Skocz do zawartości

KEF R3 - test


Kraft

Recommended Posts

 

3 minuty temu, izapat napisał:

IMG_20200229_112943.jpg

Zwarcie w subie gotowe.

Nie chcialem mu tego pisac ale tez tak pomyślałem. Nie mowiac juz ze podlaczane bylo na pracujacym wzmacniaczu w subie a kable byly podlaczane na chybił-trafił

Dziwi mnie że ludzie wydaja ciezki szmsl na sprzety a czesto w sposob bezmyslny je padlaczaja. Kiedys zadzwonil do mnie pewien gość ktoremu po przeprowadzce nie grał sprzet. Gdy przybylem na miejsce rece mi opadly i zapytalem go czy naprawdę to on podlaczyl. Rca z cd byly pod phono, a glosnikowe wszystkie pod jednym kanałem. Na szczescie nic sie nie stało ale jak widac czasami w błahych sprawach sa wtopy.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Kef r3 . Zadziwiają mnie te kolumny ,sam już nie wiem ,czy je sprzedać czy zostawić.Głos Katie Melu-y-i nie wiem jak będzie poprawnie.. nabrał powietrza,ale wysokie dalej są delikatnie cofnięte.Wydaje mi się ,że taki Primare i22 czy i32 załatwił by sprawę, a może Hegel?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokale w ich wykonaniu są popisowe (posłuchaj płyty Anny Marii Jopek "Upojenie").

Mi się KEF-y tak spodobały, że postanowiłem jakieś sobie kupić. Inaczej tęskniłbym przez resztę życia za tym oddechem w wokalach. Tylko jeszcze nie wiem na który model padnie.

10 minut temu, izapat napisał:

wysokie dalej są delikatnie cofnięte.Wydaje mi się ,że taki Primare i22 czy i32 załatwił by sprawę, a może Hegel?

A może podkręć sobie trochę wysokie gałką. Taki eksperyment nic nie kosztuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kraft napisał:

Wokale w ich wykonaniu są popisowe (posłuchaj płyty Anny Marii Jopek "Upojenie").

Mi się KEF-y tak spodobały, że postanowiłem jakieś sobie kupić. Inaczej tęskniłbym przez resztę życia za tym oddechem w wokalach. Tylko jeszcze nie wiem na który model padnie.

A może podkręć sobie trochę wysokie gałką. Taki eksperyment nic nie kosztuje.

Mam Naima xs2 i Musicala m6si . Nie ma kręcenia gałkami🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MobyDick napisał:

Na pewno należy do tych kolumn odstawić wzmacniacze i resztę elektroniki z wycofaną górą. Może warto jeszcze dać im szansę ?

Zastanawiam się, jaki można by jeszcze wzmacniacz do nich podłączyć...?

5 minut temu, izapat napisał:

Mam Naima xs2 i Musicala m6si . Nie ma kręcenia gałkami🙂

Tak,wokale są na poziomie,szczególnie w tej cenie,lepszy jest już chyba harbeth,ale dwa razy droższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Janusz Duryn napisał:

W sieci wyczytałem kiedyś, że Primare jeden z lepszych do Kef R300, potem Arcam.  R3 z Twojego opisu jednak grają trochę inaczej, może coś z Atolla.

Przejrzałem sobie moje wcześniejsze wpisy i odczucia na temat kef r3 i z każdym wpisem zmieniają się wrażenia.Pamiętam ,że na początku napisałem ,że są krzykliwe na górze ,teraz mam skrajnie inne odczucia😉Układają się z dnia na dzień , a raczej z wieczora na wieczór.Z Primarem może spróbuje,ceny są nie wygórowane na rynku wtórnym.

Edytowano przez izapat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, izapat napisał:

są krzykliwe na górze ,teraz mam skrajnie inne odczucia

W moich R300 podpiętych do Audiolaba 6000A ewidentnie był balans tonalny przekoszony na korzyść basu. Sprawę prawie załatwił pierścień z gąbki w BR i odsunięcie od ścian na odległość ok. 1m. Niestety to półśrodki tylko i słuchanie muzyki z myślami o tym, że nie jest jakbym chciał nie dało spokoju. 

Czytałem, że Primare wzmacniacze dobrze sobie z erkami radzą ale jeżeli nie będzie gały żeby bas okiełznać to dalej będą tylko półśrodki. 

Spróbuj taki eksperyment. Muzę daj z kompa do Daca i włącz APO equalizer z korekcją. Podkręć deko soprany lub zjedź deko z basem. W jakim zakresie częstotliwości musisz empiryczne sprawdzić. Jak okaże się, że to działa to szukaj wzmaka z gałami lub doinwestuj w Daca z EQ, na przykład RMI lub SDH 😉

Osobiście wątpię by Primare naprawił to co Ci przeszkadza. Pozdrawiam. 

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MariuszZ napisał:

W moich R300 podpiętych do Audiolaba 6000A ewidentnie był balans tonalny przekoszony na korzyść basu. Sprawę prawie załatwił pierścień z gąbki w BR i odsunięcie od ścian na odległość ok. 1m. Niestety to półśrodki tylko i słuchanie muzyki z myślami o tym, że nie jest jakbym chciał nie dało spokoju. 

Czytałem, że Primare wzmacniacze dobrze sobie z erkami radzą ale jeżeli nie będzie gały żeby bas okiełznać to dalej będą tylko półśrodki. 

Spróbuj taki eksperyment. Muzę daj z kompa do Daca i włącz APO equalizer z korekcją. Podkręć deko soprany lub zjedź deko z basem. W jakim zakresie częstotliwości musisz empiryczne sprawdzić. Jak okaże się, że to działa to szukaj wzmaka z gałami lub doinwestuj w Daca z EQ, na przykład RMI lub SDH 😉

Osobiście wątpię by Primare naprawił to co Ci przeszkadza. Pozdrawiam. 

Dzięki za rade,ale nie słucham z komputera , tylko z CD i gramofonu.Wypróbuje jeszcze Primare,albo  audia fl3s. wiem , że warto dać im zacne towarzystwo.A jak się nie uda? Cóż ,będzie się trzeba pożegnać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, izapat napisał:

Cóż ,będzie się trzeba pożegnać.

To bardzo dobre kolumny więc trzeba szukać rozwiązania żeby zostały. Ja poszukując lepszego brzmienia sięgałem po różne opcje. Ponieważ "look" dla mnie mniej istotny niż brzmienie próbowałem poprawić brzmienie CDka stosując tani bufor lampowy AIYIMA, który ma gały i można kręcić. Obawiałem się o degradacje dźwięków ale do pewnego poziomu, gdy bufor nie wchodził w przester grało to nawet fajnie. Taka namiastka lampy hehe. Teraz mi się przypomniało. Jutro zrobię eksperyment i pobawię się bo mam jeszcze w szufladzie wzmacniacz tejże firmy na układzie TPA3255, który kupiłem z ciekawości obserwując jeden z wątków. Może są jakieś lepsze buforki i tędy droga ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MobyDick napisał:

Właśnie z tymi małymi wzmacniaczami taki jest problem :) , łamią przyjęte kanony :D .

Gdyby małżonka się dowiedziała o mojej tajemnicy (jak to gra) to byłby koniec zabawy w audio hehe. Niewiarygodne jak to idzie do przodu. Ten mały grajek nie wygląda ciekawie ale ma potencjał ogromny. Tylko to takie małe, że nie ma jak się pochwalić nawet jak postawisz gdzieś to nie widać, a my przecież wzrokowcami jesteśmy i lubimy "paczeć" ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Ponieważ "look" dla mnie mniej istotny niż brzmienie próbowałem poprawić brzmienie CDka stosując tani bufor lampowy AIYIMA, który ma gały i można kręcić. Obawiałem się o degradacje dźwięków ale do pewnego poziomu, gdy bufor nie wchodził w przester grało to nawet fajnie. Taka namiastka lampy hehe. Teraz mi się przypomniało. Jutro zrobię eksperyment i pobawię się bo mam jeszcze w szufladzie wzmacniacz tejże firmy na układzie TPA3255, który kupiłem z ciekawości obserwując jeden z wątków. Może są jakieś lepsze buforki i tędy droga ;) 

Mam pytanko. A jak zgrywaja sie ten bufor lampowy i ten TPA3255??

38 minut temu, MariuszZ napisał:

Lepiej niż Audiolab 6000A ale nie mów nikomu ;) Tak się przeraziłem tym co usłyszałem, że schowałem tego malucha do szuflady. Poważnie 

Chyba zrobie zakupy na alli....

Kiedyś czytałem o "tp2050 chyba" coś w klasie T podłączony do klipsch i też pozamiatał :)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Mam pytanko. A jak zgrywaja sie ten bufor lampowy i ten TPA3255??

Jutro zrobię teścik z tym wzmakiem. Bufor podłączałem do Audiolaba i Rotela. W zależności czym napędzałem różnie grało. Dla przykładu sygnał z Daca Topping D10 powodował przester i można było "wzmocnieniem" bufora ledwo do 10 godziny dojechać generując zniekształcenia. Podłączałem sygnał z CD z regulowanym sygnałem na wyjściu i było ok. Jutro zasilę TPA3255 Sabajem D5, który ma regulację sygnału i zobaczę jak bufor daje radę w tym układzie. Coś wspomnę o tym 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kraft napisał:

A może podkręć sobie trochę wysokie gałką. Taki eksperyment nic nie kosztuje.

To niestety powoduje dołożenie dodatkowych harmonicznych i przesuniecie fazowe w określonym paśmie częstotliwości, a co za tym idzie zmienia nam klarowność dźwięku, oddala od oryginalnego brzmienia instrumentów czy wokalu i jednocześnie powstaje przesunięcie fazowe do tego oryginału w zakresie częstotliwości, manipulacji przez korekcję, EQ. Nagranie, zostaje rozjechane w paśmie odtwarzania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonaliści to mają fajnie. Nie muszą się przejmować takimi rzeczami. Mogą sobie kręcić gałkami do woli, by uzyskać prawidłowo neutralne brzmienie. Firmy dostarczające im sprzęt, dodają nawet odpowiednie gałki i instrukcję w zestawie.

why-you-must-calibrate-your-audio-monitor-speakers-and-how-to-do-it-14-1024.thumb.jpg.df3852e6377e909b5da08b41743a033c.jpg

Genelec-EQ-table-650x179.png.1d25cabf7ff40e92e1cd481eec634790.png

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...