Skocz do zawartości

KEF R3 - test


Kraft

Recommended Posts

5 minut temu, MobyDick napisał:

Szczególnie interesujące może okazać się użycie tych kolumn w dużym pomieszczeniu z użyciem DL.

Tu się cudów nie spodziewam. Doświadczenia z R3 i ELAC-ami wskazują, że próby sztucznego rozciągania pasma w dół więcej szkodzą niż poprawiają. Głośniki zaczynają pracować na limicie (lub nawet poza nim) i nic dobrego z tego nie wynika. Do prostowania krzywej DL jest dobry, ale do jej rozciągania raczej nie. Chociaż wpływ na skuteczność takiego rozciągania ma chyba częstotliwość do jakiej dostrojony jest BR danej kolumny. Poniżej tej wartości kolumna szybko się już męczy.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kraft napisał:

Chociaż wpływ na skuteczność takiego rozciągania ma chyba częstotliwość do jakiej dostrojony jest BR danej kolumny. Poniżej tej wartości kolumna szybko się już męczy.

Chociaż jesli nie bedziesz mocno exploatowal tych glosnikow np. w nocnych odsluchach z niezbyt dużym poziomem glosnosci mozna by wówczas sie pokusić o wyciagniecie kilka hercow niżej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Pomiary z naszego Audio pokazują, że LS50 schodzą do 40 Hz (-6 dB), czyli do poziomu przeciętnych podłogówek. Pomieszczenie doda swoje, więc pewnie te 30 Hz i tak realnie wyciągną. Nie wiem, czy jest sens dalej tę granicę przesuwać.

No myślę ze ten przedzial bedzie optymalny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam

u mnie R3 grały z Roksan K3, Hegel Rost i 190, Moon 250i, Audia FLS 3, Primare I35 i Tucana II

została na razie Tucana, czekamy na kabelki...

ale już korci coś nowego, ATC PMC lub Proac choć obawiam się, że konkurencja nie będzie miała łatwo bo R3 są naprawdę świetne

jedyna uwaga to przy Tucanie musiałem całkowicie zatkać bass reflex bo basu trochę za dużo

Edytowano przez Artistplant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy do mnie ale ostatnio był więc się podzielę.

+ wysoka moc przy relatywnie małym poborze, Klasa D

+ Gładkie , spójne brzmienie, nie wchodzi w typową chłodność jak większość wzmacniaczy w klasie D. Powiedział bym że jest raczej neutralny

+ wykonanie

- to nie jest tani wzmacniacz i ma sporo konkurencji w  tym budżecie

- nie trzyma ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie wiem czy do mnie ale ostatnio był więc się podzielę.

Cytowałem @Artistplant, ale każda opinia się liczy. :) Dziękuję.

A jakieś porównanie brzmienia do I32? Coś zapadło w pamięć jeśli w ogóle słuchałeś?

I już kończę offtop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare I35 Prisma to wg mnie taki cieplejszy Hegel, trochę przy tych R3 jakby brakowało prądu
Grał gładko z powietrzem dodając odrobinę muzykalności w porównaniu do Hegla
Hegel Rost na początku zrobił na mnie mega wrażenie tą ilością powietrza i zwiewnym graniem ale z czasem w niektórych gatunkach jak mocniejszy rok zaczęło brakować ciepła.
Cena Primara 20 tyś wg mnie kosmos, kupiłbym Hegla o połowę tańszego.
W kwestii jakości Leema w stosunku do reszty to zupełnie inna liga, Na drugim miejscu Audia, czuje się, że to małe manufaktury gdzie priorytetem nie są koszty produkcji.
Proponuję wypożyczenie i testy przed zakupem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde kolumny to potrafią :) , tylko jedne zagrają efektowniej a inne mniej. Nie każdemu musi odpowiadać sposób w jaki grają dane kolumny. Do rocka pewnie lepiej nadadzą się kolumny które niekoniecznie schodzą bardzo nisko z basem lecz maja mocniej podkreślony rejon częstotliwości odpowiedzialny za stopę perkusyjna, czyli około 100 Hz. Wtedy gra to dynamiczniej. Można też lubić taką interpretację w jazzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Artistplant napisał:

Czy są jakieś podstawkowe kolumny, które potrafią zagrać dobrze zarówno jazz i rock jednocześnie? Kefy świetne w małych składach jazzowych natomiast w starszym rocku jakoś czegoś brakuje...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Posłuchaj Kef r300. Miałem i rocka słuchało się bardzo dobrze.Jazz też dobrze,chociaż to R3 w tym nurcie były lepsze.Cena teraz bardzo dobra,ale musisz sam posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...