Skocz do zawartości

KEF R3 - test


Kraft

Recommended Posts

Ja już na nie czekam bo jestem bardzo ciekawy 

Ale podobne to one są tylko z wyglądu. 

Jet jest znanym i cenionym przetwornikiem. Myślę że wafle stosują jednak tańszy odpowiednik. Podobnie z dołem. Tu znana z wafli już konstrukcja kewlarowa.

Tak czy siak firma złamała nieco nurt. Jeszcze ich nie miałem ale jestem bardzo ciekaw co potrafią. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Kolejna kolumna do odsłuchu wytypowana. Kurcze, firma z nie mniejszym dorobkiem technicznym niż KEF (i jeszcze dłuższą historią) i podobnie inżynierskim podejściem do konstruowania kolumn. Jak nic będzie kolejna falka trollowanka. Dobrze chociaż, że nie produkowana w Chinach:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kraft napisał:

Jak nic będzie kolejna falka trollowanka.

Niezła rymowanka 😋 Piszesz o Wharfedale? Czy innej marce? Tej pierwszej bardzo dobrą prasę ma Linton Heritage. Bym nabył ale minimum impedancji 3,5 Ohm tylko ... Czytałem recke na jakimś zachodnim forum. Gość płakał ze wzruszenia słuchając tych kolumn. Znaczy chyba fajne 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciągnęło mnie. Jestem zaabsorbowany myślą, co nowego pokażą mi kolejne kolumny. W KEF-ach tą nowinką były wspaniałe wokale. Zobaczymy, co będzie popisowym numerem kolejnego aplikanta. Jego tożsamość niech na razie pozostanie tajemnicą. Jak przyjdzie czas, to założę dla niego nowy temat (chyba, żeby RoRo zmienił nagłówek obecnego, to można by kontynuować opowieść).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2019 o 20:32, Kamill00 napisał:

R3 nie słyszałem, ale mimo to zakładam, że w stosunku do R300 nie mam jakiejś przepaści w brzmieniu.

R300 mam i lepiej on nich grają (jako nowe 6500zł, a zapewne po rabatach wyciągnie się jeszcze taniej) Chario Delphinus.

20191015_203107.jpg

A z czym Ci grają te paczki ? Również mam Kef-y R300 i cos podobnego bo Chario Hiper 2000 mk2 .

Panowie nie ukrywam ze bardzo fajnie się czytało ten wątek i z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy :)  Jestem ciekaw co wybierze autor wątku 🤔  Najgorsze w tym wszystkim jest to , ze już myślę o innych wzmacniaczach 😭  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kraft napisał:

Większość preferuje bardziej naturalne materiały

Piotrek ma w swoich Uszerach beryl i nawet diament. WPszoniak w Heresach chyba tytan miał, wielu ma Fyne Audio gdzie tytan dominuje, Focale też metal o kefach nie wspominając .... wcale nie mniejszość chyba ma metalowe przetworniki ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mike24 napisał:

A z czym Ci grają te paczki ? Również mam Kef-y R300 i cos podobnego bo Chario Hiper 2000 mk2 .

Na dziś dzień czekają na docelowy wzmacniacz.

100% wybór jeszcze nie został dokonany.

Obecnie KEF-y są podpięte do Sansui AU 777..... w oczekiwaniu na powrót z serwisu Telefunkena TRX - ale tak jak napisałem wyżej ani 777, ani TRX to nie jest ich docelowy wzmacniacz ( zarówno jeden jak i drugi jest przeznaczony do drugiego systemu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przypadek jest szczególny. Gdybym znalazł kolumny z dużym niskotonowym przetwornikiem, impedancją powyżej 6 Ohm, czułością powyżej 90 dB za rozsądne pieniądze to nie zwracałbym uwagi na to z czego jest kopułka ale jak się zgrywa z moją lampą lub "laid back'owym" Audiolabem. Heresy byłyby chyba OK ale cena dla mnie za duża. Chodziło mi po głowie jeszcze żeby zapolować na Snell E III ale są większe od BMN jeszcze i trochę droższe 😋

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MariuszZ napisał:

Gdybym znalazł kolumny z dużym niskotonowym przetwornikiem, impedancją powyżej 6 Ohm, czułością powyżej 90 dB

Prawda jest taka, że ze świecą szukać producenta, który rzetelnie poda impedancję i czułość/skuteczność swoich kolumn. Może BMN jest tym jedynym. Nie wiem. Przydałby się jakiś niezależny test. Chyba, że sam potrafisz zmierzyć te wartości i wiesz, że na pewno są prawdziwe.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MariuszZ napisał:

Mój przypadek jest szczególny. Gdybym znalazł kolumny z dużym niskotonowym przetwornikiem, impedancją powyżej 6 Ohm, czułością powyżej 90 dB za rozsądne pieniądze to nie zwracałbym uwagi na to z czego jest kopułka ale jak się zgrywa z moją lampą lub "laid back'owym" Audiolabem. Heresy byłyby chyba OK ale cena dla mnie za duża. Chodziło mi po głowie jeszcze żeby zapolować na Snell E III ale są większe od BMN jeszcze i trochę droższe 😋

Magnat transplus 1500? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kraft napisał:

18 000, ale razy dwa, czyli 36 000 uF. No i nie jest chiński, więc chyba powinien wystarczyć:)

U mnie po 50000 na kanał w 9W lampie , oczywiście o innym napięciu ,ale jednak ;) 

Marantz porządnie wygląda więc pewnie tyle ile dali jest wystarczające , ale to też mówi wiele o tym jak się buduje sprzęty. Czytałem ,że któryś z onkyo (może a9050) ma coś koło 55000 łącznie , a chyba jest "gorszym" wzmakiem względem pm8005.

Tak czy siak tak jak kiedyś tak i teraz polecam przetestować jakiś porządny wzmak lampowy , można zmienić zdanie o tym ile mocy potrzeba oraz zaskoczyć się brzmieniem :D

PS: na AVS sinusaudio będzie mieć 3 wzmaki 300b , kt88 i diabły

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...