Skocz do zawartości

KEF R3 - test


Kraft

Recommended Posts

O Chario myślałem od dawna, ale przeraża mnie to, że nie można ich zespolić ze standami (wylot BR). Mają też chyba wykonturowaną charakterystykę, którą mój DSP będzie niepotrzebnie korygował (tak upraszczając problem).

PS ciekawe jak tam BMN-y @MariuszZ. Czekam na jakieś wieści na forum, ale jeszcze cisza w temacie.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

PS ciekawe jak tam BMN-y @MariuszZ. Czekam na jakieś wieści na forum, ale jeszcze cisza w temacie.

BMN dotarły dzisiaj ok.19 więc za mało czasu na testy ale obiecuję, że jutro w moim wątku lampowym coś więcej napiszę. Dziś posłuchałem trochę z lampą i jestem pod ogromnym wrażeniem jak ten mój PP radzi sobie z BMNami. Gra ten duet dla mnie lepiej niż mój Audiolab  z KEF R300. O szczegółach jutro więcej ale porównując lampę z KEF i lampę z BMN to czuć różnicę klas. Erki w tym przypadku zostały daleko w tyle ;) 

1 (Medium).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Jakie są inne świetne monitory do 7000 zł. Detaliczne, dynamiczne i harmonijnie zestrojone.

To ja może tylko zaznaczę swoją obecność, bo chyba nie muszę pisać, które za takie uważam ;) Niestety w grę wchodzą tylko używane (nowe odpowiedniki zdecydowanie przekraczają założony budżet), a więc może być problem z odsłuchem, czy w ogóle ze zdobyciem. Wygląd także nie każdemu się spodoba.

17 minut temu, MariuszZ napisał:

BMN dotarły dzisiaj ok.19

Stojąc obok KEF'ów wygląda na kawał kolumny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, nowy78 napisał:

Niestety w grę wchodzą tylko używane (nowe odpowiedniki zdecydowanie przekraczają założony budżet), a więc może być problem z odsłuchem, czy w ogóle ze zdobyciem. Wygląd także nie każdemu się spodoba.

A USHER V-601? Za niski model? Nowe za 3800 zł/para.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dobre kolumny, ale nie potrafię powiedzieć jakby wypadły w porównaniu z KEF R3. BE-718 to wg mnie pewniak, wyrównany, przejrzysty, ze świetnym basem i super stereofonią - z całą pewnością warto zwrócić uwagę. V-601 były sporo tańsze, jednak także mają bardzo dobre recenzje i opinie użytkowników,  z którymi się oczywiście zgadzam :). Są na pewno jaśniejsze (lub nawet "ostrzejsze" byłoby lepszym określeniem) od BE-718 w wersji z berylową kopułką. Późniejsze były z kopułką DMD, którą mam też w Dancerach Mini 2. Przejrzyściej, i na pewno bez "uprzyjemniania".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kraft napisał:

Kwestia jest wielowątkowa. Znaczenie może mieć też sytuacja rodzinna. Ja brałem pod uwagę, że salon użytkowy, biegające dzieci itp. Kolumna podłogowa wydaje się stabilniejszym rozwiązaniem niż ciężki monitor, który potrącony może spaść na milusińskiego. Teraz dzieci podrosły i perspektywa mi się zmieniła (choć nie do końca, bo na horyzoncie już majaczy wizja raczkującego wnuczka;).  

Ale Te dzieci teraz szybko dorastają. 🥺

Może sam sobie odpowiem na pytanie.

Pmc twenty 22?

Elac bs403

Wspomniane chario

 

Monitor audio gold 100?

Studio 16 Hz canto grand

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, S4Home napisał:

Ale Te dzieci teraz szybko dorastają. 🥺

 

Mam dwójkę i dzieli je duża różnica wieku. 

31 minut temu, S4Home napisał:

Pmc twenty 22?

Elac bs403

Wspomniane chario

Monitor audio gold 100?

Studio 16 Hz canto grand

Muszę wybrać góra 2-3 do odsłuchu w domu, bo nie chcę zostać najbardziej znienawidzonym klientem wysyłkowym;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF R3 już w drodze do S4Home. Przy okazji wielkie podziękowania dla ekipy z Oświęcimia. To wspaniała sprawa, że umożliwiają wypożyczanie naszych wymarzonych sprzętów na domowe odsłuchy. A jest to kłopotliwe i wcale nie takie oczywiste w branży. Próbowałem te KEF-y pożyczyć wcześniej w innym salonie i spotkałem się z odmową. Sprzedawca stwierdził, że mają co prawda egzemplarz sklepowy, ale piano black tak łatwo się rysuje, że po moim rozpakowaniu i spakowaniu będą mieli później kłopoty z jego sprzedażą. S4Home biorą tę utratę wartości na klatę i szacunek im za to. Tak więc KEF-y pojechały, a ja wróciłem do słuchania na Diamondach. Dodam, że po podłączeniu KEF-ów Pylonów przez 1,5 tygodnia nie słuchałem. Nie robiłem porównań A/B. Grały tylko KEF-y. Bałem się, że powrót do starych kolumn będzie ciężkim przeżyciem, ale okazało się, że nie jest tak źle. Na tle KEF-ów Diamondy z korekcją DSP grają całkiem przyzwoicie. Tak jak pisałem, w pewnych aspektach ustępują R3, ale przepaści nie ma. Przesłuchałem dwie płyty które zrobiły na mnie szczególne wrażenie w wykonaniu KEF-ów i okazało się, że Diamondy też potrafią sprostać zadaniu. Grają trochę inaczej, wokale nie są może tak wycięte z tła i umieszczone w trójwymiarowej przestrzeni, ale w przeżywaniu muzyki jako całości to bardzo nie przeszkadza. Małe zaskoczenie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Może sam sobie odpowiem na pytanie.

Pmc twenty 22?

Elac bs403

Wspomniane chario

Monitor audio gold 100?

Studio 16 Hz canto grand

Piszesz o nowych Elacach Vela. A co ze starymi BS 244.3? Widzę, że macie je w ofercie na stronie. Cena dużo niższa niż BS403. JET i ta kryształowa membrana zawsze mnie fascynowały. Co o nich sądzisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kraft napisał:

Mam dwójkę i dzieli je duża różnica wieku. 

Muszę wybrać góra 2-3 do odsłuchu w domu, bo nie chcę zostać najbardziej znienawidzonym klientem wysyłkowym;)

Jeszcze ci do takiego brakuje :)

dzielisz się swoimi spostrzeżeniami a to ważne. Mieliśmy takiego co w kółko odsyłał i mówił "nie te". Jak takiemu pomóc?

11 godzin temu, Kraft napisał:

Piszesz o nowych Elacach Vela. A co ze starymi BS 244.3? Widzę, że macie je w ofercie na stronie. Cena dużo niższa niż BS403. JET i ta kryształowa membrana zawsze mnie fascynowały. Co o nich sądzisz?

Vela to następstwo seri 403 i te są znakomite. Zarówno starsze jak i nowe.

244.3 to jednak seria niżej. Inny przetwornik niskotonowy. Ja uwielbiam dźwięk starszych elacow. Ale tych już nie ma. Zastępuje je seria carina. A na te czekamy bo już kilka osób chce je odsłuchać. Właśnie monitory. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kraft napisał:

Tylko w serii Carina nie ma dużego monitora, następcy 244.3. BS243.4 jest mniejszy (no i nie ma kryształowej membrany:(. Ale ok. Dzięki za informację.

Nie wykluczone że się pojawi. Tak było już u Andrew. 

Wypuszczają po prostu dość dużo na raz. Więc walczą w pierwszej kolejności o bój o fronty i kino. Ja bym obstawiał że tu jeszcze się seria rozwinie. Ale czy z kryształowymi membranami? Raczej nie. Tu będzie spójność 

Ale sprawdź 403:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Stream napisał:

Kraft, Twój wzmacniacz to PM8005, tak jak w opisie Twojego sprzętu?

W rzeczy samej.

8 minut temu, S4Home napisał:

Ale sprawdź 403:)

Chętnie, ale musielibyście zejść z ceny. 9000 zł za średniej wielkości monitory na dzień dzisiejszy mnie przeraża. Jeszcze mi tak nie odbiło. Może za rok;)

BTW. ELAC Vela dla ubogich, czyli nowe Wharfedale Evo 4.1. Prawda, że podobne? A cena tylko 2600 zł za parę.

elac-vela-bs403-orzech-polysk-0-3.png.a3869d04979f840f39e5f8290aa1a99c.png

wharfedale_evo_4_1_walnut_1_600x600.jpg.d7e1061a3edcd1960b5cb7d24dd7b454.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kraft napisał:

 

Sprzedają je w Salonach Denon więc z dostępnością odsłuchów nie powinno być problemu. Kto pierwszy odważny?

Kiedyś rozmawiałem z miłym Panem z salonu Denon w Warszawskiej Arkadii i mówił,że mają odgórny zakaz wypożyczania. Muszą to robić trochę na "nielegalu", więc może być problem. Ewentualnie odsłuchy na miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...