nie mam dużego doświadczenia ale mi Kefy r300 bardzo się podobają, a słucham długo.. w weekendy często od rana do wieczora i muzyka mnie nie męczy. Jestem bardzo ciekawy jak brzmią r3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MariuszZ napisał:

Jako użytkownik Audiolaba 6000A zaskoczony jestem jak dobrze może zagrać tak budżetowy wzmak z KEFami. Tylko to już karykatura systemu audio jak popatrzeć co do tego wzmaka podokładali ;) 

Audio demo

Możesz cos skrobnąć o dźwięku i w jakim pomieszczeniu to gra u Ciebie ?

Nie ukrywam ze miałem dać sobie spokój z poszukiwaniami , ale to jest silniejsze niż myślałem 😃Mam na oku Audiolaba 6000A , Cambridge Audio CXA 80 i chyba wisienka na torcie - Naim Atom , na który mam pozwolenie od zony by go kupić 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MariuszZ napisał:

Jako użytkownik Audiolaba 6000A zaskoczony jestem jak dobrze może zagrać tak budżetowy wzmak z KEFami. Tylko to już karykatura systemu audio jak popatrzeć co do tego wzmaka podokładali ;) 

Audio demo

Subskrybuje ten kanał i tam wiele budżetowych sprzętów wpinał do tych kolumn i zawsze jest dobre granie ;) 

Niedawno jakiś tani dac + chord mscaler + jakiś kozak wzmak i była miazga :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem Wasze posty i na samym końcu rzuciłem okiem na cenę R3.

Jakieś 3 miesiące temu, kupiłem R300 (wraz ze standami) używane przez 5 miesięcy (kupione w lutym tego roku).

Gdybym tak odliczył standy od ceny zakupu to za kwotę jaką trzeba zapłacić za R3 kupiłbym R300:

1kpl do salonu

1kpl do sypialni

1kpl na przedpokój i......

1szt do łazienki 😂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mike24 napisał:

Możesz cos skrobnąć o dźwięku i w jakim pomieszczeniu to gra u Ciebie ?

Audiolab teraz stoi nie podłączony ale sprawdzałem z KEF R300 i to połączenie daje  łagodny dźwięk podkreślając atuty Audiolaba, które wg mnie to równowaga tonalna, tzw. "Laid Back" i "Soft". Jest odpowiednia rozdzielczość i dynamika. Górne rejestry nie syczą i są raczej łagodne ale nieco wycofane. Ja odbieram je jako delikatny aksamit. Sam wzmacniacz ma na tyle dobrą konstrukcję, że nie ma zniekształceń odpowiedzialnych za "jazgot" i takie "cyfrowe" brzmienie, a jego odbiór na tych kolumnach ma taki "analogowy" charakter. Bliżej mu do lampy niż mocnych tranzystorów. Oczywiście to moje subiektywne odczucia tylko i zachęcam do posłuchania osobiście by nie było rozczarowania później ;) Słuchałem w pomieszczeniu 14m2 zagraconym różnym meblowym asortymentem i nie było pogłosów, podbić i innych niechcianych problemów. Pozdrawiam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę możliwości, ograniczonych weekendowymi obowiązkami rodzinnymi, posłuchałem dwie godziny KEF-ów pożyczonych z S4Home. Zaciekawił mnie ten odsłuch w dość bliskim polu, którego próbowałem wcześniej, więc wróciłem do takiego ustawienia. Mam wrażenie, że kolumny dużo w tej sytuacji zyskują. Jeśli komuś wcześniej trochę brakowało góry, to jest to chyba rozwiązanie. Przynajmniej u mnie góra stała się bardziej błyszcząca, a do tego znacznie zmniejszyły się rezonanse na basie. Balans tonalny wydaje się być w takim ustawieniu idealny. Brzmienie jest bardzo sugestywne. Muzyka gra w ładnej przestrzeni, chociaż za bazę kolumn dźwięki raczej nie wychodzą (co czynią chętnie w standardowym ustawieniu) Jutro to pomierzę, to zobaczymy, jak mają się odczucia do twardych faktów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie nie omieszkam odpowiedziec za Krafta ;).

Pylony graja wszystko na jedno kopyto. Czyli wszystko jest miłe, ladne i nudne. To mocne znieksztalcenie obrazu instrumentow i calego obrazu muzycznego. Kefy serii R są wierniejsze i to bardziej "sugestywne" to po prostu wieksza wiernosć i zetelność. Choć jeszcze daleko do ideału.

;)

Jestem ciekaw na jakich standach je postawił Kraft i na jakiej wysokosci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MariuszZ napisał:

Tego nie rozumiem

Jak powiedział Frank Zappa, pisanie o muzyce jest jak tańczenie o architekturze. Niestety, nie da się pewnych rzeczy precyzyjnie wyrazić słowami. Słownik mówi tak: sugestywny - wywierający silny wpływ na czyjeś myśli i wyobraźnię. I w takim mniej więcej znaczeniu użyłem tego słowa. To co słychać z R3 działa mi na wyobraźnię. Wyobrażam sobie grające instrumenty i śpiewających ludzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kraft napisał:

Jak grają dobrze, to słychać, że grają dobrze. a jak grają kiepsko, to słychać, że kiepsko;)

Sugestywnie to ująłeś jak szczery do bólu recenzent audio bez zbędnego pitolenia jak to niektórzy mają w zwyczaju ... To jeszcze napisz co Ci się w nich nie podoba 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z audiowitem i pisałem o tym nawet stronę wcześniej. Oczywiście lampy napędzają i większe paczki ale mi do kef r300 i R3 lampa nie pasuje. Po prostu. Miałem okazję testować, niestety więcej 300tki ale znam porównanie do 3jek. I moim zdaniem wzmacniacze jaśniejsze, szybsze grają po prostu lepiej. Nie traci się na wokalach nocą dochodzi świetna kontrola potężnego jednak dołu i nutka "cyk, cyk" w górnym detalu.

Moim zdaniem przy pierwszym odsłuchu pylon może zrobić furorę dla mniej osluchanego klienta. Ten bardziej już zauważy różnice na korzyść kefa. Miałem w domu czarne 300tki, faktycznie kolor standardowy ale przeciętny. Widać rysy i mikro kurz. Orzech to bajka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchalem R3. Natomiast mam wrazenie, ze w 300 ( niestety jak to czesto bywa w monitorach) producent chcac zamaskowac braki w niskich napompował bas. To znany zabieg. Uzycie wydajnego pradowo tranzystora niweluje to ciagniecie się.

Mam ultraszybkie kolumny i nie potrafię przesiasć się na tego typu prezentację. Tracimy wszystkie faktury, bas, a w zasadzie brak precyzji wplywa na caly przekaz powodując, ze jest nudny. W kefach i tak jest nieźle ale sa firmy, ktore naprawdę potrafią przesadzić.

Dla mnie mistrzem w szybkosci i fakturowaniu basu są Blumenhofery. No i mozna je laczyc z lampą...;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Miałem okazję testować, niestety więcej 300tki ale znam porównanie do 3jek.

Napisz parę słów tego porównania proszę. Pozdrawiam.

12 minut temu, audiowit napisał:

Dla mnie mistrzem w szybkosci i fakturowaniu basu są Blumenhofery.

Genuine FS3 mają 10cio calowy papierowy woofer i bass refleks w podłogę, który dodatkowo zwęża się do wyjścia co zwiększa ciśnienie powietrza. Nie ma co porównywać do erek to inna bajka 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do monitorów KEF-a , są to kolumny do współpracy z wzmacniaczami tranzystorowymi. Lampowe stopnie końcowe podłączone do kolumn przez transformatory wymagają kolumn o bardziej utwardzonym basie, po to aby go rozmiękczyć i w taki sposób nadać mu potęgi. Również do takich amplifikacji najlepiej pasują kolumny z wyraźnie podkreślonym  górnym skrajem pasma. Pozostają jeszcze preferencje dźwiękowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiła mnie idea trójdrożnego monitora z coaxialem. Okazuje się, że jest z czego wybierać. Nasze tytułowe KEF-y znamy. O ELAC Adante AS-61 też już wspominałem. 

gallery_3-6-750x579_1000x.jpg.0dfe02e2ede60bb8d5042fa95ad4b203.jpg

ELAC ma jeszcze w ofercie tańszy model w tym systemie Uni-fi BS-U5

elac-uni-fi-bs-u5-0-3.png.05d106175323183545834143f1be4aa1.png

Nadspodziewanie dużą ofertę ma też Cabasse. 4 z 5 monitorów tej firmy jest 3-way coaxial! Kolejno: Murano, Bora, Minorca i Antigua

1320967656_CabasseMurano500.png.62d097d8edad1983ed33410cc2f84605.png1270879158_Cabasseborablack500.jpg.c8209c2644ecdf0e7a6423d910dcfc09.jpg

33168623_CabasseMinorcaMC40_500.png.1f3b8f4be10ea4df8a3bef6c41682f22.png1178399056_CabasseAntiguaMC170_500.png.7ff4dbb7603abdb031d0285b296522f2.png

Są jeszcze drogie konstrukcje TAD: CR1 i CE1.

TAD-CR1.thumb.jpg.34baa8ffcab64d6b518989f75756bb7d.jpg2029744058_TAD-CE1silveronblack.jpg.9415c46f9a8fa2bce2038ecc818e31c0.jpg

Na koniec można jeszcze wspomnieć o Akudorik-u od Linn-a. To wprawdzie układ aż 4-drożny, a i coaxial trochę naciągany, ale niech mu będzie;)

akudorik_bare.jpg.10aa290ee012e96c3d8f08401bc909f2.jpg

Oferta pod wszystkie gusta i portfele, choć większość to owoce pomysłowości tego samego konstruktora - Andrew Jonesa (KEF, TAD, Elac).

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MobyDick napisał:

Wracając do monitorów KEF-a , są to kolumny do współpracy z wzmacniaczami tranzystorowymi.

To faktycznie czuć. Podłączając Audiolaba i Lampowego DiY ten pierwszy lepiej sobie z erkami radzi i brzmi to nieźle. Z lampą jest inaczej co nie znaczy, że źle ale czegoś mi brakuje w muzyce. 

14 minut temu, Kraft napisał:

Są jeszcze drogie konstrukcje TAD: CR1 i CE1.

Takie paczuszki to bym przygarnął i już chyba nie szukał dalej. Nie wiem jak brzmią ale są piękne 😍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...