Skocz do zawartości

KEF R3 - test


Kraft

Recommended Posts

Musical m6si + Kef r3.

Trzeci dzień odsłuchu.Wzmacniacz cały czas włączony.Płyty,które zawsze porównuje,to Diana Krall -Wallflower ,Yello- Baby i Toy,AC/DC Back in black.Musical i kef,to dla mnie nie najlepsze połączemie,chyba że ktoś lubi ciepłe,ciemne i łagodne granie.Porównując Nilsa Lofgrena "keith dont go" w naim xs2+ harbeth 30,1 było słychać każdy szczegół,muśnięcie strun.A tu brakuje tych końcowych wybrzmień.W musicalu nie czuć mocy jak w naimie.W tym drugim jest  mocny bas ,rytmiczny i kontrolowany,naturalna średnica i szczere wysokie tony,które w musicalu są  delikatniejsze i aksamitne.Przy cichych odsłuchach naim wygrywa.Zabawa z musicalem zaczyna się ,gdy potencjometr wędruje na godzine jedenastą,wtedy zaczyna się granie.Potencjometr trzeba nie stety mocniej rozkręcić,żeby zaczął grać. Przeczytałem w jakimś teście ,że  musical ma jeden z najprecyzyjniejszych potencjometrów.Ten,co to pisał,chyba nie słyszał creeka destiny.Chociaż naim jest trzy razy mniejszy,to na chwile obecną wygrywa.Zobaczymy za tydzień...

Kiedyś miałem audiovectory sr1 super,z nimi mogło by być naprawde dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izapat,

R3 Specifications

Frequency Response (±3dB)52Hz - 28kHz

Frequency Range (-6dB)38Hz - 50kHz

powyżej z tym  masz problem.

M6si - Specifications

Amplifier

Power output: 220 Watts per channel into 8 Ohms

THD (+ noise): <0.007 % typical 20Hz - 20 kHz

Signal to Noise Ratio: >107dB ‘A’ - weighted

Frequency Response: +0, –0.1dB, 10Hz to 20 kHz

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakie na ten temat refleksje ? Zbyt duże szumy , czy zbyt małe? R3 mają na prawdę impedancję 4 ohm.

https://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacz-cd-wzmacniacz/2587-m6scd-m6si

ma 300W przy 4 omach

Przy 10Hz -0,5 dB spadku charakterystyki

i przy 100 kHz -3 dB

Nie pasują izapatowi nie z powodu jakichś parametrów tylko rodzaju dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MobyDick napisał:

Nie pasują izapatowi nie z powodu jakichś parametrów tylko rodzaju dźwięku.

 

10 godzin temu, izapat napisał:

Płyty,które zawsze porównuje,to Diana Krall -Wallflower ,Yello- Baby i Toy,AC/DC Back in black

jak słucha takiej muzyki, gdzie schodzi poniżej 38Hz, to niestety R3 tego mu nie zapewnią , dlatego nie może dosłuchać się tego co by chciałby słyszeć.

Nie znam specyfikacji naim xs2, ciekawe dlaczego nie podają?

Może to by nam dało odpowiedź.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frequency Response: +0, –0.1dB, 10Hz to 20 kHz ?

Też za bardzo nie wiem o co chodzi.

Kefy z musicalem.-można by było z tym żyć,tylko wysokie tony za bardzo się kleją ,za słodko.Przełączając na naima xs2 jest lepiej,neutralniej.

15 minut temu, Karol64208 napisał:

 

jak słucha takiej muzyki, gdzie schodzi poniżej 38Hz, to niestety R3 tego mu nie zapewnią , dlatego nie może dosłuchać się tego co by chciałby słyszeć.

Nie znam specyfikacji naim xs2, ciekawe dlaczego nie podają?

Może to by nam dało odpowiedź.

W instrukcji też nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, izapat napisał:

Frequency Response: +0, –0.1dB, 10Hz to 20 kHz ?

Też za bardzo nie wiem o co chodzi.

Kefy z musicalem.-można by było z tym żyć,tylko wysokie tony za bardzo się kleją ,za słodko.Przełączając na naima xs2 jest lepiej,neutralniej.

jak widać ze specyfikacji wzmacniacza jest bardzo zrównoważony w paśmie także on nie ma problemu natomiast R3 mają b.dużą rozbieżność; 

 

49 minut temu, Karol64208 napisał:

Frequency Range (-6dB)38Hz - 50kHz

i dlatego brakuje Ci tego co np. Yello gra /brak dolnego pasma (-6dB)38Hz/ , natomiast górne pasmo może być np+3db , rozpiętość może wynosić nawet 9dB:4_joy: i dlatego nie możesz poskładać dźwięku, dołu brak, góry za dużo. Trzeba jeszcze poszukać wykresu charakterystyki pasma R3, ale raczej nie znajdziesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, izapat napisał:

No właśnie.Nie chodzi tu o nadmiar góry,tylko jej jakby kleistość,brak powagi.jeśli chodzi o bas,to nie jest zły.Z naimem jest tylko bardziej zwarty.

nie do słuchania muzyki, dobry do DVD, TV, odradzam.

2 minuty temu, izapat napisał:

No właśnie.Nie chodzi tu o nadmiar góry,tylko jej jakby kleistość,brak powagi.jeśli chodzi o bas,to nie jest zły.Z naimem jest tylko bardziej zwarty.

masz tutaj link, trochę rozjaśni spojrzenie na problem

https://rms.pl/baza-wiedzy/1998-moc-glosnikow-kolumn-co-naprawde-oznacza

masz dobry wzm. tylko przetestuj inne kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mkk napisał:

Obojętnie co byś nie podłączył do mfa, to będzie grało ciepło i muzykalnie, nie będzie cykajacej góry.

Na razie gra trzeci dzień,pewnie się jeszcze coś zmieni.

8 minut temu, Karol64208 napisał:

nie do słuchania muzyki, dobry do DVD, TV, odradzam.

masz tutaj link, trochę rozjaśni spojrzenie na problem

https://rms.pl/baza-wiedzy/1998-moc-glosnikow-kolumn-co-naprawde-oznacza

masz dobry wzm. tylko przetestuj inne kolumny.

Wzmacniacz zostaje.myślałem jeszcze o proac respone d2 

Lektura ciekawa ,ale już mi znana,dzieki.

Edytowano przez izapat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Karol64208 napisał:

masz dobry wzm. tylko przetestuj inne kolumny.

Karol widzę, że robisz "Powtórkę z rozrywki" ze swoich wpisów w innych tematach. Zamiast produkować dziesiątki niewiele wnoszących moim zdaniem postów, może podasz kilka przykładów kolumn, które spełniają te ważne według Ciebie kryteria. Tak będzie prościej, Będzie konkret, to ludzie sobie przetestują te konstrukcje i sprawdzą, czy masz rację. Prosiłem Cię już zresztą o to w innym temacie, ale uciekłeś od odpowiedzi. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft,miałeś racje. Kefy zaczynają się ładnie układać.Przełączając naima i musicala,to naim bardziej do nich pasuje, do jazzu, wokalu,muzyki akustycznej.Z kolei musical sprawdza się w elektronice,rocku i popie.Na początku bas kefa był delikatniejszy od r300 ,ale teraz jest mocniejszy,ale dalej kulturalny.

Ciekaw jestem jak by grały z jakimś heglem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...