Skocz do zawartości

KEF R3 - test


Kraft

Recommended Posts

Dnia 21.02.2020 o 18:37, MariuszZ napisał:

o się dziwię bo basowa nuta w tym zapodanym utworze nie jest wymagająca chyba od przetworników jakiegoś wysiłku. 

 

Dnia 21.02.2020 o 19:12, izapat napisał:

Nie słuchałem tego na głośnikach ,bo nie mam podłączonego kompa,ale słuchając tego na słuchawkach(beyerdynamic dt880) nie dziwie się że system się wykłada,ten kawałek jest po prostu żle nagrany.Są lepsze utwory do testów,chociaż by Yello "toy"

O widzicie a jednak. No to jest kawałek z YT. ale ja mam go na FLACZku i jest dobrze nagrany i wlaśnie wiele systemow się wykłada bo albo bas nie jest odczuwalny a być powinien albo przykrywa całą resztę. Mam kilka systemow gdzie gra to rewelacyjnie. I Czysto.

11 godzin temu, MobyDick napisał:

Ten wzmacniacz myślę że nie jest najlepszym partnerem dla R3. Spróbował bym z innym.

Zdecydowanie nie. Gdyby nie to że onba to kalsowe klocki to byśmy powiedzieli że to w połączeniu daje ciepłe kluchy.

Sprawdź taniego Cyrus ONE

Dźwiękowo to samo. Znakomite zasilanie i wydajność końcówki w klasie D.

Pożyczę Ci.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

 

O widzicie a jednak. No to jest kawałek z YT. ale ja mam go na FLACZku i jest dobrze nagrany i wlaśnie wiele systemow się wykłada bo albo bas nie jest odczuwalny a być powinien albo przykrywa całą resztę. Mam kilka systemow gdzie gra to rewelacyjnie. I Czysto.

Zdecydowanie nie. Gdyby nie to że onba to kalsowe klocki to byśmy powiedzieli że to w połączeniu daje ciepłe kluchy.

Sprawdź taniego Cyrus ONE

Dźwiękowo to samo. Znakomite zasilanie i wydajność końcówki w klasie D.

Pożyczę Ci.

Pozdrawiam

YT to chyba nie jest najlepszy pomysł jako źródło , do sprzętu za kilkanaście tys 😉. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MobyDick napisał:

Ja bym chętnie z tymi kolumnami posłuchał znacznie tańszego wzmacniacza takiego jak SMSL A8. Wydaje mi się ze powinien lepiej do nich pasować. Te kolumny nie potrzebują kosmicznie wysokiej mocy co dynamicznego ich napędzenia plus odpowiednia szczegółowość.

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2020/01/smsl-a8-wzmacniacz-cyfrowy-icepower.html

Może lepiej tańszą o tysiaka Yamahę WXA-50? Ciekawe czy stereoikolorowo też by ocenił dźwięk tak entuzjastycznie :)

To ten sam moduł wzmacniacza ICEpower ICE125ASX2, który samodzielnie kosztuje ok 120$. Do 200$ można sobie wszystko podkładać w ładnej aluminiowej obudowie.

image.png.66d8c73b5b7be44d3789d09aca938406.pngimage.thumb.png.97dafe95723be57c360f639fb9c4d22a.pngimage.png.54422b87b3d1ac01cbc6728e4563946b.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak by wypadło porównanie tych wzmacniaczy. W końcu sam moduł końcówki mocy jeszcze nie decyduje o wszystkim. Ich zgranie z sekcją przedwzmacniacza może sporo zmienić. Jeśli porównać cenę SMSL-a z amazonu to ta różnica nie jest aż tak duża.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam ,że warto posłuchać kef r3 ,bo to dobre głośniki,ale ja już mam tak namieszane w głowie ,że sam nie wiem czego oczekuje po głośnikach.Mam gdzieś w głowie swój ideał i do niego dążę,czy to się uda...?

W tej chwili w odtwarzaczu leci Al di meola i jest super.🙂

Edytowano przez izapat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2020 o 20:48, MobyDick napisał:

Myślę że do R3 nie jest potrzebny wzmacniacz o bardzo dużej mocy. No i trzeba je traktować jako kolumny o impedancji 4 omy. Nie zawsze wzmacniacz o większej mocy będzie lepszy. Często bywa zupełnie odwrotnie.

Ciekawe spostrzeżenie. Na innym forum, gdzie dyskutowałem temat R3 i pasującego do nich wzmacniacza, piszący upierali się, że potrzebują one wzmacniacza o dużej mocy. Choć określenie "duża moc" to akurat rzecz względna. Gdzieś czytałem, że ich impedancja mierzona podczas odtwarzania muzyki spada do ok. 3 ohmów (w zależności od częstotliwości).

Pytanie, co miałoby zadecydować o tym, że akurat wzmacniacz o mniejszej mocy miałby okazac się (w tym przypadku) lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef od dawna buduje chyba wyłącznie kolumny o impedancji 4 omy wciskając kit że maja jakoby impedancję 8 ohm, zaznaczajac ze jednak ich impedancja minimalna schodzi do około 3 ohm. Impedancję znamionową określa własnie minimalna jej wartość z dokładnością do +/- 20%. To znaczy że kolumny o impedancji 4 Ohmy nie mogą mieć spadku poniżej 3,2 Ohma. Nawet jeśli w jakichś zakresach wzrasta do wartości kilkudziesięciu Ohm nic to nie zmienia i jest zupełnie normalnym. Kiedyś nikt by nie nazwał inaczej kolumn w których są 2 głśniki niskotonowy i wysokotonowy i każdy z nich ma impedancję 4 Ohmy niz 4-ro Ohmowe. Kef to robi nagminnie. W innych kwestiach trzeba mu przyznać ze jest  skrupulatny. Po prostu każdy sprzedawca wie ze kolumny na których pisze w jakikolwiek sposób że ich impedancja wynosi 8 Ohm sprzedają się lepiej.

Sprawa mocy to już zupełnie inna para kaloszy. Biorąc pod uwagę skuteczność R3 i dość duży liniowy skok membrany szacuję ze nie jest możliwe aby były w stanie grać bez zniekształceń muzykę przyjmując moc na poziomie 100 W. Zapewne już przy jej znacznie mniejszej wartości nie będą grały bez dużych zniekształceń. Wiem ze dla wielu ludzi wyznacznikiem jakości wzmacniacza jest jego moc. Jednak praktyka pokazuje że jeśli weźmiemy 2 wzmacniacze w podobnej cenie zwykle ten o mniejszej mocy będzie grał lepiej. Aby wykorzystać potencjał ogromnych kolumn które stoją w ogromnym pomieszczeniu dużą moc wzmacniacza może być potrzebna. R3 należą do kolumn które raczej nie służą do nagłaśniania imprez masowych :) . Dlatego łączył bym je nie tyle z bardzo słabymi wzmacniaczami co z takimi które są realnie dopasowane do ich zapotrzebowania na moc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🤨Czyli dalej szlaczki obowiązują w  muzyce i brzmieniu ?

Panowie ,nie dajcie się zwariować.Cyferki nie grają.Jak coś jest prawidłowo na wykresie,to nie znaczy że dobrze zagra,lub na odwrót.Przykładem mogą być wzmacniacze,które np. nie najlepsze parametry (zniekształcenia harmoniczne ,niski wsp. tłumienia)a zagrają lepiej od ,przypuśćmy Hegla,którego ciężko pobić pod względem danych technicznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, izapat napisał:

Czyli dalej szlaczki obowiązują w  muzyce i brzmieniu ?

nie spinaj się tak tylko zobacz od jakiej cyferki się zaczynają te szlaczki, a gdzie to co jest poniżej- dlatego tak gra a nie inaczej.

 

4 godziny temu, Kraft napisał:

Po co szacować, jak można sprawdzić

możesz podać link do tych szlaczków9_9

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Karol64208 napisał:

nie spinaj się tak tylko zobacz od jakiej cyferki się zaczynają te szlaczki, a gdzie to co jest poniżej- dlatego tak gra a nie inaczej.

możesz podać link do tych szlaczków9_9

Brak słów.Podejrzewam,że nawet nie słuchałeś kef r3 a chcesz pisać jakieś opinie ,opierając się szlaczkami🥴.Drugi przykład ,to Naim xs2 ,który pod względem laboratorium audio,nie powinien dobrze brzmieć a jest inaczej,a w nie których czynnikach przebija super naita.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, izapat napisał:

Drugi przykład ,to Naim xs2 ,który pod względem laboratorium audio,nie powinien dobrze brzmieć a jest inaczej,a w nie których czynnikach przebija super naita.

nie interesuje mnie Naim tylko opis do tych szlaczków, jak coś się wstawia to trzeba dodać opis.

Idąc twoim tokiem myślenia to 2+2 =5 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat chodzi o to jaka jest potrzebna moc która napędzi R3 bez zniekształceń. W tym wypadku nie tyle chodzi o jakość brzmienia, co o dość bzdurne zakładanie że takie kolumny mogą wymagać wzmacniacza o mocy kilkuset watów. Tymczasem bardzo dynamicznie i mocno mogą grac wzmacniacze o zupełnie przeciętnej wartości ich mocy. Bywa ze wzmacniacz o bardzo dużej mocy gra bardzo leniwie i mało dynamicznie, rozmywając najniższe dźwięki. Po prostu nie jest to zasadą ze wysokiej mocy zawsze towarzyszy dobra kontrola basu. Reszta aspektów brzmienia może być z resztą istotniejsza. 

A opis szlaczków by się przydał :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Karol64208 napisał:

nie interesuje mnie Naim tylko opis do tych szlaczków, jak coś się wstawia to trzeba dodać opis.

Idąc twoim tokiem myślenia to 2+2 =5 

Bo Ciebie nie interesuje muzyka i brzmienie,tylko szlaczki.A dla mnie może być 2+2=5 ,aby tylko dobrze brzmiało.Gdyby Harwood i Shaw bezwzględnie trzymali się wyliczeń z komputera,to nie było by Harbeth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...