Skocz do zawartości

KEF R3 - test


Kraft

Recommended Posts

@Kraft, no nie wygłupiaj się z tym wypisywaniem. Chyba nikt jak Ty nie potrafi zmusić mnie (i nie tylko) do tak wytężonego wysiłku intelektualnego ;) Pomyśl co z nami będzie, gdy zabraknie na forum głosu rozsądku. Audiofilia nervosa zadomowi się na dobre. Poza tym po przeczytaniu wpisów Mariusza, pomimo, że nie były skierowane do mnie, poczułem się jakoś tak raźniej. Chyba nie pozostaniesz na nie obojętny? Chyba, że nie czytałeś ich uważnie... :/  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie dajmy się zwariować. Do forum trzeba umieć dystans. Zarówno do zawartości jak i wymiany poglądów. 

Sam Kraft wiesz ile razy byłem atakowany. Dodatkowo ja nie jestem anonimowy. Jak mnie znaleźć kim jestem jest łatwo. Ale jakoś odbierałem ataki.  No takie są fora. Na szczęście tutaj moderacja i tak bardzooo dba o kulturę i wymianę zdań. Mimo że niektórzy mogą mieć deczko lepiej zaplusowane. Sprawdź na sąsiednim, wiemy o co chodzi. 

Wierzę w ciebie że wątek dobije do kilkudziesięciu stron! Testujemy w końcu monitory :)

sprawdź te ich bnm :) będzie dyskusja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

sprawdź te ich bnm :) będzie dyskusja

Jakie ich Piotrze? Moje hehe? Oczywiście warto sprawdzić. Sam z ciekawości zajrzałem do wnętrza ... Przeżyłem szok. Ja to może tak fajnie grać skoro w środku tylko jedna cewka i chyba kondensator (nie widać bo opakowany dużą koszulką termokurczliwą). Znaczy jest zwrotnica dwuelementowa 6dB/oct. Nie ma wytłumienia w środku. Pełen minimalizm. I dobrze bo im mniej elementów tym mniej degradowany jest sygnał, a rezonanse i inne bolączki? Chyba nie ma skoro tak fajnie kolumny grają 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MobyDick napisał:

To zupełne zaprzeczenie głośnika koncentrycznego z R3.

Nie mam doświadczenia żeby teoretyzować ale wiem, że zwrotnica I-go rzędu 6dB/oct wprowadza przesunięcie fazy o 90st to może i te odległości głośników jakoś mają inne znaczenie. Pan Bogdan chyba zrobił tak żeby było dobrze, a nie dlatego żeby klasyczna estetyka była 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MobyDick napisał:

Tak , to jest celowe i wymaga odpowiedniego położenia głowy względem kolumn aby uzyskać geometryczne optimum.

No właśnie. Kręcę się na kanapie jak piskorz żeby było lepiej. Ucho na wysokości pomiędzy osiami przetworników? Czy jak? Już myślę co zrobić ze standami 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, S4Home napisał:

Ich - czyli wasze propozycje konkurentów dla kefa.

Spoko :) Mógłbyś swoje typy konkurentów podać ;) Dziś na Oliksie miałem propozycję zamiany R300 na Akkusy F1S ale zupełnie nie wiem co to za kolumny i podjąłem tematu. 

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

W ich przypadku bardzo możliwe że głośnik wysokotonowy powinien być poniżej linii uszu słuchającego.

Napisałem w tej sprawie do Pana Bogdana zapytanie to może jak znajdzie trochę czasu odpisze jak powinno być, żeby zniwelować lub wykorzystać te zależności fazowe głośników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uzyskałem odpowiedzi odnośnie wysokości standów do konkretnych warunków odsłuchowych, które przedstawiłem ale dowiedziałem się, że P. Bogdan słucha z uwzględnieniem zasad: trójkąt równoramienny, ucho na wysokości górnej krawędzi głośnika średnio-niskotonowego, a kolumny lekko zwrócone ku środkowi, tak by były widoczne ścianki wewnętrzne kolumn. Nowum dla mnie jest zaś podłączenie przewodu głośnikowego: "plus" pod górne gniazdo, a "minus" pod dolne gniazdo co podobno jest najbardziej neutralnym połączeniem. Połączyłem jak na zdjęciu. Pozdrawiam.

aaa (Medium).jpg

 

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
10 godzin temu, Q21 napisał:

Kwestia preferencji jaki wzmacniacz dobrać. U nas klient po za Naimem 5si nic innego nie widział w połączeniu z kef r3. Jeśli chciałbyś je sprawdzić to napisz do nas, mamy na stanie i możemy je wypożyczyć, chyba że już pisałeś, bo wczoraj mieliśmy już takiego maila ;) 

Q21 cieżko sie do Was dodzwonić.A co myślicie o neat sx3i do naima?

Cena troche wysoka,ale może warto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, izapat napisał:

.A co myślicie o neat sx3i do naima?

Cena troche wysoka,ale może warto?

Są jeszcze Gato-FM15. Jakiś czas temu za ok. 12 tyś, teraz za połowę tej ceny. Może warto sprawdzić? Też mają dobre opinie, przynajmniej mniejszy brat FM-8. Sam może do nich w przyszłości będę robił przymiarkę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarły kef r3, Pierwsze co sie rzuca w ucho ,to jeszcze lepsza przejrzystość niż w r300 bardziej otwarte,ale i delikatniejsze w średnicy.Bas jest mniej napompowany .Dla mnie lepszy.Jeśli chodzi o gitare Nilsa Lofgrena "keith don't go ,to Harbeth 30,1 odtwarzał o niebo lepiej,ale może z czsem to sie zmieni.

Ale to dopiero godzina odłuchu,zobaczymy jak będzie za tydzień,nie ma co zapeszać

W rzeczywistości wyglądają jeszcze lepiej,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...