Skocz do zawartości

KEF R3 - test


Kraft

Recommended Posts

Płyty z korka ekspandowanego. Są różne grubości chyba nawet 10cm. Widziałem ten rodzaj korka użyty w panelach akustycznych chociaż mi chodziło przede wszystkim o tłumienie drgań. Sprawdził się idealnie. Została mi jedna płyta więc zrobiłem z niej super audiofilską podstawkę antywibracyjną pod sprzęt😀. Gdybym chciał takie sprzedawać, to poniżej 10000 PLN za sztukę bym nie zszedł😀

P.S. Z tą podstawką trochę sobie żartuję co nie zmienia faktu, że redukcja wibracji jest ewidentna.

Edytowano przez Stream
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy, trochę nieoczekiwanie, ale przyszedł moment na domknięcie tematu. Nie będę go już kontynuował, ani nie założę nowych, w których zamierzałem opisać moje doświadczenia z kolejnymi kolumnami mającymi ewentualnie zastąpić Diamondy. Po, w moim przekonaniu, niezasłużonym ataku na firmę KEF, którym popisał się pewien użytkownik naszego forum, nie chcę narazić na podobne trollowanie kolejnych marek. Trollowanie, bowiem rzecz nie w tym, jakie rzeczywiste walory te marki reprezentują, a jedynie w tym, że ja je kupiłem, przetestowałem lub choćby się nimi zainteresowałem. Skoro należy udowodnić, że jestem największym lamerem na forum, to przecież wszystko czego się dotknę musi być kiepskie (co najwyżej przeciętne) - żelazna logika. Przemożna potrzeba zdeprecjonowania mojej osoby przekłada się zatem w umyślę owego pana na (bezkrytycznie) krytyczne wpisy o tych markach. Dostało się już m.in. takim firmom jak Marantz, Pylon, Yamaha i KEF. Nie chcę, by do tej listy zostali dopisani następni. Niestety, nawet bezsensowne wpisy, jeśli są przyprawione dużą dawką pewności siebie, odpowiednio głośno wypowiedziane i powtórzone po wielokroć są przez wielu przyjmowane za dobrą monetę. Tak to już jest. Może trochę zbyt ostro, gorzko, ale jednak niedaleko od prawdy napisał o tym kiedyś Charles Bukowski. "Problemem tego świata jest to, że inteligentni ludzie są pełni wątpliwości, a idioci pewni swoich racji". C'est la vie...

Wracając do KEF-a i mojego spotkania z R3. Kolumny zrobiły na mnie duże wrażenie. Czystość, detaliczność, oddanie akustyki, precyzyjna stereofonia oraz dobrze rozciągnięty i krzepki bas to ich niezaprzeczalne zalety. Prezentacja wokali czy oddanie brzmienia akustycznych gitar, to w ich wykonaniu gwóźdź programu. Jeśli jesteście fanami gatunku określanego z angielska singer-songwriters powinniście je koniecznie wpisać na listę odsłuchową. Do tego dochodzi fantastyczny, ponadczasowy design i dorównujące mu wykonanie. Nie zdziwię się, jeśli seria R będzie kiedyś uchodziła za klasykę KEF-a.

I na koniec. Czy je kupię? Jeszcze nie wiem. Nie wpisały się w 100% w moje wyobrażenie idealnego dźwięku. Zabrakło im do tego odrobiny efekciarstwa. Chcę sprawdzić, czy konkurenci nie zbliżą się do moich oczekiwań jeszcze bardziej.

failure-thegoodparts-57-638.jpg.dfafeda33d85e5a3dc4c7ead24158e8f.jpg

 

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak jeszcze swoją drogą. Nie sadzisz, że normalny czlowiek mocno zastanowiłby się gdyby R okazaly by się mniej atrakcyjnymi kolumnami od niszowych bmn. Moze po prostu pozyczysz bmny? Przeciez cena jest podobna. Moze choć raz ( poźniej juz bedzie latwiej) odłozysz kolorową gazetkę, wyłaczysz komputer i posluchasz nie sugerując się periodykami.

R nie bedzie serią " kultową" zapomniana tez nie bedzie, bo zalany jest nią rynek. Zobacz co dzieje sie juz teraz z ich cenami.

Myslisz, ze o Ciebie chodzi. Nie jesteś pepkiem wszczechswiata. Chodzi o Twoją postawę negującą wszystko do czego doszli audiofile na przestrzeni prawie 100lat. Kraft, wybierz się do jakiegoś audiofila. I nie gadaj, nie próbój tlumaczyć sam przed sobą, tylko posluchaj jego systemu.

Jest grupa osób, ktora weszla na to forum i przeszla ewolucję. Ty stoisz w miejscu. Najgorsze jest, ze ich tez próbujesz przytrzymać. Jedną rzeczą, ktora tak naprawdę się zmienila jest aktywna korekcja akustyki.

I nie przekręcaj proszę tego co napisałem o R. Jestem fanem kefa i uwazam, ze w tej kategorii cenowej jest ok, a nawet wiecej niz ok.

Jeszcze jedna mysl. Za 7kzł masz 203reference. One nie mają wycofanej gory, mają bas nieco podobny do R tylko lepiej klejący się z reszta. Mają swoje wady ale jest ich mniej niż w R. I są calkowicie rozne od Pylonow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2019 o 15:45, Kraft napisał:

Sprzeda

Sprzedają je w Salonach Denon więc z dostępnością odsłuchów nie powinno być problemu. Kto pierwszy odważny?

Kiedyś chciałem wypożyczyć.. To jakaś katorga

Podobnie w Top hifi w warszawie...

 

6 godzin temu, Kraft napisał:

Nie będę go już kontynuował, ani nie założę nowych, w których zamierzałem opisać moje doświadczenia z kolejnymi kolumnami mającymi ewentualnie zastąpić Diamondy. Po, w moim przekonaniu, niezasłużonym ataku na firmę KEF, którym popisał się pewien użytkownik naszego forum, nie chcę narazić na podobne trollowanie kolejnych marek

Dajże spokój...

To "uroda" tego forum. Hipokryzja moderacji przepleciona z "jedynym słusznym widzeniem świata" okraszona występami "artystycznymi" audiowita. Liczyłeś na próby obiektywizmu ?

Na serio polecam sprawdzenie Haiku SOL II - zwróć sie do audio-on - fajni ludzie...

Historii z KEFami nie kumam kompletnie (co komu jak dlaczego) ale zdaje sobie sprawę że ludziom może podobać się tak bardzo różny dźwięk że sformułowanie "wysokiej klasy" (Bogusia) i wysokiej klasy (Krafta) mogą być diametralnie różne. A czy rozumie to audiowit... jest kompletnie nieistotne, szkoda jednak że jego występy nie są dostrzegane przez moderację

Jeżeli szukasz efekciarstwa...to zestaw sobie Haiku SOL II z focalami 807V - myślę że taki zestaw może ci podpasować

18 minut temu, audiowit napisał:

Za 7kzł masz 203reference.

ehhhh😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft nie bądź jak wpszoniak co czmychnął z forum po jednej z gównoburz obrażony na pół świata. To, że moderacja czy jakaś część jej elektoratu ma na Ciebie alergię powinno być Twoim paliwem do pisania. Depczesz po odciskach tym, którym się wydaje, że mają monopol na wiedzę głosząc poglądy, które im pasują. Ty masz swoje przemyślenia to ich broń. Równowaga jest wskazana, a nawet rzekłbym, że ścieranie się przeciwstawnych poglądów napędza rozwój i postęp w każdej dziedzinie. Masz tu również sympatyków więc się nie obrażaj, nie wycofuj, nie chowaj głowy w piasek. Bądź sobą & keep The transmission going on 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też właśnie. Cala prawda o tym forum :).  

Pokazujesz palcem, udowodniles, nic to. Jest taka prawda ponadczasowa, ze dobry dźwiek się sam obroni. Kto bedzie chciał, to skorzysta. A Ci co słuchają parametrow bedą stali w miejscu. Tak kontestujecie przepakowywanie, naciaganie, a jestescie tak łatwym celem. Wasza sprawa. 

Chyba trzeba skożystać z ladnej pogody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak Hehe tak to mogło wyglądać w tej kabinie ...."erki są lepsze od beemen!!!"

"Nie, nie, nie... Kłamiesz!!! Na niczym się nie znasz ...." 

"To Ty się nie znasz! Skąd masz się znać jak słuchasz tylko szario Ty ... Masz muchy w nosie ..."

"Ty się nie znasz .... Ty ... Ty ... Nie masz nawet much w nosie bo masz włosy w nosie ..." 

Proszę o wybaczenie za off top ale czasami właśnie tak to wygląda i nie wiadomo czy płakać czy się śmiać. Gdzie tolerancja, merytoryczna dyskusja i wyrozumiałość? Czasami chyba brakuje. Koledzy .... Ta sama pasja i zainteresowania, a takie trudne te forumowe rozmowy są. Z czego to wynika? To, że audio nie wybacza kompromisów, nie znaczy chyba, że nasze postawy też takie mają być. Szanujmy wzajemne poglądy dbając o dobre relacje między forumowiczami. Proszę 😀

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R300 są na rynku od dawna i odkąd pamiętam robiły na wszystkich bardzo dobre wrażenie. Oczywiście ich połączenie z różnymi wzmacniaczami nie zawsze wszystkim musiało odpowiadać. W połączeniu z odpowiednim sprzętem chyba nikt o nich nie powie ze to są kiepskie kolumny w ich przedziale cenowym. Zapewne  cena R3 na start jest wyższa, potem trochę spadnie, a gdy pojawią się w sprzedaży ich następcy spadnie jeszcze bardziej i zapewne będą się pojawiać na rynku wtórnym w przyszłości jako dobry ponadczasowy sprzęt. Tak się działo i tak się dzieje z podobnymi konstrukcjami. Podobnie było i jest z wyższymi seriami jak np. Reference. 

Kraft. Myślę że lepiej jeśli nie zrezygnujesz i będziesz robił to co wcześniej. Na forach różnych maści są ludzie o różnych poglądach i do tego one są aby wymieniać się swoimi zdaniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

@Kraft nie bądź jak wpszoniak co czmychnął z forum po jednej z gównoburz obrażony na pół świata. To, że moderacja czy jakaś część jej elektoratu ma na Ciebie alergię powinno być Twoim paliwem do pisania. Depczesz po odciskach tym, którym się wydaje, że mają monopol na wiedzę głosząc poglądy, które im pasują. Ty masz swoje przemyślenia to ich broń. Równowaga jest wskazana, a nawet rzekłbym, że ścieranie się przeciwstawnych poglądów napędza rozwój i postęp w każdej dziedzinie. Masz tu również sympatyków więc się nie obrażaj, nie wycofuj, nie chowaj głowy w piasek. Bądź sobą & keep The transmission going on 😉

Nie Mariusz. wpszoniak wcale nie czmychnął z forum. On był już forum zmęczony. Sytuacja o której piszesz pewnie przelała jedynie czarę (@Fafniak, zachowałeś się wówczas faktycznie, jak cymbał, ale ponieważ masz również kręgosłup moralny i poczucie przyzwoitości, to i tak Cię szanuję). Przypuszczam, że obecnie doszedłem do tego samego momentu, co Wojtek. Trochę dłużej to może trwało, ale Wojtek miał jednak nad sobą parasol ochronny Administracji, która na posty wymierzone w jego osobą reagowała już po kilku minutach. A i tych obraźliwych wpisów nie było aż tak dużo, co w moim przypadku. Pomyślałem - po co mi to? Ojca ani matki nie zabiłem. Fanem zapasów w błocie też nie jestem. Zamiast przepychać się z forumowym mistrzem niecelnej riposty lepiej zajmę się czymś bardziej interesującym, np. porządkami w bieliźniarce. Co do obrony swoich poglądów, to raczej problemu z tym nie mam. Szczególnie, że po wycofaniu się wpszoniaka poziom adwersarzy poleciał na łeb, na szyję. Nie ma już przecież żadnej dyskusji, a jedynie mniej lub bardziej chamskie ataki personalne. Coś takiego naszego rozwoju na pewno nie napędzi. W moim przypadku czarę przelały wpisy RoRo. Ciągłe straszenie banem to jedno, ale oczernianie mnie, by tym samym wybielić swojego koleżkę, to już dno totalne.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft nie chcę wchodzić w dyskusję nad tamtym zdarzeniem. Nie ukrywam że źle reaguję na dulszczyznę/hipokryzję a na primadonny reaguję wręcz alergicznie i na tym zakończmy ten wątek. Nie doceniłem natomiast braku dystansu co do samego siebie - trudno.

Co do twoich obserwacji - lubię je czytać a audiowitem i jego akolitami się nie przejmuj :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, MariuszZ napisał:

@Fafniak Hehe tak to mogło wyglądać w tej kabinie ...."erki są lepsze od beemen!!!"

"Nie, nie, nie... Kłamiesz!!! Na niczym się nie znasz ...." 

"To Ty się nie znasz! Skąd masz się znać jak słuchasz tylko szario Ty ... Masz muchy w nosie ..."

"Ty się nie znasz .... Ty ... Ty ... Nie masz nawet much w nosie bo masz włosy w nosie ..." 

:) - no coś w tym stylu :D

Ale chciałbym sprostować - podstawowym przesłaniem było "niesłuchanie audiowita" o tych KEFach co są na sprzedaż. Bo świerzbi mnie ręka aby napisać i umówić się na posłuchanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jest już dno....ja się wypisuję z tego towarzystwa. Chcesz przyjechać do kogos do domu i posluchac, zeby mnie zweryfikować? Ja Ci daję namiary na pewne kolumny, a Ty mi do kolegi chcesz na weryfikacje przyjeżdżać? Skad Ty się wziąleś czlowieku?

Co to jest forum czy szambo jakies? 

To ja mam dość. Nie chcę mieć z Tobą i Kraftem nic wspólnego. Zyjcie sobie we własnym świecie. I nie życzę sobie epitetowanie moich znajomych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft Wojtek może nie czmychnął ale faktycznie dał upust wypaleniu. Każdy to przechodzi w każdym hobby. Błazenada zaś tu uprawiana była od wieków praktykowana, nawet na dworze królów Zygmuntów (Stańczyk) i miało to sens. Jak atmosfera jest zbyt gęsta to trzeba ją czasami rozrzedzić. Jeden woli otworzyć okno, przewietrzyć, a inny puści bąka. W jednym i drugim przypadku wszyscy się uśmiechną. Czasami może zbyt poważnie traktujemy nasze hobby i żeby przetrwać kryzys potrzeba dystansu. Zrób porządek w bilelizniarce i załatw inne sprawy, oczyść umysł o utorz nowy wątek o ... Masz fajne pomysły więc nic nie sugeruję. Ale może być o kolejnych kolumnach to chętnie poprzeszkadzam co mi najlepiej wychodzi 😂 👍

10 minut temu, Fafniak napisał:

Ale chciałbym sprostować - podstawowym przesłaniem było "niesłuchanie audiowita" o tych KEFach co są na sprzedaż. Bo świerzbi mnie ręka aby napisać i umówić się na posłuchanie.

Witek niestety ma trochę racji. R300 nie sprzedam za ile kupiłem. Lecą z ceną chyba. Wiszą jakieś na Oliksie za 2,4k i brak zainteresowania jest. Piszą do mnie też tam i proponują psie pieniądze. Nie wiem czy nie zostanę z nimi w sypialni hehe 😉 Nie zmienia to faktu, iż odpowiednio zaadoptowane i dobrze napędzone pogonią nie jedną markę swoim brzmieniem i wyglądem. Mi nie spasowały do lampy przede wszystkim ale to świetne monitory za cenę używanych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, audiowit napisał:

Teraz to jest już dno....ja się wypisuję z tego towarzystwa. Chcesz przyjechać do kogos do domu i posluchac, zeby mnie zweryfikować? Ja Ci daję namiary na pewne kolumny, a Ty mi do kolegi chcesz na weryfikacje przyjezdżać? Skad Ty się wzioleś czlowieku?

Co to jest forum czy szambo jakies? 

To ja mam dość. Nie chcę mieć z Tobą i Kraftem nic wspolnego. Zyjcie sobie we wlasnym swiecie. I nie zycze sobie epitetowanie moich znajomych. 

Chłopie!!!! Nie wiem jak można tak opacznie zrozumieć mój post ale widocznie można :D

14 minut temu, audiowit napisał:

Chcesz przyjechać do kogos do domu i posluchac, zeby mnie zweryfikować?

To jest twoja nadinterpretacja. Szkoda że w ten sposób to widzisz.

Mam w tej chwili inne priorytety i pisałem ci o tym. Dlatego też umieściłem tego gifa. Bo praktycznie mnie namówiłeś ale "w ciemno" bez odsłuchu nie kupię. A jak pojadę to pewnie kupię bo to jedne z tych kolumn które są dla mnie bardzo interesujące.

Nie wiem o co się obrażasz, bo w tym wypadku nie masz absolutnie powodu. No chyba że ubodło cię to że chciałbym posłuchać (ze swoim wzmacniaczem) jak się taki zestaw zgrywa. Ale jeżeli o to się obraziłeś no to faktycznie masz problem

Kuźwa wszyscy zawsze piszemy o tym by słuchać zanim sie kupi coś... ręce opadają

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? zeby juz jak Mariusz powiedział rozluźnić atmosferę...

Ok. Moze to moja nadinterpretacja. Niech juz tak bedzie. W kazdym razie kolumny warte uwagi i w stanie bardzo dobrym jesli nie idealnym. Chcę tylko żebyś jak strzelasz, strzelaj we mnie, a nie ludzi wokół mnie. Nie mam zadnego elektoratu. Jestem trudny :) i trudno mnie polubić.

Fafniak, czy kiedykolwiek Ci coś źle polecilem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, audiowit napisał:

Powinny kosztować około polowy wartosci nowych. Jesli są w dobrym stanie to nawet wiecej.

No to tak ludzie pytają. Trzeba się pogodzić ze stratą chyba ale zyskałem doświadczenie, a to bezcenne jest. Może nawet miałem swój udział w tym spadku ceny erek, bo pisząc o moich wrażeniach w moim układzie odniesienia dałem impuls do tego by wdarł się negatywny wątek w ich świetlanym bycie (balans tonalny, wycofana góra) mimo, że są świetne w wielu aspektach. Kto przeczytał to się zastanowi czy warto zapłacić. Taki strzał w kolano popełniłem. Cóż, muszę z tym żyć 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...