Skocz do zawartości

KEF R3 - test


Kraft

Recommended Posts

O ile dobrze pamiętam to polecałeś mi lampiony i to były ciekawe propozycje. Trafione.

Ale tu nie ma 600 zł tylko połowa aparatu lub 40% nie chce mi się liczyć ;) a i w ciemno nie kupię bez posłuchania. Nie wszystko co tobie się podoba będzie podobało się także mi.... :) Zaufanie to polecanych przez ciebie sprzętów to jedno a drugie to kwestia indywidualnych potrzeb . Tu nie ma bezpośredniego przełożenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, misiek x napisał:

reasumując 2400 kolegi

Moje są droższe niż tego innego Mariusza 😉 Na Ceneo wiszą jeszcze za 5600 czyli moja oferta to umownie połowa ceny nowych. Wiem, dużo ale tak je polubiłem, że taniej nie oddam 😂 Przynajmniej na razie 😉 Robi się wątek handlowy więc apeluję w imieniu Krafta o powrót do meritum ... KEF R3 @Kraft wybacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę że Kraft będziesz jednak kontynuował temat. Zwłaszcza obecnie porównanie innych kolumn , monitorów do kefow to wiele osob na to czeka. Uważam że wręcz koniecznosc. O zmęczeniu forum coś wiem :) ale nie poddawajmy się :)

jestem dobrej myśli i wierzę że obydwoje panowie w końcu się dogadają. Przeleją brudzie na audioshow i będzie git ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1Ender napisał:

@Kraft ja też jestem za. 

Wielkie dzięki Ender. To naprawdę miło z Twojej strony. Dochodzę jednak do wniosku, że jestem chyba zbyt prostolinijny, by się odnaleźć na tym forum. Czy ledwo wczoraj to nie Ty pisałeś o mnie:

"niektórzy są jacy są i się nie zmienią. Nie zmienia to faktu, że wpis naszego kolegi, jak dla mnie był bezsensu i zupełnie nic nie wynoszący do opisu brzmieniowego. Nie będę rozwijał dalej, bo mi się nie chce."

Nie uważasz, że warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że ktoś jednego dnia nabija się z KEF-ów z serii R, że są"deklasowane przez jedne z najtańszych polskich monitorów", a kolejnego dnia pisze, iż jest fanem KEF-a i uważa, ze w tej kategorii cenowej R-ki są nawet więcej niż ok.? Mnie tam takie nielogiczności w wypowiedziach dają do myślenia. Zastanawiam się, czy ktoś taki w ogóle ma jakieś wyrobione zdanie, czy tylko pisze, jak wiatr zawieje. 

EDIT: Godzina 12:35. Wiatr znowu potargał myśli nieuczesane. "A" pisze: "R300 niczym się nie wyróżniają. Może tylko szerokim marketingiem.". W sumie, to logiczna średnia z dwóch poprzednich wypowiedzi. 

Ale nieważne. Doceniam gest. Także innych.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się cieszyć iż monitory BMN posiadające głośniki firm jak w pylonie to jest obrażanie ;)  To powinno dać do myślenia ,że może warto spróbować inne zasilanie pod diamondy :D

 

PS: ktoś się przejmuje opiniami "noname-ów" z internetu ? w większości się nie znamy , a nawet znając w dawnych czasach (człowiek był młody i głupi) też miewałem podobne wojenki do Kraft vs audiowit , z adwersarzami na spotkaniach (zlotach) piwo się piło i nikt nie wypominał :D

Chyba trzeba Was zgłosić do programu " i am sorry " :P  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubakk napisał:

Zamiast się cieszyć iż monitory BMN posiadające głośniki firm jak w pylonie to jest obrażanie

Kuba, ja się nie obrażam, że ktoś uważa jedne produkty za lepsze od innych. Broń Boże. Chciałbym tylko móc się wypowiedzieć bez ciągłego atakowania mnie ad personam. Skoro nie ma takiej możliwości, to po prostu nie będę się wypowiadał. Doszło już przecież do tak absurdalnej sytuacji, że Audiowit stał się niewolnikiem mojego zdania. On już nie ma własnych poglądów. Ma jedynie poglądy przeciwne do moich.  Jak ja "be", to on "me". jak jak czarne, to on białe. Pomyślałem sobie - uwolnię człowieka, bo żal patrzeć, jak się męczy. I tak własnie zrobiłem. Nie będę pisał, to może gość wróci do równowagi psychicznej. Z mojej strony to nie obrażenie się, ale dobry uczynek. Tak to postrzegam.

PS chociaż przyznam, że na to, iż rechoczesz z jego każdego obraźliwego wpisu pod adresem mojej osoby, to się trochę na Ciebie obraziłem. Ale nieważne. Było, minęło. Pozdrawiam Ciebie serdecznie.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kraft napisał:

Ale nieważne. Doceniam gest. Także innych.

Załóż ten wątek o innych kolumnach i daj szansę forum. Przeżyłeś niejako nagonkę na siebie i żyjesz. Czemu masz rezygnować z pisania tu, skoro są tacy co chętnie czytają. Jak odpuścisz to dasz satysfakcję tym, którym zależy by Cię zdołować, upokorzyć czy wyeliminować z forum. Masz odmienne zdanie w wielu kwestiach od innych użytkowników i nawet ja chyba się nie zgadzam z Tobą we wszystkim ale to nie znaczy, że trzeba się wycofywać. Tak sobie pomyślałem, że jak Ciebie zabraknie to wielu już tu nie zajrzy, będzie zbyt monotonnie, bez punktu widzenia jednej ze stron, którą dobrze reprezentujesz. Są tu osoby podobnie myślące ale nie udzielają się tak aktywnie jak Ty więc przewiduję, że jak zabraknie Twojego "głosu rozsądku" i tej "prostolinijności" to może być przyczynkiem do opuszczania forum przez część użytkowników. Zmniejszy się ruch i nawet fakt, iż są tu doświadczeni audiofile nie uchroni tego forum od powolnej agonii. Jak nie ma debat bez odmienności poglądów i nawet czasami ostrej wymiany zdań to nie ma "życia" w dyskusji. Zdominują forum branżowcy, poszukiwacze, podpowiadacze, a ta garstka pasjonatów i tak wcześniej czy później się wykruszy. Zapomnij o uszczypliwościach innych i rób swoje. Pisz o tym co Ci do głowy przyjdzie, co znajdziesz w necie (nie każdy szuka więc odwalasz kawał dobrej roboty), prowokuj do dyskusji i bądź sobą. Jesteś tu potrzebny. Oczywiście to moje zdanie i wielu może się za te słowa na mnie obrazić ale cenię sobie szczerość i nie zamierzam się z moją opinią ukrywać ;) Pozdrawiam.

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kraft napisał:

PS chociaż przyznam, że na to, iż rechoczesz z jego każdego obraźliwego wpisu pod adresem mojej osoby, to się trochę na Ciebie obraziłem. A nieważne. Było, minęło. Pozdrawiam Ciebie serdecznie.

Zostało z dawnych czasów takie mini trollowanie , ale tak jak pisałem - nie ma się co przejmować opiniami ludzi z internetów.

audiowita podkręciłeś "krynicą mądrości" , w sumie ostatnio ten zwrot zauważyłem w bajerze z bel-air , ale nie ma się co przejmować.

Testując sprzęty dajesz ludziom pogląd o danym sprzęcie , jest aktywność na forum itd. co prawda kef r3 może nie jest topem topów dla audiofilów , ale dla 99% forumowiczów może już być. @S4Home może potwierdzić iż większość stereo to wzmak/ampli za 2-3tysie oraz kolumny za 3-5tysi , czyli obiektywnie zestawy w cenie pary kefów r3

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MariuszZ napisał:

Jak odpuścisz to dasz satysfakcję tym, którym zależy by Cię zdołować, upokorzyć czy wyeliminować z forum. 

Wiem Mariusz i źle się z tym czuję, ale to z drugiej strony tylko hobby, zabawa. Gdyby chodziło o jakieś kwestie fundamentalne, to może zachowałbym się inaczej. Jeśli jednak coś, co powinno być zabawą przekształca się w jakąś wojenkę pełną naprawdę złych emocji, to chyba lepiej odpuścić. Nie wiadomo, ile komu życia zostało. Lepiej je spędzić na czymś przyjemniejszym niż codzienne odczytywanie pierdół na swój temat. 

3 minuty temu, Kubakk napisał:

audiowita podkręciłeś "krynicą mądrości" 

Czyli lina RoRo - sam jestem sobie winien;) Zauważ jednak, że "krynica" pojawiła wczoraj, a walenie we mnie, jak w bęben trwa już od kilkunastu miesięcy. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kraft napisał:

Lepiej je spędzić na czymś przyjemniejszym niż codzienne odczytywanie pierdół na swój temat. 

Oczywiście. Trzeba płynąć z nurtem, a nie zawracać rzeki wiosłem, a pewnie tak się czujesz. Chyba, że nabierzesz dystansu i to wiosłowanie pod prąd potraktujesz jako zabawę, a nie tak życiowo ;) Myślę, że można mieć tu niezły fan mimo wszystko. Jak będziesz pisał tu to mnie pocieszysz, a jak zrezygnujesz to mnie zasmucisz. Wybór oczywiście jest Twój i się innymi tu nie przejmuj ale pamiętaj żeby zrobić tak byś Ty się dobrze czuł, bo Twoje samopoczucie lepsze to i relacje w domu i Twoim środowisku lepsze. Uśmiechnij się mimo wszystko. Pozdrawiam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft jeszcze mała dygresja. Masz 4282 posty co patrząc na ich objętość i wartość merytoryczną szacunkowo daje 5 minut pisania ;)  Pisałeś zatem 21410 minut co daje 357 godzin, a to jest 15 dób ciągłego pisania. To kawał pracy włożonej w funkcjonowanie tego forum, nie wspominając o Twoim życiu. Nie wszystkim wszystko pasowało w Twoich wypowiedziach i poglądach ale tak funkcjonuje forum. Spotykają się tu różnej osobowości ludzie o różnych upodobaniach, poglądach i obyczajach. Dla jednych Twój czas poświęcony na pisanie i treści z tego płynące będą wyznacznikiem i kierunkiem w poszukiwaniu lepszych rozwiązań i poznawaniu audio, a dla innych "solą w oku" ale czego by nie napisać o tych treściach nikt nie powie, że kogoś oszukałeś czy skrzywdziłeś. Pisałeś co uważałeś za słuszne, szczerze i z entuzjazmem i wielu za ten Twój czas pewnie Ci po cichu dziękuje. Ja tylko chciałbym dodać, że mógłbyś się otrząsnąć i jeszcze tego czasu forum poświęcić. Po prostu szkoda tego czasu już poświęconego by odpuścić i zaczynać gdzieś od nowa ;) Czas jest dobry na wszystko, wykańcza nas ale i leczy rany, nie wspominając, że "z czasem" wszystko się zmienia. Bardzo często na lepsze. Może i tu się zmieni, czego Tobie, Sobie i pozostałym forumowiczom życzę 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MariuszZ napisał:

Masz 4282 posty co patrząc na ich objętość i wartość merytoryczną szacunkowo daje 5 minut pisania ;)  Pisałeś zatem 21410 minut co daje 357 godzin, a to jest 15 dób ciągłego pisania. To kawał pracy włożonej w funkcjonowanie tego forum, nie wspominając o Twoim życiu. 

Też sobie o tym pomyślałem, szczególnie, że Twoje wyliczenia nie zawierają czasu spędzonego na poszukiwaniu materiałów potrzebnych do pisania merytorycznych postów. Pomyślałem zatem o tym i wymyśliłem, że jeśli przeznaczę czas spędzany dotychczas na forum na zarabianie pieniędzy (wykonuję wolny zawód i mam przyzwoitą stawkę godzinową;), to nawet będąc największym audiolamerem, już po roku czy dwóch, dorobię się super-duper sprzętu. W końcu podobno pieniądze grają. Liczę, że osłodzi mi to gorycz odejścia z forum;)   

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kraft napisał:

już po roku czy dwóch, dorobię się super-duper sprzętu.

Nie wątpię 😀 357 godzin to licząc średnio od 20 do 50 PLN to miałbyś 7140 do 17850 PLN ... Lub więcej jeżeli zawód w cenie 😉 No jakieś lepsze paczki by już były hehe 👍 ale masz całkiem niezłe, przynajmniej ja tak uważam jako użytkownik STXów do niedawna (bardzo je cenię), to może jednak zmień plany i popisz tu jeszcze trochę. Choćby na przekór i na złość innym. Daj upust złym emocjom i wyżyj się na jakiejś marce albo odwrotnie. Wychwalaj te marki, które uważasz za przyzwoite ale tak nieprzyzwoicie, jak ten Michael (Michał) co palce wkładał w otwór BR erek, sprawdzając czy faktycznie takie miękkie te ścianki BR zrobili 😋

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Wielkie dzięki Ender. To naprawdę miło z Twojej strony. Dochodzę jednak do wniosku, że jestem chyba zbyt prostolinijny, by się odnaleźć na tym forum. Czy ledwo wczoraj to nie Ty pisałeś o mnie:

"niektórzy są jacy są i się nie zmienią. Nie zmienia to faktu, że wpis naszego kolegi, jak dla mnie był bezsensu i zupełnie nic nie wynoszący do opisu brzmieniowego. Nie będę rozwijał dalej, bo mi się nie chce."

Nie uważasz, że warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że ktoś jednego dnia nabija się z KEF-ów z serii R, że są"deklasowane przez jedne z najtańszych polskich monitorów", a kolejnego dnia pisze, iż jest fanem KEF-a i uważa, ze w tej kategorii cenowej R-ki są nawet więcej niż ok.? Mnie tam takie nielogiczności w wypowiedziach dają do myślenia. Zastanawiam się, czy ktoś taki w ogóle ma jakieś wyrobione zdanie, czy tylko pisze, jak wiatr zawieje.  

Ale nieważne. Doceniam gest. Także innych.

Twoja wypowiedź, była dla mnie bezsensu. Można to było napisać inaczej. Co nie zmienia faktu, że powinieneś zostać. 

Może sobie przypominasz nagonki na mnie? Przeżyłem, choć nie było to miłe. Teraz wiem, kto za tym stał, ale to nie ma znaczenia. 

Też miałem wszystkiego serdecznie dosyć. 

Wracając do Ciebie. 

Po prostu pisz. Może nie zawsze, ale na ile czas pozwoli. Chcesz się zająć swoją pracą, zrób to. Ale miej na uwadze też to miejsce. 

Pozdrawiam Cię @Kraft

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kubakk napisał:

Mógłby admin zamknąć temat , bo zrobiło się przedszkole , jak skasuje Kraft konto tzn

Tu nie chodzi o temat tylko relacje między nami. @Kraft ma mocną psychikę, bo nie wyzywał, nie trolował. Zwracał się do Admina i nie znalazł zrozumienia. Nasz Kolega jest w innej sytuacji ponieważ ma inne spojrzenie na audio niż Administracja czy Kolega Witek. Inny by pojechał po wszystkich robiąc siwy dym. @Kraft opisuje zdarzenia z klasą. Grzecznie. Ma takt czego nie można napisać o wszystkich. Co zrobi @Kraft to jego sprawa i nie mam oceniać stan jego psychiki. Mało tego, to uważam że tego typu spostrzeżenia i komentarze utwierdzają go tylko, że nie warto.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Panowie,że się wtrącę i zmienię temat, chciałbym na chwilę wrócić do kolumn. Byłem dzisiaj w Denonie spytać o Wharfedale Evo 4.3 wspomniane wcześniej ponieważ są już na ich stronie jako produkt. Gdyby kogoś też interesowały to nie ma co się spieszyć bo jak na razie żaden salon ich nie ma i nie wiadomo kiedy będą. Zostawiłem im telefon i mają się odezwać jak już będzie data potwierdzona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...