Skocz do zawartości

KEF R3 - test


Kraft

Recommended Posts

Jak miło. W koncu rozwija się dyskusja, a nie pitu pitu o nowych technologiach.

Moze i schodzi bas ale czy jest on spojny z resztą przekazu? Czy jest piorunujaco szybki.

Kraft, masz okazje się wykazac, slucham. Opowiedz nam jak slyszysz dziala w overturze Tchaikovskyego 1812. Za kazdym razem podskakujesz na fotelu nawet spodziewajac sie wystrzalu? A kontrabas nie przypomina czasem gitary basowej? Co z tego, ze odtworzy 30hz. Chcesz mi pokazać wykres?

Z kolumnami " wysokiej klasy" mozna wszystko.

Szejk potrafi ocenić mercedesa klasy S. I nie musi niczego udawac.

Inferno, to milo uslyszeć, ze mozna sie do czegoś przydać.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

hehe, ja bym napisał że do 15k nie wiele jest lepszych i to moja jest opinia.

Myślę Bogusławie, że powyższa opinia jest jeszcze bardziej kontrowersyjna od tego, gdybyś napisał, że The New Statement są kolumnami wysokiej klasy. Pomyślmy. Ile modeli kolumn mieści się w podanej kategorii cenowej? Zapewne setki. Ilu z nich mogłeś słuchać? Kilku, góra kilkunastu? Nie masz przy tym pewności na jakich przedstawicieli trafiłeś. Mogło się zdarzyć, że miałeś pecha i odsłuchałeś akurat 5 najgorszych. I na podstawie tak marnych przesłanek głosisz, że Heco znajdują się w czubie tej setki? Jeśli napisałbyś o klasie, to wiadomo, że odnosisz się do jakiego wzorca - własnego wyobrażenia o klasach dźwięku. Wzorca mniej lub bardziej akceptowanego przez innych. Ktoś, kto ma inny wzorzec może Ci wtedy skoczyć z rozbiegu na plecy. Oceniłeś swoją miarką i basta. A tak? Zgłosi się sto osób i powie: "a moich kolumn nie słuchałeś, to skąd wiesz, że są gorsze?".

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, MariuszZ napisał:

Pisanie o kolumnach, że są magiczne, mają namacalne wokale, że brzmią spektakularnie, jedwabiście (sam używam słowa), dźwięki są zwarte, szybkie lub misiowate i okrągłe jest subiektywnym odczuciem słuchającego, który sam sobie ustala standardy i trudno je narzucać innym, którzy mają inny słuch, inną wrażliwość i gust muzyczny.

Przed chwilą skończyłem rozmowę z Panem z YB - audio , powiedział mi dokładnie to samo co mówi Mariusz :) Taki zbieg okoliczności ?  Czy jednak właściwy punkt widzenia , skoro twierdzi w ten sposób osoba robiąca kolumny głośnikowe.

Witek tak przy okazji masz pozdrowienia od YB :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kraft napisał:

Myślę Bogusławie, że powyższa opinia jest jeszcze bardziej kontrowersyjna od tego, gdybyś napisał, że The New Statement są kolumnami wysokiej klasy. Pomyślmy. Ile modeli kolumn mieści się w podanej kategorii cenowej? Zapewne setki. Ilu z nich mogłeś słuchać? Kilku, góra kilkunastu? Nie masz przy tym pewności na jakich przedstawicieli trafiłeś. Mogło się zdarzyć, że miałeś pecha i odsłuchałeś akurat 5 najgorszych. I na podstawie tak marnych przesłanek głosisz, że Heco znajdują się w czubie tej setki? Jeśli napisałbyś o klasie, to wiadomo, że odnosisz się do jakiego wzorca - własnego wyobrażenia o klasach dźwięku. Wzorca mniej lub bardziej akceptowanego przez innych. Ktoś, kto ma inny wzorzec może Ci wtedy skoczyć z rozbiegu na plecy. Oceniłeś swoją miarką i basta. A tak? Zgłosi się sto osób i powie: "a moich kolumn nie słuchałeś, to skąd wiesz, że są gorsze?".

O jeee. A teraz odwróć sytuacje o 180*              KEF R3

Przesłuchałem prawie wszystko z zasięgu 30KM wokół domu, cenowo aż do Venere S

Najwięcej kolumn jest u Kezard.pl oj straciłem tam czasu i paliwa na dojazdy.

10 minut temu, audiowit napisał:

Nie mam kubuza. With cannons.

Sporo tego, podrzuć okładkę, może tak będzie łatwiej. I nasz kolega też posłucha.

obecnie 

 

1812.JPG

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Taki zbieg okoliczności ?

Możliwe, że techniczne wykształcenie i mniej abstrakcyjne, a bardziej logiczne postrzeganie świata sprzyja podobnym poglądom 👍 Tomku szukasz nowych kolumn? Ja chyba też zacznę się rozglądać. KEF R300 mimo, że tak fajne są to nie spełniły moich oczekiwań. R3 pewnie podobnie grają to nawet nie myślę o nich ale wiem, że będą to kolumny podstawkowe, z dużą czułością i dużym wooferem, z drapieżną "górą" 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audiowit napisał:

Bmn

O ile klas lepiej zagra BMN Berges 2 z wysokotonowym Scan Speakiem Iluminator 3004 od takiego S2 czy EX2 na zwykłym SS jedwabnym 28mm lub SS tekstylnym 26mm? Cena robi różnicę więc jak będę zdecydowany to podjadę posłuchać ale poczytam chętnie co myślicie 😉 Czy wysokotonowe SS aż tak się różnią jakością? Implementacja będzie praktycznie taka sama. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Tomku szukasz nowych kolumn?

Mariusz, nie wiem już czego szukam :) Po prostu nachodzą mnie ostatnio taki dziwne myśli :)  Po pewnej wizycie odkryłem , że nazwa nie gra , w każdym razie , że w Polsce też są robione dobre kolumny i się właśnie rozglądam, stąd mój dzisiejszy telefon do YB. Druga sprawa to fakt , że nie płacisz za poszczególne etapy dystrybucji / marże/ tylko tą kasę możesz wpakować w konkretne robione " pod Ciebie" kolumny , tak ze względu na dźwięk jak i wygląd.

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Cena robi różnicę więc jak będę zdecydowany to podjadę posłuchać ale poczytam chętnie co myślicie

W Grandach mam wysoko tonowy SS Revelator i średnio tonowy też SS / nie wiem jaki muszę kiedyś zajrzeć/. Gra dobrze , trochę Pan Robert z YB , podłechtał moja dumę pytając " po co chcę zmieniać tak dobre kolumny" , naprawdę miłe. 

A kończę ten wpis nie w temacie , za co przepraszam , wiadomością od firmy YB , że Gato audio przeszło na sprzedaż bezpośrednią i jest 40% taniej / od godziny przeglądam ich stronę :) Zawsze szczęka mi opadała w ich boksie na AVS / 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po odsłuchu remasterowanej płyty Kate Bush "Never for Ever". Odsłuch w bliskim polu, poniżej dwóch metrów do kolumn. Muszę powiedzieć, że zabrzmiało to bardzo dobrze. W ogóle słuchanie z małej odległości to moje odkrycie ostatnich dni. Wydaje się, że na tak dobre wrażenia wpływa fakt, że taki odsłuch zmienia proporcje pomiędzy falami wpadającymi do ucha bezpośrednio, a odbitymi od ścian. Minus, że trzeba siedzieć w kucki na podłodze;(. Czy ktoś próbował takich odsłuchów w dużym pomieszczeniu? Jestem ciekaw odczuć innych. Czy też uznaliście taką prezentację za atrakcyjniejszą? A może ktoś spróbuje i podzieli się wrażeniami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kraft napisał:

 Czy ktoś próbował takich odsłuchów w dużym pomieszczeniu? Jestem ciekaw odczuć innych. Czy też uznaliście taką prezentację za atrakcyjniejszą? A może ktoś spróbuje i podzieli się wrażeniami?

Często siedzę jakiś metr od kolumn pod pewnym kątem i przyznam iż gra to przyjemnie.

Co do yb , często przeglądam na as ichniejszy klub , budują ciekawe kolumny i sądzę ,że za 15tysi zrobiliby coś co zdeklasowałoby statementy , po prostu 50% marketingu,marży zostaje w kieszeni ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie większa odległość od ścian i gdy głośniki są bliżej uszu własnie redukuje wpływ otoczenia. Taka sytuacja często sprawia ze równowaga tonalna przesuwa się w zakres wyszytych częstotliwości i chyba to dobrze służy R3. KEF zwykle zaleca zachowanie dość dużych odstępów od ścian bocznych. Wspomaganie niezbyt dużą odległością od ściany tylnej jest często przez nich polecane. Chociaż ustawiania tuż przy niej nie zalecają. Kolumny przewidziane do ustawienia przy ścianach mogą w taki sposób zabrzmieć zbyt chudo. Dla kolumn takich jak wysokie modele Audio Physic zalecane były zwykle ustawienia niemal na środku pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kraft napisał:

Czy ktoś próbował takich odsłuchów w dużym pomieszczeniu? Jestem ciekaw odczuć innych. Czy też uznaliście taką prezentację za atrakcyjniejszą? A może ktoś spróbuje i podzieli się wrażeniami?

U mnie jest troche inaczej - jak chcę sobie posłuchac przy lepszych warunkach wyciągam dość mocno kolumny do przodu. Omijam wtedy cholerny korytarz/wejście.

Co najciekawsze i najfajniejsze po położeniu sie w odległości 1m od kolumn - powoduje powstanie całego obrazu "ponad" mną - fajne to jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...